Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

To što pričaš je čisto kvazi elitističko projektovano ponašanje, kako je nekad bilo dobro, a sad nije dobro, kako je nekad bilo. Muzika nema ulogu da školuje bilo koga, niti je potrebno da svima mora da se svidi da bi eto bila dobra. Čak naprotiv. To što je neka muzika odražavala bunt, to je zato što najčešće muzika odražava ili sadašnjost, ili kritiku sadašnjosti. Da li se piše za rat, da li za crnački hud, za klabing, svejedno.

Štaviše, najveći deo muzike vezan je za ritam, možemo da te pošaljemo u afričko pleme pa ćeš se uživeti u njihove taktove i uživati, iako nemaš nikakvu povezanost sa njima. Ili gomila primera gde je glas, odnosno gde su reči samo još jedan zvučni efekat, gde nemaju značenje.

Šta ti ovde razumeš? A opet je fenomenalno
 
To je objektivna istina, oko koje se slažu i ljudi koji se bave muzikom i školovani su na tom polju. :) Ja sam takođe muzički donekle obrazovan, a uz to sam u svom okruženju imao druge koji su još obrazovaniji od mene na tu temu, i od kojih sam i naučio neke od stvari koje sam izneo pre. Ali u redu je, kao što rekoh, kad se radi o ovakvim temama, većina ljudi se trudi ili da bude pomirljivih stavova ili beže od debata. Retko ko sme da kaže objektivnu istinu. A istina je da među svim demografskim kategorijama i podelama, muzika iz 80ih ima najveću dopadljivost i dijapazon slušalaca. A da većina današnjih mainstream dela prosto nema energije. Većina, ne svi. I dalje povremeno izađe neko remek delo. Ali isto kao i sa drugim vidovima umetnosti (filmovi, serije, slikarstvo...) sa svakom godinom je sve manje i manje istinske originalnosti i skladnosti. Jer se prosto dosta ideja već istrošilo.

A i drugo je vreme, svet je dosta istrošen i pesimističan u zadnjih 15ak godina, tako da se to održava i na kulturu i umetnost. Ima tu čitav skriveni sled događaja i međusobnih sprega.
 
Poslednja izmena:
Ma nije moguće da će neko ko ima višu muzičku da glumi elitizam i priča kako valja samo ono njihovo, a sve ostalo je g***o.

A i drugo je vreme, svet je dosta istrošen i pesimističan u zadnjih 15ak godina, tako da se to održava i na kulturu i umetnost.
Pa ni ovo nije tačno. Kroz istoriju najveći deo umetnika je bio ne istrošen nego na ivici života i finansijski i zdravstveno i sve. Pa Ticijanova Pieta je nastala u sred je*******ene kuge, čak je i motiv oca koji se moli za sinovo zdravlje Isusu.
 
Nije elitizam, samo gorka istina. Neke odlike muzike jesu apstraktne i neopipljive stvari, ali postoje i elementi koji jasno razdvajaju muziku sa stilom i ukusom od kiča i bezukusa.

Što se tiče ovog drugog, mašiš poentu. Govorim o tome da kako je svet postao pesimističnije i bednije mesto od kraja 2000ih (usled istrošenosti milenijumskog poleta i usled svetske ekonomske krize i svega što je krenulo posle nje), tako i muzika, filmovi, serije i drugi produkti kulture postaju nekako apatičniji, mračniji, depresivniji. To naravno ne znači da nema drugih koji su različiti od toga. Ali mainstream, glavnica u sivm žanrovima, ide ka toj nekoj apatiji i mizeriji. Odsustvo žanrova, pesama i muzičkih spotova u kome ljudi zajedno igraju, neki takođe smatraju odlikom i posledicom tog otuđivanja, kao i te promene tona i atmosfere.
 
Na temu "vizitorski centar" danas čuo na vestima još jednu zanimljivu rečenicu. Neki "stručnjak" priča kako su započeli prokop i da će se završiti za par godina, kako će imati lepu fasadu, i kaada se završi misli da će biti novi benčmark grada.
 
Moby Dick je zapravo napredovao. I od ''rodićeš mu sina, kralja kokaina'' došli su do ''za život nismo znali, al za ljubav znali smo''. Neko će reći ''pffft big deal...

Ili vrati mi ljubav vrati sve što je moje 😄

Razumem sve što pišeš, vremenom su pokazivali napredak u pop muzici, ali ja sam više preferirao brže melodije... Tipa ja znam za kratak spoj i neka svira stvar i tako nešto brzo 😄 Mada slušao sam sve pop dance tada pa i sada često pustim i domaće i strano...

A na trap se sve više ložim, kapiram mlade, da je najlakše dati mozgu oduška 😄 nije dobro al ih kapiram skroz i kažem ponajmanje su oni krivi...

Da Srbija donese zakon i kaže ne može YT algoritam da se primeni u našoj zemlji bila bi cenzura, ne može kompaniji država da se meša oko prepiručivanja nekog sadržaja al može da ga onemogući u zemlji ili da uvede porez na kič i šund sa sve komisijom koja mora da se obrazuje u takvoj situaciji sa zadatkom da proceni šta je kič i odmah bi se javili problemimi oko odlučivanja o celishodnosti određenog sadržaja jer je tu uvek prisutan i subjetkivni element a nemoguća potpuno objektivna procena...

Objektivna procena je (nažalost) moguća samo u smislu koliko nešto donosi novca i u kapitalizmu je najčeše dovoljna procena svega.

Nažalost.
 
iako nemaš nikakvu povezanost sa njima. Ili gomila primera gde je glas, odnosno gde su reči samo još jedan zvučni efekat, gde nemaju značenje.

Čest slučaj na eurosongu.

Ipak mene malo iritira pa pa pa i tra la la i nju nja njej (Jelena Tomašević - Oro) Napiši tekst da ima smisla... Trep je iskreniji naklemim reči kako mi dune i zabole me i onako ste mi takvo društvo predali... Društvo instinkta, nagona, brzine i para...

Nego da foliram sa tra lala jer ne umem da napravim smislen tekst, evo ti besmislen tekst! Iskrenije je.
 
Tako da razumem bunt i vapaj kinaca koji se u svemu tome krije... Pitanje je koliko je ko toga svestan, pa i oni sami...
 
Ne vidim kakve veze ima samo sa Srbijom, plus je Srbija jedna od retkih zemalja (npr nijedna u regionu nema akcizu) koja je uvela visoke akcize na elektronske cigarete. Sa druge strane zna se ko prodaje te proizvode maloletnim licima, njihova marka se može videti skoro na svakoj elektronskoj pa se postavlja pitanje zašto ta firma nije sanskcionisana ili pod delom neke kontrole (vrtela se na farmi stalno) ali svi znamo kako to ovde funkcioniše. Po meni bolje da punoletna lica puše to nego da mi usmrde celu prostoriju, ne mogu u restoran da izadjem, a da ne smrdim na dim.
 
To je sad ''in'' među klinčadijom, kao više nije fora purnjati cigarete nego sad ''vejpuješ''.

Inače, meni ta s'nja smrde na prdež. Al ozbiljno. Kad ih korisnik izduva iz sebe, smrdi kao prdež.
 
iqos smrdi kao prdež, "vape" ne, osim ako ti prdež miriše na jagode :D Zato sada duvandžije bataljuju iqos i slična gomna i prelaze na vape. Inače su dva različita sveta i često u ratu (duvandćije i vape).
 
Iqos i dalje koristi duvan koji se zagreva, zato smrdi (forsira ga duvanska industrija, konkretno filip moris), vape koristi tečnost koja isparava, neretko aromatizovanu pa nema neprijatnih mirisa (nema zastupnika, svako može napraviti svoju tečnost i kupiti e-cigaretu bilo kog proizvodjača).
 
To je kao kad bi neko rekao "bolji sam covek jer jedem / ne jedem sarmu".
Licno ne slusam i nikad nisam slusao turbo folk, ali mislim da ljudi koji ne slusaju turbo folk nisu bolji ljudi po pravilu..
Cesto je to shvatanje medju nasim urbanim gradjanskim fasistima da su bolji ljudi jer ne slusaju turbo folk.

@Bender Rodriguez
Odlicno si primetio. Nema energije.
Fascinantno je da starci danas imaju vise energiej od mladih.
Recimo Sejmor Hers ima 85 godina. Covek koji je otkrio niz zlocina u Vijetnamu, Votergejt aferu i jos stosta ponovo je otkrio nesto o cemu mediji cute.
 
Амбасада Сирије у Београду покренула акцију за прикупљања новчаних донација у просторијама амбасаде, јер су спречени да отворе наменски рачун у банкама због санкција наметнутих Сирији.
Сви који желе да допринесу могу да посете Амбасаду Сирије током званичног радног времена од 08 до 15 часова на адреси Сердар Јола број 12, закључио је амбасадор.
 
Približio se momak prilično suštini. U novije vreme, obrazovaniji i ljudi solidnijeg kulturnog nivoa više idu iz Srbije zbog atmosfere, nego usled besparice.
 
Približio se momak prilično suštini. U novije vreme, obrazovaniji i ljudi solidnijeg kulturnog nivoa više idu iz Srbije zbog atmosfere, nego usled besparice.

Nije im primarni motiv... ali napisao je momak da je volontiranje 2 godine posle inače teškog fakulteta sumanuto... Da l' to spada pod atmosferu ili besparicu, sam proceni.
 
Ни Путин не би написао или изговорио тако нешто. Тачно су увек билмези који се доказују били најгори.
 
Ne samo da ne bi napisao i izgovorio nego im baca i bombone iz vazduha, da se zaslade...

Ja sam prošle godine noću oko 2 ujutru poskidao 30tak sveže nalepljenih plakata srbske akcije... al me niko nije video, pa nisam ni dobio batine...

Priznajem da me malo grizla savest posle, jer sam gazio nečiji trud i iskreno verovanje u nešto... neki simpa lik je to lepio, gledao sam ga i slikao je da pokaže nadređenima da je uradio šta treba... kao letke kad ubacuju u sandučiće što slikaju... malo me grizla savest, što sam mu to poskidao, ali jbg...
 
Vrh