Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Javi se kada (ako) budeš imao decu

Ma nema to veze nikakve. Naravno da bih voleo najviše svoje dete na svetu i da bih mu i njoj želeo samo dobro.

Nikad.. ali nikad ne bih video izlaz u ubistvu ubice. To je stvar mentalog sklopa. Jak osećaj satisfakcije bih imao da je i ubica nakdano ubijen. Wow. Mnogo srećniji bih bio, tako bez deteta nego onako bez deteta.
 
Ma nema to veze nikakve. Naravno da bih voleo najviše svoje dete na svetu i da bih mu i njoj želeo samo dobro.

Nikad.. ali nikad ne bih video izlaz u ubistvu ubice. To je stvar mentalog sklopa. Jak osećaj satisfakcije bih imao da je i ubica nakdano ubijen. Wow. Mnogo srećniji bih bio, tako bez deteta nego onako bez deteta.

Na zalost moram da ti kazem da je sve to u domenu fantazije dok zaista nemas decu.
I zivotinja ubija kad joj je potomstvo ugrozeno.
 
@Noki
Nemaš ti još uvek taj mentalni sklop, jer nisi u toj poziciji. Možeš da misliš u teoriji, ali praksa je nešto sasvim drugo. Eto, negde na temi sam prokomentarisao kako mi se svidja nov način naplate javnog prevoza, iako jako slabo koristim isti. Kako sada Ja mogu da znam da li je novi sistem dobar ili loš? Mogu da mislim da li je dobar ili loš, a još manje da pišem zakone za isti. To najbolje znaju oni koji njega svakodnevno koriste, a kada sam pročitao temu o javnom prevozu video sam koliko sam pogrešio.

Evo i Ja za sebe mogu da kažem da nikad ne bih mogao da ubijem čoveka, ali ako bi mi neko ubio dete ne mogu da garantujem ništa. Ima čak i jedna epizoda Star Treka, kada sleću na planetu gde nema kriminala, gde je utopija, svi žive srećno... Naravno kasnije su saznali da je zbog toga što tamo nema kazni, tj nema kazni sem smrtne kazne čak i za najmanje zločine. Zgadila im se takva planeta pa su je napustili. Dakle sve je u teoriji dok se jednom ne desi.
 
Mislim da svako ko je sluzio vojsku tamo kondicioniran da moze da ubije coveka.
 
Onda promenite zakon. Možete i smrtnu kaznu da uvedete kao i tamo, ako ti se baš mnogo ugleda na Ameriku, možemo i evropsko-kontinentalni sistem da odbacimo u celosti i pređemo na precedentno pravo i eto prostora za više kreativnosti i mašte sudovima da kreiraju pravo kakvo žele 🙂

Od gasnih komora i električnih stolica za maloletnike, sve tamo može. Kriminala im sve više, uprkos svoj represiji, prosto si savršeni sistem izabrao.



Mogli su i posle 2/3 kazne da izađu. Ali poenta je da psihijatrija ne može da posluži kao zamena.
Ako misliš da se doživonim zatvorom za decu postiže svrha, bilo kakva, misli i dalje, ja i većina struke ne mislimo tako. Nema potrebe dalje se razjašnjavati oko toga. 🙂



Šta bi bilo kad bi bilo, poenta je da se poštuje princip zakonitosti u KP i individualne subjektivne odgovornosti, a to da li će da nastavi ludački naum za 15 godina, ne mislim da je promena nemoguća. To ne zna niko. Pogotovo je promena moguća kad neko u vreme izvršenja dela još nije završio svoj psihofizički i emocionalni razvoj.



Ja ne znam da li je on psihijatrijski bolesnik, ali znam da je dete, da je krivično neodgovoran. Svako teško ubistvo mogu da pravdam rezonom da je najteža kazna opravdana ali ne i da je zamena za neuračunjljivost ostanak iza brave do kraja života, po automatizmu, pa čak i za dete.

Mislim da ćeš teško poremetiti neke principe i tekovine krivičnog prava, nije ta nauka od juče. Razvija se i menja, al nije od juče, još teže će to ići u tebi priželjkivanom smeru kad zbacimo Vučića jer nauka nije na tom stanovištu da represija, represija i što više represije, rešava sve.
Pa, biće promene zakona sigurno.. baš zbog sprečavanja ovakvih slučajeva ubuduće, odnosno adekvatnog procesuiranja i sankcionisanja.... da se ne bi dešavalo, kako ti kažeš, da psihijatrijske ustanove budu zamena za zatvore.

Nešto će se uraditi sigurno.. A malog, ja lično, nikad ne bih pustio napolje.. ko bi se kockao sa tim neka izvoli.
 
Evo i Ja za sebe mogu da kažem da nikad ne bih mogao da ubijem čoveka, ali ako bi mi neko ubio dete ne mogu da garantujem ništa.

Zato je tu pravo da garantuje da ti sude i da te zatvore, mislim da ti ne bi bila čak ni olakšavajuća okolnost. Mislim da sama osveta po sebi to ne može da bude. Možda bi ti našli nešto drugo.

Možeš ti da pričaš i sagledavaš situaciju o opravdanosti da imam relevantan stav o temi koliko god želiš, sve dok to ne utiče na sistem u meri da tvoje zamisli budu sprovedene. Meni to ne smeta ni malo. Bitno mi je da je osveta zabranjena i kažnjiva i da nema smrtne kazne.

Nije dovoljno samo imati dete nego se i adekvatno starati o njemu ili njoj. Postati roditelj je samo početak. Ima mnogo loših roditelja. Roditelja koji bi i sami digli ruku na svoje dete. Roditelja kojima je oduzeto roditeljsko pravo. Zapitaj sebe koliko si dobar roditelj i jesi li siguran da si samim tim što jesi roditelj pokupio sva znanja i iskustva da znaš kako je najbolje postupati sa detetom. Nije dovoljno samo oploditi jajnu ćeliju, roditelj je mnogo više od toga. Tako da te ništa ne preporučuje samim tim što si roditelj da si pozvan više od mene na tu temu.
 
Poslednja izmena:
Pa, biće promene zakona sigurno.. baš zbog sprečavanja ovakvih slučajeva ubuduće, odnosno adekvatnog procesuiranja i sankcionisanja....

Onda ne priželjkuj nezakonite radnje za u prošlost jer znaš da postoji zabrana retroaktivnosti sem ako je povoljnije po učinioca, kojeg ovde u krivičnopravnom smislu ni nemamo.

U kakvoj državi živimo priželjkivanja oko "malog" ti se možda i ostvare... ali to je poraz nauke. A sad oni koji imaju poluge vlasti u svojim rukama nek rade kako im volja...
 
Na zalost moram da ti kazem da je sve to u domenu fantazije dok zaista nemas decu.
I zivotinja ubija kad joj je potomstvo ugrozeno.

Ma nije nažalost uopšte, dok su ti to argumenti, meni milina...

Prvo nisi razdvojio da li je neko ubijen u nužnoj odbrani da se od sebe ili drugog odvrati istovremena ili nastupajuća opasnost srazmernom silom ili da prevedem, pa ne bih gledao da mi neko ubija dete nego postupio zaštitnički kao "životinja" iz tvog primera.

Drugo samo za ljude i jednu grupu primata, majmuna, gorile i orangutane svojstvena je ofanzivna agresija (maltretman iz obesti) a ne samo radi preživljavanja i zaštite potomstva, tako da smo mi zapravo u tom delu, nivo ispod životinja, a ne one ispod nas.

Nađi jednom argument neki, ako već želiš polemiku, samo jednom potkrepi stav koji imaš nekim argumentom.
 
Onda ne priželjkuj nezakonite radnje za u prošlost jer znaš da postoji zabrana retroaktivnosti sem ako je povoljnije po učinioca, kojeg ovde u krivičnopravnom smislu ni nemamo.

U kakvoj državi živimo priželjkivanja oko "malog" ti se možda i ostvare... ali to je poraz nauke. A sad oni koji imaju poluge vlasti u svojim rukama nek rade kako im volja...
Ko priželjkuje nezakonite radnje? Je l' imamo Zakon o zaštiti osoba sa mentalnim smetnjama? Da li misliš da osoba koja nema mentalne smetnje može hladnokrvno da ubije 10 ljudi, da spremi molotovljeve koktele kako bi sprečila policiju da ga prekine u krvavom naumu i koja sada bez pardona očekuje da će da ga puste napolje i da nastavi sa svojim životom dok je 10 ljudi poslao pod zemlju?

Ja mislim da takva osoba, makar imala 13 godina (ako je verovati medijima veštaci su procenili da je na mentalnom nivou dvadesetogodišnjaka), sigurno ima ozbiljne mentalne smetnje i da je opasan po bezbednost okoline, naročito imajući u obzir da svoj ubilački plan nije sproveo do kraja.

Prema tome, uzevši sve u obzir, Zakon o zaštiti osoba sa mentalnim smetnjama pruža mogućnost da on doživotno ostane u izolaciji i tu nema nikakvog kršenja zakona.

A za ubuduće, naravno, izmeniti zakone kako bi i ovakve užasne situacije bile i preciznije rešene.
 
Nije dovoljno samo imati dete nego se i adekvatno starati o njemu ili njoj. Postati roditelj je samo početak. Ima mnogo loših roditelja. Roditelja koji bi i sami digli ruku na svoje dete. Roditelja kojima je oduzeto roditeljsko pravo. Zapitaj sebe koliko si dobar roditelj i jesi li siguran da si samim tim što jesi roditelj pokupio sva znanja i iskustva da znaš kako je najbolje postupati sa detetom. Nije dovoljno samo oploditi jajnu ćeliju, roditelj je mnogo više od toga. I tako u stilu botovanja, možemo u nedogled.
Naravno, roditelj je SVE. Upravo si napisao. Nekome kome je dete sve, koga je učio da priča, da diše, da živi, da hoda, koji mu posvećuje koliko god vremena može, koji odvaja za njega koliko god može... kada takvom nekom uzmeš dete teško da neće odreagovati istom silom. To što ti možda ne bi bio dobar roditelj, ili bi mrzeo svoje dete to je drugo. Dakle nastradali NISU formirane ličnosti, to su deca 10 godina, ko mrzi svoje dete, ili mu je laknulo što ga više nema, neka se zapita da li i on treba da živi.

Mislim, može ti moje pisanje biti degutantno. Ni moje ni tvoje mišljenje ne može uticati na slučaj. I meni je degutantno kada neko piše da ga treba pustiti i da je on možda normalan dečak, da ga treba braniti, a posebno degutantno mi je kad čitam da neko opravdava njegove postupke. Ni bilde iz Mladenovca nije isključen iz svega ovoga.
 
Ko priželjkuje nezakonite radnje? Je l' imamo Zakon o zaštiti osoba sa mentalnim smetnjama? Da li misliš da osoba koja nema mentalne smetnje može hladnokrvno da ubije 10 ljudi, da spremi molotovljeve koktele kako bi sprečila policiju da ga prekine u krvavom naumu i koja sada bez pardona očekuje da će da ga puste napolje i da nastavi sa svojim životom dok je 10 ljudi poslao pod zemlju?

Takvim tumačenjem svaki ubica ima mentalne smetnje da ga se mimo krivičnog prava može smestiti na psihijatriju doživotno.

Šta će nam krivično pravo uopšte. Ne ide Voxe... vrtimo se u krug.
 
Ja mislim da takva osoba, makar imala 13 godina (ako je verovati medijima veštaci su procenili da je na mentalnom nivou dvadesetogodišnjaka), sigurno ima ozbiljne mentalne smetnje i da je opasan po bezbednost okoline, naročito imajući u obzir da svoj ubilački plan nije sproveo do kraja.

Prema tome, uzevši sve u obzir, Zakon o zaštiti osoba sa mentalnim smetnjama pruža mogućnost da on doživotno ostane u izolaciji i tu nema nikakvog kršenja zakona.

Prema tome, ništa nisi uzeo u obzir, sud donosi odluku o produženju na 6 meseci i to da prinudno zadrže osobu koja ne može da vlada svojim postupcima. Sve drugo je izigravanje tog zakona. Vrlo mnogo treba da se neko liši slobode tek tako mimo krivičnog prava. To što je dete masovni ubica ne znaci da je kvalifikovan i za psihijatriju najtezeg tipa koja podrazumeva obavezno lečenje do kraja života. Niti je to jedino niti pravo rešenje, nego zamagljivanje problema koji je i dalje tu...

Pročitao sam taj zakon pomno i ne bih da se ponavljam svi znamo za kakve je bolesnike on pravljen a ne za nekog ko svojim postupcima vlada.

Sada treba insistirati na tome da se njemu kao detetu još ne može postaviti dijagnoza a da je opasan za okolinu (sada, ne i za 30 godina) i to je ono što može do 18 da se produžava.

Kako ste neracionalni, ja gledam kako da ga legalno zadržim, a vi biste sve i svašta što ne može ponudili kao rešenje.
 
Не може, људи, да се каже "никад"; мушки преци и родбина су малом живели по 90 година, замислите шта ће бити до 2090...
 
Zakoni su kršeni i krše se u ovoj Srbiji svakodnevno, čak i što se tiče ubica, neko odgovara neko ne... To što je on sada možda protivzakonito zadržan nije nikakav bauk. To je problem u zemlji gde se zakon primenjuje selektivno, gde privilegovani ubiraju plodove.
 
Naravno, roditelj je SVE. Upravo si napisao. Nekome kome je dete sve, koga je učio da priča, da diše, da živi, da hoda, koji mu posvećuje koliko god vremena može, koji odvaja za njega koliko god može...

Ima i mnogo roditelja ubica, pa ubistvo deteta pri prođaju, pa ostavi bebu pored kontejnera...

Roditelji su baš kao što si napisao SVE. Sve što možemo zamisliti i najbolje i nagore.

Čekam sledeći argument zašto su roditelji pozvaniji od mene na ovu temu zajedno sa MC... ide vam baš
 
Prema tome, ništa nisi uzeo u obzir, sud donosi odluku o produženju na 6 meseci i to da prinudno zadrže osobu koja ne može da vlada svojim postupcima. Sve drugo je izigravanje tog zakona. Vrlo mnogo treba da se neko liši slobode tek tako mimo krivičnog prava. To što je dete masovni ubica ne znaci da je kvalifikovan i za psihijatriju najtezeg tipa koja podrazumeva obavezno lečenje do kraja života. Niti je to jedino niti pravo rešenje, nego zamagljivanje problema koji je i dalje tu...

Pročitao sam taj zakon pomno i ne bih da se ponavljam svi znamo za kakve je bolesnike on pravljen a ne za nekog ko svojim postupcima vlada.

Sada treba insistirati na tome da se njemu kao detetu još ne može postaviti dijagnoza a da je opasan za okolinu (sada, ne i za 30 godina) i to je ono što može do 18 da se produžava.

Kako ste neracionalni, ja gledam kako da ga legalno zadržim, a vi biste sve i svašta što ne može ponudili kao rešenje.
Ne, ti nisi dobro pročitao taj Zakon. Član 21 propisuje da se lice sa mentalnim smetnjama može i bez pristanka zadržati u ustanovi ako ugrožava sebe ili je OPASAN PO BEZBEDNOST DRUGIH LICA... To je ovde slučaj i mali neće napolje.
 
@Noki
Pa napisano ti je više puta. Prvo budi roditelj, pa se dokazuj kakav si. Ja sam ti napisao i primer javnog prevoza. Znam šta pričaš, ako je neko loš roditelj, mrzi decu, ne mari za njih... i ovo se desi, može da ga ne dotiče uopšte. No, niko ne zna kakav može da bude dok se ne desi. I najgori ljudi mogu biti najbolji roditelji, a i obrnuto.
 
Prema tome, uzevši sve u obzir, Zakon o zaštiti osoba sa mentalnim smetnjama pruža mogućnost da on doživotno ostane u izolaciji i tu nema nikakvog kršenja zakona.
Da li si siguran?
U medijima postoji kampanja da se on pusti jer po njima nema elemenata za dalje zadrzavanje.
 
To što ti možda ne bi bio dobar roditelj, ili bi mrzeo svoje dete to je drugo. Dakle nastradali NISU formirane ličnosti, to su deca 10 godina, ko mrzi svoje dete, ili mu je laknulo što ga više nema, neka se zapita da li i on treba da živi.

Meni je sve ok dok su vam ovo argumenti. 👍 kad nemaš argumenta, mrzeo bih svoje dete, jer ne želim naknadnu osvetu, nego sam za doživotni zatvor krivično odogovrnih za teška dela... Sjajno, dok god je tebi psihički dobro, ako te ovo uspokojava, meni je drago...

Pošto sam ja homić onda @MC_ nemoj nikada ništa da si spomenuo oko parade i gay prava jer nisi pozvan a ja jesam... Dok ne uzmeš drugog ku.ca u šake, ne možeš znati...

Naravno budalaština par excellence od argumenta. Samo sam se spustio na vaš nivo, odgovaram tako da vam bude lako razmljivo. Sve budalaštine od argumenta. Slušam vas dalje.
 
Čekam sledeći argument zašto su roditelji pozvaniji od mene na ovu temu zajedno sa MC... ide vam baš
Zadrzao bih se na tome da nisi toditelj.
Sve drugo bilo bi nagadjanje jer ja ne mogu da se unesem u tvoje zivotno isksutvo ni na koji nacin.
 
Ne, ti nisi dobro pročitao taj Zakon. Član 21 propisuje da se lice sa mentalnim smetnjama može i bez pristanka zadržati u ustanovi ako ugrožava sebe ili je OPASAN PO BEZBEDNOST DRUGIH LICA... To je ovde slučaj i mali neće napolje.

Ne zauvek. Na to sam se upravo i osvrtao više outa, to da je opasan po druge će se ceniti periodično. I ne viči. 😉
 
Ne zauvek. Na to sam se upravo i osvrtao više outa, to da je opasan po druge će se ceniti periodično. I ne viči. 😉
Zauvek u ovom slučaju će biti, npr. dokle god su živa ta deca sa spiska koja nije uspeo da ubije... dakle, još jedno 60-70 dugih godina on će biti opasan po okolinu i neće biti na slobodi...
 
Zadrzao bih se na tome da nisi toditelj.
Sve drugo bilo bi nagadjanje jer ja ne mogu da se unesem u tvoje zivotno isksutvo ni na koji nacin.

Ma ni ti nisi gay a pričao si svašta. To kakav si roditelj ti najbolje znaš sam. Možes biti i dobar i loš, ja to ne znam.

Ja sam barem iole stručan za krivično pravo a ti si pozvan na svakoj temi da pričaš šta god pa te nikad nisam diskreditovao da su ti s obzirom na neke lične okolnosti argumenti tanki, nego sam cenio same argumente.

Slabi ste sa argumentima i onda vam je argument - al ti nisi roditelj.
 
Meni je sve ok dok su vam ovo argumenti. 👍 kad nemaš argumenta, mrzeo bih svoje dete, jer ne želim naknadnu osvetu, nego sam za doživotni zatvor krivično odogovrnih za teška dela... Sjajno, dok god je tebi psihički dobro, ako te ovo uspokojava, meni je drago...

Pošto sam ja homić onda @MC_ nemoj nikada ništa da si spomenuo oko parade i gay prava jer nisi pozvan a ja jesam... Dok ne uzmeš drugog ku.ca u šake, ne možeš znati...

Naravno budalaština par excellence od argumenta. Samo sam se spustio na vaš nivo, odgovaram tako da vam bude lako razmljivo. Sve budalaštine od argumenta. Slušam vas dalje.
Gay parada se tiče nas svih, ako ćeš iskreno Ja ne vidim razlog postojanje iste uopšte. Možemo da pričamo o pravimo samo mi je nebulozno da se još i paradira. I ne samo to, sramotno je i što paradiraju deca ometena u razvoju, a neko kao stoji sa strane i tapše. Stavio bih to u isti rang kao izbor za miss za devojčice 7-10godina.

Nigde Ja nisam napisao da bi ti mrzeo svoje dete već sam pričao metaforički, napisao sam ti u prošlom postu da znam na šta aludiraš ali, ako se većina izjasni kao jedno onda je to merodavno. Ja sa mojom željom za smrtnom kaznom nisam i na meni je d ali bih uradio to što bi uradio pa makar i duplo odgovarao. Ti zakoni su donešeni da ne bi bilo krve osvete, sve Ja to razumem ali eto, kad ti neko dirne u potomstvo svako ima različito gledanje na stvari.
 
Vrh