Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Мало ова жена претерује, гнусни злочини малолетника су се дешавали и у западној Европи, само током 90их.
 
A gnusni zločini staroletnika u USSR tokom 80tih... ako se setimo filma rađenog po istinitom događaju, građanin X

Inače je stvarno film za preporuku ako uopšte ima nekog da ga nije gledao
 
Или чести масакри по вртићима у Кини последњих година. Значи није само до наше земље и народа. Лудило и психопатија постоје свуда.
 
Зато су ми коментари типа "не могу више ову земљу" бљутави.
 
Ovih dana, sticemjem nesrecnihokolnosti imao sam kontakata sa raznim doktorima, zbog bolesti jednog rodjaka.

Posmatram sljam koji na svaki nacin pokusava da dobije nesto od mene. Pokusavaju da me ubede da ej boesnik "samo zbog mene" dobio neka prava za koja ja znam da stanradno sleduju jer paralelno kod drugih doktora proveravam svaku njihovu rec.

Zasto u Srbiji nema elite?

Zasto se ti bogati ljudi, cesto pripadnici lekarskih dinastija ponasaju kao prevaranti na seoskom vasaru?
Kako to da ni 4. generacija nije naucila da ne mora da "ciganise"?
Ili je smisao nihovih zivota bas u tome.

U drzavama u kojima postoji elita, svi znaju da se pretci tih ljudi bili robovlasnici ili gonici robova ili su nekog riklalii pokrenuli biznis. Ipak, u toku nekoliko generacija naucili su da ne moraju da se ponasaju kao poslednji sljam.

Srpska visa klasa, ne uci. Oni zelu zauvek da budu prevaranti na vasaru u Donjoj Babusnici ili nekoj drugoj vukoje*******ini.
Mislim da je isto stanje u svim ex-yu republikama koje su nekad bile pod Osmanlijama.
 
Зато су ми коментари типа "не могу више ову земљу" бљутави.

Мислим да је Србија специфична по тим масовним убиствима у последњих 25 година их је било доста, породичним убиствима, серијским силоватељима,

док су серијске убице код нас изузетно ретке, можда чак никад нисмо ни имали такав случај,
а иначе то за Кину је тачно да имају релативно честе нападе лудака на обденишта, не знам који је разлог.
 
Било је тога и раније, само се мање причало о томе. Има и моменат ратне психозе општег друштва, где ненормалне појаве постају честе.
Серијски убица мислим да је био један крајем 40их који је силовао убијао жене.
Што се тиче Кине, мислим да је то до величине популације, просто математички већа је вероватноћа за појавом психопата убица у већем узорку популације. Плус социјално-друштвена ситуација и мањак превентиве менталних болести. Мада ме чуди да нису подигли ниво безбедности у вртићима.
 
Ja kad sam isao bilo je besplatno do 30 kg, preko toga se placa, ne secam se da je bilo nekih ogranicenja.
Ajde malo manje snisohodljivosti. Upravo se vratio sa admora (avionom i sa detetom 3god). Ipak bih pre izabrao automobil (za te bliže destinacije). Ručni prtljag odredjene dimenzije i težine se ne plaća, koferi se plaćaju. Ako su čarter letovi onda se koferi ne plaćaju do 20kg. I ne, ne može svašta u kofer, postoje ograničenja u vidu bočica, tečnosti, hrane... Na stranu to, jako teško je ići sa malom decom avionom. Prvo 2-3 sata moraš ranije pre leta da dodješ (moj je bio u 6:30, u povratku 05:30) pa onda let, pa onda opet dok prodješ njihove provere i terminale, pa dok te prevezu do hotela... I sve to sa detetom koje ne zna šta će od dosade i tebi što od umora ne vidiš na oči. Meni je žao ljudi što idu avionom grčka i ta bliža mora. Smorovi koji se zakucaju i čvare na jednoj plaži ceo odmor, a uz to većinu odmora provedu pored bazena.
 
Ajde malo manje snisohodljivosti. Upravo se vratio sa admora (avionom i sa detetom 3god). Ipak bih pre izabrao automobil (za te bliže destinacije). Ručni prtljag odredjene dimenzije i težine se ne plaća, koferi se plaćaju. Ako su čarter letovi onda se koferi ne plaćaju do 20kg. I ne, ne može svašta u kofer, postoje ograničenja u vidu bočica, tečnosti, hrane... Na stranu to, jako teško je ići sa malom decom avionom. Prvo 2-3 sata moraš ranije pre leta da dodješ (moj je bio u 6:30, u povratku 05:30) pa onda let, pa onda opet dok prodješ njihove provere i terminale, pa dok te prevezu do hotela... I sve to sa detetom koje ne zna šta će od dosade i tebi što od umora ne vidiš na oči. Meni je žao ljudi što idu avionom grčka i ta bliža mora. Smorovi koji se zakucaju i čvare na jednoj plaži ceo odmor, a uz to većinu odmora provedu pored bazena.
Da sam toliko empatičan kao ti rekao bih da mi je žao ljudi koji idu sa decom na more.
 
Zato sam i Ja napisao to. A kad deca malo porastu, što se mene tiče mogu sa mamom na odmor bez mene ;) Ili ono čuveno "mi na more idemo zbog dece..." Zato mene jedna plaža smara, uhvati me nervoza posle 2-3 dana. Srećom bio u Egiptu pa išli na one eksurzije gubili vreme.. Al kad vidim ljude koji se ne pomeraju od bazena ne znam što su dolazili uopšte, bar bazene imamo svuda.
 
Zato sam i Ja napisao to. A kad deca malo porastu, što se mene tiče mogu sa mamom na odmor bez mene ;) Ili ono čuveno "mi na more idemo zbog dece..." Zato mene jedna plaža smara, uhvati me nervoza posle 2-3 dana. Srećom bio u Egiptu pa išli na one eksurzije gubili vreme.. Al kad vidim ljude koji se ne pomeraju od bazena ne znam što su dolazili uopšte, bar bazene imamo svuda.
Znas li ti koliko puta sam cuo od random očeva koje sam upoznao na moru rečenicu: ne znam šta mi bi da uplatim 14 dana. Nevezano da li su dosli autom ili avionom.
 
Zato uplatiš 7 i čekaš kad će da prodje, da ne bude da nisi hteo da ih vodiš na more. Doduše ne mogu da generalizujem, moguće da neko stvarno uživa u tome, nisam nam svima ista zadovoljstva.
 
Данас је одржана прва седница Анкетног одбора који је формиран како би се утврдиле чињенице и околности које су довеле до масовних убистава у Основној школи "Владислав Рибникар" и у селима на територији Смедерева и Младеновца.
"Пуномоћници оштећених у овом предмету, и оних чија деца нису преживела и чија су деца повређена и трауматизована, једногласни су у страху да би Анкетни одбор у ствари значајно угрозио тужилачку истрагу и ми се плашимо банализација у парламенту где све служи за међусобне оптужбе и надгорњавање“, поручује Божо Прелевић.

Vecinska Srbija zeli da se zlocin relativizuje.
 
E9BDD943-5FE3-47C6-9BD1-1D1CBA4C524D.jpeg
 
Aфричка куга ће десетковати и овако ослабљен сточни фонд свиња.
 
Vrh