Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Nisu se ni potrudili da objasne sto? 🤣

Sta cemo da im kazemo sto ih zamajavamo osam dana?

Ma, nista, ko ih j..e. Nece niko ni izvaliti.




Eto, ja i pricam da je slucaj laganica.
Kako što? Pa dok svi Srbi čitaju 10 dana o nestaloj devojčici, Vučić i kompani u potaji nešto muljaju.. napisao sam prvog dana, čim se po komandi iz sns blatoidnih medija grakne iz sveg glasa o jednoj temi-to je naredba sa određenom svrhom. Da se malo narod sluđuje, znaju šta je bilo prošle godine i da je veći deo javnosti osetljiv u tom smislu, oni znaju da su glupe vodovodžije odgovorni i šta se desilo, ali žele da pokažu javnosti kako vlast brine o našoj deci i kako čine nadljudske napore da se ovaj pretežak slučaj reši.

Na kraju smo, naravno, iz usta velikog vođe lično morali da saznamo strašnu istinu.. On je rešio slučaj.

Fujčina..
 
@Bender Rodriguez

Rekao sam već da gnev razumem ali bolje usmeren, pravo kanalisan bi imao i nekog efekta.

Ja upravo i govorim da država i tužilaštvo beže od odgovornosti dok roditelji sede optuženi, jedan u pritvoru, imovina blokirana i sad ne znam šta još treba dodatno njima da se desi da bi se vi smirili. Opisali ste ih kako ste ih opisali, psihopate, jasno je iz slika o čemu se radi, iz očiju im sekire vire, u redu.

Neki su tako i čitave nacije opsivali na osnovi spoljašnjeg izgleda.

E sad kad smirimo strasti.

Ja sam naveo i ponovio da i oca vidim odogovornog u delu oko bezbednog čuvanja oružja (svakako) i same obuke KK (ako je time prekršen zakon.) Ako nije, zakon pod obavezno treba da se menja. Nisam ga čitao i ne znam zaista je l' KK pucao iz pištolja u streljani... Ako jeste i ako je pristup maloletnim licima a pogotovo licima ispod 14 zabranjen tu postoji i odogvornost roditelja i adekvatna kazna im sledi. Kao onima koji drže tu streljanu, ali bi trebalo preispitati rad svih streljana, pojačati inspekcijski nadzor, a inspektora nema dovoljno itd. Vrtimo se u krug u tom delu propusta države.

E sad ide pravni deo oko roditelja.

Vladimir Kecmanović nije znao i nije hteo da mu dete pobije školske drugare. Mozemo li se barem složiti oko toga? Nije ostavio pištolj na stolu i pristao da mu dete pobije školske drugare. Mali je došao do sifre i uzeo iz tog kofera jer je ovaj olako držao da do šifre neće doći.

Dakle na terenu smo svesnog nehata gde je olako držao da svojim radnjama (odvodio dete u streljanu, obučavao ga da koristi vatreno oružje) i propustima (oko bezbednog odlaganja i čuvanja tog oružja) zanemarivanjem psihičkog stanja deteta (ako se ikako dokaže)

Dakle svim tim radnjama i propustima je olako držao da do štetne posledice (masovnog ubistva) neće doći.

I to ne od strane njega kao izvršioca, nego njegovog deteta.

Kod svesnog nehata i kad je neko neposredni izvršilac maksimalna kazna je 5 godina. Izvlacim neku analogiju pravde, ako tako mogu da nazovem. Nije fer da kod svesnog nehata i neposrednog izvrsioca bude maksimum 5 godina a kod svesnog nehata i posredno izvršenje, putem sina, bude više.

Prosto nije fer.

Tako da ako bih ja licitirao sa visinom. Maksimum 5 godina za njega. Oko KK mora da se rade evaluacije psihickog stanja s vremena na vreme...

Znaš šta Benderu, onda najbolje da izađemo i Saveta Evrope, onda stvarno imaš osnov da mimo zakona ili retroaktivnom primenom usled naknadnog menjanja, drziš nekog od 13g nadalje, doveka, a da nikom ne odgovaraš za to.

Eto možda je to rešenje da znamo gde smo. A ne kao na politici, pogovoto Sodarac sve ispravno al na terenu krivice bi sve po svom!

Kako sprski inat i sve najgore osobine Srba lako isplivaju, a ovamo sam maksimalno trezven i građanski orijentisan.

Zakon treba da bude jednak za sve. Budi dosledan, ili si taj liberalni i građanski tip ili si kako vetar dune. Ne moze da im se vidi u faci da su zli i da im se odvali 20 godina. Nego nek im se dokaže odgovornost ako je ima za već propisana dela.

Krivična odgovornost na dole, ispod 14, na 12 godina, objasnio sam tebi lično već, ne dovodi do zatvorske kazne, ako neko sa 12 ili 13 izvrši težak zločin.

Pobogu, da je KK imao 14 bio bi krivično odgovoran ali ne bi išao u zatvor. Jer za to nema osnova.

A ja sam još pre više nedelja dao rešenje kako to prevazići. Ali niko sem Voxa na to nije obratio pažnju, a možda me od međusobne galame niste čuli.

Dakle treba spustiti granicu od kad se može izreći kazna maloletnickog zatvora sa 16 g, na 14, a ne granicu krivične odogovrnosti, zatim sticanje krivične odgovornost uvesti kao pretpostavku koju je moguće oboriti. Tipa stiče se sa 14. Sledeća odredba.

Izuzetno, ukoliko se psihijatrijskim veštačenjem utvrdi da je dete u vreme izvršenja teškog dela protiv života i tela većeg broja ljudi (koje je za posedicu imalo smrt ili ranjavanje većeg broja ljudi, možemo se složiti da bude i jednina) bilo psihofizički i emocionalno zrelo da shvati značaj svog dela i to htelo ili na posledice pristalo, smatra se da je krivično odgovrno i da može da mu se krivično sudi i nakon navršene 12te godine života.

Sve sam ja to nedavno pisao da jedan Zion na mene arlauče, kako bi ja da niko ne odgovara itd.

Ovo svakako nije celokupni i najvažniji teren kako ovakve zločine prevenirati ali evo ponovio sam,jedno od rešenja koje bi i vas negde umirilo, zadovoljilo a zvuči razumno, prihvatljivo...
 
ako je zapravo tacno ovo sto pise nova, onda znaci ne samo da su zamajavali nas, nego i interpol, austriju, vise drzava u regionu
ludilo
 
Ma ne, slučaj je bio pretežak, vodovodžije su vrlo inteligentni, prave lisice i maheri, 10 dana su vukli za nos pola Evrope.. nije to lako rešiti..
 
nije cudno sto nista ne kriju, pa sta, vec dugo nemamo ni privid normalnosti/odgovornosti, pa sta?
 
Ko da pita? Da ispadnu neprijatelji države, lešinari koji skupljaju političke poena na krvi nedužnog deteta?
 
evo
burno sam reagovao prvo, posle citanja ovoga malo mi jasnije, nisu lose odreagovali
uradilk su poligraf, dobili su rezultate, razmatrali osumnjicene ali posto ne mozes da budes siguran samo od toga prihvatali su i moguci slucaj da je u becu
mislim da jesu korektno postupili, sem ovog majmuna
Napominje da se praksa držanja u tajnosti rezultata poligrafskog testiranja pokazala izuzetno važnom u slučaju Bora, gde je uhapšen jedan pripadnik policije koji je podatke iz istrage odavao medijima. „U Boru je bio neko ko je mnogo pričao. Da je znao poligraf, mogao je da kaže i upropasti celu istragu“, napominje vlasnik agencije Seguridad.
najvise ima da se zameri medijima pre svega
 
evo
burno sam reagovao prvo, posle citanja ovoga malo mi jasnije, nisu lose odreagovali
uradilk su poligraf, dobili su rezultate, razmatrali osumnjicene ali posto ne mozes da budes siguran samo od toga prihvatali su i moguci slucaj da je u becu
mislim da jesu korektno postupili, sem ovog majmuna

najvise ima da se zameri medijima pre svega
Sem da je dete nestalo, nijedna tacna informacija nije objavljena u medijima, tako da mi nije bas najjasnije koje je podatke odao ovaj policajac.
 
I u hrvatskim medijima je to danima glavna priča, a eto bila je neko vreme i u austrijskim.

I sad, sa ovom dvojicom arhidegenerika, to zaista postaje priča, i to paradigmatska.
 
Šta kažu hrvatski mediji za braću Panić, je l' se još kriju, ili bezbrižno tulumare po zagrebačkim klubovima? Nešto su utihnuli sa pisanjem, naredio Plenković da se ne talasa mnogo?
 
Vladimir Kecmanović nije znao i nije hteo da mu dete pobije školske drugare. Mozemo li se barem složiti oko toga?
Da.
Kako sprski inat i sve najgore osobine Srba lako isplivaju, a ovamo sam maksimalno trezven i građanski orijentisan.

Zakon treba da bude jednak za sve.
Ovo što se desilo je presedan, vanredni događaj, izuzetna okolnost. Samim tim ga tako treba i tretirati.

Nisam za to da izađemo iz saveta Evrope ali varaš se ako misliš da kada bi se u Evropi desilo nešto ovako, a država htela da se u..re u život odgovornima, da ne bi imala kako. Naravno da bi imala. U pravu se sve može srediti i fingirati, pogotovu ako država reši da te skemba. Čak i u jednoj EU. Da se ne za....vamo mi.
Ne moze da im se vidi u faci da su zli i da im se odvali 20 godina.
Mora da im se odvali, pošto se radi o presedanu i skandalu. Naravno, sa njima da robijaju i svi drugi odgovorni.
Izuzetno, ukoliko se psihijatrijskim veštačenjem utvrdi da je dete u vreme izvršenja teškog dela protiv života i tela većeg broja ljudi (koje je za posedicu imalo smrt ili ranjavanje većeg broja ljudi, možemo se složiti da bude i jednina) bilo psihofizički i emocionalno zrelo da shvati značaj svog dela i to htelo ili na posledice pristalo, smatra se da je krivično odgovrno i da može da mu se krivično sudi i nakon navršene 12te godine života.
Ja nisam video ovo pre, upamtio bih ovako nešto napisano da sam pročitao i verovatno podržao.

Ali u svakom slučaju, mali tenkre više ne sme nikad da izađe među društvo, a na državi je da izvede sve moguće i nemoguće finte da ostatak života provede iza rešetaka, bilo crnih bilo "belih".

Roditelji treba da odgovaraju za sve što pravno može da im se nakači i izvede, i da plate (materijalno i nematerijalno) za svoj doprinos svemu ovome.
Zatim treba da odgovaraju i vlasnici streljane, zatim oni koji su ćaletu izdali dozvolu za čak dve prangije, i nastavno osoblje ako se utvrdi da su znali a pravili se ludi (što jeste tradicija u toj školi).

I za kraj:
Ne moze da im se vidi u faci da su zli
Ne iz face nego iz njihovih dela i nekih izjava.
Majka je pokušala da tenkreta izvuče iz pritvora/nadzora, da sa ćerkom napusti zemlju, a pred javnošću se ponašala kao da je nervira što mora da ide na neko tamo suđenje.
A ćale je debil koji ima određene pasije ali umesto da ih kanališe i odmeri, on je prelio to na svog sina. Nije mu bio dovoljan airsoft nego je hteo i pravu prangiju. Onda mu nije bila dovoljna jedna prangija nego je hteo i drugu. Onda mu nije bilo dovoljno ni to nego je i klincu pokazao i dao da rukuje svim tim.

A sad ovamo negiraju optužbe i kažu da ih je sve ovo iznenadilo. Pa ne ide tako rođače. Neka budu odrasle osobe i neka priznaju da su uprskali. Shvati, njihovi slobodni životi su gotovi, ako im ne presudi država, presudiće im neko od porodica žrtava. Bolje da budu ljudi i prihvate ono što im država dodeli, nego da ih posle po ulicama sačekuju ogorčeni.

A tebe su očigledno dobrano omađijali čim im daješ toliko kredita i poverenja, i toliko ih braniš. Verujem da ima tu i besa prema novinarima i državi, pa onda to pređe u stav da nisu roditelji ništa krivi. Krivi su brate, krivi su. Ćale neiživljeni neodgovorni debil koji ne ume da rukovodi svojim životom i opasnim stvarima, i majka koja je narcisoid te je živela kroz svog sina i htela da ga pretvori u čudo. I možeš ti da pričaš o pravu u tom slučaju, ali tu ima i elemenata psihologije i psihijatrije. A na tom polju sve okolnosti upućuju na to da se radi o feleričnim ljudima koji su izrodili debila, a kad je debil pobio druge, pokušali su to da otresu sa sebe umesto da se pomire sa sudbinom i preuzmu odgovornost.

A "srpski inat" teraš i ti braneći takve felere od ljudi i stajući na njihovu stranu. Kivan si na državu i medije, pa si odlučio da staneš u odbranu roditelja a svaku odbranu baziraš na "a kako mi to znamo?" Zvučiš kao advokat koji sve izvrće, na kraju ćeš da pitaš i kako znamo da je Kecman zvao majku pred ulazak u školu, a postoji zabeležen poziv u logovima. Ali ne, ti si odlučio da budeš njihov neformalni advokat i sve što naiđe u njihovom smeru odbacuješ sa "a kako znamo to?" Okej brate, ne znamo ništa pouzdano, sve je samo privid naših čula i oseta, i onda se zločin možda nije ni desio, ako ćemo već da pođemo tim putem, tom apsurdizacijom, relativizacijom i zamenom teza. Eto.

Kivan si na državu, i to potpuno razumem. Ali pošto znaš i sam da država neće robijati, sad bi iz svog INATA da sve svališ na nju a da roditelje predstaviš kao žrtve i pustiš ih da šetaju. Pa ne ide brate.
 
Poslednja izmena:
Једна друга одвратна димензија ове ужасне трагедије, "медији" и "јавност".

FB_IMG_1712296571689.jpg

FB_IMG_1712296578555.jpg

FB_IMG_1712296585061.jpg

Хвала Митру Ракијештини што је скупио ове менталне проливе.
 
Za tu kevu ne znam, nisam ispratio, obzirom da nije protiv zakona biti totalni id*** i debil samim tim nema osnova da joj se dalje sudi...

A što se matorog kecmana tiče, alo pa nije mu mali samo ukrao prangiju pa da mu bude suđeno što nije na sigurnom držao oružje nego je on mlađeg maloletnika vodio u jbnu streljanu!
Koliko sam čuo tamo je rokao iz pravih pištolja a ne airsoft,
dakle ako je to tačno - matori je zapravo omogućio malom da izvrši to masovno ubistvo uz pomoć naravno te streljane, dakle maksimalno ih zakonski odrati!
E sad narsvno da matori najverovatnije nije to radio sa namerom da obuci malog da poubija drugu decu, čovek je prosto imbecil koji se loži na prangije pa je tako protivzakonito obučio malo dete ds rukuje istima i time mu (vervoatno nesvesno) dao mogućnost da ubije druge!
 
Nisam za to da izađemo iz saveta Evrope ali varaš se ako misliš da kada bi se u Evropi desilo nešto ovako, a država htela da se u..re u život odgovornima, da ne bi imala kako. Naravno da bi imala. U pravu se sve može srediti i fingirati, pogotovu ako država reši da te skemba. Čak i u jednoj EU. Da se ne za....vamo mi.
moras da das primer za EU
jer meni se cini bas naprotiv, da zakon jeste isti za sve, vidi na primer brejvika (dobro, tehnicki nije EU, samo savet evrope
sem ako kao EU misliš bugarska, madjarska itd
 
U EU hapse i osuđuju svoje ljude zbog slobodnog govora a puštaju tuđine koji siluju i ubijaju. Zato što postoji agenda i direktiva da se tako radi.
 
U EU hapse i osuđuju svoje ljude zbog slobodnog govora a puštaju tuđine koji siluju i ubijaju. Zato što postoji agenda i direktiva da se tako radi.
Iako se sa dosta stvari slažem sa tobom, ovde ipak malo preteruješ.
Naravno da ima i takvih slučajeva ali nisu baš zakonopravilo,
daleko od onog kako kod nas zakon ne važi za sns radikale...
 
Bilo kako bilo, ako si pojedinac, i država odluči da ti zagorča život, uvek to može, i uradiće. Kako u Srbiji, tako i u svetu.

U slučaju Brejvika njihova država je odlučila da sve uradi "po pravilima". Okej, njihova odluka. Ali ovo što se desilo ovde, narod osuđuje i želi pravdu. A ako mali Kecman ne može da robija, vala može da ide iz ludare u ludaru. I isto tako, ako roditelji ne budu mogli da se osude na više od XY , država može i treba da se postara da ih u nekim stvarima pravno ograniči. Kad već ne može da se menja zakon pa da im se sudi retroaktivno. Ali postoje druge metode da se nateraju da plate ili da im se prosto ograniče neke druge slobode.
 
U EU hapse i osuđuju svoje ljude zbog slobodnog govora a puštaju tuđine koji siluju i ubijaju. Zato što postoji agenda i direktiva da se tako radi.
to opet nije konkretan primer
ovo je neki argument koji bas bazdi na stavove sa happy/pinka
koliko sam video i ti tudjini kad pocine masovno ubistvo budu uhapseni i osudjeni kao i bilo koji drugi gradjani
 
to opet nije konkretan primer
ovo je neki argument koji bas bazdi na stavove sa happy/pinka
koliko sam video i ti tudjini kad pocine masovno ubistvo budu uhapseni i osudjeni kao i bilo koji drugi gradjani
Nisam došao ovde da s tobom cepam dlake na pola oko zakona i pravosuđa u EU.

Od celog posta uhvatio si se za jednu rečenicu. Mani me toga.
 
Vrh