Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Занимљиво да сам текст нема потпис аутора. А замисли ти новинара задуженог да прати приватан живот Добрице. Зашто не пише о Дијани Х. ?
 
@centarfor

Kako objasnjvas da je u CG stopa ubistava 5 puta veca nego u Sloveniji u kojoj nema krvne osvete? Albanija je takodje u evropskom vrhu.

Neki zapadni mediji analizirali su statistike o ubistvima na Zapadu i na Balkanu i došli do zapanjujućih zaključaka.

Ako se saberu stope ubistava u svim državama bivše Jugoslavije dolazi se do koeficijenta od 1,7. To je, opet, potpuno ista stopa ubistava koja se bilježi u Češkoj ili Belgiji. Statistički ekstremi u području bivše Jugoslavije su Slovenija (koeficijent 0,7) i Crna Gora (čak 3,5).

https://kodex.me/clanak/16055/zapad...dna-od-najvecih-na-prostoru-bivse-jugoslavije
 
 

Paradigma propadanja srpskog društva... Ali nije obrazovni sistem kako se insinuira u naslovu već, kućno nevaspitanje, egocentrizam, apsolutno odsustvo sramote i samokritike, osećaja lične odgovornosti i spremnost da se ide do kraja, glavom kroz zid iako nisi u pravu.
 
čitam ovo i razmišljam, kojom zen tehnikom bih se smirio da ne odem kod razrednog i zaslužim krivičnu prijavu za nasilje.

naravno, to je loše, naštetilo bi i detetu koje je već pretrpelo nasilje, taj razredni je verovatno osoba koja i nije za posao pedagoga i ne zna ni da radi bolje i svakako ne zaslužuje da pretrpi fizičku bol i slomljen nos.

ali moj ionako kolebljiv pritisak je porastao dodatno dok sam čitao ovo. Kao i gomilu drugih sličnih izveštaja.
 
E vidiš, upravo o tome ti pričam, ti bi otišao da biješ razrednog, a ja bih izbio zauvek svom detetu iz glave pomisao da nekom vređa mrtve roditelje, i taj domaći bi uradio ko bela lala... Mada ja ovo hipotetički, pošto sam skoro siguran da mojoj deci ne bi palo na pamet da nekom vređaju mrtvog oca....
 
moram da priznam da nisam video taj deo o kome pišeš.
sad ću da pročitam ponovo.

da, slažem se sasvim sa tim što si napisao.
i dalje mislim da je razredni nedostojan posla i pretučenom detetu ne sme to da se radi neposredno nakon što se to izdešavalo.
 
E vidiš, upravo o tome ti pričam, ti bi otišao da biješ razrednog, a ja bih izbio zauvek svom detetu iz glave pomisao da nekom vređa mrtve roditelje, i taj domaći bi uradio ko bela lala... Mada ja ovo hipotetički, pošto sam skoro siguran da mojoj deci ne bi palo na pamet da nekom vređaju mrtvog oca....
Ma važi, neki dripac ti pošalje dete na urgentni a razredni i neki tamo nastavnici to zataskavaju i ne daju ti povređenom detetu da izađe?? Hahah kako da ne...
I jos da ti kazu "eto vidite sta je napravio" pa jos i da ga psihički nakon pretrpljenih batina maltretiraju kao nastavnici i teraju ga da pise neke sastave, pa nanu bi im naninu na sve nacine!
I da, ovde se pokazalo koliko to sve sto si naveo vazi bas za obrazovni sistem i neadekvatan kadar u njemu (jer boljeg nema zbog mizernih plata)

A sto se tiče vređanja mrtvih roditelja, par šamara je ok ali da ti neko unakazi dete - jel to onda daje na primer meni za pravo, da sam ne daj bože roditelj tog deteta, da unakazim punoletnog roditelja ili staratelja tog dripca pošto mi zakon zabranjuje da to uradim njemu pošto je mlađi maloletnik?

P.s. nadam se da ce majka iz teksta imati snage i para da sudski goni ovaj ološ od nastavnika (razrednog i pomenutu nastavnicu), oni su u ovom slucaju jos opasniji nego neki mali dripac koji bi da gazi i gusi slabije od sebe (taj ce verovatno tek biti opasan)
 
Poslednja izmena:
У том делу Поморавља се веома много псује, али омиљени предмет псовки није отац, већ дете (у односу на мало јужније крајеве уз Мораву, нпр. Јагодину, где се такође псује дете, у В. Плани се обично додаје и "у д..."). То раде матори коњи, тако да је овај клинац само био креативан и не треба га због тога тући.

("А-а-а-а-аааа... Ово је Сррбијааа...")
 
Bas sam se iznervirao sad procitavsi taj text, ali ne zbog malog dripca koji nikako ne bi uradio isto da mu je mrtvog caleta opsovao neko jači - takvih je uvek bilo i biće,
već zbog "prosvetnog" ološa koji se na taj način poneo prema tom klincu koji je divljacki prebijen...
Katastrofa jbt
 
To što je dobio malo batina i što se sad usro ne znači da je unakažen. Što Kari kaže: Misliš da si jak, ima neko jaći! Keva ga nije vaspitala, školi je oteta vaspitna uloga, nabasao je na nekog jačeg ko ga je malo prevaspitao. Ako izvuče neke pouke za dalji život, sve je to u redu.
 
Pa nešto nisam stekao utisak da ga je "malo pretukao" al ajde...
Cak i da jeste ne menja činjenicu da su taj razredni i ta nastavnica "zaduzena za bezbednost" ili sta vec ološ najgori..

Opet pitam ako je za uvredu ok da prebijes nekog na mrtvo ime? Gde je kraj onda ako zbog toga posle tebe neko prebije na mrtvo ime?
 
Nisu ološ, uradili su pravu stvar, dali su mu priliku da se na trenutak, hipotetički, stavi u kožu malog kome je preminuo otac. Kada bi se svi ponekad stavili u tuđe cipele, bili bi mnogo bolje društvo.
 
Nisu ološ, uradili su pravu stvar, dali su mu priliku da se na trenutak, hipotetički, stavi u kožu malog kome je preminuo otac. Kada bi se svi ponekad stavili u tuđe cipele, bili bi mnogo bolje društvo.
Nakon sto ga je ovaj vec prebio na mrtvo ime?
Nadam se da ne radis u prosveti ili necem slicnom...
 
Sodarac, jel si ikada bio dete, jel si dobio batina nekad? Kakvo mrtvo ime, kako si to zaključio?
 
Sodarac, jel si ikada bio dete, jel si dobio batina nekad? Kakvo mrtvo ime, kako si to zaključio?
Mozda tako sto sam pročitao text?

Inače da tukao sam se redovno jbg takva vremena bila i takav kraj ali je to bilo u nekom "prihvatljivom" domenu, tj nije bilo "overavanja" da te neko gazi u glavu ako već ležiš ili da te guši ili tome slično...barem ne u osnovnoj školi što je ovde slučaj
 
Nisu ološ, uradili su pravu stvar, dali su mu priliku da se na trenutak, hipotetički, stavi u kožu malog kome je preminuo otac. Kada bi se svi ponekad stavili u tuđe cipele, bili bi mnogo bolje društvo.
Ološ su i to onaj najgori ološ jer je tom trenutku najvažnije bilo pomoći povređenom, pozvati hitnu pomoć, a ne glumiti podguzne muve napadaču.
 
Najbolje za svako koškanje da ih vode na skener... Mali, bez osnovnog kućnog vaspitanja i empatije prema ogromnom gubitku svog druga, je tražio đavola i na kraju ga je našao. Nedostatak empatije ovog drugog prema fizičkom bolu njegovog drugara je takođe evidentan, sad je pitanje da li je bilo u afektu ili je mali po prirodi takav. Iskreno, da sam mu ja roditelj ne bih mu puno zamerio. Sve u svemu mi smo društvo egoista i nasilnika. Ovde ova nesrećnica glumi žrtvu po novinama a ustvari je njena nesposobnost da od deteta napravi dobrog i normalnog čoveka uzrok svemu ovome.
Domaći zadatak je pun pogodak, i način kako nametnuti malom debilu da razmisli o životu i svojim postupcima.
 
Eo opet "koskanje" iako jasno pise sta je bilo i da je dripac koji "overava" slabije vec poznat po tome...
nasilje tog tipa radja samo nasilje tako da ako ga branis u jednom slucaju, branis ga u svakom!

Nadam se da će "nesrećnica" da istera stvati do kraja sa dva nastavnička pogana debila,
za malog dripca je ionako kasno, statistika kaze da takvi uglavnom zavrse ili "overeni" od strane jačeg ili sami sebe
 
Vrh