Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Nije moguće biti neutralan, uvek će mozak da naginje bar malo ka jednoj strani. Jedino možeš biti neutralan ako te uopšte ne interesuje tema.
 
Ti barem imaš ogoljen desni narativ, ne kriješ na koju stranu ti je mozak nagnut... To više cenim nego kad mi neko vređa inteligenciju...
 
To je gorka činjenica a ne prosta. Odsustvo negativnog vredovanja te činjenice kod tebe je vrlo prepoznatljiva.

To sam imao kao momentalnu reakciju pre nego što sam pročitao Voxov post. Slučajno se poklopilo da gledamo isto...

*kažem to da ne bude da prepisujem 🙂 prosto postaje iritantno koliko si pristrasan, a šatro neutralno izneto, kao Ljilja Smajlović, to je tako, šta se tu može 💁
Зашто би чињеница да већина народа воли Путина била горка? Путин је својим наступом себе представио као пријатељ нашег народа. Градио је такав имиџ. НАТО и ЕУ партнери се доживљавају као:
-насилници
-отимачи
-они који условљавају
-они који кажњавају
-они који понижавају

Народ то не воли.
Ја нисам љубитељ ни лика ни дела В. В. Путина, али између НАТО и Русије са садашњим њиховим ставовима према нама бирам политику Русије и ако није сјајна, просто нам иде мање на штету.
Како ти мислиш да наш народ престане да воли Путина? Зашто би то престао?
Па Вучић је на власт дошао зато што је глумио Путина.
 
Тешко да има таквих. Али сам видео брдо људи који су и против СНС али им је Путин Бог.
 
али између НАТО и Русије са садашњим њиховим ставовима према нама бирам политику Русије и ако није сјајна, просто нам иде мање на штету.
Manje nam ide na stetu? Sta mislis kako bi Srbija izgledala da se okrene Rusiji? To bi nam manje islo na stetu?
 
Па НАТО отворено каже одрекнете се своје територије, бомбардовао нас је и убијао.
Ко зна како би изгледала. Знам да сада није добро.
 
Kaže nam i rusija da se odreknemo naše teritorije, bombardovala nas je i ubijala. Ali ona nas je bombardovala za naše dobro, silovala naše žene za naše dobro, a nato je g***o.
 
Када нас је бомбардовала? Имајмо на уму да је наш народ који је доживео бомбардовање има и лични суд о томе да је био потенцијална мета за убијање. Као и да и дан данас имамо рушевине из НАТО агресије широм земље.
 
Rat gde niko ne mrda i svi su se ukopali i ne mogu nista jedni drugima, moze samo pregovorima da se zavrsi.

Jedna strana je nesposobna, druga je mnogo manja i ne mogu nista jedni drugima.

Videcemo kad se Putinu ponudi nesto konkretno, koliko ce tada biti na nasoj strani kada je Kosovo u pitanju.

Bas mogu da zamislim situaciju gde mu se nudi Krim i Donbas, ali da prizna Kosovo, a on odbija to zbog prijateljstva sa Srbijom. Mh, hoce to.
 
Путин ће свакако гледати своју личну корист пре него наш интерес.
Грешка је НАТО што су нас својим опхођењем гурнули у масовну Путинофилију.
 
Ipak, da se vratimo na crnu stranu medalje, sto je tema ovde.

Ok, lik upucuje prijateljske poruke prema nama. Lik stabilizuje zemlju i izvlaci je iz blata. Lik doprinosi stvaranju bipolarnog sveta, jako bitne stvari za bezbednost sveta. Sprecava Kosovo u UN i slicne stvari.

Sve je to ok, ali da mu raste podrska nakon rata u Ukrajini... to je dokaz kakav smo odvaratan narod. Bar taj deo naroda.

Covek em je psihopata, em je nesposobni psihopata. Sve i da su najcrnji izvestaji o ubijanjima Rusa pre invazije tacni, Putin je napravio sranje nekoliko desetina puta vece.

Od nekoliko hiljada zrtava, sada ima stotine hiljada.

Ratni zlocini, sravnjivanje gradova... nisu zapadna propaganda nego cinjenice. I sreca u nesreci je sto su Rusi nesposobni za veca osvajanja jer bi bilans zrtava bio jos veci.

I sta ti onda konkretno podrzavas i za sta konkretno navijas? Ne ti Dosljak, nego prosecan Putinofil u Srbiji.

Kakvi su to ljudi kojima ovo nije ni najmanje otvorilo oci nego su jos vise otisli u Putinofiliju. Nisam jednom cuo kako ponosno isticu koliki je broj Ukrajinaca ubijen i kako Ukrajina krije broj zrtava, a on je u stvarnosti veci. I to likujuci iznose.

Putler je zlocinac i podrzavanje takvih likova treba biti sankcionisano. Jednako kao i podrzavanje svakog zapadnog krvoloka.

Ok je da volis Rusija, braca, pravoslavlje i cela ta prica. Ali jednostavno nema opravdanje za podrsku malom iskompleksiranom psihopati mafijasu.
 
Грешка је НАТО што су нас својим опхођењем гурнули у масовну Путинофилију.
A nama sve tesko. Smradine od ljudi svi do jednog.

NATO nas jeste greskama gurnuo da trazimo alternativu, umesto da budemo prilicno jasno opredeljeni ka njima i zapadu, ali ne mora se alternativa traziti u psihopatama, krimosima i zlocincima.
 
Poslednja izmena:
Када нас је бомбардовала? Имајмо на уму да је наш народ који је доживео бомбардовање има и лични суд о томе да је био потенцијална мета за убијање. Као и да и дан данас имамо рушевине из НАТО агресије широм земље.
Pa ako ćemo da teramo mak na konac, savezničko bombardovanje, a saveznici su bili i sovjetski savez. Nije najsrećniji termin bombardovanje, jer se misli da neko nadleće avionima i baca bombe, ali granatirali su nas svakako, ali to je bilo za naše dobro!

Ja sam lično doživeo bombardovanje, pa nemam lični sud da je bilo ko mene hteo da ubije. Moj otac je godine proveo u ratu, čiča je bio od prvog do poslednjeg dana (vojno lice), pa opet nemaju osećaj da su bili meta za ubijanje. Imaju osećaj da su mogli da poginu, ali ne zato što se neko nameračio na njih, nego zato što je neka bu**** prkosila celom svetu.

I te ruševine koje postoje, postoje da se naš narod ne bi nikad okrenuo dalje da ide, nego da sve stoji u poziciji u kojoj se sad nalazimo, a koja je ljudima "na poziciji" vrlo udobna. Zgrada generalštaba je prekoputa Vlade, pa nismo nijednu stranu delegaciju vodili da vide šta su radili. Cerade sa izmasakriranim srbima stoje redovno ispred Skupštine, ali se vrlo pedantno sklanjaju kad treba da dođe neki zapadni diplomata, i služe da ja gledam kad prolazim kolima, a sklanjaju se da se slučajno ne uvrede "zapadni partneri".

Situacija u kojoj mi mrzimo zapad a volimo rusiju je u potpunosti ista kao đak ponavljač koji mrzi profesorku ali mu je pregotivna bleja sa klošarima iz školskog dvorišta. Priča da ga je profesorka gurnula u zagrljaj klošara je presmešna.

Uostalom, ako nas svojim ophođenjem mogu gurnuti tako gde hoće, što nas ne gurnu u masovan pederluk, jer "to im je agenda".

Putin nam je prijatelj, koliko i diler narkomanu.
 
Зна се тачно који савезници су бомбардовали по Србији, Американци Београд и Енглези Лесковац.
Совјетска авијација је била активна тек на Сремском фронту и борбама по Босни, али са нашим пилотима.

Ти можда немаш осећај, али просечан човек има. Ми овде на форуму нисмо просек Србије. Просечан човек гледа политику и ратове као фудбал или кафанску тучу. Он ме је ударио зато што ме не воли, изгубили смо зато што је судија њихов човек.

Пази то поређење са школом. Сећам се у мом разреду али не и одељењу био један дечак ром, био несташан. Када смо пошли у пети разред његова разредна га није волела и обори га намерно из математике да би га избацили из школе, и сада је уличар а могао је догурати макар до средње школе.

Ви можете живети у својим балонима од сапунице са ружичастим наочарима, а наш просечан човек има следећа убеђења:
-да је Путин пријатељ
-да је НАТО непријатељ
-да нам Путин помаже
-да нам НАТО комада територију и вређа национални понос намерно зато што смо словени православци
-да је рат у Украјини исто што и рат у Босни и да је НАТО крив што је напујдао православну браћу на братоубиство
-да су Украјинци усташе-бандеровци
-да смо у економској кризи због бомбардовања
-да нас ЕУ само уцењује
-да немамо шта да тражимо у ЕУ када су тамо наши непријатељи, хрвати и Немци
-да је Путин успешан у борби против корупције олигарха
-да нам је ЕУ позатварала фабрике и предузећа
-да Американци више воле Албанце него Србе
Итд.
 
Зашто би чињеница да већина народа воли Путина била горка? Путин је својим наступом себе представио као пријатељ нашег народа. Градио је такав имиџ. НАТО и ЕУ партнери се доживљавају као:
-насилници
-отимачи
-они који условљавају
-они који кажњавају
-они који понижавају

Народ то не воли.
Ја нисам љубитељ ни лика ни дела В. В. Путина, али између НАТО и Русије са садашњим њиховим ставовима према нама бирам политику Русије и ако није сјајна, просто нам иде мање на штету.
Како ти мислиш да наш народ престане да воли Путина? Зашто би то престао?
Па Вучић је на власт дошао зато што је глумио Путина.

Stil pisanja ti podseća malo na Marka 🙂
 
Подсећа. Али то је сурова реалност. Шта је запад урадио да придобије наше јавно мњење?
Многи и дан данас гласају за СНС само из контрирања ДОСу због приватизација. Стотина хиљада њих су приватизације доживеле лично.
 
Ми овде на форуму нисмо просек Србије. Просечан човек гледа политику и ратове као фудбал или кафанску тучу. Он ме је ударио зато што ме не воли, изгубили смо зато што је судија њихов човек.
Када смо пошли у пети разред његова разредна га није волела и обори га намерно из математике да би га избацили из школе
Haha, ne znam koliko nismo prosek kad imaš istu dedukciju kao prosečan čovek kad gleda politiku i ratove.
Ти можда немаш осећај, али просечан човек има.
Normalno, ja sam odavno svestan da nikad nisam u većini, da jesam, ne bi srpski san bio državni posao, 100k plata i jedan stan za rentu.
 
Ipak, da se vratimo na crnu stranu medalje, sto je tema ovde.

Ok, lik upucuje prijateljske poruke prema nama. Lik stabilizuje zemlju i izvlaci je iz blata. Lik doprinosi stvaranju bipolarnog sveta, jako bitne stvari za bezbednost sveta. Sprecava Kosovo u UN i slicne stvari.

Sve je to ok, ali da mu raste podrska nakon rata u Ukrajini... to je dokaz kakav smo odvaratan narod. Bar taj deo naroda.

Covek em je psihopata, em je nesposobni psihopata. Sve i da su najcrnji izvestaji o ubijanjima Rusa pre invazije tacni, Putin je napravio sranje nekoliko desetina puta vece.

Od nekoliko hiljada zrtava, sada ima stotine hiljada.

Ratni zlocini, sravnjivanje gradova... nisu zapadna propaganda nego cinjenice. I sreca u nesreci je sto su Rusi nesposobni za veca osvajanja jer bi bilans zrtava bio jos veci.

I sta ti onda konkretno podrzavas i za sta konkretno navijas? Ne ti Dosljak, nego prosecan Putinofil u Srbiji.

Kakvi su to ljudi kojima ovo nije ni najmanje otvorilo oci nego su jos vise otisli u Putinofiliju. Nisam jednom cuo kako ponosno isticu koliki je broj Ukrajinaca ubijen i kako Ukrajina krije broj zrtava, a on je u stvarnosti veci. I to likujuci iznose.

Putler je zlocinac i podrzavanje takvih likova treba biti sankcionisano. Jednako kao i podrzavanje svakog zapadnog krvoloka.

Ok je da volis Rusija, braca, pravoslavlje i cela ta prica. Ali jednostavno nema opravdanje za podrsku malom iskompleksiranom psihopati mafijasu.
Mislim da ljudi generalno ne daju podršku direktno Putinu već protivljenju Nato-a iz razloga navedenih. A nije baš da ni zapadni mediji ne objavljuju stalno kako Rusija ostaje bez municije, kako su zarobili i ubili x Rusa, kako Rusi kriju da gube rat... Mi smo se "opametili" za dva meseca kad su počeli da nam biju po neophodnojinfrastrukturi, dok zapad i dalje gura Ukrajinu u rat.
 
Па НАТО отворено каже одрекнете се своје територије, бомбардовао нас је и убијао.
Ко зна како би изгледала. Знам да сада није добро.
Pazi ne zelim da se moj post smatra kao svrstavanje na neku stranu.
Ali smo mi danas bez tog zapada (koji nas je bombardovao i ubio mnogo neduznih civila) van bilo kakve buducnosti, tj u potpunosti zavisimo od njih. Sve velike sile se tako ponasaju, pa verujem (ne kazem da bi se desilo, ali verujem da bi) da bi nas i Rusi zgazili da su bili u takvoj situaciji. Ne zaboravi isto, da su i Rusi naoruzavali Hrvatsku 90ih - sve, apsolutno sve je interes (San Stefanski mir, zaostravanje odnosa sa Staljinom... imali smo dosta konflikta i sa njima gde su gledali samo svoj interes).

Zapad, kakav god da je danas, je i dalje (ja licno verujem) bolji izbor nego istok. Broj jedan je ekonomija, jer ona odredjuje kvalitet zivota - a bez zapada mi mozemo samo da odemo ponovo u 90e, a verujem da to nikome ne treba. Sve i da hoce, ni Rusija ni Kina trenutno ne mogu tu nista uciniti za nas. Mi nismo Rusija i mogu nas lagano jednom odlukom ekonomski vratiti unazad 20-30godina
A i sto se tice istoka, Kinezi mi uopste ne ulivaju neku nadu, kada njihov uticaj preovlada kod nas u Evropi, verujem da cemo praviti Ameriku od blata
 
dok zapad i dalje gura Ukrajinu u rat.
Tu je neki drugi rat, ciji je samo jedan deo ovaj okrsaj na tlu Ukrajine. Ne treba verovati ni jednima ni drugima - Zapad, a narocito Evropa je pokazala svoje licemerje i slabost. A i Rusi razvlace obracun, obracunavajuci se na nekoj drugoj strani... Propaganda kod nas (Evropa i US) radi punom parom, a istinu pitanje je da li cemo ikada saznati
 
Mislim da ljudi generalno ne daju podršku direktno Putinu već protivljenju Nato-a iz razloga navedenih. A nije baš da ni zapadni mediji ne objavljuju stalno kako Rusija ostaje bez municije, kako su zarobili i ubili x Rusa, kako Rusi kriju da gube rat... Mi smo se "opametili" za dva meseca kad su počeli da nam biju po neophodnojinfrastrukturi, dok zapad i dalje gura Ukrajinu u rat.
Prva emocija srba prema je prema personifikaciji Putina, i onome što oni žele, i što oni žele da budu. Tek onda se upotpunjuje mržnjom prema NATO. Žele gazdu, kult vođe, čvrstu ruku, moćnu državu, država koja prkosi. Putin skija, roni, vozi kamion, avion, podmornicu, puca iz snajpera, ima crni pojas iz džudoa. Na to njima ide voda na usta.

Kada putin kaže "kako su kosovo proglasili nezavisnim, na istu štelu ćemo i mi krim", srbin proguta, kad se uhvate ruski špijuni da kupuju naše tajne, srbin kaže pa što da mu ne daju, kad se naše voće vrati iz rusije, oni pljuju naše, a kad se vrati iz EU, oni se dernjaju "vratićemo i mi vaše". Tu nema ništa normalno, ništa racionalno, samo zaljubljenost u lik i delo, nekad u Staljina, dok nisu morali da kriju sliku ispod kamare s ugljem, danas Putina, čiju sliku ne moraju da kriju.

Kad je počeo rat u ukr, jedan fizikalac došao nešto da mi odradi, i skuvao mu kafu i to prvo da sedne malo čovek, i pričamo o ratu. Njegov komentar je "ne znam, onaj Zelenski mi je nekako mlitav, nikakav, onako mali sav". Iako su Putin i Zelenski iste visine, pritom je Putin deda, a ovaj mlad, za Putina nije imao takav komentar, naprotiv. Taj celokupni stav je bio na konto toga, ovo je glumac, komičar, a ovo je bre ... (sve ovo gore što sam napisao).
 
Evo, sad gledam ceo klip. Glasao bih za Putina zato sto Putin baca bombe.

A onda taj isti lik je bombardovanje kme kme.
 
Vrh