Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

A da ne pricamo bajke i zastava je mnogo glupo ime. Em tesko za izgovaranje em znamo sta zastava zapravo proizvodi. Ne mozemo ni auto nazvati sloboda cacak. I reno je morao da promeni ime svog modela arkana u conqust za ovo trziste.
 
A da ne pricamo bajke i zastava je mnogo glupo ime. Em tesko za izgovaranje em znamo sta zastava zapravo proizvodi. Ne mozemo ni auto nazvati sloboda cacak. I reno je morao da promeni ime svog modela arkana u conqust za ovo trziste.
I to drugo im je isto katastrofalnog kvaliteta.
 
Da, znam. Kum mi vozi multiplu, dvojica kolega Bravo, hatchback i karavan sa 1.6 mjet motorima. U komšiluku dve klinke Fiat 500.
Punta viđam još samo kod ovih Wolt/Glovo dostavljača
Svaka cast ali nama, a ni celom svetu ne treba zastava multipla. Zato i propadaju. Japanci imaju odlicna vozila ali ih dizajn sprecava da prodaju vise.
 
Pa nije sve u dizajnu. Giulia je verovatno najlepši auto koji trenutno može da se kupi, pa mi ne deluje da se Alfa ubija od prodaje.
 
Pusti ti te priče i koncepte, evo ti multipla na steroidima.

jkEZROk.jpeg

JAPDvid.jpeg

Хахахаха, пре Јагуар..

1998-S-type.jpg


😄
 
Poslednja izmena:
Svaka cast ali nama, a ni celom svetu ne treba zastava multipla. Zato i propadaju. Japanci imaju odlicna vozila ali ih dizajn sprecava da prodaju vise.
Šta fali japanskom dizajnu? Meni se izuzetno sviđa Honda Civic 2013 npr.
Toyota Corola hatchback ova nova takođe.
Čak mi je i Suzuki Swift jedan od najverovatnijih kandidata za sledeći auto posle Peugeota.
 
Šta fali japanskom dizajnu? Meni se izuzetno sviđa Honda Civic 2013 npr.
Toyota Corola hatchback ova nova takođe.
Čak mi je i Suzuki Swift jedan od najverovatnijih kandidata za sledeći auto posle Peugeota.
Fali im bolji enterijer. Sa eksterijerom su tek sad poceli da budu konkurentni, a i unutra napreduju polako jer kopiraju evropljane. Shvatili su da za evropu vaze druga pravila.
 
Na zalost onako je kako kaze vecina. Postoje ljudi koji vole cajgere i dugmice na sve strane ali to vise nije moderno. Ja npr ne volim cajgere i dugmice, ko da sam u ladi. Oldtajmeri su druga kategorija i to bih rado posedovao :)

No odosmo u off.
 
Боље да су ставили неку слику Чарлија Брауна од ове ретардиране псеудо-мапе. У последње време је све више таквих квази илустрација, коју већина људи узима здраво за готово.
 
@BataDz: Ево чланка о овоме што си споменуо.
E to, to je jedan od naših najvećih problema. Znači mi platimo nešto što je kao završeno i kada odradiš malo bolju analizu na kraju dođemo do toga da smo preplatili radove i više nego duplo, plus ti mnoge stvari stoje ne završene i najgore od svega kvalitet je veoma veoma upitan.
Da ne pričam o nabavkama manje vrednosti, veoma izraženo na lokalnom nivou - gde je mnogo teško i doći do podataka o tome koliko je šta koštalo (bukvalno se ne reaguje i na prijave poverenika za informacije od javnog značaja, nego se plaćaju kazne)
 
Да више не дужимо и да ово буде последњи коментар на тему о Југо гигантима који су се бавили производњом. Беко у коме је радило 5.000 људи је створио домаћу моду. То је била друга највећа домаћа фабрика у СФРЈ, и Европи, као и БИГЗ штампарија. Странци су се чудили како смо живели, колике плате смо имали, и стандарде као Европа и Запад, јер су веровали да смо сиромашни и заостали јер смо били социјалистичка земља, што се на крају испоставило да нисмо. Ei и МиН су запошљавали око 50.000 радника. Ei је имала уговоре са фирмама као што је Honeywell и била заслужна за скоро комплетну индустријску ИТ опрему по Југославији, а о познатијим стварима као што је кућна техника, бела техника, Pecom и Lira (која је врхунац Југо рачунара по свему судећи) да не причам.

Ei је свашта производила, од чипова до разгласа, гитарских појачала, расхладних система, клима уређаја, озвучења, семафора, медицинске опреме, агрегаторе, телекомуникационе опреме за војску, цивиле, интерпол, војну полицију, милицију и слично. Не може да се наброји шта је све правила и извезла за цео свет. Тај гигант је имао 50 фабрика раштрканих по СФРЈ и то је било равно Бошу, или General Electric фабрици за производњу високоволтажних трафо станица у Питсфилду, Масачусетс. МиН је производила пумпе коришћене у совјетским и америчким нуклеарним електранама, сервисирала и производила сопствене локомотиве , возове, вагоне, и трамваје. Грађевинар је подигао пола Африке, и све то су фирме из само једног града. Дае да не набрајам. Након 90-их и 2000-их од њих није остало ништа. МиН, браварска радионица.
1716453604056.png

Имали смо све, али буквално све, а сад немамо ништа, и зависимо од других! Голи смо кô пиштољ и заостајемо у свему! Плус нисам набројао гомилу фабрика из Зрењанина, који је био 3. индустријски град у СФРЈ. Бродоградилиште Бегеј на пример (ради и даље), Фабрика шешира, Ударник, БЕК, ЗИП, Југоремедија, а НИС је фантомска Коштуничина за*********, име фирме је Нафтагас, и буквално је отета из Зрењанина, преименована, и поклоњена Русима.

Натраг на главну тему.
Meni enterijer, dizajn i sl nisu toliko bitni koliko pouzdanost motora
Слажем се са овим. Тесла сајбер камионет има најсавременији ентеријер, а то је најгори ауто. Људи који су га купили пријављују кварове и мане. Чак је покренута тужбе против Тесле јер сајле за папучицу гаса су биле склоне расцветавању, што је резултирало да се заглави и ауто добије на убрзању.
E to, to je jedan od naših najvećih problema. Znači mi platimo nešto što je kao završeno i kada odradiš malo bolju analizu na kraju dođemo do toga da smo preplatili radove i više nego duplo, plus ti mnoge stvari stoje ne završene i najgore od svega kvalitet je veoma veoma upitan.
Da ne pričam o nabavkama manje vrednosti, veoma izraženo na lokalnom nivou - gde je mnogo teško i doći do podataka o tome koliko je šta koštalo (bukvalno se ne reaguje i na prijave poverenika za informacije od javnog značaja, nego se plaćaju kazne)
Ми не знамо ни какав су грађевински материјал користили за потребе градње. Много тога се крије од јавности. Сећам се да се јавио архитекта који је понудио идеално решење за наше клиничке центре, али су га одбили, да је зграда КЦ Ниш толико лоше урбанистички и плански пројектована, да је једино решење срушти је до темеља и почети из почетка. Пацијенти и особље су се жалили да нема гелендера да се држе док се пењу уз степенице или силазе. Високе су око 180 сантиметара, и чак су се пожалили да су чудно направљене. Жалили су се на болове у ногама и убрзану замореност. Улаз у зграду је увучен, а то је прва грешка која се поткрала и није се смела десити. Ако избије пожар у једном делу зграде, биће отежана евакуација особља и пацијената, и прилаз ватрогасцима.

Погледај како је изграђен КЦС. Сива фасада, прозори пушкарнице, пироћански радијатори, противпожарно степениште направљено на другом крају зграде. Три пута су реновирали прва четири спрата јер су "стручњаци" заборавили да спроведу цеви за кисеоник и апарате попут вештачка плућа и слично. Чак им је пала на памет сулуда идеја да сруше плафон у службеном улазу за запослене и студенте и ту сместе сва три улаза, што су то на крају урадили, а то уопште није било предвиђено. Све се ради погрешно, и што је анестезиолог Панић напоменуо, зграда је непрактична, нефункционална и коштаће нас много да се све врати у првобитно стање, али то ови "стручњаци" не схватају, а тад ће бити касно.
 
Poslednja izmena:

Evo da se prisetimo jedne teme od pre par meseci kada se jedan deo forumasa ukljucujuci i mene zalagao da se kazne za ubistva maksimalno povecaju, a neko je bio za to da eto ne treba mnogo da ih kaznjavamo vec da im damo drugu sansu i sto pre pustimo natrag u drustvo.

Dakle jednom ogavnom dripcu koji je ubio toliku decu i zavio u crno tolike porodice zakon propisuje maksimalnu kaznu od SAMO 20god, cak i da bude maksimalna sto bi za nase sudstvo bilo ogroman uspeh (i da apelacija ne prepolovi) on ce izaci pre toga i eto njemu slobode da se vrati u svoje selo i smeje unesrecenim roditeljima u lice kao danas na sudjenju a sto da ne i ponovi krvavi pir..
Gledajuci i slušajući onog oca koji je sav uznemiren bio ispred, čudim mu se i divim kako dripcu nije presudio na licu mesta - ionako je izgubio sve u životu...

Inace koliko vidim dripca i njegovog ćaleta (aktivnog sns člana) su sprovodili u pancirima...
 
Граде Потемкиново село EXPO и национални стадион, а канализациона мрежа не може да прими толику воду.
 

Evo da se prisetimo jedne teme od pre par meseci kada se jedan deo forumasa ukljucujuci i mene zalagao da se kazne za ubistva maksimalno povecaju, a neko je bio za to da eto ne treba mnogo da ih kaznjavamo vec da im damo drugu sansu i sto pre pustimo natrag u drustvo.

Dakle jednom ogavnom dripcu koji je ubio toliku decu i zavio u crno tolike porodice zakon propisuje maksimalnu kaznu od SAMO 20god, cak i da bude maksimalna sto bi za nase sudstvo bilo ogroman uspeh (i da apelacija ne prepolovi) on ce izaci pre toga i eto njemu slobode da se vrati u svoje selo i smeje unesrecenim roditeljima u lice kao danas na sudjenju a sto da ne i ponovi krvavi pir..
Gledajuci i slušajući onog oca koji je sav uznemiren bio ispred, čudim mu se i divim kako dripcu nije presudio na licu mesta - ionako je izgubio sve u životu...

Inace koliko vidim dripca i njegovog ćaleta (aktivnog sns člana) su sprovodili u pancirima...
На РТС-у има ближи снимак хаоса:

За овог лика је само колац добар, и то сув и грбав. Не мора да буде ни нешто посебно оштар. Каквих 20 година? Ово је увреда за убијене и унесрећене.
 
Evo da se prisetimo jedne teme od pre par meseci kada se jedan deo forumasa ukljucujuci i mene zalagao da se kazne za ubistva maksimalno povecaju, a neko je bio za to da eto ne treba mnogo da ih kaznjavamo vec da im damo drugu sansu i sto pre pustimo natrag u drustvo.
Neki ljudi prosto nisu za drugu šansu, jer nisu sposobni da žive u zajednici (bar ne ovim danas).

Ima bezbroj studija iz različitih uglova koje to potvrđuju. Neki ljudi su prosto izgubljeni slučajevi - bilo rođeni takvi (nasilne psihopate, pedofili...) bilo oblikovani okolnostima i vaspitanjem, i nema im pomoći osim da se - kad izvrše zločin - trajno bace u tamnicu (i naravno pomiluju ako se dokaže da su krivo osuđeni, zato je bolja doživotna nego smrtna kazna). Jeste surovo i jeste tužno, ali ne može se svako ljudsko biće popraviti, ne može se ispraviti. A nije u redu da ostatak zajednice ispašta da bi oni bili na slobodi. Jedan Uroš Blažić svakako nema šta više da traži u civilizaciji. On je poremećen čovek i ne sme da bude pušten u društvo nikad više.

A i njegovog bahatog manijakalnog debila od oca bih isto odrao sa kaznama. Nakačio bih mu sve što mogu i napravio primer od njega.

Nego problem je što državi i partiji odgovara da imaju takve - čak i ako Blažić nije bio deo te ekipe, ali je taj tip, a i ko zna, možda je i bio angažovan kao batinaš ili reketaš a da ne znamo. Puna je Srbija takvih primitivaca i propaliteta koje Partija i DB angažuju, što stalno što honorarno, da izvršavaju njihove brze i lake posliće.

A posle se država i Partija čude kad u svemu tome neki građanin ili žrtva uzmu pa posle sami sprovedu pravdu, umorni od čekanja korumpiranog pravosuđa ili od gledanja kako osuđuje ovakve na smešne kazne i ruga im se u lice.
 
Poslednja izmena:
Bas tako. Moze u kavez sa majmunima ili medvedima. I pod katancem. Moze da dodje Kris Golubovic da mu udeli koju bananu.
 
Vrh