Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Pa već je studiranje ograničeno na 8 godina. Bar je tako bilo. Ko pređe to, zajašu ga sa promenom statuta i traže da polaže razlike u ispitima iako se ništa suštinski ne menja, 95% programa i (ne)znanja ostaje isto i posle usvajanja novog statuta.

A obavezna vojska u Srbiji bi bila nešto poput Zadruge. Kako to često i biva sa kolektivima gde su drastične razlike između ljudi a svi prisiljeni da sede i ubijaju vreme zajedno.


Inače, dosta fakseva u Nacionalnom parku Srbija ima svoju dozu pacijenata među profesorima koji sabotiraju ljude da diplomiraju, iako su danas osnovne studije uglavnom puko osposobljavanje za posao (ne za MIT, CERNove, institute...) i samim tim nema razloga da se od toga pravi fama. Dugo se pisalo u medijima o onom nedoyebanom skotu na Geografskom koja je XY ljudi ostavila sa srednjom školom jer njen predmet nisu mogli da polože. Beše i onaj drugi skot Kresović na Poljoprivrednom, što joj muž sad simpuje kod Jovane Jeremić. Svaki državni fakultet ovde ima bar 3 takva poremećena izroda. Neki se povremeno i okliznu na koru od banane.

Ceo sistem je naopak, šira je to tema od vojske i faksa. Pogotovu što države danas vode debili koji nemaju dodira sa običnim ljudima, pa samim tim očekivati da oni razumeju problem, a kamoli da ga reše, je uzaludno.
 
Poslednja izmena:
Danska je prepuna migranata.

Inače sad je na Novoj bio poučan razgovor o cenama i kvalitetu namirnica ovde i u Nemačkoj. Lepo su objasnili sve uzroke, mada su izostavili onaj faktor da, da bi EU mogla da živi lepo (lepše), drugi moraju da ih izdržavaju. A pošto oni drže 2/3 lanaca ovde, može im se da nas deru da bi oni tamo imali povoljnu ekonomiju i socijalni mir. Zato isti nameštaj u Zapadnoj Evropi košta isto ili manje nego u Istočnim članicama EU. A prosečne plate nebo i zemlja u korist Zapada.
Danska je bukvalno jedna od etnički najhomogenijih država u Evropi. I bukvalno se preturaju na glavu da zagorčaju život migrantima koliko god mogu.

Smanjite šovinizam, preterano ste krindž.
 
Pa već je studiranje ograničeno na 8 godina. Bar je tako bilo. Ko pređe to, zajašu ga sa promenom statuta i traže da polaže razlike u ispitima iako se ništa suštinski ne menja, 95% programa i (ne)znanja ostaje isto i posle usvajanja novog statuta.

A obavezna vojska u Srbiji bi bila nešto poput Zadruge. Kako to često i biva sa kolektivima gde su drastične razlike između ljudi a svi prisiljeni da sede i ubijaju vreme zajedno.


Inače, dosta fakseva u Nacionalnom parku Srbija ima svoju dozu pacijenata među profesorima koji sabotiraju ljude da diplomiraju, iako su danas osnovne studije uglavnom puko osposobljavanje za posao (ne za MIT, CERNove, institute...) i samim tim nema razloga da se od toga pravi fama. Dugo se pisalo u medijima o onom nedoyebanom skotu na Geografskom koja je XY ljudi ostavila sa srednjom školom jer njen predmet nisu mogli da polože. Beše i onaj drugi skot Kresović na Poljoprivrednom, što joj muž sad simpuje kod Jovane Jeremić. Svaki državni fakultet ovde ima bar 3 takva poremećena izroda. Neki se povremeno i okliznu na koru od banane.

Ceo sistem je naopak, šira je to tema od vojske i faksa. Pogotovu što države danas vode debili koji nemaju dodira sa običnim ljudima, pa samim tim očekivati da oni razumeju problem, a kamoli da ga reše, je uzaludno.
Čuo sam da su ga produžili na 12 na nekim fakultetima. 😂 Cilj je da se plaća školarina, što duže to bolje. Na mnogim fakultetima gradivo uopšte nije prilagođeno tržištu rada, uče se gluposti, od svega po malo. Imam kontakte sa ljudima koji studiraju danas pa zato znam. Mi smo predviđeni za šrafciger industriju, za Afriku Balkanu gde će svako iskopavali šta mu treba. Nama pametni ljudi nisu potrebni niti su poželjni.
 
Ma šta ti je, pa žvalini glasači su potpuno racionalni, tj potpuno racionalno na osnovu temeljnog promišljanja su doneli odluku da glasaju za njega... lol
 
Ne znam da li je deo ove teme, ali meni bi palo crno na oči da ovo čujem u svojoj zemlji. Da neko iz čiste zafrkancije domaćeg turistu nazove "strancem" samo zato što vidi da nije iz tog grada, pa ok. Ali da neko usred prve prestonice Srbija (Ras, današnji Novi Pazar) kaže "tamo, u Srbiji", tamo preko Golije, a da stvar bude bolesnija i sa jedne i sa druge strane planine je ista istorijska regija, Raška, dobila ime po gradu Rasu, međutim u neoosmanističkom diskursu samo južni deo te regije se naziva "Sandžak", dakle južno od pretkumanovske okupacione granice, Novi Pazar, Sjenica, Tutin, Prijepolje, Nova Varoš, Priboj, ali ne i grad Raška, Kraljevo, Čačak, Ivanjica, Požega, Užice.
Rusija je pod komunizmom došla u sličnu situaciju. Otet joj je Kijev koji je za njih isto što i Ras za nas, čitava Malorusija gde je srednjovekovna ruska država stvorena, pa je u toj neistorijskoj Ukrajinskoj SSR završio i najveći deo Novorusije koja je podeljena pa su ipak Kubanj i Povoložje ostali u Ruskoj SSR, Donbas je tek nedavno povratila. Rusija sada posle 100 godina polako ali sigurno ispravlja istorijske nepravde koje su joj učinjene od strane boljševika, a mi pod ovim smrdljivim režimom koji se potpuno odrekao KiM možemo lako ostati i bez Raške koju čak ni crveni krvnik nije otkinuo, ako izuzmemo krajnji jug Raške koji je u Crnoj Gori bio od Prvog Balkanskog Rata. Šiptarski teroristi su već u Ibarskom Kolašinu gde aposlutno nikada pre dolaska "odgovorne politike" nisu mogli ni da kroče, napravili su terorističke baze u sve 4 opštine severa KiM koje se naslanjaju na Rašku, Novi Pazar, Ribariće i Tutin su im sada praktično na dohvat ruke ili bolje rečeno na nišanu.

Broza smo jedva jedva preživeli kao narod, a njegovog naslednika i nastavljača u drobljenju Srbije, pitanje hoćemo li uopšte preživeti?
Eto ja sam na primer živeo i radio nekoliko meseci u Novom Pazaru i nikad ni jednu neprijatnost nisam doživao. Čak šta više mislim da je najgostoprimljiviji grad u kom sam bio. Mislim da je to možda i jedino mesto gde bi te ljudi odvezli negde čak i besplatno ili ti dali da prenoćiš. A to što je rekao stranac ne znači da je neko iz druge zemlje. Mogu da se kladim da kada je to rekao ništa nije loše mislio. Stranac si u bilo kom gradu u kom ne živiš. Nego bitan je senzacionalizam, da pravimo neku svoju interpretaciju i da pravimo od miša slona.
 
Ali ovo #avucic je preduzeo hrabre korake u rešavanju problema u #srbija...

killyourselves.png
Најжалосније, је што се пензионери на ово ложе. Лудак је стварно умислио да је нови Тито, али заборавио је да је Тито индустријализовао ову државу, забранио швабама да закроче у њу, поготову у Крагујевац (читај Крвава бајка од Десанке Максимовић), дао радницима сва права, оставио институције на завидном нивоу. Ту су и бесплатни станови, летовање и одлично школство, док ова србомрзачка бу**** ради све супротно.
 
Најжалосније, је што се пензионери на ово ложе. Лудак је стварно умислио да је нови Тито, али заборавио је да је Тито индустријализовао ову државу, забранио швабама да закроче у њу, поготову у Крагујевац (читај Крвава бајка од Десанке Максимовић), дао радницима сва права, оставио институције на завидном нивоу. Ту су и бесплатни станови, летовање и одлично школство, док ова србомрзачка бу**** ради све супротно.
I sam se ložiš na bajke. Na osnovu gore napisanog.
 
Најжалосније, је што се пензионери на ово ложе. Лудак је стварно умислио да је нови Тито, али заборавио је да је Тито индустријализовао ову државу, забранио швабама да закроче у њу, поготову у Крагујевац (читај Крвава бајка од Десанке Максимовић), дао радницима сва права, оставио институције на завидном нивоу. Ту су и бесплатни станови, летовање и одлично школство, док ова србомрзачка бу**** ради све супротно.
A onda sa tim istim švabama tj sa Vilijem Brandtom potpisao sporazum o odlasku jugoslovenskih radnika u Nemačku na rad, prvi talas gastarbajtera koji je krenuo put Nemačke.
 
I sam se ložiš na bajke. Na osnovu gore napisanog.
За 90% људи комунистички систем је итекако био бољи. Јесте, људи су добијали станове које је делила држава, бесплатна летовања, одлично школство, солидно здравство итд. Покојни деда тј. отац моје мајке добио је стан на Цераку 1985 године. Немојмо се завитлавати. То нису "бајке" како ти тврдиш. Наравно да је било грешака и проблема, али тада је већина живела много боље него данас. Данас 90% људи броји кованице и рачуна шта може да плати у нашим "богато снабдевеним" продавницама.
 
Poslednja izmena:
Sad će da ti bude objašnjeno kako je trenutni prosek zarade u Beogradu 170.000 din a minimalac 80.000 i da se živi odlično.

A pre 2012. je bila pustara i divljina.
 
Šredingerov Beograd, u zavisnosti kako koga pitaš.

Ovima koji su dostigli EU nivo plata i provode vreme u centru sve izgleda bajno. Ovi ostali koji imaju prosečne i ispodprosečne zarade i žive u naseljima bez kanalizacije se ne slažu sa tim.

Prosečan stanovnik Beograda nikad nije više zarađivao, i nikad mu život nije bio skuplji. Povećava se izbor i mogućnost sitnih konzumerističkih zadovoljstava, ali rešavati neka suštinska životna pitanja (kao npr. stambeno) nikad teže nije bilo.
 
Bila je daleko, ali daleko ozbiljnija drzava, bila komunisticka ili ne.

Vec sam ja pred kraj skolovanja hvatao profesore skolovane u poslednjih 25-30 godina i razlika je nebo i zemlja u odnosu na one starije.

I tako je svuda. Svi smo mi je*******ivetri danas, pa i ja, sto je negde i ok, ali tamo gde treba, ne moze biti ok. Struka kod nas ne postoji vise - ozbiljni profesori, nastavnici, ucitelji, naucnici, lekari, arhitekte, sociolozi, psihijatri... ma, u svemu skripi.
 
meni su matorci iz kolonije (naselje u kgu) pricali da kada god su dosla kola nemacke proizvodnje u kgu, da su im skidali gume

enivej ovo za novi pazar, pa meni stalno u vojvodini kazu "vi iz srbije" :D
 
Kad smo kod Nemaca, uvek se setim onih Stevinih fotografija onog nekog nikad cuo malog grada u Nemackoj i njihove zeleznicke stanice.

Nama i kada je nesto novo i tek otvoreno, uvek nesto fali i nikad ne izgleda ovako besprekorno.

I jeste da se ovde krade i ugradjuje, ali toliko nemamo vise pojma o bilo kom poslu da i kad bi radili posteno, ne bi znali da uradimo kako treba jer nema vise ljudi koji imaju znanje.

Srecom, nismo glupi i nesposobni, ali bi trebalo par godina ozbiljnog rada i truda da bi uopste mogli nesto ozbiljno da radimo.

img_0822-jpeg.181723
 
Sad će da ti bude objašnjeno kako je trenutni prosek zarade u Beogradu 170.000 din a minimalac 80.000 i da se živi odlično.

A pre 2012. je bila pustara i divljina.
Да, иделан материјал за затуцане пензионере да му дају свој глас на гласачким изборима и продуже нам агонију.
Bila je daleko, ali daleko ozbiljnija drzava, bila komunisticka ili ne.

Vec sam ja pred kraj skolovanja hvatao profesore skolovane u poslednjih 25-30 godina i razlika je nebo i zemlja u odnosu na one starije.

I tako je svuda. Svi smo mi je*******ivetri danas, pa i ja, sto je negde i ok, ali tamo gde treba, ne moze biti ok. Struka kod nas ne postoji vise - ozbiljni profesori, nastavnici, ucitelji, naucnici, lekari, arhitekte, sociolozi, psihijatri... ma, u svemu skripi.
giphy.gif
 
meni su matorci iz kolonije (naselje u kgu) pricali da kada god su dosla kola nemacke proizvodnje u kgu, da su im skidali gume
Ах, тај четнички крај...
Јесу ли и Титу скидали гуме са мерцедеса??

За Фејсбук страницу "Дневна доза просјечног комуњаре":

1716372648169.png


"Ништа швапско тај није пушт`о у кућу!"
 
Vrh