Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Ambassadore, dok se uz pusenje ne zabrani kafa i dzabolebarenje po kaficima, ne brini, nece doci do pada prometa. A da je sama zabrana sizofren potez - hm - no comment! Izgleda da te taj lobi dobro placa :)
 
Pa sta da ti kazem nemoj ici na mesta na koje izlaze 4 petnaestogodisnjakinje.
Sto se Nemacke tice. Preveo sam ti deo njihovog zakona i napisao svoja iskustva.
Ti barovi su pretvoreni u pusacke klubove i nije bilo nikakve razlike od pre donosenja zakona. Za restorane znam da se zakon od republike do republike mnogo razlikuje tako da u Minhenu ne smes da zapalis cigaru u restoranu, a u Berlinu smes.

http://www.rauchfrei.de/rauchverbot.htm

http://www.rauchfrei.de/rauchverbote-bundeslaender.htm
Evo pa prevodi sam ako zelis.



To sto niko nema obzira prema tebi je isto velika tragedija i to je isto za osudjivanje, ali nekog osuditi zato sto je pusac i oduzeti mu pravo na izbor je ko sto rekoh samo naj obicnije etiketiranje ljudi. Zivi bili pa videli. Sutra ces kao mesozder ( samo primer, ne tvrdim da si mesozder i uvazavam ako si vegetarijanac ) da dobijes etiketu, ili mozda neko ko se kupa previse ( trosi prirodne resurse ).
A sto se tice njihove brige o nasem zdravlju, mislim da ovo ludilo oko novog gripa opisuje njihovu brigu za nase zdravlje. " Mi smo to platili, a neki su se i obogatili i sad ne zelimo da se baci. Pa ajte vi na pelcovanje, a to sto nije dovoljno testirana. Nikakav problem. Za par godina ce se znati tacne posledice". Ko prezivi pricace.

Ali ja sam utopista i voleo bih da na ovom planetu ima mesta za svakoga, a ne samo za interes.
Aj sad uzdravlje :vops: i nikad ti ne dobio rak pluca, niti bilo sta slicno.
 
Dobra ventilacija, i gotov pos'o. Drugari, stres povećava verovatnoću pojave karcinoma za čak 50%. Duvan samo za 11%. Tako da.. ne nervirajte se, sve ćemo rešiti. :)

Pozdrav sa Čikaškog aerodroma. :)
 
Kole, posto zivim u Nemackoj, ja ti prenosim situaciju sa lica mesta :) Do sada nisam bio ni na jednom mestu gde je dozvoljeno pusenje (ne namerno, vec se jednostavno nigde ne pusi). Znam da postoje ti pusacki klubovi, ali gde se oni nalaze i ko tamo ide.. hm!?

Nisam za etiketiranje ljudi (Boze sacuvaj), ali zasto ja moram da sedim kod kuce da bih izbegao pusace, a ne obrnuto?
 
I ja provodim po pola godine u Nemackoj zbog posla. Minhen. Veruj mi ja ovde nekim cudom znam samo ljude koi su pusaci. Jedan dan nismo imali problem da odemo u naku zadimljenu kafanu. Jeste na mnogim mestima su zabranili, ali daleko od toga na nemozes nigde vise da zapalis cigaru. Sto se javnih ustanova tice, posla i mesta na kojima smo u obavezi da provodimo vreme tu se potpuno slazem, ali odlasci u kafice i na druga mesta za zabavu treba ipak da nude vise opcija.
 
To sve zavisi od propisa u pokrajini u kojoj se nalaziš.
U Berlinu puše ko Turci i skoro svuda je dozvoljeno...
 
Batinaši prve komšije
B. HADŽIĆ, 27.12.2009 20:20:52 Ocena: 1.00 (Glasova: 7) Komentara: 0

Porodica Kostevski/ Foto: Z. Jovanović

MASKIRANI huligani koji su prošlog četvrtka nasilno uleteleli u dom porodice Kostevski iz Beograda, naneli teške telesne povrede supružnicima Koči i Menki, i demolirali im stan u Ulici Stanka Vraza 38, dve nedelje pre incidenta uselili su se u kuću pored njihove. Napadači su se predstavljali kao obezbeđenje placa na kojem se gradi zgrada, ali su zapravo, kako nam je rečeno, pratili porodicu i vrebali priliku za napad. Gde god da je neko iz porodice krenuo, neko od "novih komšija" bi pošao za njim. Česte su bile i telefonske pretnje. Iako je bračni par više puta nove susede prijavio policiji, niko iz MUP nije reagovao.
U porodici Kostevski, ni četiri dana posle nesrećnog slučaja ne mogu da se pomire sa onim što ih je snašlo i kako su ni krivi ni dužni doživeli takvu sudbinu.
- Navodno su ti ljudi došli da obezbede plac - ogorčeno priča Nataša, ćerka prebijenog Koče Kostevskog. - Ne znam samo od koga su ga obezbeđivali, i da li je normalno da jedan plac na kome treba da se gradi kuća obezbeđuje više od dvadeset ljudi. Prošlog četvrtka u trenutku ulaska, većina razbojnika nosila je maske, ali dvojica nisu i lako sam ih prepoznala.
U kućici u kojoj su bili smešteni ljudi koju su navodno obezbeđivali plac, danas ne stanuje niko. Napuštena je odmah posle nemilog događaja.

http://www.novosti.rs/code/navigate...aši prve komšije&kword_add=pretucena porodica
 
A хајде да размишљамо на овакав начин:

Потрошио сам годину дана преговарања, не знам колико живаца и не знам колико новца да бих се са по дефиницији алавим власницима плаца и уџерица на њему договорио о куповини истог и зидању зграде. Договоримо и потпишемо колики проценат некретнине ће им припасти, исплатим им што је у кешу, платим станове у којима ће становати док се зграда не сазида (ако желе да се врате на стару адресу), дотерам машине да срушим ћумешчиће и копам темељ, а кад оно... Породица која је "израчунала" да би могла још нешто да искамчи вратила се преко ноћи у кућерак који више није њен и почиње да ме уцењује. Окренем инспекцију - игнорише ме, зовем полицију - упути ме на суд, а време пролази и трошкови се нагомилавају. Позовем агенцију и објасним проблем... Као Мишко са Ромима на локацији Белвила.

Знам да ово звучи сурово и бездушно, али је наивно до бола прихватити здраво за готово да су чланови породице Костевски ни криви ни дужни. Да је реч о "спиновању" с њихове стране говори и то да у тексту пише "naneli teške telesne povrede supružnicima Koči i Menki" (а ови одмах пуштени кући након лекарског прегледа), затим "demolirali im stan" (из кога су се пре неколико месеци иселили, па се напрасно вратили у њега, мимо договора), а ћерка Наташа се пита "da li je normalno da jedan plac na kome treba da se gradi kuća obezbeđuje više od dvadeset ljudi" (шта то њу брига? шта ће она на плацу на којем инвеститор који је прибавио све папире треба да почне да зида?).

Знам ја какав се све шљам крије међу инвеститорима, али сваки случај се мора посматрати из више углова, што наши новинари нажалост не чине. Оду лепо код оних који су "страдали ни криви, ни дужни", пренесу некритички све што им ови издекламују и тако се њихови медији лепо упрегну у пројекат звани "Дај да измузем још нешто."
 
skroz se slažem sa tobom, novine mogu strašno puno da doprinesu perspektivi koju neko stvara o nečemu. Evo npr Koča i Menka, šta mene zabole za njihove nadimke.. ne familijarizujem se sa njima.... ovo je više tendenciozno.... :blah:
 
Zar im investitor nije prestao placati kiriju a bio je obavezan ugovorom a pritom se nije javljao cisto nako nije da zauzimam bilo ciju stranu a sta je sa bakicom koja stanuje u hotelu Slavija :rolleyes:
 
Stoji da su potpisali ugovor,ali covek ih je izradio.Ima dva placa pored njihovog,na jednom je sagradio zgradu dok je drugi prazan jer je srusio kucu pored tim ljudima sto mu dase plac i nista ne gradi...Verovatno bi to i ovde bilo,srusi kucu i sutne ih i onda im uvali neki mali stancic...
 
Grej: Srbija ostaje bez kredita?

17. januar 2010. | 23:45 | Izvor: Blic
Beograd -- Šef Kancelarije Svetske banke u Beogradu Sajmon Grej kaže da Srbija treba bolje da koristi zajmove,upozorivši da može i da ostane bez već odobrenih kredita.

Šef kancelarije Svetske banke u Srbiji Sajmon Grej (FoNet,arhiva)
Šef kancelarije Svetske banke u Srbiji Sajmon Grej (FoNet,arhiva)
On kaže da će Svetska banka u aprilu doneti odluku o tome da li da neke od već odbrenih zajmova smanji ili ih u celosti da drugima, jer ih Srbija slabo koristi, i dodao da Svetska banka ove godine neće Srbiji odobriti nijedan investicioni zajam, osim 200 miliona dolara za podršku budžetu.
"Ima i nekih znakova poboljšanja, ali ne može se reći da je sve u redu po pitanju povlačenja odobrenih kredita. Zato u aprilu direktorka Svetske banke za jugoistočnu Evropu Džejn Armitidž dolazi ponovo u Srbiju da pogleda kako se troši novac po odobrenim projektima", rekao je Grej u intrevjuu "Blicu".

Kao slabost privrede Srbije Grej je naveo to što "privatni sektor neće biti u mogućnosti da pozajmljuje novac u inostranstvu kao do sada" već će "morati da se okrene domaćim izvorima koje valja naći u domaćoj štednji".

Na pitanje lista o tome koji bi trebalo da budu prioriteti Vlade, Grej je odgovorio da su to nastavak reforme javnog sektora da bi bio "agilniji i efikasniji", unapređenje uslova poslovanja i zaštita najsiromašnijih građana.

"U okviru reforme javnog sektora važna je i velika reforma penzijskog sektora" jer "previše novca odlazi na penzije - 12 odsto bruto domaćeg proizvoda", ocenio je Grej i dodao da je "u Srbiji previše mogućnosti za prevremenu penziju i to nije održivo".

Upitan o korupciji u Srbiji, Grej je odgovorio da su za njeno postojanje ključne dve stvari: "tržište koje nema dovoljno konkurencije i institucije koje nedovoljno odgovaraju za svoj rad".

On je precizirao da će se gledati kako idu pojedini projekti, poput navodnjavanja i odvodnjavanja, centralnog registra u okviru projekta za penzije i slično.

Grej je naglasio da ne postoje kazneni penali, ali da Svetska banka razmišlja da li se ta sredstva koja se odvoje i daju na raspolaganje adekvatno i koriste.

"Ako je jasno da stoje i ne koriste se, onda ćemo biti u situaciji da razmatramo da li ćemo smanjiti taj zajam ili ga dati nekom drugom. Ne znam da li biste to nazvali penalom, ali to će biti opcije ako se stanje ne popravi", upozorio je šef kancelarije Svetske banke u Srbiji .

On je naglasio da će Svetska banka te odluke doneti u aprilu, posle posete direktorke Armitidža, uz dogovor sa Vladom Srbije.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=17&nav_category=206&nav_id=404705
 
E zaffa, zaffa, bolje da ne gledaš na šta se sve troše pare u Beogradu. Recimo samo da je u opštinskim upravama 1/3 na poziciji nadređenih i prima plate od minimum 70.000 dinara pa naviše (pre krize i smanjenja minimum je bio oko 85.000). Pa kad onda pogledaš strukturu raznih gradskih sekreterijata i direkcija hvataš se za glavu kad vidiš kako se pare neracionalno troše.

Odgovorno tvrdim da kada bi se izvršila totalna reorganizacija svih gradskih službi i preduzeća kao i stroga kontrola budućeg trošenja para, svake godine bi ostajalo po minimum 100 miliona evra (verovatno i više, i ne šalim se za brojku, niti je lupljena tek tako) za razne projekte koji su gradu neophodni.
 
Neverovatno, odneće Dunav još smeća pre nego što se neke stvari promene u Srbiji.
 
Nisam našao neki rant topik opšte prakse, a i ne znam kako da pretražujem da li se o tome već raspravljalo.

Onom geniju koji je postavio one aluminijumske/metalne/šta li je lajsne između kocki ispred Narodnog pozorišta treba iste olupati o glavu, a čitavu familiju mu lustrirati od obavljanja ikakvih poslova vezanih za uređenje grada na 20 godina. Razmisliti da li im dozvoliti i uređenje sopstvene bašte.

Ljudi lete kao na klizalištu. I kad nije sneg. Nadam se da tamo negde među redovnim čitaocima ovog foruma koji imaju kakvu-takvu moć ima nekog ko će počupati ono.
 
connect":31okplc5 je napisao(la):
Nisam našao neki rant topik opšte prakse, a i ne znam kako da pretražujem da li se o tome već raspravljalo.

Onom geniju koji je postavio one aluminijumske/metalne/šta li je lajsne između kocki ispred Narodnog pozorišta treba iste olupati o glavu, a čitavu familiju mu lustrirati od obavljanja ikakvih poslova vezanih za uređenje grada na 20 godina. Razmisliti da li im dozvoliti i uređenje sopstvene bašte.

Ljudi lete kao na klizalištu. I kad nije sneg. Nadam se da tamo negde među redovnim čitaocima ovog foruma koji imaju kakvu-takvu moć ima nekog ko će počupati ono.
Prva stvar! Zebre su mnogo klizavije od tih lajsni i po celom su gradu, ljudi lome i ruke i noge, kola klize preko njih i prolecu na crveno, neko ce opako da pogine.....
Druga stvar! Lajsne su verovatno klizavije nego sto bi trebalo, jer su naravno koristeni najjeftiniji materijali, ali sama ideja je odlicna, plocnik izgleda elegantnije i svaka cast na estetskom koraku napred. Samo bolje materijale!
Treca stvar! Mogli bi ljudi da oblace i zimsku obucu....
 
Pa sad, ukus je individualna stvar. Tebi izgleda elegantnije, meni kao okućnica vila imućnijih Roma ili gastarbajtera.

Ovo treće je prilično nategnuto - nisam radio istraživanje na relevantnom uzorku, ali ja sam imao zimsku obuću, pa samo što nisam skliznuo.

Poenta je da je taj prostor ispred ulaza u pozorište ionako mali i stepeničast, a ispred je pešački prelaz na koji se tu čeka. Uostalom, fazon i jeste upravo u tome da se to kliza kao ludo i kad nije zima ili kiša. Samo nisam hteo da odmah smaram. Gospodin ispred mene je pominjao vešanje na Terazijama.
 
Taj stepenik je idiotska ideja, on mi ama bas nije jasan, jos je prilicno visok i uzak...
Dobro to jeste stvar ukusa, ali zar nije vise seljacki Bulevar sa crveno-zutim kockama?
Nije bas ni da lici na kucu gastarbajtera....pa nigde nema betonskih lavica.... a ni betonskih labuda :D
 
Ukrali Batinu zvezdu
D. MILIĆEVIĆ | 24. 02. 2010. - 09:43h | Foto: FoNet, V. Lalić

Zvezdu čuvenog glumca Danila Bate Stojkovića sa „Bulevara zvezda“ na pločniku ispred bioskopa „Balkan“, pre dva dana ukrala je grupa nepoznatih huligana.

15789_5_f.jpg


Ovaj atak na uspomenu na našeg legendarnog glumca još gorim čini činjenica da se ceo događaj odigrao u toku dana, naočigled prolaznika.
- Vandali su prvo skinuli staklo koje je stajalo iznad zvezde koja je bila uzidana u pločnik, a onda su i odneli celu zvezdu široku oko pola metra. Ovo nije samo krađa metalne zvezde, već je pokušaj da se izbriše jedno veliko ime naše kulture. U sred dana i u sred velikog grada ukradena je zvezda Danila Bate Stojkovića, što je nedopustivo. Pozvali smo policiju, rekli su da čine sve da nađu vandale koji su oskrnavili zvezdu i istraga je trenutno u toku – kaže režiser Darko Bajić, čija je producentska kuća „Magična linija“ jedan od zakupaca bioskopa „Balkan“.
Inače, ovo nije prvi put da je zvezda Danila Bate Stojkovića na meti huligana, pošto je oštećena i pre oko godinu dana. Po Bajićevim rečima, ovi napadi ga neće obeshrabriti i Stojkovićeva zvezda će uskoro opet zasijati „Bulevarom zvezda“.
- Jedan ovakav čin ne može da zaustavi ideju i mi u svakom slučaju planiramo da napravimo i opet postavimo zvezdu Bati Stojkoviću. Međutim, ne mogu tačno da kažem kada će se to desiti pošto tek treba da pronađemo sredstva za to – priča Bajić.

Četiri zvezde
Akciju postavljanja zvezda znamenitim ličnostima srpskog filma pokrenula je producentska kuća „Magična linija“ sa kompanijama „Intermedia netvork“ i „Art end popkorn“. Uključujući zvezdu Danilu Bati Stojkoviću, koje je prva postavljena 2008. godine, u „Bulevaru zvezda“ ispred bioskopa „Balkan“ nalaze se još tri zvezde. One su nisu oštećene u ovom napadu, a posvećene su Živojinu Pavloviću, Krsti Škanati i Aleksandru Petroviću.
Izvor: Blic
 
Ljudi ja ne razumem takve bezumne cinove. Ko se zabavlja cupanjem stvari sa ulice, kome to donosi korist, zar je moguce da postoji toliki destruktivni impuls medju ljudima? Razumem da je neko besan na vlast, tajkune, sefa, stagod pa ciljano vandalizuje nesto drzavno ili privatno, razumem da je neko siromasan pa krade, ajde i da razumem kada neki ciganin skine tablu sa spomenika zato sto je od cistog bakra pa moze da je proda...mislim, ne odobravam naravno, ali kapiram ako ciljano gazis nesto sto ti smeta ili sto ti je naudilo, ili kad radis (krades) iz materijalne koristi. Ali ovo?? Kome smeta zvezda Bate Stojkovica, kome treba to da iscupa i sta je tim dobio???
 
Starica pretučena u bolnici?
9. mart 2010. | 16:05 | Izvor: B92
Zaječar -- Osamdesettrogodišnju baku pretukla spremačica u zaječarskoj bolnici, tvrde rođaci. Dobila je samo šamar, kažu u bolnici. Žena posle šloga preminula.

Porodica Ristić iz Zaječara prijavila je Policijskoj upravi Zaječar da je u noći između 2. i 3. marta njihovu 83-godišnju baku, Radmilu Petrović, pretukla spremačica M.S. na odeljenju neurologije u Zaječarskoj bolnici. Radmila Petrović je već sutradan doživela šlog i ubrzo nakon toga preminula.

U Zaječarskoj bolnici tvrde da je pokojna Radmila Petrović samo jednom ošamarena, a u Zaječarskoj policiji kažu da rade na rasvetljavanju ovog slučaja. Kako nezvanično saznaje B92, postoje očevici ovog nemilog događaja.

Pošto je kuća pokojne Radmile Petrović bila puna vode zbog poplava koje su zadesile Zaječar, njena ćerka Milinka Ristić odlučila je da staricu 26. februara smesti u Zaječarsku bolnicu koja je u to vreme ponudila privremeni smeštaj za stare i bolesne koji nisu imali gde da odu.

Milinka tvrdi da je baka koju su svakodnevno obilazili bila vesela i komunikativna. Kada su došli u uobičajenu posetu 3. marta, dežurni lekar im je rekao da je baka imala šlog i nije im dozvolio da je vide.
Posle toga porodica Ristić je saznala da je baku u noći između 2. i 3. marta pretukla spremačica M.S. jer se pokojna Radmila opirala dok su pokušavali da je vežu i slučaj su prijavili policiji.
U Zaječarskoj bolnici kažu da je u toku interna istraga i da oni imaju saznanja da pokojna Radmila nije pretučena.
Takođe u ovoj ustanovi smo saznali da je spremačica M.S. više puta do sada bila disciplinski kažnjavana i da trenutno ne radi.

U Zaječarskoj policiji kažu da intenzivno rade na rasvetljavanju ovog slučaja. Kako nezvanično saznajemo, u Policijskoj upravi Zaječar saslušani su svedoci koji su potvrdili da je u noći između 2. i 3. marta spremačica M.S. bila nasilna prema pokojnoj Radmili.

Takođe, u toku je saslušanje dežurnih lekara i načelnika odeljenja neurologije. Obavljena je i obdukcija tela Radmile Petrović, ali rezultati još nisu poznati.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=03&dd=09&nav_category=12&nav_id=416544

Ja više stvarno ne znam šta reći na ovo :(
Setio sam se moje bake koja je takođe umrla u bolnici prošle godine i ponašanja sestara i ostalih,mnogo je to tužno....
 
Vrh