Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

bojkic":37ixrbkg je napisao(la):
"drzava" srbija zabranila skup povodom dana nenasilja u petak u pionirskom parku. ne mogu da verujem! koji su ovi licemeri! ako organizuju stranke i njihove omladine, onda mozhe i u centru. ako organizuju gradjani, onda ne mozhe ni pod kojim uslovima!!!
Za ovakve stvari nam treba jedan smajli sa pajserom.
Koji je to mozak - ili nedostatak istog: Sami sebi prave problem, zabranjuju skup koji podržava skoro apsolutna većina građana i na koji su dolazak planirali i fukcioneri i političari. Sad će ili da povuku sopstvenu zabranu, ili će morati da objašnjavaju kako je moguće da se hapse samo organizatori skupa (u pokušaju) snp1389 i obraza. :bash:
 
Kume, koliku ćemo maržu da stavimo?

6sqmmv.jpg
 
Sunce ti je*** u kakvoj drzavi zivimo. Umesto da budu udzbenici besplatni oni imaju vecu marzu neko najjeftinija šnala kod Kineza.
 
200% marza...hahahahaha Mazra od 40-50% je normalno da bi se pokrili troskovi...ali oni ladno 4 puta toliko haha
 
Kao što rekoh, jaki su samo kada su u gomili. Čim je država malo zarežala, 1389 beži u rusku ambasadu i kuka o ugroženosti ljudskih prava i uvredi premijera (zaplenili im dvadesetak majica vladimir putin vas gleda). :kafa:
 
Ukradena spomen-ploča Ćuruviji

Beograd -- Sa mesta na kome je 11. aprila 1999. godine ubijen novinar Slavko Ćuruvija ukradena je spomen-ploča.
Policiju je o krađi obavestilo Nezavisno udruženje novinara Srbije. Na nestanak ploče reagovalo je i Udruženje novinara Srbije, koje je ovaj vandalski čin najoštrije osudilo. U saopštenju tog udruženja novodi se da počinioci moraju brzo da se indentifikuju i kazne.

Tabla na kojoj piše, "Na ovom mestu 11. aprila 1999. ubijen je zbog oštre kritičke reči Slavko Ćuruvija, novinar, urednik i vlasnik Dnevnog telegrafa i Evropljanina", nestala je u noći između nedelje i ponedeljka.

NUNS je saopštio da zahteva da se spomen-ploča najhitnije vrati na zid na kojem je stajala punih devet i po godina i da oni koji su je potajno i neovlašćeno uklonili odgovaraju pred zakonom.

U NUNS-u veruju da je krađa odgovor na godišnjicu 5. oktobra.

U policiji ne isključuju mogućnost da je krađa povezana sa tvrdnjama NUNS-a, ali veruju i da je ukradena zbog njene vrednosti na crnom tržištu kupo - prodaje metala.

Nadežda Gaće, predsednica NUNS-a, kaže da je ceo slučaj prijavila policiji, od koje očekuje brzu reakciju.

Vlasnik Dnevnog telegrafa i Evropljanina Slavko Ćuruvija ubijen je 11. aprila 1999. godine u ulazu zgrade u Svetogorskoj, gde je stanovao.

Godinu dana kasnije, NUNS je postavio spomen-ploču, a otkrivajući je, tadašnja predsednica Gordana Suša rekla je da njome NUNS poručuje da se ne zaboravi i da se više nijednom novinaru to ne dogodi.

Ubice Slavka Ćuruvije još nisu otkrivene.
Izvor:b92 (link)
 
Čisto da bi ljudi skontali kako se odrađuju poslovi u Srbiji, neka pročitaju prvo vest u kojoj Veselin Jevrosimović vlasnik Comtrade "donira" sajt u vrednosti od 30.000 evra Atletskom savezu Srbije (čiji je inače predsednik). Lep gest, zar ne? Međutim uđimo dalje u priču i oko trenutnih i budućih poslova Comtrade sa državom i videćemo o kakvoj se donaciji i PR radi.

Evo prve vesti na Mondu:

Jevrosimović: Novi sajt, moj poklon atletici
Utorak, 6. oktobar 2009. 17:16

Atletski savez Srbije promovisao je novi internet sajt, sa ciljem da ostvari bolju komunikaciju između saveza, klubova, trenera i sudija.

Predsednik ASS Veselin Jevrosimović istakao je da je redizajnirana internet stranica (www.ass.org.rs) njegov "poklon srpskoj atletici".

"Kada sam postao predsednik ASS, uočio sam da komunikacija između saveza, klubova, trenera i sudija nije na zavidnom nivou, što dovodi do neinformisanosti i loše radne klime. Na Izbornoj skupštini sam obećao promenu vizuelnog identiteta, ali i interaktivan odnos sa svim atletskim subjektima", rekao je Jevrosimović.

On je saopštio da je na izradi sajta rađeno dva meseca i da vrednost investicije iznosi 30.000 evra.

Promociji sajta, u sedištu kompanije "Komtrejd", prisustvovali su i bacačica diska Dragana Tomašević i bacač kugle Luka Rujević.

(Tanjug/MONDO)
Izvor: http://www.mtsmondo.com/sport/vesti/text.php?vest=148930

E onda moj drug sa faksa na svom blogu otvori temu i lepo pusti ljude iz branše da objasne o kakvoj se lakrdiji radi ovde ću ostaviti samo par komentara, a za sve komentare idite na tekst. Inače u komentarima se javio i zaposleni u marketing odeljenju Comtrade koji pokušava da objasni cenu od 30.000 evra.

No, hajdemo ovako.

Relano, za izradu ovakvog sajta treba jedan covek i ne vise od dva meseca. Ne verujem da je 7 ljudi radilo na jednom sajtu. Oprema na kojoj je radjen sajt nije kupljena samo za izradu ovog sajta i nece biti bacena. Accounti i ostali koji su radili na tome nisu radili SAMO na ovom sajtu, vec i na drugim projektima.

A zasto mi ne odemo i ne nadjemo klijente? Prosto, jer zbog veza ne mozemo da dodjemo do normalnih poslova. Za ovaj sajt nije raspisan tender vec je Vesa, kao predsednik Komtrejda poklonio sam sebi, predsedniku ASS. I rekao da to kosta 30 000 evra. To je protekcija i nije dozvoljena našim zakonima.

A to što ste imali problema sa komunikacijom me jako čudi. Verovatno Vesa CT nije mogao da dobije Vesu AS, jer je Vesa AS stalno bio nedostupan. To se uvek dešava kad zoveš svoj broj.

Nemam ništa lično prema Vesi. On se dokazao kao menadžer i nadam se da će biti dobar predsednik ASS. Čak mislim da ga je neko iz nižeg menadžmenta ili PRa slagao za cenu sajta.

PS: Bolje bi bilo da ste rekli da sajt košta 3 000 i da je ono bila greška
Dragi @ComTrade
Svasta si napisao, a lepo su ti rekli vec, bolje da si kazao da je lapsus i da je cena bila 3K ili 300Eur pa da se razilazimo.
Ovako, samo si nas jos vise naljutio.
Igrom slucaja ja sam bio u APR (kad je trebalo) i vodim firmu koja radi, aj da kazem slicne stvari. No, o tome cu kasnije, aj prvo ovo sto si ti pisao.
1 covek => 1KEur neto => 1.7K Bruto Nije malo, priznaces, ni njemu za platu ni drzavi. Dodacu ti jos 300Eur mesecno za racunar i prostor, mada ni u ludilu ne treba toliko da bude. Dosli smo do 2K Eur. To su troskovi, nema zarade, sam si rekao da vracate communitiju. Dva meseca se radi, tako da je svaki covek 4K. Nemoj da siljis o komunikaciji, kako je losa i sl. svi smo mi to prosli. Dok cekas odgovor od ASS radis nesto drugo, ne gubis vreme. Dakle, 30K podelimo na 4 i dobijemo da je Vas 7.5 radilo dva meseca. Alal Vam produktivnost.
Ali i da je to sve tako, i da sve mi to kao naivni plebs popusimo, objasni mi sta ste vi to poklonili? ili donirali? Naplatili ste rad i tacka.
Da se vratim na moju firmu. Ja sam nedavno u raspravi kod Vesica, a povodom loseg stanja sajtova ambasada ponudio da mi besplatno uradimo sajtove na nasoj platformi, a da nam od pomoci treba samo designer i ajde project manager da koordinira stvari. Nasu platformu smo mi napisali (citaj ulozili vreme koje vi niste u Joomla), a uradicemo za nula hiljada Evra a ne 30 hiljada. I necemo pricati da smo nesto poklonili niti cemo ocekivati da Mondo ili bilo ko bruji o tome.
Da zavrsavam.
Vas treba da je sramota, Vesi moze da bude na cast, a svi mi ostali treba da iz ovoga izvucemo neku pouku i ne dozvolimo da se slicno desava.
Samo da podsetim da je Comtrade oko Nove Godine potpisao da ce do maja (4-5 meseci) uraditi elektronske sednice vlade za 27.3 miliona dinara ili 300K Eur. Racunam i da je uradio, a na osnovu ASS primera ja zakljucujem da je tih 300K trebalo da bude 10X manje. Jos kazu da ce da rade zdravstvo, skolstvo, lokalne samouprave i druge sektore…e pa nazdravlje nam bilo
Ognjen ili si mnogo naivan ili radis za comtrade. Ovakvi sajtovi se outsorsuju za 500e (mozes slobodno pogledati na elance.com ili na joomlancers.com).A to sto je IT prodavanje magle u Srbiji jako unosan biznis je vec posao za policiju moj predpostavka je ovo cisto opravdavanje ca buduce uber joomla sajtove koje planiraju da prodaju…To sto neko sklapa racunare i na to lepi nalepnice a sve to u fensi zgradi ga ne svrstava u ozbiljnu IT firmu.
Ima još zanimljivih komentara

Evo blog posta pa pročitajte i sve ostale komentare: http://www.milosblog.com/wp/web-saj...onio-joomla-sajt-vredan-30-000-eura/1000.html

Evo još jednog blog posta koji se bavi ovom temom: http://bluesman.utp-code.com/archives/102/a-od-kuma-web-sajt/

Da li treba da napominjem da je dosta novina prenelo ovu vest o "donatorstvu" od 30.000 evra?

Srbistan
 
E pa na primer, meni je ovaj komentar za crnu stranu medalje:

"Ognjen ili si mnogo naivan ili radis za comtrade. Ovakvi sajtovi se outsorsuju za 500e (mozes slobodno pogledati na elance.com ili na joomlancers.com).A to sto je IT prodavanje magle u Srbiji jako unosan biznis je vec posao za policiju moj predpostavka je ovo cisto opravdavanje ca buduce uber joomla sajtove koje planiraju da prodaju…To sto neko sklapa racunare i na to lepi nalepnice a sve to u fensi zgradi ga ne svrstava u ozbiljnu IT firmu."
 
"To sto neko sklapa racunare i na to lepi nalepnice a sve to u fensi zgradi ga ne svrstava u ozbiljnu IT firmu."
E u ovoj zemlji je obrnuto.
 
Pritisci zbog navijača zvezde
Advokat pretio sudiji koji je osudio Mišića
Autor: Vuk Z. Cvijić | Foto:Z. Šafar | 09.10.2009. - 08:09

uros-v.jpg


Beograd - Velimiru Lazoviću, sudiji Okružnog suda, koji je osudio Uroša Mišića, navijača Crvene zvezde, za pokušaj ubistva žandarma, jedan beogradski advokat je nedavno pripretio da „pazi kako sudi, jer neće biti reizabran“, saznaje „Blic“.

Izvor blizak istrazi potvrdio nam je ono u čemu su se u javnosti do sada iznosile samo sumnje - da je bilo ozbiljnih pritisaka na sudiju koji je Mišića u, kasnije poništenom, prvostepenom postupku osudio na deset godina zatvora zbog pokušaja ubistva žandarma Nebojše Trajkovića.
- Sudiji Lazoviću je rečeno da neće biti reizabran ako Mišića strogo osudi. Sudija se obratio nadležnima koji su rekli da će mu pružiti svu zaštitu. Tu pretnju nije uputio neko od huligana, već jedan beogradski advokat. Sudija Lazović je i ranije bio izložen upozorenjima i pretnjama, pa sada sve ispituju policija i tužilaštvo - kaže izvor „Blica“.
Slobodan Homen, državni sekretar Ministarstva pravde, odgovorio je potvrdno na naše pitanje da li se ispituju pretnje upućene sudiji Lazoviću, ali nije hteo da iznese više detalja.
- Ispituju se sve pretnje i pritisci na pravosudne organe. Niko neće biti zaštićen. Ministarstvo pravde je tražilo da se obavi bezbednosna procena za sve koji sude nasilnicima i huliganima, pa neke sudije već imaju zaštitu - rekao je Homen.
Veće sudije Lazovića osudilo je Mišića 19. septembra prošle godine na 10 godina zatvora zbog pokušaja ubistva Nebojše Trajkovića na utakmici Crvena zvezda - Hajduk iz Kule, 2. decembra 2007, ali je tu presudu Vrhovni sud ukinuo i naložio novo suđenje.
Prilikom saopštavanja prvostepene presude, sudija Lazović je rekao da je čitav događaj običan linč na stadionu.
- Trajković je bio službeno lice i nije dao nikakav povod za napad. Napadnut je zato što je službeno lice. Postavlja se pitanje da li policija sme da održava red. Na osnovu video-snimka i fotografija vidi se kako Mišić drži baklju od 1.000 stepeni Celzijusa i prži živog čoveka. Mišić je imao vremena da odustane, a ne da nastavi sa linčom - rekao je tada sudija Lazović, ocenivši da je „napad čista obest huligana“.
Odmah se našao pod pritiskom, jer su ga u samoj sudnici vređali drugi navijači Zvezde. Zbog toga su uhapšeni Goran Ćorić, Miloš Zimonja, Ivan Raković, Predrag Panić i Jasmin Došen. Zanimljivo je da je Zimonja 5. septembra 2008. osuđen prvostepeno u Drugom opštinskom sudu na godinu i osam meseci zatvora zbog učestvovanja u napadu na žandarma Trajkovića, zajedno sa Slavišom Drakulom, koji je osuđen na kaznu od godinu dana zatvora.
Pritisak na sudiju Lazovića nastavio se i dan posle presude Mišiću, kada su „delije“ na severnoj tribini „Marakane“ na meču Zvezda - Jagodina razvili transparent na kome je pisalo „Lazoviću, stići će te pravda koju deliš!“. To nije bio jedini incident na utakmici, jer su se navijačima pridružili i fudbaleri Zvezde koji su pružili podršku osuđenom Mišiću, tako što su se pojavili sa majicama na kojima je pisalo „Pravda za Uroša“. Iz uprave kluba su tvrdili da niko od njih nije odobrio da fudbaleri izađu na teren u tim majicama.
Međutim, tadašnji predsednik FK Crvena zvezda Den Tana je izjavio da su „delije“ pretile da će zapaliti stadion ako igračima bude zabranjeno da na teren izađu s majicama na kojima piše „Pravda za Uroša“.
Drakče Dimitrijević, zamenik disciplinskog sudije Zajednice Jelen Superlige, zbog loše organizacije ove utakmice, kaznio je klub maksimalnom novčanom kaznom od 600.000 dinara, a 11 igrača i sekretara stručnog štaba Vojislava Lalatovića sa po 120.000 dinara, što je, takođe, maksimalan iznos kazne za pojedince.
- Crvena zvezda je kao klub kriva što nije preduzela mere da se spreči unošenje transparenta na tribine, igrači su krivi jer su nosili majice, a sekretar stručnog štaba Vojislav Lalatović zato što je znao da će oni to učiniti, a nije preduzeo mere da ih spreči u tome - rekao je tada Dimitrijević.
Zvezda je takođe bila kažnjena zbog transparenata „Pravda za Uroša“ njenih navijača na kup utakmici sa Radničkim u Nišu. Zbog grafita „Pravda za Uroša“, kojima su ižvrljane fasade širom Srbije i tako pričinjena višemilionska šteta, još uvek niko nije kažnjen.
Nakon što je Vrhovni sud doneo odluku da se postupak ponovi, sudija Lazović je zatražio u martu izuzeće sa slučaja Mišić, ali je predsednik Okružnog suda Siniša Važić odbio Lazovićevu molbu, jer ne postoje pravni razlozi za izuzeće.

Poternica za dvojicom zbog Brisa Tatona
Dvojica od 13 osumnjičenih za umešanost u ubistvo francuskog državljanina Brisa Tatona nisu se juče pojavila pred istražnim sudijom Okružnog suda u Beogradu i za njima bi mogla da bude raspisana poternica. Ta dvojica, koja su u bekstvu, terete se za teško ubistvo. Za to krivično delo, za koje je predviđena kazna do 40 godina zatvora, osumnjičeno je i 10 pritvorenih. Sa slobode se brani samo jedan iz grupe huligana i on se tereti za pomoć učiniocu posle krivičnog dela. (Beta)






Presude huliganima odmah na stadionu


Novi paket mera za borbu protiv nasilja na stadionima i sportskim dešavanjima biće završen za desetak dana i za nekoliko nedelja naći će se u parlamentu, saznaje „Blic“ u Vladi Srbije.

Slobodan Homen, državni sekretar u Ministarstvu pravde, kaže da novi sistem za brzo i adekvatno procesuiranje huligana podrazumeva „obavezno prisustvo tužioca i sudija za prekršaje na svim sportskim dešavanjima, koji će odmah, već na stadionu izricati kaznu“.
Danas će biti održan prvi sastanak radne grupe Vlade Srbije koja bi trebalo da razmatra izmenu sadašnjeg zakonodavstva. Homen kaže da je osnovna ideja za reformu uvođenje posebnog postupka koji će omogućiti da se u vrlo kratkom roku nasilnik procesuira i adekvatno kazni.
- Suština u borbi protiv huligana je da postupci koji su započeti protiv njih neće završiti u lavirintu pravosuđa. U ovom trenutku ima 50 krivičnih postupaka protiv raznih huligana koji nisu okončani - ističe Homen.
Kako dodaje, trenutno se radi analiza Zakona o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama, Zakona o sportu, Zakona o javnom redu i miru, Krivičnog zakonika i Zakona o krivičnom postupku.
- Predložićemo Skupštini omnibus, to jest kompilaciju svih ovih zakona koji će biti potpuno usaglašeni. Dosadašnja analiza je pokazala da Srbija ima dobar kazneni sistem koji, međutim, sporo funkcioniše - kaže Homen.
Kako saznajemo, visina kazni neće biti menjana jer su i sada strože nego u engleskom zakonodavstvu sa kojim se pokušavaju usaglasiti domaći propisi. Međutim, ostalo je otvoreno pitanje članstva u upravnim odborima sportskih klubova, na šta su pojedini ministri ukazivali. Otuda se u Vladi razmatra da se što hitnije donese zakon o privatizaciji sportskih društava kako bi se znalo ko je vlasnik, a time i ko je odgovoran za nasilje na sportskim priredbama.

Ž. Jevtić

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/temadana.php?id=114638
 
gost komentator
Šoping
Autor: Dr Slaviša Orlović | 12.10.2009. - 05:00

slavisa-orlovic-v.0jpg


Koleginici koja se bavi evropskim integracijama poverio sam kako jedva čekam ukidanje viza i ulazak lou kost kompanija u Srbiju. Nakon toga moći ću lako da skoknem do Londona za 50 evra i provedem lep vikend, obiđem prijatelje i knjižare i kupim odeću koja je nekoliko puta jeftinija nego, na primer, u „Delta Cityju“ ili Poslovnom centru „Ušće“. Da bih ilustrovao ovu (ne)realnu zamisao, naveo sam dve priče. Prvo, kada sam porodičnu prijateljicu iz Londona, inače našu zemljakinju, odveo u „Delta City“, oboje smo se čudili sa kakvim žarom i entuzijazmom građani Srbije u „Zari“, „Maks&Spenser“ i drugim prodavnicama kupuju odeću i obuću koje su po nekoliko puta skuplje ovde nego tamo, a tek rasprodaja nam dođe kao realna cena. Drugo, tokom dvonedeljnog studijskog boravka u Londonu, pozvan sam na konferenciju u Ljubljani vezanu za međunarodni projekat evropeizacije partija. Kao jedini predstavnik iz Srbije nisam mogao da ne odem, iako sam sa žaljenjem menjao London za Ljubljanu. U hotelu „Union“ u Ljubljani bio sam zatečen. Osećao sam se kao da sam i dalje u Londonu. Taj hotel, ali i dobar deo centra grada bio je prepun Britanaca. Ubrzo sam na recepciji dobio objašnjenje da je to vikendom redovna pojava. Građanima Londona je jeftinije da plate kartu preko neke lou kost kompanije i hotel i da, za promenu, jeftinije i sadržajnije provedu vikend, recimo u Ljubljani. Dakle, ne samo iz Beograda u London, već bi u slučaju dolaska lou kost kompanija smer turista mogao biti i u obrnutom pravcu. Ipak, kada je reč o jeftinijoj kupovini, ostaje problem. Jer, možda baš vlasnicima pomenutih tržnih centara ne odgovara da građani Srbije kupuju u Londonu na sejlu (rasprodaji) nekoliko puta jeftinije nego u Beogradu. Očigledno, za proces pridruživanja Srbije Evropskoj uniji, osim Mladića i Holanđana, postoje i druge prepreke.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/temadana.php?id=115071

Ovo je čisto podsećanje zašto tajkunima ne odgovara da putujemo i uđemo u EU. Vikend turizam je ovde i dalje gotovo nepoznat pojam. Posle dve-tri godine, niko normalan više neće glasati za dss,srs ili sns. A ds i ldp će morati svojski da se oznoje jer ćemo lako moći da ih upoređujemo sa drugima. I argumantovano kritikujemo svaku svinjariju koju naprave.
 
bigvlada":2whv9za2 je napisao(la):
Ovo je čisto podsećanje zašto tajkunima ne odgovara da putujemo i uđemo u EU. Vikend turizam je ovde i dalje gotovo nepoznat pojam. Posle dve-tri godine, niko normalan više neće glasati za dss,srs ili sns. A ds i ldp će morati svojski da se oznoje jer ćemo lako moći da ih upoređujemo sa drugima. I argumantovano kritikujemo svaku svinjariju koju naprave.
Pa za koga ce onda da glasaju, ako nece ni za DSS, ni SNS, ni SRS, ni DS ni LDP? SPS? Marjana Risticevica? :D

(mada, ja bi jako voleo da postoji neka nova stranka...pusti snovi)

Mislim da jedino gresis za SNS. Ti se vec mazu brze no sto vetar duva. Bice ti veci evropejci od Cede, samo ako zatreba. Napredno, brate. To me nekako najvise i plasi.


Sto se tajkuna tice, rekao bih da njima ne odgovara da nikad ne udjemo u EU, nego da se taj proces maksimalno odugovlaci, dok oni ne pokupuju sve sto mogu u zemlji i to za relativno male pare. I onda da se udje u EU, pa da oni preprodaju veci deo toga strancima, za vece pare.
 
Ovo će već danas ili sutra da završi u medijima

Sta moze da vam se desi u zemlji Srbiji kad ostavite auto u ovlascenom auto servisu !!! Auto ostavljen na popravku klime, pa su izasli malo da ga "testiraju" ... jedno 200km/h ... i malo da provozaju slucajne prolaznike... sve u svemu pola sata voznje i predjena 42km - prekrsaje nisam mogao ni da izbrojim ... Ono sto nisu znali je da KAMERA sve snima i da se sve prati i GPS-om ... a bilo je i svedoka. Sve se desava 11.06.2009. godine !!!

Auto, Opel Corsa OPC, je ostavljen na servis klime u AUTOPROMET-u, Beograd. http://www.autopromet.rs/

P.S. Samo mi je zao sto "riba" koja je pozvana telefonom, ne pristade da se provoza sa frajerom ... Onda bi ovaj video imao drugu kategoriju (XXX) :)

NARAVOUCENIJE: OPREZ kad ste u servisu - ili klupica pa pored auta, ili ugradjujte kamere !!!

LEGENDA: Donji desni grafikon prikazuje sile izrazene u G (gravitaciono ubrzanje)
a) CRVENA linija - prikazuje "cimanja" kad se skrece levo/desno
b) ZELENA linija - prikazuje "cimanja" napred/nazad, kad se daje gas i kad se koci
c) PLAVA linija - prikazuje "cimanja" gore/dole, tj.kako auto skakuce
[video]http://www.youtube.com/watch?v=WzpdefAccQE[/video]
 
ccc! ja kada predajem kola uvek razmisljam o toj mogucnosti. ali sta covek da radi...

jedino sto je dobro sto se na pocetku klipa cuje madno diao :D
 
baš me zanima šta se desilo sa ovim likom što je otišao malo da se provoza
 
Jos redom zove ljude da se pokaze..... :rolleyes: I na kraju pokupi nekog lika na semaforu :lol:
 
zaffa11":3c8ufwxg je napisao(la):
baš me zanima šta se desilo sa ovim likom što je otišao malo da se provoza
Bogoljubom? Života ga otpusti. Onda Bogoljub tuži Životu što ga nije prijavio dok je radio kod njega. Vansudski se nagode, Života bankrotira i ode da traži zajam od majstor Anđelka (koji mu ne da ništa bez priznanice). Na kraju serije Života zatvori radionicu i na popravljenoj čičinoj krntiji se otkotrljaju u zalazak sunca podno Lekinog brda.
 
Takvo ponasanje je katastrofalno. Nazalost znam pouzdano da je to vrlo uobicajena pojava. Cak ovo sto je (da kazemo ) samo provozao astru je najmanje od onog sto se stvarno dogadja. Ljudima opravljaju kola po nekoliko dana .Navodno, a stvarno se vozikaju, ne samo po gradu vec i van grada, voze daske, materijal i sluze se kolima kao da su njihova. Naravno sa znacajno manje paznje (prednost tudje imovine). Najbolji nacin je, sedeti pored kola dok su u radionici. Iz vise razloga. Ili imati majstora koj je pouzdan i proveren.
 
^^^ Desava se ovo i u svetu, ne samo sa kolima nego i sa kompjuterima (ostavis laptop na popravku, ljudi ga nosaju po nedelju dana, instaliraju svasta, posle formatiraju, kazu ti da je crko hard, i naplate ti jos za celu uslugu)...
 
Ostavka sekretarke za zdravstvo
22. oktobar 2009. | 02:54 -> 16:29 | Izvor: Politika, Tanjug
Beograd -- Sekretarka za zdravstvo grada Beograda Dragana Jovanović podnela je neopozivu ostavku na tu funkciju jer, kako je obrazložila, nema prostora za normalan rad.

Bivša sekretarka ocenjuje da kao nestranačka ličnost nema prostora za normalan rad u uslovima "neprestanih političkih uslovljavanja i kompromisa" u zdravstvenoj delatnosti. Kako je rečeno u Sekretarijatu za zdravstvo, Jovanovićeva se nalazi van Beograda i neće davati izjave za javnost, jer ostaje pri stavu koji je iznela u pismu upućenom "Politici".

TEME
Zdravstvo i zdravlje u Srbiji
Srbija dobila Nacionalni PET centar | 22. oktobar | 18:09
Privedeni bivši direktori bolnica | 22. oktobar | 16:57
Reakcije na hapšenja u zdravstvu | 22. oktobar | 14:50
Preminuo Ivan Radojičić | 22. oktobar | 13:58
Linija 94 ponovo radi | 22. oktobar | 09:19
Prikaži više dokumenata iz ove teme
svi dokumenti iz teme "Zdravstvo i zdravlje u Srbiji"
Dragana Jovanović je u tom pismu navela da je "odlučila da ode s funkcije, jer ne želi da akcije pojedinih grupa uporene protiv nje imaju stalno štetne posledice po građane".

"Kako je realna situacija u zdravstvu odraz cinizma političke stvarnosti, ja kao nestranačka ličnost, koja smatra da zdravstvena delatnost ne sme da bude predmet neprestanih političkih uslovljavanja i kompromisa, nemam prostora za normalan rad u tim uslovima”, istakla je Jovanovićeva.

Ona je ranije najavila da će se povući s mesta sekretara za zdravstvo ukoliko gradskim vlastima ne bude omogućeno da kontrolišu medicinske ustanove čiji su osnivači.

Jovanovićeva je pre nekoliko nedelja pokrenula inicijativu za promenu Zakona o zdravstvenoj zaštiti i prosledila ju je gradonačelniku Draganu Đilasu, u nadi da će on pomoći da se promeni sadašnji način rada – da grad može da finansira rekonstrukciju i izgradnju bolnica i domova zdravlja, kao i nabavku medicinske opreme, ali ne može da kontroliše rad u njima, broj zaposlenih, vrste specijalnosti medicinara...

"Kada tražimo od neke zdravstvene ustanove da nas o nečemu izvesti, to je sve na nivou dobre komunikacije između nas i te kuće. Tako ne može da funkcioniše dobra zdravstvena zaštita. Ako to nije moguće promeniti, ja ću se povući, jer ne vidim način da se radi normalno", objasnila je tada Jovanovićeva.

Profesorka Dragana Jovanović je 13. oktobra prošle godine imenovana za gradskog sekretara za zdravstvo, na predlog Liberalnodemokratske partije kao nestranačka ličnost, a na to mesto je došla s pozicije direktora Instituta za plućne bolesti Kliničkog centra Srbije.

Posle nepunih nedelju dana rada, na konferenciji za novinare zatražila je smenu pet direktora zdravstvenih ustanova zbog navodnih malverzacija u poslovanju, najavivši još tada da će se povući ukoliko direktori kliničko-bolničkih centara "Bežanijska kosa", "Zvezdara" i "Zemun" i domova zdravlja "Palilula" i "Zvezdara" ne budu smenjeni.

Ona je tada objasnila da je po stupanju na dužnost pregledala dokumentaciju koja je duže vreme bila sporna i da je došla do zaključka da su direktori tih ustanova nenamenski trošili pare iz budžeta i nisu poštovali Zakon o javnim nabavkama.

Dodala je da su joj već stigle pretnje zbog najave da će javno objaviti podatke o zloupotrebama u zdravstvu, kao i da je o tome obavestila pripadnike MUP-a.

Neki od prozvanih direktora sami su dali ostavke na funkcije, a neki su smenjeni u februaru ove godine odlukom Skupštine grada.

Pojedini bivši direktori su privedeni danas zbog sumnje da su izvršili zloupotrebe u zdravstvenim ustanovama u kojima su radili, o čemu možete čitati više u našoj posebnoj vesti.

U javnosti je poznato da dr Jovanović nije u dobrim odnosima sa Tomicom Milosavljevićem, ministrom zdravlja, pošto ga je svojevremeno optužila da je oštetio građane za nekoliko miliona evra i izjavila da poseduje dokaze da je kršio zakon, pa bi trebalo da snosi krivičnu odgovornost.

Takođe, ministar zdravlja je svojevremeno izjavio da će tražiti da se ozbiljno preispita ostanak Dragane Jovanović na mestu gradskog sekretara za zdravstvo, ali i da vladajuća koalicija u Beogradu mora ozbiljno da se pozabavi međusobnim odnosima, naglasivši da smena direktora kliničko-bolničkih centara nema veze s njihovom krivicom, već da je to cena gradonačelnikovog autoriteta.

Dr Dragana Jovanović smatra da su zdravstvenom sektoru neophodni reorganizacija, veće ingerencije, bolja saradnja s drugim zemljama i korišćenje novca iz fondova Evropske unije, namenjenog projektima koji nisu iskorišćeni u dovoljnoj meri.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=22&nav_category=11&nav_id=388033

Privedeni bivši direktori bolnica
22. oktobar 2009. | 09:12 -> 16:57 | Izvor: B92
Beograd -- Bivši član Gradskog veća u Beogradu zadužen za zdravstvo, Vladan Šubarević, i više bivših direktora zdravstvenih ustanova uhapšeni su zbog zloupotreba.


Kako je saopštio MUP Srbije, policija je, u saradnji sa Specijalnim tužilaštvom, odredila pritvor do 48 sati Vladanu Šubareviću (1962), Slobodanu Paunoviću (1957), Đovaniju Akroljanu (1969), Nikoli Miliniću (1963), Jasminki Jelić (1953), Milanu Saviću (1962) Dobrili Vekić (1955) i Zoranu Ivankoviću (1951).

Policija, u saradnji sa Specijalnim tužilaštvom, privela je osam osoba osumnjičenih za malverzacije oko nabavke nameštaja u zdravstvenim ustanovama u Beogradu.

Specijalni tužilac za borbu protiv ogranizovanog kriminala Miljko Radisavljević potvrdio je za B92 da je njegovo tužilaštvo uključeno u ovaj slučaj.

"Da li će još neko lice u međuvremenu biti lišeno slobode i obuhvaćeno našom istragom, u ovom momentu ne mogu da kažem, i to zapravo zavisi od stanja dokaza i materijala koji bude prosleđen tužilaštvu i do koga budemo došli u toku efektivnog vođenja daljeg krivičnog postupka", objasnio je Radisavljević.

Na vest o hapšenjima reagovali su ministar zdravlja Tomica Milosavljević i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas, o čemu možete čitati u posebnoj vesti.



Inače, kako se navodi u saopštenju policije, Šubarević je za članove grupe, Slobodana Paunovića, suvlasnika i direktora preduzeća "Recipe medikal suplajz" iz Zemuna i Đovanija Akroljana, direktora predstavništva ”Kedrion SPA“ u Srbiji, sačinio plan delovanja i direktoru KBC “Bežanijska kosa” Nikoli Miliniću i pomoćnici direktora za nemedicinske poslove Dobrili Vekić, direktoru specijalne bolnice ”Sveti Sava“ Milanu Saviću, direktork Doma zdravlja ”Milutin Ivković“ Palilula, Jasminki Jelić, i direktoru KBC ”Zvezdara“ Ivanković Zoranu, omogućio dobijanje sredstava za nabavku nameštaja iz budžeta Skupštine grada.

Na taj način oštetili su gradski budžet za 65.495.224,98 dinara, u periodu 1 juna 2007. do 1. juna 2008.

U tužilaštvu za sad ne preciziraju šta je konkretno nabavljano preko spornih tedera, ali su mediji proteklih meseci izveštavali da je recimo KBC "Bežanijska kosa" nabavila medicinski nameštaj, ali i baštenski suncobran po ceni od 279 hiljada dinara.

Među uhapšenima su direktori dve firme "Resipi medikal suplajz" i "Kedrion SPA", preko kojih je i išla nabavka nameštaja.

Svi privedeni su, kako saznaje B92, sašlušani u policiji, a većina njih se branila ćutanjem.

Za propuste u javnim nabavkama i nenamensko trošenje novca nekadašnje direktore zdravstvenih ustanova u Beogradu u oktobru prošle godine je optužila sada već bivša sekretarka za zdravstvo dr Dragana Jovanović, koja je na tu funkciju juče podnela ostavku.

http://www6.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=10&dd=22&nav_category=120&nav_id=388045

Inace predlog za prosirenje KBC zvezdara naustrb 5.5 hektara kvalitetne sume je pokrenuo uhapseni bivsi direktor KBC Zvezdara.
 
Povodom smanjenja administracije, prosto moram da podelim podatak koji sam danas čup i frapirao se. Funkcioneri ne spadaju u deo kadrova koji će biti podložan smanjenju administracije tj. njihov broj ostaje isti. Ne postoji logika kojom bi to moglo da se opravda, a naročito ne u Beogradu gde u pojedinim opštinama broj funkcionera tj. njihove plate čine više i od 50% budžeta opštine namenjenog za zarade. O organizacionoj strukturi gde se javljaju primeri da je određena osoba funkcioner iako nema nijednog ili samo jednog podređenog ispod sebe da ne pričam.
 
naravno da postoji logika. funkcionerski odnos ne podleze odredbama o zakonu o radu i strogom regulacijom otkaza (koja je kod sluzbenih lica jos strozija nego kod obicnih zaposlenih). zaposleni uzivaju stalnost svog radnog mesta i zato je bila nephodna generalna strategija i opsti propis kojim ce se ta stalnost probiti. sa druge strane funkcioneri su u svakom trenutku (i bez narocitog razloga) razresivi. dakle ne znaci da nece ovim povodom biti razresavani.
 
Hahahaha, Luci pa gde živiš. Ako ti kažem da je broj funkcionera i njihovih pozicija u poslednjih 10 godina u nekim opštinama porastao i preko 300% (stari ostali, a novi se samo dodaju) da li bi mi verovao?
 
Vrh