Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Nenad":39jenjf8 je napisao(la):
Po cemu kriminalni? Iz licnog iskustva, oni sa kojima sam imao kontakta i koji su po mom misljenju morali da dobiju sikter kartu su je i dobili.
Majka mog drugara je sudija u jednom gradu u Vojvodini i pre ove fame oko reizbora je imala najviše bodova, čak je bila predložena za predsednika Suda, i reizborom je dobila otkaz! Svi su bili u čudu!
 
Ne tvrdim da je sve proslo "regularno", ali iz mog iskustva, jedan sudija, koji je ocigledno bio potplacen i jos pokusao da predsednika suda ubaci u pricu, je dobio otkaz, kao i jedna sudija koja je jedan relativno bezazlen slucaj vodila 5 godina. Ah da, jos jedna sudija, koja je umesto predmeta uvek u sudnicu donosila pljosku!
Tako da kazem, iz mog iskustva su bar oni koji nisu zasluzili da budu sudije dobili otkaze..
 
Nenad":2tif97fb je napisao(la):
Eto nove ideje za obogacivanje turisticke ponude Beograda:

"Weekend in Belgrade??? The only capital in Europe where you are still allowed to smoke! Come and join us, you won't regret it! Belgrade and its smoke are anxiously awaiting you!"
?

Nemacka.
Ovo je samo deo teksta.
Od septembra 2007 u Nemackoj stupa na snagu zakon o zabrani pusenja. Javni prevoz, taxi, javne ustanove, aerodromi, zeleznicke stanice... Izuzeti su objekti koji imaju posebnu prostoriju namenjenu pusacima, posebno naznacenu. U takvim prostorijama se ne sme obavljati posao. Gastronomiski objekti ne podpadaju pod nadleznost drzave vec je ostavljeno republikama da regulisu zakon.

Na nivou republike.
Od 2008 vazi zabrana pusenja u svim republikama, sa razlicitim pravilima od republike do republike.
Bavarski zakon o zabrani pusenja vazi za najstrozi u Nemackoj, dozvaljava medjutim pusenje u takozvanim PUSACKIM KLUBOVIMA.
Itd.
Nema potreba dalje prevoditi tekst.
Licno iskustvo.
Gomila kafica je od stupanja zakona na snagu pretvoreno u pusacke klubove u kojima se sluzi pice.
Po ulasku popunjavate proforma pristupnu karticu i postajete clan kluba. Provodite vreme u posebno zadimljenim prostorijama.
Ja sam ne pusac i smatram da je vrlo grozno provoditi vreme u zadimljenim prostorijama. Medjutim smatram da ipak svako treba da odlucuje sam o tome da li ce provoditi vreme u zadimljenom prostoru ili ne. Uvek se u kaficima, restoranima ili javnim objektima mogu napraviti prostorije namenjene pusacima.
Tragedija je sto smo mi pod pritiskom duvanske industrije promenili zakon, a drzava nije prilagodila sama taj zakon svacijoj potrebi .
 
Reizbor sudija je vrlo, vrlo, vrlo bio politički motivisan i niko ozbiljna lica ne može da kaže da su tu čista posla. Da, otkaz su dobile i sudije koje su ga zaslužile, ali isto tako postoji brdo sudija koje je reizabrano, a biografija ne da su im sumnjive nego su više za aktegoriju policijskog dosijea. Isto tako, postoji gomila sudija koja je zaslužila reizbor, ali je ostala kratkih rukava u ovoj stranačkoj podeli.

Ovo ne pričam tek tako već u familiji i među prijateljima imam dosta ljudi koji su u tom delu državnog aparata, i da svi su oni reizabrani, ali se isto tako svi slažu da je strašno kako su neke od njihovih kolega najurene samo zato što su vodili postupke protiv simpatizera raznih partija.

Trebalo je lustraciju sprovesti odmah 2000. godine, a ovo sada je neki pokušaja pretvaranja da je sada sve u sudstvu super, a videćete da neće baš biti tako.
 
Evo dva primer koji ilustruju situaciju:

Sudija koji je osudio onog navijaca ubicu pre mesec dana naravno nije ponovo izabran.A on je jedini imao hrabrosti da uradi to za razliku od ostalih koji ih pustaju ili osudjuju na smesne kazne.

A za sudiju u Novom Pazaru je izabran neki genije koji je studirao 23 godine i onda je radio kao pripravnik 5 godina. :bash:
 
Sve je to super dok nisam vido da su izabrali mrtvog covjeka vec tri mjeseca kojem je ministarstvo platilo sahranu, misli da je postojala dobra namjera, ali da je sve odradjeno dosta traljavo pa sad imamo takvu zavrzlamu. :rant:
 
zvezdara bate

U Beogradu pretučena porodica

Beograd -- Dvadesetak napadača provalilo je u dom porodice Kostovski u Beogradu a zatim ih pretukli i demolirali kuću.Porodica napad povezuje sa građevinskim investitorom.

Maskirani napadači provalilu su u kuću porodice Kostovski u ulici Stanka Vraza 38 u Beogradu i pretukli Koču Kostovskog i njegovu suprugu Menku. Njihova ćerka Nataša kaže da im u poslednjih meseci stižu pretnje od nepoznatih ljudi za koje sumnjaju da su povezani sa investitorom, sa kojim je njena porodica sklopila ugovor o ustupanju placa za izgradnju zgrade.

Pošto su porazbijali nameštaj, prozore, vrata i isekli struju, napadači su pretukli vlasnika kuće Koču Kostovskog koji je u polusvesnom stanju prevezen u bolnicu, dok su njegovu suprugu Menku takođe tukli i zaključali u toaletu.

Njihova ćerka, koja u tom trenutku nije bila u kući, kaže da su problemi, a zatim i pretnje, počeli pre dve godine kada su odlučili da svoje zemljište ustupe građevinskom investitoru.

"Mi smo potpisali ugovor sa izvesnim Zoranom Trifunovićem, nakon toga smo se iselili i živeli u Mirijevu godinu dana. On za tih godinu dana nije uspeo ni da sruši kuću niti da počne sa radovima. Zvali smo ga pitamo da li da ostajemo tamo, da li će jos plaćati kiriju ili da se vratimo", kaže ona.

"Nismo mogli da ga nađemo i nista drugo nam nije ostalo nego da se vratimo, jer da plaćamo kiriju nismo imali. Vratili smo se ovde a posle izvesnog vremena pojavljuje se neka firma 'Sava invest' koja potpisuju nas i jos dvoje vlasnika ove parcele kao investitore, a da nas pritom niko ništa nije obavestio“, objašnjava Nataša Kostovski.

Kako sa firmom 'Sava invest' nisu imali bilo kakav sklopljen ugovor, porodica Kostovski nije želela da se iseli iz kuće i da pristane na dalju gradnju.

U avgustu počinju da im prete, ali kako Nataša Kostovski i njene komšije kažu, ne znaju tačno ko su ljudi koji od njih traže da ustupe plac.

"Jednog dana su došli sa bagerom, srušili ogradu i počeli da kopaju temelje i naravno opet policija, opet krš i lom, pa onda tako sa vodom, sa kanalizacijom.. da vam ne pričam kako su ih psihički maltretirali, pretili. Žena je zvala sinoć policiju, rekli su da će ih pobiti, policija nije došla i večeras smo čuli samo neko lupanje", kaže komšinica porodice Kostovski, Radoslava Vešovic Brkić.

"Kada sam izašla, videla sam komšiju koji leži bez svesti, trese se, drhti...Ja sam lekar, puls sam mu odmah izmerila, pritisak je bio preko dvesta. Zvala sam Hitnu pomoć i oni su došli. Čovek se žalio da ga je tuklo više od 20 osoba koji su bili u crnom, nju su zaključali u kupatilo i glavu joj stavili u wc solju", rekla je još jedna komčinica, Branka Popov.

Pomenuti investitor Zoran Trifunović iz Jagodine, kome se gubi svaki trag i sa kojim nismo uspeli da stupimo u kontakt, podigao je na placu pored kuće Kostovskih zgradu, za koju nije poštovao građevinske rokove, obećanu kvadraturu i gde nije uveo struju i kanalizaciju.

Na fiksne telefone firme 'Sava invest' večeras se niko nije javljao na telefon.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=24&nav_category=16&nav_id=400333
 
Osilila se kopilad...Definitivno gradjevinska mafija je iluzija... :rant:
 
zaffa":2x24ul7k je napisao(la):
zvezdara bate

U Beogradu pretučena porodica

. Žena je zvala sinoć policiju, rekli su da će ih pobiti, policija nije došla i večeras smo čuli samo neko lupanje", kaže komšinica porodice Kostovski, Radoslava Vešovic Brkić.
.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=24&nav_category=16&nav_id=400333
!!!
Navijaci, divljaci, obrazi, gradjevinske mafije....?!? Policija ninasta ne reaguje. Znam neku pricu od letos u kojima je bila ozbiljno potrebna policija. Pretnje pistoljima, teske telesne povrede. I pored toga sto je upucen vrlo ozbiljan poziv za pomoc oni se jednostavno nisu pojavili. Uopste! Nije ni cudo sto su se id*** toliko osilili!
Pitam se samo, da li se nasilje namerno tolerise? Vazno da je novi zakon o saobracaju (koj ce se kao i do sad, iskljucivo selektivno primenjivati) donesen. Sve je to jako,jako lose. Ponovo prave prostor za crne limuzine koje ce gaziti prko dece i gradjana, u kojima ce sedeti tvz. mafijasi sa dozvolom (tolerancijom) za ubistvo, pretnje, otimanje, nasilje...
 
Hm,

Oglasio se i investitor. Po njegovim rečima, imao je pravosnažno rešenje da iseli porodicu, i rečeno mu je da to mora sam da uradi, i angažovao je obezbeđenje da ih izbaci. Što je najvažnje kaže da niko nije povređen.

Inače je pravilo da kad hoćeš da digneš frku (bez obzira ko je u pravu), pozoveš novinare, napraviš dobru priču i stvar je rešena.

Ne znam ko je u pravu, ali u svakoj priči postoji dve strane medalje (a ako se upletu novinari, eto odmah i treće).
 
U svakom slucaju, mnogi od tih ljudi koji su svoje placeve davali za kvadrate su saradjivali sa cudnim tipovima. Racunica je prosta: dodje normalan investitor i ponudi 25% buduce kvadrature postujuci urbanisticke uslove. Naravno, vlasnicima to nije dovoljno jer bi oni ako moze 50%. I onda se pojavi taj celavac sa crnim dzipom i ponudi im 40% kvadrature, jer ce naravno onu razliku od 15% prevazici time sto ima sve veze u Gradu, Opstini, Drzavi, regionu, Briselu itd. Na kraju se dobija objekat koji izgleda kao i NA ZALOST mnogi drugi u Beogadu (citaj katastrofalno), zgrada je izasla iz gabarita, umesto 15 dozvoljenih stanova je izgradjeno 28, u garazu ne moze da se udje jer je napravljeno samo fiktivno kako bi celavceva veza samo to stiklirala na onom spisku za tehnicki prijem, terase (koje su bile neizbezan uslov vlasnika) su dovoljne da na njih odlozis solju kafe dok sedis pored otvorenih vrata terase itd...

Sve u svemu, vlasnici zemljista namerno srljaju u prljava posla jer su halapljivi i nezasiti, tako da me apsolutno vesti kao ova gore ne cude!

Definitivno postoje dve strane medalje, a to da je neko pretukao jadne naivne ljude tek tako, ne verujem!

@kole
Sto se tice kafica, treba odvojiti prostorije i postovati i pusace i nepusace! Ali sto se tice restorana, tu milosti nema - sve je nepusacko ili nista! Niko nikada nece moci da me ubedi u to mozes dovoljno da odvojis prostorije (osim ako nemas mal te ne dve zasebne zgrade) gde dim nece ulaziti u prostor gde se jede!
 
Može, veruj mi. U Berlinu sam video tu jezivu, zaptivenu kabinu, odsečenu od ostatka sveta...
Jedini kontakt sa ostatkom restorana su staklena okna... :rolleyes:
 
Zapravo, može vrlo lako bez ikakvih stakala i perverzija - uradi se dobra ventilacija, i napravi se mala razlika u pritiscima. Simple as that. Uostalom, da - razumem za kratak ručak (0.30) jedeš, i onda za bar, i tamo kafa (ili cuga) i cigara, ali za ručkove koji traju po 3 sata bez cigare, mislim da je tu ustajati od stola stvarno nekulturno.
 
A još nekulturnije je pušiti u prisustvu nepušača. Ja u životu nisam naleteo na pušača koji je pitao da li mi smeta što puši za istim stolom, a kamoli u istoj prostoriji...
 
Resenja ima na pretek bez ikakvih problema. Mene samo pocinje da nervira to etiketiranje ljudi. Mora se uzeti u obzir da su veliki deo stanovnistva pusaci i da se mora postovati i njihovo pravo i potreba. Potpuno je druga stvar kultura gradjana, koje je kod nas na zavidno mizernom nivou. Kod mene u kuci niko nije zapalio cigaru niti je insistirao na istoj.
 
Naravno, nepušači su uvek fini (yeah, right). Bojim se da tih tvojih 10% loše biraš - a suština je upravo u tome, u izbboru.
A da ne krećemo u priče da država ubire porez od cigareta, te vrlo često i subvencioniše duvansku industriju, a onda kao sa druge strane krajnje licimerno zabranjuje pušenje pod nekom kvazi-parolom "zaštite zdravlja".
 
U Nemackoj je pusenje u restoranima i barovima potpuno zabranjeno! Dovoljno je da neko ode napolje da popusi koju izmedju supe i snicle, da se vrati i sedne pored tebe pa sve jedno ne mozes da jedes od smrada!
Drugo, da je sve to tako lepo resivo ventilacijom i malo pritiskom i sta vec, ne bi se donosili zakoni sa drasticnim zabranama pusenja sirom sveta. Mora da ima necega u tome.

@kole
Reci mi samo, ko je mene uzeo u obzir IKADA? Znas kako mi je super kada odem negde, a onda dodju 4 petnaestogodisnjakinje koje se igraju sex and the city, sednu sto do mene i dok ne isprazne 6 pakli "Voga" ne gase! Ali sigurno im je duboko u dusi zao sto cu zbog njih da zaradim rak pluca.. mislim, daj... :rolleyes:
 
Izvini Nenade, ali one imaju 15 godina! Za početak, ko je njima uopšte prodao cigarete?
Uostalom, ja znam za bar dva nepušačka kafića u Beogradu (Apropo, i TimeOut - od toga Apropo mnogo volim, a TimeOut je trash u Čika Ljubinoj), i tu nema nikakvih problema.
A zašto se to radi u "čitavom svetu", iz jednog vrlo prostog razloga - zato što je trend, odnosno predstavlja tangentno rešavanje problema, eto sad mi radimo nešto što je vidljivo i očigledno, i sad ćemo mi da proglasimo duvanski dim najvećim neprijateljem naše planete, i naše nacije, i to su sve oni doktori koji su do juče bili bože-me-sačuvaj-zagušljivim domovina "zdravlja".e
edit: Takođe, postoji još čitav niz razloga koji se mogu naći, ali nekako najelegantnije se svi sublimiraju u treniranje strogoće.
 
Bio trend ili ne, u pitanju je zdravlje ljudi, a sada nemoj molim te da pokrecemo temu "da li je pusenje stetno po zdravlje".
A beneficije su velike (naravno pored zdravlja): ne moras da kracis zatvorene prostorije jednom u 6 meseci, vec kao sto je i normalno, jednom u 5 godina, ne moras da nosis namestaj na otpad posle par godina jer ne mozes da ga "izvetris", ne moras da umesto u suncobranu "uzivas" u ogromnoj crveno beloj reklami preko koje pise "pusenje ubija spermu" itd..
 
Ne znam kada ćemo mi uvesti zabranu ali to treba da ide postepeno:

Prvo, kao što su sve tranzicione zemlje osim nas učinile, treba poskupeti cigarete, bar duplo. Tako bi bar polovina pušača ostavilo iste, a potom postepeno uvesti zabrane.

Ventilacija je skupa i nije svugde izvodljiva, a i kada je ima – ne rešava problem u potpunosti...

Iskreno, što bi rekao pesnik, "kafana bez dima"... Nije to to... :kafa:
Treba dozvoliti nekim klubovima, ne treba svuda ukinuti...
 
Izvini na izrazu, ali benefiti su ti alal k*****. Mislim da je benefit kafića i kafana u povećanom prometu mnogo veći.
Uostalom, svet se kreće ka tome da stan krečiš na godinu dana (da bi promenio boje) i da menjaš nameštaj posle 5 godina. :p Možda ne treba da piše to, ali je ok da piše Jelen Pivo - a "alkoholičar se postaje sa pivom".
I ne želim se raspravljati oko toga da li je pušenje štetno za zdravlje ili ne (pobogu - to bi bilo suludo), samo želim istaći da je dotična zabrana jedan šizofren potez sa suštinski negativnim posledicama, kojem se ne treba radovati. Odnosno - sva sreća pa imam jak duvanski lobi. :)
 
Vrh