Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Zene su pukle, i ovde i u inostranstvu.
Razlog je jednostavan. Kapital trazi sve vise, nekad se od zena nisu zahtevali poslovni uspesi, dozivljavanja, promiskuitet.
Zivimo u fasistikom poretku. Umesto visih rasa, svako moze da bude nadcovek ili nadzena.
Za to se placa visoka cena.
A zene imaju jos i bioloska ogranicenja u vezi radjanja. A u prirodi zena je bas to, ako ne, osecaju se neostvarene kao majke.
Moja zena, svaki put kad je bila trudna, bila je "high", kao na drogama, u neprekidnom blazenstvu.
S druge strane, jedna moja rodjaka je veoma uspesna poslovna zena i lokalna politicarka u jednoj EU zemlji, sto je retkost za strance.
Ali nikada nije imala vremena da postane majka.

Kapital zahteva potpunu potcinjenost, radno vreme je mogo duze nego pre 30 godina, o cemu je pisao @Bender jednom.
Mi smo tehnoloski robovi, nasa muskost i zenskost vise nije bitna.
Stvoren je nepersonalni autoritet, autoritet kapitala, novca, zaradjivanja.
On "j.be" i zene i muskarce podjednako.

Hajde da se borimo protov toga!
Kapital nam sprema uzasne stvari.
Ako mi ne volimo spstvene zivote i sopstveno vreme, ko ce umesto nas?

Ono sto mozete da radite je da budete agresivni na radnom mestu i izborite skracenje radnog vremena.
Treba se odreci novca za neke luksuzne stvari.
 
Управо тако.
Жена има разних, и добрих и лоших, и глупих и паметних. И оне које не траже ништа, и оне које те гледају као џак пара. Свега има, само треба наћи, тражити, ништа није на изволте. Љубав није Богом дана, него се гради.
Ником не успе из прве, обично буде пар покушаја док се не погоди добитна комбинација.
Онај ко је у животу много тражио или захтевао, тај на крају ништа није ни нашао. Остао сам, и све што је зарадио, проћердао неко други, дал даљи рођаци или локална општина (парохија).
Можда је тако с овом мојом другарицом, једноставно има високе критеријуме. И флексибилна је да каже: "Све се може спустити и изменити, али критеријуми не".

"Probirac nadje otirac"
 
@Ljuba82 ne znam kakve veze ima kome ja guram...

U toj postavci stvari za koju smatram da je duboko pogrešna ja nemam primarni problem sa tim da one mogu da se reprodukuju na taj način, ali ako već na to društvo pristajete, tražim jednake šanse za oba pola...

Ako ona moze da iskoristi tuđi anonimni reproduktivni materijal, onda i muškarac treba da ga iskoristi po istom principu. Njima fali sperma, nama fali jajna ćelija (i surogat majka da tu trudnoću iznese)

Ako smo već na tom terenu da je dogovor sa nekim drugarom i likom sa tindera nemoguć, nego hoću da ne znam ko mu je biološki otac i da biološki otac nama načina da sazna ko mu je dete onda jednke šanse i za nas...

I time društvo nije oštećeno Ljubo, vidiš kako sam i ja koristan isto koliko i žena kad mi daš jednake šanse... Jajnu ćeliju i surogat majku, mogu isto što i ona! I više od tebe Ljubo!

I eto srećnog srećnog društva za tebe Ljubo...

Niko ništa protiv vantelesne oplodnje nema, a ti slobodno budi donor, kažu našli su trojicu u Srbiji eto tebe kao 4. slobodnog vektora od jednog tvog ejakulata bezbroj žena može da se oplodi! Blago srpskom društvu...

Sin neće baš znati koliko si alfa, ali će maštati o svom ocu i šta ima na njega... da ne spominjem stranu priče koliko je to ispravno s aspekta interesa deteta i zdravog psihofizičkog razvoja...

Tako da ja nemam problem sa tobom da prskaš u svrhe donorstva... ja samo hoću reproduktivni materijal za sebe a to je jajna ćelija uz surogat majku, neku Ukrajinku, ti mi ne trebaš uopšte kao muskarac 😄 Tako da može se bez vas, drugih muškaraca koji na to pristajete, al ja želim da budem roditelj i ostvarim se kao roditelj kao i ona...

Jel sad jasnije?
 
Zamislite kakve bi reakcije bile da se danas snimi serija poput Policajca sa Petlovog brda... gde su žene predstavljene kao karijeristkinje koje ostavljaju decu bivšem mužu, da im bude i otac i majka... Mislim da bi emitovanje moralo da se prekine, a autori bi bili proskribovani kao ženomrsci... :cool:
 
Nisi ti mene razumeo Noki, ni moju poentu. Suština je da je za dobrobit jednog društva jako bitna demografija, odnosno stopa fertiliteta, koja se opet vezuje za žene, mi smo tu nebitni. Mene savršeno ne zanima šta ti radiš. Nebitne su tvoje želje ili moje, Perine, Lazine! Mislim ja ne kažem ni da je ovaj (šatro) monogamni model organizovanja najbolji i ne bih ni ulazio u istoriju tih društvenih i socijalnih vidova organizovanja, stvarno nije moj teren. Možda bih ja više voleo da funkcionišem kao Indijanac, da lovim bizone, plivam, skitam ceo dan, živim u skladu sa prirodom, zjbvm se sa drugarima, dok ženske u nekoj zajednici čuvaju decu, prčkaju nešto i onda lepo na kraju dana da se igram sa decom, a malo kasnije i sa ženom na obostrano zadovoljstvo. ;) Svi srećni, možda je to bolji vid organizovanja, ali niko me ne pita. Možda je još bolje da samo neke nove Tesle, pomešane sa genima onih najjačih na poljima pamuka ostave svo potomstvo (svim ženama). ;)

Dakle ako nam je to jasno, a znamo da žene iz raznih razloga ne nalaze partnere (pa i zbog držanja kriterijuma ili ovakav ili niko), pa eto, neka bude i epruveta u krajnjoj instanci, bolje i to. Ja svakako nisam donor, niti sam razmišljao o tome (znam dečka koga je otvoreno pitala drugarica). Tebi isto niko ne brani da nađeš surogat ženu. Mada je meni upitan psihološki sklop takvih žena (Anđelina Džoli type i promocija svega što promoviše), zaista nemam ništa protiv. Eto do sada imaš samo par primera u svetskim okvirima za tako nešto i to su ugl veoma, veoma bogati tipovi, što se odlično uklapa u moj narativ, tj realnost. Složićemo se da je obrnuto mnogo jednostavnije (epruveta)! Jednostavno, velika većina nas muških nije bitna za dalju evoluciju!

Možda sam previše zaštitnički nastrojen zbog lične situacija i okruženja, skrenuo sam pažnju i na to da je ženama danas mnoooogo zjbaniji život (kao i nama uostalom) i da sam u više navrata bio zapanjen sa koliko bahatosti se neki muški odnose prema ženama koje nemaju neku mušku figuru pored (ćale, brat, muž, dečko...). Npr da čovek bahato uleti u stan gde zna da živi samo žena i samoinicijativno ulazi u kupatilo da vidi da li mu odatle curi voda u njegovo kupatilo i da mu je ton onako drzak i bahat, a kada se tu slučajno zatekne muško koje se namršti zbog toga, onda se pretvara u malu macu. Ili uhvaćeni na delu majstori koji su krali alat i sl, skroz drugačiji odnos, bilo je situacija...

Nema potrebe da se trigeruješ, a tvoje (moje) želje su tvoje (moje) želje...
 
Nisi ti mene razumeo Noki, ni moju poentu. Suština je da je za dobrobit jednog društva jako bitna demografija, odnosno stopa fertiliteta, koja se opet vezuje za žene, mi smo tu nebitni.

Ma daj... Bitne su koliko i mi 😄 zigot je spoj 2 polne ćelije... jedno bez drugog ne može, biologija, 8 razred...

Mene savršeno ne zanima šta ti radiš.

😄 ne bi ponavljao toliko puta da te baš skroz ne zanima 😉

Kako ti pomažeš demografiji kad ili ne znaš gde guraš ili guraš kako ne treba 😄

Zaje*******avam se naravno, ali takav si i sam, generalno, zaje*******ant pa ti vraćam 😉

Možda bih ja više voleo da funkcionišem kao Indijanac, da lovim bizone, plivam, skitam ceo dan, živim u skladu sa prirodom, zjbvm se sa drugarima, dok ženske u nekoj zajednici čuvaju decu, prčkaju nešto i onda lepo na kraju dana da se igram sa decom, a malo kasnije i sa ženom na obostrano zadovoljstvo. ;) Svi srećni, možda je to bolji vid organizovanja, ali niko me ne pita.

Ma najbolje da te niko ne pita... Samo ti misli da si kao muškarac nebitan i da si samo jedan trut u funkciji žena... Zato i klizimo ka ponoru... Ima da se stavi crta dokle to može a odakle više ne može... Rodne i polne uloge su važne, jedno je ravnopravnost a drugo je zloupotreba biologije...

Kad smo došli do toga da ja branim muskost ah... 😐

Ja svakako nisam donor, niti sam razmišljao o tome (znam dečka koga je otvoreno pitala drugarica)

Pa to nije isto. Pa nisam ja protiv ni epruvete ako će barem druga uzeti pa sa zna ko je biološki otac... Šta koji moj ima da dopremamo spermu iz inostranstva pored ovoliko nas? I što je problem da se zna ko je biološki otac? Ja sam to i predlagao kao back up varijante, drugar i drugarica, pa zašli u godine a nisu našli srodnu dušu...

Vezano za surogat, zabranjeno je u Srbiji a uvoz polnih ćelija nije, pa su tu muškarci obesprabljeni ako već gradimo polno ravnopravno društvo...

Jednostavno, velika većina nas muških nije bitna za dalju evoluciju!

Ja verujem da ti veruješ u ovo što govoriš... ne znam ko vas je na to nasamario, al valjda moraš biti strejt da bi to razumeo, ne znam... Možda jer ih ja ne šljivim ni 5 posto (emocionalno samo, nikako ne na druge načine, poštujem ih i sve nedaće koje kao žene mogu da ih strefe) pa mi onda značaj koji im dajete ne kapiram...

Npr da čovek bahato uleti u stan gde zna da živi samo žena i samoinicijativno ulazi u kupatilo da vidi da li mu odatle curi voda u njegovo kupatilo i da mu je ton onako drzak i bahat, a kada se tu slučajno zatekne muško koje se namršti zbog toga, onda se pretvara u malu macu. Ili uhvaćeni na delu majstori koji su krali alat i sl, skroz drugačiji odnos, bilo je situacija...

Ima takvih primera, ima i suprotnih primera... Ne treba se iživljavati nad ženama i zloupotrebljavati poziciju snage i moći generalno...

Trigerujem se, jer ne želim da propadnemo kao pol koji sam oduvek više voleo i za sebe a najčešće i za pored sebe... Tebi koji si toliko očaran ženama, nije bitno, makar bio poslednji muškarac na svetu, pošto uvedu neke fabrike semena, meni je vidiš bitno da muškarci kao pol opstanu sa jasnom i bitnom ulogom koju imamo, koja je jednako važna ženskoj ulozi..
 
Ovo me je jako pogodilo, kakav ljudski otpad radi u Novostima, kada mogu da stavljaju, iako zamucenu, sliku deteta od 14 godina na naslovnu stranu portala, koje vise nije sa nama. Nema ljudskosti nema pristojnosti, nema reci kojima to moze da opravda.

n.jpg
 
Joj bre više i ti Sweet... 😁 kao da je bitno jel zamućeno ili nije...

Brate SVE drugo je bitnije ali suviše kasno jer ga više nema...

I ta tableta koju je popio i da li je trpeo nasilje i šta nije mogao da izdrži i podnese, sve drugo je bitno sem koliko su mu uspešno blurovali oči kad ga više i onako nema, pokojnik je..

Gledali smo i onog dečaka Aleksu sa juga, da li iz Niša beše zaboravio sam, i videli lik u svim medijima i šta?
 
@Sweet Dee Evo sad sam proverio, mali iz Niša što se ubio zbog vršnjačkog nasilja se zvao Aleksa Janković i na svakoj slici u svim medijima se vidi ko je, nisu ni pokušali da mu prikriju lik...

Kad neko trpi nasilje, a živ je ima svrhu sakriti mu identitet da ga ne bi dodatno viktimizovali i to bi trebalo da bude pod obavezno i tvoja reakcija "ljudski otpad" bi onda imala težinu...
 
@Noki

Da propadnemo kao rod :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Opet me ne razumeš, ne mislim ja ni da su one iznad nas, ni da im je bolje, a ni lakše, mislim da je nama lakše bez obzira na sve, a još uvek možemo da hvatamo krivine više. Ja još uvek imam momački tempo od 3 treninga nedeljno, provuče se i neko pićence, redukovano naravno. Još uvek prođe sa osmehom fora ti si sledeća...

Očaranost i ispunjavanje fetiša je čekirano i prošlo vreme (nekome i nije potrebno, problem je kad neko hoće, a ne može). Ako već nađeš ženu zmaja, poštuješ to. Prava žena je kičma tvog mikrokosmosa. Tačka. Svaki tvoj radni sat noću, vikendom, ne znam kakav napor, ne može da se poredi sa njenim 24/7 čuvanja malog deteta ili više njih itd, koliko god ih ispunjavalo suštinski. Onda budeš srećan u toj ulozi satelita i slobodnog vektora. Utisak se pojačava ako imaš žensku decu... :love:

A za gomilanje ino genetskog materijala. Pa sumnjivo, ali računam da smanjuju verovatnoću da se sutra spoje biološki brat i sestra npr ako jedno ne zna ko mu je roditelj, ne znam...

Tebi svakako srećno u potrazi za svojim inkubatorom. (y)
 
Ja još uvek imam momački tempo od 3 treninga nedeljno, provuče se i neko pićence, redukovano naravno. Još uvek prođe sa osmehom fora ti si sledeća...

I mene si nasmejao 😄😆

Dobar si ajde neću više da te diram... Meni bitno da si ti psihički dobro, da nisi pao i to je najvažnije za jednog muškarca... Sve dolazi iz glave... i ponešto iz gaća... Kažu centimetar više dole = kilometar u glavi...

Ja jednostvano ne doživljavam tako žene, nisu mi centar svega, ali razumeo sam te 🙂
 
Kako sam postao stariji i upoznao ljud ekoji imaju decu, shvatio sam da se ljudi najvise po tome mogu okarakterisati, prema odnosu spram dece.
Na moje veliko iznenadjenje, nekonvencionalni, urbani, vispreni, kretivni ljudi (recimo umetnici) su losi prema sovjoj deci iz prostog razloga sto su sebi jako vazni. Mislim na one koji su ceo zivot kao neki tinejdzeri. I oni koji su mrzeli skolu tarze puno od dece, vod eih na silu u razne muzicke skole, na "Bushido kids" treninge. Salju ih na razne kampove samo da ih se rese ili ih salju babi i dedi stalno, ako je moguce.
Ljudi koji su bezali od obaveza, traze od svog potomstva da ima milion obaveza.
Ljudi koji su se gnusali konvencija, prave obaveze maloj deci da s ene bi brinuli do njima.
Gledam zastrasujuce stvari.
Urbani, nacitani, inteligentni roditelj kaze svom sinu "Imas sedam minuta" za dvoriste, a onda mu tutne u ruku teelefon, da mu zaokupi paznju, a razmatra koju odecu da kupi za sebe da bi izgledao fensi i mlad.

I ja sam, kad mi se rodila prva cerka, prve noci kad me probudio plac uzasnuto pomislio: "Kakav je ovo uljez u kuci".
Ali vremenom deca su su smanjila moj ego.
Naviako sam se da moj zivot nije vise samo moj.
A to je i logocno, zivot je ionako konacan, mnogo je veca stvar sposobnost da nekoga napravis i udahnes mu zivot.
ne mozes posle da se pravis lud.
 
@Sweet Dee Evo sad sam proverio, mali iz Niša što se ubio zbog vršnjačkog nasilja se zvao Aleksa Janković i na svakoj slici u svim medijima se vidi ko je, nisu ni pokušali da mu prikriju lik...

Kad neko trpi nasilje, a živ je ima svrhu sakriti mu identitet da ga ne bi dodatno viktimizovali i to bi trebalo da bude pod obavezno i tvoja reakcija "ljudski otpad" bi onda imala težinu...
Ne znam, mene su ucili da postoji ljudsko dostojanstvo, postovanje prema preminulom, narocito ako je dete u pitanju. Danas izgleda da se sve svodi na politicku/drustvenu ili ne znam kakvu poruku koju ce to da posalje, ljudi se koriste kao stvari.
 
I mene si nasmejao 😄😆

Dobar si ajde neću više da te diram... Meni bitno da si ti psihički dobro, da nisi pao i to je najvažnije za jednog muškarca... Sve dolazi iz glave... i ponešto iz gaća... Kažu centimetar više dole = kilometar u glavi...

Ja jednostvano ne doživljavam tako žene, nisu mi centar svega, ali razumeo sam te 🙂

I ti mene. Od sad uz pošalicu Propao si i kao čovek i kao komunista, dodajem i rodno propadanje. :ROFLMAO:


Ma kakvo padanje, to sve daje smisao, uz Božiju pomoć, samo da su dobro, zdravo i srećno, sve ostalo je bonus za koji se boriš, ništa nije teško! U tom sistemu one JESU centar u smislu da imaju najbitniju ulogu, ako je već zmaj i imaš puno poverenje, proaktivno doprinosis i balansiras (a i najlakše ti je da poslušaš hahahaha). Naravno da su deca na prvom mestu, ali moraš i na sebe da paziš, da budeš dobar toj deci! Nekako se brzo i desi ta tranzicija, pogotovo ako se prolongira momački život. Drugačiji su prioriteti sa 25 (ili nekome 35 😳), 40, 60, dosadiće ti sve...
 
Mediji, stručnjaci, izveštaji: AI će izbrisati od 85 do 300 miliona poslova širom sveta. Inflacija obara rekorde, zagađenje raste, gradovi postaju nenastanjivi, klima odlazi u majčinu.

(Lažne) demograf meraklije opsednute statistikom i industrijalizmom: nema nas dovoljno, treba još da se kotimo i množimo i gradimo.
 
Malo je glupo tako ralativizovati. Kao da kažeš ko hebe te ljude poljoprivrednike, neka rade u minusu da bih Ja kupio jeftinije, neka prosipaju mleko kada je tanzanijsko 3din jeftinije, neka nemaju stoku kada je brazilska jeftinija... Mislite da te ljude koji se bore za svoju egzistenciju brinu za neke fensere, koji jedu azerbejdzanski paradajz jer domaći neće da plate 5din skuplje? Piju bademovo mleko, a skupo im je naše? Koji 2 puta godišnje idu na more, a ne znaju gde se nalazi viminacijum, krupajsko vrelo, homolje, šumadija... Ko su ti ljudi koji žive u Srbiji, a ne znaju kako Srbija živi? To je problem siromašnih zemalja. Doći će neko i kupiti sve vredno što ima jer oni nisu znali kako to da iskoriste i čuvaju.
Promasio si temu sa ovom tugaljivom porukom, ali odgovoricu i na nju.

Srbi koji rade u tim i takvim firmama su fakutletski obrazovani strucnjaci koji BIRAJU da rade za njih zbog boljih uslova. Ne neki seljaci koji nemaju nista.

Ali je nebitno sta imas i koliko imas. Zar je postalo toliko retko da obraz nije na prodaju? Da je moral nesto cemu treba teziti a ne ko ponudi dinar vise? Toliko retko da ne samo da nije sramota da se pomisli da se prodas, nego ti to javno pricas i stojis iza toga. A oni imenom i prezimenom ubijaju svoj narod i stoje iza toga. I sad ja "RELATIVIZUJEM"? Pa jel ti mene zaje*******avas?
Ljudi na koje se vredi ugledati gube poslove, zdravlje, gube glavu da ne bi bili olos koji svoj moral prodaje za pare. Olos je uvek na aukciji.
Prijatno dovidjenja.
 
Promasio si temu sa ovom tugaljivom porukom, ali odgovoricu i na nju.

Srbi koji rade u tim i takvim firmama su fakutletski obrazovani strucnjaci koji BIRAJU da rade za njih zbog boljih uslova. Ne neki seljaci koji nemaju nista.

Ali je nebitno sta imas i koliko imas. Zar je postalo toliko retko da obraz nije na prodaju? Da je moral nesto cemu treba teziti a ne ko ponudi dinar vise? Toliko retko da ne samo da nije sramota da se pomisli da se prodas, nego ti to javno pricas i stojis iza toga. A oni imenom i prezimenom ubijaju svoj narod i stoje iza toga. I sad ja "RELATIVIZUJEM"? Pa jel ti mene zaje*******avas?
Ljudi na koje se vredi ugledati gube poslove, zdravlje, gube glavu da ne bi bili olos koji svoj moral prodaje za pare. Olos je uvek na aukciji.
Prijatno dovidjenja.
Da stvarno otkud ljudi koji se bave rudarstvom da rade u firmi koja se bavi rudarstvom.
Jer inace je rudarstvo uglavnom pozitivno za zivotnu sredinu a ovo je prvi rudnik ikad koji mozda ima negativne posledice.
 
Malo relativizacije, malo patetike, malo zatvaranja ociju za lep zaokruzen sendvic od zla.
MOZDA ima negativne posledice. A MOZDA i nema. Mozda potece med i mleko iz njega. Ne zna se.
Samo nemoj onda da se pitas KAKO. Pa tako sto ti pravdas njih i Rio Tinto, a internet moze da se koristi i za ponesto van forumisanja i da se procita o toj firmi malo, recimo, i to ono sto je javno dostupno. A neko pravda uclanjenej u SNS. Sta ce, nema posao, MORAO je. A neko pravda da si policajac i naplacujes kazne za 1 km/h ili bijes protestante. Sta ce, to mu posao, otkud ljudi policajci u policiji, to je rezon, jel? Pa sta ce teta u poreskoj, mora da pise kazne nekom frilenseru sto predaje engleski preko interneta a da zmuri na milionske pronevere, to joj posao.
Sta ce jadan sudija, pritisnuli ga, to mu posao, morao je da pusti.
Super si.
 
Malo relativizacije, malo patetike, malo zatvaranja ociju za lep zaokruzen sendvic od zla.
MOZDA ima negativne posledice. A MOZDA i nema. Mozda potece med i mleko iz njega. Ne zna se.
Samo nemoj onda da se pitas KAKO. Pa tako sto ti pravdas njih i Rio Tinto, a internet moze da se koristi i za ponesto van forumisanja i da se procita o toj firmi malo, recimo, i to ono sto je javno dostupno. A neko pravda uclanjenej u SNS. Sta ce, nema posao, MORAO je. A neko pravda da si policajac i naplacujes kazne za 1 km/h ili bijes protestante. Sta ce, to mu posao, otkud ljudi policajci u policiji, to je rezon, jel? Pa sta ce teta u poreskoj, mora da pise kazne nekom frilenseru sto predaje engleski preko interneta a da zmuri na milionske pronevere, to joj posao.
Sta ce jadan sudija, pritisnuli ga, to mu posao, morao je da pusti.
Super si.
Pa moze svasta da se procita. Firma koja se bavi rudarstvom 150 godina na svim kontinentima, naravno da ce je pratiti i kontroverze. Ne znaci da su satanin okot. Naravno da treba biti oprezan, ali kad od necega krenu da se prave aksiome i postane jeres pominjanje bilo cega sto se kosi sa vecino, to nije oprez vec histerija.
 
Vrh