Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Moralna policija nikad ne spava kad je tema "jao deca" u pitanju. Dete od 5 godina može da spava na grani (ako mu roditelji nisu debili), a kamo li da presedi na podu sat vremena.
 
1000006600.jpg
 
Moralna policija nikad ne spava kad je tema "jao deca" u pitanju. Dete od 5 godina može da spava na grani (ako mu roditelji nisu debili), a kamo li da presedi na podu sat vremena.
Kakve zveri žive među nama......
Ovakvi su prijavljivali Gestapou svoje komšije i Jevreje koji su se skrivali tokom 1941 - 1945 u Srbiji
 
Kad sam bio možda peti razred ustupio sam mesto, za koje sam imao rezervaciju, nekoj babi u vozu za Bar. Još se sećam te agonije, al se ne kajem. I sad bih ustao, pogotovo detetu. Al je*******i ga, velikoj većini Srbalja je sopstveno dupe najvažnije.
 
Jedno je ustati babi, a drugo (zdravom) detetu od 5 godina. Baba ako padne i polomi kuk, može lako da joj bude poslednje. Dete za početak neće polomiti kuk u takvoj situaciji.

Najveća glupost koju viđam u javnom prevozu je kad babe i dede trče da ustanu deci. To je pogrešno na toliko nivoa, a za početak pogrešno je sa aspekta medicine i nege.

Vi koji niste uložili 2 minuta razmišljanja na ovu temu slobodno maštajte ko bi potkazivao Jevreje, nije mi nikakav problem da se zabavljam vašim kvazimoralnim zgražavanjem. 😀
 
^pa i ne radi se o tome da babe i dede treba da ustanu deci nego mladi u punoj snazi...

Meni bode oči ovo njeno konstantno pljuvanje muškaraca kako ne ustaju dok se lepo vidi da ni mlade ribe isto tako ne ustaju međutim njih mizandrična kalaštura ne pominje...
 
Pricamo o vozilima u pokretu, koja mogu naglo da zakoce i jos svasta nesto.

Ne pricamo da neko u parku mora da ustane sa klupice da bi dete selo.
 
Ох, Боже, ово ме је насмејало. Зар је могуће да су бугари били толико траљави и лењи, или је био такав сценарио да би било смешно?


Država dobrih ljudi...
Evo ja ću da budem đavolji advokat.
1. Zbog čega se majka šestoro dece žali na muškarce, a ne na sve putnike? Je l to znači da treba muškarac da ustane, a žensko ne? Ok je da dete stoji ako žensko sedi, a nije ok da stoji ako muško sedi?
2. Odakle pravo tiktok spodobi da nekog proziva da je internet ratnik, i to u situaciji kada i sama glumi internet ratnika?
3. Odakle joj pravo za džukačko ponašanje, jer i sama kaže da je vređala putnike?
4. Da je u pitanju voz do Bara, da li bi i onda bilo ok da neko ustane, ili je do Valjeva ok, al do Bara nije? Porediti vožnju tramvajem sedmicom, dve stanice do vuka, i vožnju od dva sata je baš isto, isto ako si zlurad.
5. Da li je dotična majka čula za rezervaciju sedišta voza? Ako ima za telefon i tiktok, pa verovatno ima i 100 kinti da rezerviše jedno sedište, da bude sigurna da joj deca imaju mesto za sedenje.
6. Da li je šestorotki palo na pamet da ne ide baš u terminu najveće gužve, jer možda ima neku decu da vuče sa sobom, ili je bolelo uvo, jer ona je šestorotka i njoj se sva vrata otvaraju.
 
Ok, nek bude da je ona losa osoba i majka, zasto decu kaznjavati?

Sve to zajedno ne valja i svako samo svoje dupe gleda.

A sve je to nesto sto treba da bude jedna bukvalno opustena situacija gde bi svi mogli da se zezaju.

Ti mala sedni pored mene ovde, ovaj ce da ustane, ova gospodja ne moze, sedi pored nje ili u krilo... i tako svi zajedno putuju i zezaju se sa decom.

Ali to je taj jedan od najsrecnijih naroda na svetu, kako kaze Brnabiceva.

Nametnut je kroz radikalski sistem novac kao vrhunsko bozanstvo, a novca nema, pa su svi nadrkani, nervozni i puni mrznje i nezadovoljstva pa se desavaju ovakve stvari.
 
Eto na kraju dodjosmo do toga da je vucic najveci krivac za tu nemilu scenu koja se desila i za koju je osim njega odgovorno jos par muskaraca od trideset godina koji su cackali mobilne telefone, verovatno marke iphone poslednje generacije (pro ili prommax).
Jer da su oni ustali keva (kako sebe naziva) je mogla lagano da sedne i tiktokuje.
 
Kada ćemo da imamo nomralno funkcionisanje vozova kao u nekim istočnim zemljama?
Kupiš kartu i imaš svoje sedište? Nema više karata, ne možeš u voz?
Ili nema više slobodnih mesta, kupi jeftiniju kartu i voziš se dok stojiš?
 
мени у целој причи нису јасни слепци из Србијавоза који су наставили да продају карте за воз у којем нема места. и ако је већ продаја толико јака, што нису убацили додатни Флиртић да иде у синхрону. а не, чекај, говорим о Србијавозу, фирми где раде људи без грама мозга
 
мени у целој причи нису јасни слепци из Србијавоза који су наставили да продају карте за воз у којем нема места. и ако је већ продаја толико јака, што нису убацили додатни Флиртић да иде у синхрону. а не, чекај, говорим о Србијавозу, фирми где раде људи без грама мозга
Bukvalno bez grama mozga kao i u ostalim državnim firmama u kojima kadrira sekta
 
Pricamo o vozilima u pokretu, koja mogu naglo da zakoce i jos svasta nesto.

Ne pricamo da neko u parku mora da ustane sa klupice da bi dete selo.
A ja kažem da će ta deca 5-10 godina pretrpeti najmanje štete ako vozilo naglo zakoči. Sve i da se ogule ili polome, opet će se najbrže i najjeftinije oporaviti i s najmanje verovatnoće da imaju neku trajnu štetu.

Bukvalno osim izigravanja velikomučeništva prema svetoj deci u svrhu kvazimoralne superiornosti, ne pada mi na pamet ni jedan jedini razlog koji bi realno opravdao da ja ustanem detetu od 6 godina, koje može da se smesti i zavuče na 1001 način; čega se vrlo dobro sećam i iz ličnog iskustva. Drugo je ako neko želi da ustane, nemam ništa protiv; ali protiv ovog sablažnjavanja kao da je neko uzeo kazan da prodinsta decu, stvarno imam svašta protiv.
 
Скоро сам путовао препуним аутобусом на спрат, испред мене је ушла породица са дететом тако исто око 5 година. И пењемо се на спрат видим ја они стоје са ћеркицом, и подвикнем мало гласније да неко уступи место детету. Једна млада девојка је устала да седну мајка и ћерка у њено крило. Онда сам на крају аутобуса пре шарага видео седиште где је нека жена ставила торбе на седиште и рекао јој да их склони. Позвао сам ту девојку што је устала да дође и седне али је она отишла напред и рекла је нема везе седи ти. Престајала је цео пут од више од сат времена.
 
A ja kažem da će ta deca 5-10 godina pretrpeti najmanje štete ako vozilo naglo zakoči. Sve i da se ogule ili polome, opet će se najbrže i najjeftinije oporaviti i s najmanje verovatnoće da imaju neku trajnu štetu.

Bukvalno osim izigravanja velikomučeništva prema svetoj deci u svrhu kvazimoralne superiornosti, ne pada mi na pamet ni jedan jedini razlog koji bi realno opravdao da ja ustanem detetu od 6 godina, koje može da se smesti i zavuče na 1001 način; čega se vrlo dobro sećam i iz ličnog iskustva. Drugo je ako neko želi da ustane, nemam ništa protiv; ali protiv ovog sablažnjavanja kao da je neko uzeo kazan da prodinsta decu, stvarno imam svašta protiv.
Kakvu ce stetu pretrpeti konj od 30 godina koji se drzi? Nikakvu, drzace se.

Niko nigde nije rekao da baba ustaje da bi deca sela.

No, ajde da isprobavamo pa mozda deci i nista ne bude.
 
Eto na kraju dodjosmo do toga da je vucic najveci krivac za tu nemilu scenu koja se desila i za koju je osim njega odgovorno jos par muskaraca od trideset godina koji su cackali mobilne telefone, verovatno marke iphone poslednje generacije (pro ili prommax).
Jer da su oni ustali keva (kako sebe naziva) je mogla lagano da sedne i tiktokuje.
Pa u sustini i jeste.

Mozemo biti siromasni i solidarni i imati pravi sistem vrednosti, pa ce neko ustati, ljudi ce se dogovoriti, pretvorice sve u salu, zezati se dok traje putovanje.

A mozemo biti i hladni, ali drzava gde se postuju zakoni pa ce svako imati svoje sediste i necemo ni dolaziti do ovakvih scena. Prodalo se karata koliko ima sedista i cao zdravo.

Mozemo biti i bogati pa imati milion vozova i linija pa ce svi imati da sednu.

Mi nismo nista. Siromasni, a bahati i ne postujemo ni zakone ni druge ljude.
 
Moze to i krace

Jednom recju smo - marva
E to mene malo zbunjuje da li smo marva ili visokomoralne gromade?

Procitam komentare na Kuriru, ovde na forumu, ena TT i dodjem do zakljucka da smo jedan visokomoralan narod, ali onda pogledam ovakav video, i shvatim sta, da oni koji pisu komentare nikad nisu tu vec negde drugde.
 
Ok, nek bude da je ona losa osoba i majka, zasto decu kaznjavati?

Sve to zajedno ne valja i svako samo svoje dupe gleda.

A sve je to nesto sto treba da bude jedna bukvalno opustena situacija gde bi svi mogli da se zezaju.

Ti mala sedni pored mene ovde, ovaj ce da ustane, ova gospodja ne moze, sedi pored nje ili u krilo... i tako svi zajedno putuju i zezaju se sa decom.

Ali to je taj jedan od najsrecnijih naroda na svetu, kako kaze Brnabiceva.

Nametnut je kroz radikalski sistem novac kao vrhunsko bozanstvo, a novca nema, pa su svi nadrkani, nervozni i puni mrznje i nezadovoljstva pa se desavaju ovakve stvari.
Pa zašto deca roma da ispaštaju, kad ih šalju da prose, kradu ili razvlače armuniku? Ne može da bude opuštencija sistem zato što nije opuštencija, nego neko treba da stoji dva sata u mestu. A to "ova gospođa ne može al ovaj drugi može", nije ni pokušano. Ona je pokušala da sedne tu gde je, kad nije mogla uzela telefon da snima "joj Srbijo među šljivama srceparajuće storije". Niti fizički može da se šeta po prepunom vozu niti joj je to palo na pamet.

Kakvu ce stetu pretrpeti konj od 30 godina koji se drzi? Nikakvu, drzace se.

Niko nigde nije rekao da baba ustaje da bi deca sela.

No, ajde da isprobavamo pa mozda deci i nista ne bude.
Dobro, znači konj od 30 godina kupi kartu, i doplati za rezervaciju, i on mora da ustane, baba koja juriša ko na Neretvi i sedne na mesto iako nema rezervaciju nek sedi, jer može da padne da se prebije. Odlična logika.
 
Vrh