Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Jel prokuvao ili se zapalio?
Jer meni ovo deluje da je "samo" prokuvao.
Вероватно је прокувао, мада ми више делује да је почео да гори изнутра. У овој држави је све наопако.
.trashed-1715325904-IMG-983acb2fedc8e5773eb161f282df13d8-V.jpg
 
Pogledajte prilog 197381
Rosići, opština Kosjerić, proslava Uskrsa (tzv. 'Vaskrs') pod šatrom. Kažu, posle Pinka, najgledanija televizija u Srbiji.

Degenerik iz Železnika, inače, tek što se vratio sa ozbiljne operacije srca u Nemačkoj.

Prostakluk jači od života.
Najgledanija posle pinka?
I sta kažu njihovo biračko telo je racionalno, nije glupavo i zatucano?
Oni to tek onako trose novce na takve televizije i programe a ne zato da bi svoje stado tupavaca držali uza se što se kaže

A degenerik je bio na operaciji u nemačkoj??
Jel će sad da pravi bilborde danke deutschland kao onomad onom mentolu xiju?
 
Због оваквих свињарија треба оставити само РТС, РТВ и локалне ТВ да имају националну фрњкфенцију, а приватници сви на кабл уз бирање канала а не ево ти пакет са 250 канала од којих те интересују 4.
 
Захтев тендера: Енглески натпис AMBULANCE на предњој страни возила мора бити написан обрнуто.

Резултат тендера:
1715079951202.png


Имао си један посао... и забрљао си га. Свака ти част. За оне који немају огледало при руци.
1715080330137.png
 
То је тачно. Маркетинг се квалитетно ради тако што се дефинишу циљне групе и прави се кампања за њих. Весић је почео да прави будалу од себе још пре десет година, за публику адолесцената. Они су сви сада увелико гласачи!
 
То је тачно. Маркетинг се квалитетно ради тако што се дефинишу циљне групе и прави се кампања за њих. Весић је почео да прави будалу од себе још пре десет година, за публику адолесцената. Они су сви сада увелико гласачи!
Da izadje sam na izbore ne bi dobio ni 1000 glasova.
 
Весић игра на дуже стазе, за 10-15 година биће веома препознатљив великом делу гласачког тела.
 
То је тачно. Маркетинг се квалитетно ради тако што се дефинишу циљне групе и прави се кампања за њих. Весић је почео да прави будалу од себе још пре десет година, за публику адолесцената. Они су сви сада увелико гласачи!

Ne bih baš rekao ni da je to u pitanju skroz.

Vesić skida napetost, i kroz kratke forme priča o "uspesima" u gradnji i infrastrukturi. I nisu samo mladi ti koji nemaju vremena za više od 20 sekundi za informaciju, to je obuzelo i starije. U tom smislu se slažem da on već 10 godina radi na tome, ali su mu od starta i matorci ciljna grupa.

Da, ne bi dobio ni 1000 glasova, ali ni ne radi marketing prema sebi. Pravi šaljive forme, relaksira atmosferu i na taj način prikuplja glasače za SNS među neodlučnima i/ili apstinentima.
 
Ne bih baš rekao ni da je to u pitanju skroz.

Vesić skida napetost, i kroz kratke forme priča o "uspesima" u gradnji i infrastrukturi. I nisu samo mladi ti koji nemaju vremena za više od 20 sekundi za informaciju, to je obuzelo i starije. U tom smislu se slažem da on već 10 godina radi na tome, ali su mu od starta i matorci ciljna grupa.

Da, ne bi dobio ni 1000 glasova, ali ni ne radi marketing prema sebi. Pravi šaljive forme, relaksira atmosferu i na taj način prikuplja glasače za SNS među neodlučnima i/ili apstinentima.

Mnogima se jako kenja kad ga vide, ne kontam ko je tu neodlucan. Mozda neko popije probiotik pre nego sto ga ugleda na tv ili otvori tiktok, samo da spreci iznenadni proliv.
 
ovo me podsetilo na onu scenu iz vratice se rode "ludi bugari napisali tobisha umesto toshiba"
Ох, Боже, ово ме је насмејало. Зар је могуће да су бугари били толико траљави и лењи, или је био такав сценарио да би било смешно?
 

Куће које су дистрибуирале филмове успеле су накратко, почетком деведесетих, да уреде тржиште и натерају видео-клубове на легализацију остварења, али су онда уследили ратови и санкције, па је ситуација отишла у пиратерију најширих могућих размера. Толику да су људи у Србији могли да изнајме VHS касету са Холивудским блокбастерима тек недељу или две после њихове премијере у САД. Видео-клубови су тако успели да преживе санкције, хиперинфлацију, општу немаштину, ратове у комшилуку и Србији...

Међутим, многи нису успели да преживе удар државе на пиратерију. Негде недуго после промене власти 5. октобра 2000. године, држава је коначно решила да примењује законе у бројним областима, па и у ауторским правима. Тако су видео-клубови поново морали да имају легалне копије филмова, чиме им се сузила могућност избора, а профит смањио, што многи нису преживели. Други удар, који је потписао смртну пресуду VHS-у и видео клубовима била је масовна појава оптичких дискова, па су многи клубови прешли на њих, али уређаји за њихово емитовање никада нису толико масовно заживели, док је гледање филмова на премалом монитору рачунара било потпуни промашај. Убрзо је уследило и ширење интернета, могућност пиратског и легалног преузимања филмова, а стримујуће платформе закуцале су последњи ексер у сандук ретких преосталих видео-клубова у Србији.


Дефинтивно једно од јачих места. Нестају полако физичке копије филмова и музике. Драго ми је да бар у Београду постоје још овакви локали у које уђеш, и можеш три сата да седиш унутра, и видиш новитете. Носталгија те баш, баш удари. То су били дани.
 
Poslednja izmena:
Нестају полако физичке копије филмова и музике.
Морам рећи да сам по иностртанству наилазио да доста продавница аудио дискова, али које су у својој понуди имале и касете, дивидије са филмовима, концертима, неретко и VHS-ове. Код нас су Београд, Нови Сад и још понеки већи градови носиоци тог неког старог доба (уз, наравно, изузетке у другим местима).

Физичке копије изузскују новац кога је све мање и кога све мање има. Сакупљањем физичких издања се лате понајвише хардкор њушке, невезано за супкултуру којој припадају (има фанова народне музике који и дан дана купују старе синглице на којекуде наиђу). Исто тако се појавио својеврсни vynyl revival: клинци купују виниле јер је то једна врста кул авангарде за њих. И то ми је сасвим океј јер је боље да новац спискају на то него на цигарете и којекакве глупости.

Иначе, веома велики број (махом) метал и рок бендова нуди своју дискографију у лимитираним picture LP едицијама. Када се на то дода и пратећи merchandise у пакету (мајице, пришивачи и тако даље), роба са рафова се брзо прода.
 
Vrh