Šta je novo?

Square Residence - [Stambeno poslovni kompleks | 22.000 m²]

Nista se ne desava duze od 4 meseca - na zalost, ja sam bio u nekom pocetnom procesu da uzmem stan u ovoj zgradi. Ali sam odustao (tj trenutno sam odustao) jer sa stanja na terenu sam zakljucio da nece ispuniti obecanja koja su mi dali na sastancima...
 
Ima par poruka gore sta se dogadja - Ceka se izmestanje vodovodnih cevi.
 
Stigo odgovor iz Direkcije
Screenshot_20230418_231549_com.google.android.gm.jpg
 
Evo isecak iz gradjevinske dozvole, mada ne vidim nista za Direkciju grada Beograda.

Уговор о заједничком припремању и опремању грађевинског земљишта број 71026/-01 од 14.12.2021.године закључен између Дирекције за грађевинско земљиште и ,,NOVI SQUARE“ д.о.о

Lista svih ugovora iz gradjevinske dozvole:
  1. Уговор број 17546/1-2022 од 26.04.2022.године - ,,Телеком Србија“ а.д.
  2. Уговор о заједничком припремању и опремању грађевинског земљишта број 71026/-01 од 14.12.2021.године - Дирекције за грађевинско земљиште
  3. Уговор о пружању услуге за прикључење на дистрибутивни систем електричне енергије број 59/09, 2734-2/21 од 20.01.2022.године - ,,Електродистрибуција Србије“ д.о.о.
  4. Уговор о изградњи недостајуће комуналне инфраструктуре - ЈКП ,,Београдске електране“
  5. Уговор о изградњи недостајућих електроенергетских објеката број 59/09, 2734-2/21 од 20.01.2022.године,
 
Upravo mi se na Kristinin broj javio muskarac i rekao da do kraja mececa ocekuju prespajanje vodovodne cevi i da su iz Telekoma nešto pogresili papiroloski (sve je pod istimom lokacijskom dozvolom) . Ostaje da sačekamo, mada su mi krajem Maja rekli za par dana je prespajanje vodovoda
 
Upravo mi se na Kristinin broj javio muskarac i rekao da do kraja mececa ocekuju prespajanje vodovodne cevi i da su iz Telekoma nešto pogresili papiroloski (sve je pod istimom lokacijskom dozvolom) . Ostaje da sačekamo, mada su mi krajem Maja rekli za par dana je prespajanje vodovoda
Kog maja? Prošlog?

Biće super ako bude do kraja meseca, ali tu ima još nedelju dana. Videćemo u najavama radova vodovoda da li ima nešto.
 
Kog maja? Prošlog?

Biće super ako bude do kraja meseca, ali tu ima još nedelju dana. Videćemo u najavama radova vodovoda da li ima nešto.
25.03.2023. mi je prvi put rečeno "za par dana biće urađeno prespajanje vodovoda", ugovor sam potpisao 31.03.2023. (sada je već počela nervoza). Mislim da ne govore istinu, na e-mail ne odgovaraju, sada se drugi javljaju na telefon i govore do kraja ovog meseca.
 
a trebali su da budu gotovi, kada sam bio u "pregovorima" sa njima, do kraja godine :)
 
Auh bas su katastrofa. Meni su sredinom januara rekli da radovi treba da se nastave od pocetka februara i nista.
Pa su mi onda rekli ovo gore za vodovod i telekomunikacije pocetkom ovog meseca.
Pitanje je da l' su samo smotani ili nesto debelo mute. U svakom slucaju bice dobro ako ikad ista naprave.
 
Pa dobro, uvek mozemo da raskinemo predugovor. Bolje da izgubim tih 10 posto od cene nego zivce.
 
Žive duše nema na gradilištu. Odustao sam od ove priče trenutno, bar dok ne vidim neku dinamiku. Trenutni rok do kraja sledeće godine mi je dosta sus.
 
Bio juce da proverim da li je voda prespojena - Nije.

Mada, da ne bude da nema nikakvih promena - Vidim da su pristigli jos neki elementi za kran, a cini mi se i neka masina.
 
Danas me je Kristina pozvala i rekla da će voda biti rešena u Maju a istovremeno i nastavak radova
 
Ona stara skoro da je i propala, mnogo je zardjala, da li se moze iskoristiti takva, ne znam. Možda neko ima iskusta i zna ako se takva ugradi kakav će biti kvalitet
99% se takvih armatura ugradjuje kod nas, pa grade stoje. Da treba da se ocisti - treba, da zardja odmah - zardja.. Cak i kad sam kao klinac radio na gradjevini, ne pamtim da sam video neku nezardjalu mrezu koju su tek doterali na gradiliste. Tako da bez brige, nece to uticati na konstrukciju dok smo mi zivi. Jako je tesko naci zgradu gde se ugradjuje cista armatura bez trunke rdje, bilo gde u svetu.
 
Zašto je ova zgrada oko 2000+PDV, a poslednja lamela u izgradnji Zemunskih kapija oko 2.500+PDV? Lokacija je skoro ista.
 
Mislim da je sav materijal odavno spremam za ovaj projekat ali je problem bio u nekom sporu sa parcelom, tačnije delom parcele. Možda je jeftinije jer je materijal nabavljen i plaćen pre poskupljenja. Ako to nije u pitanju, onda verovatno koriste manje kvalitetan materijal, treba pogledati i uporediti energetski pasoš, konkretno za ovu zgradu je tip C, ne znam za Zemunske kapije...
 
Mislim da je sav materijal odavno spremam za ovaj projekat ali je problem bio u nekom sporu sa parcelom, tačnije delom parcele. Možda je jeftinije jer je materijal nabavljen i plaćen pre poskupljenja. Ako to nije u pitanju, onda verovatno koriste manje kvalitetan materijal, treba pogledati i uporediti energetski pasoš, konkretno za ovu zgradu je tip C, ne znam za Zemunske kapije...
Po gradjevinskoj dozvoli je kategorije B, a ne C.
 
Vrh