Šta je novo?

Sportski događaji

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512116#p512116:257gbkmf je napisao(la):
TheHood » Pon Jan 29, 2018 10:55 am[/url]":257gbkmf]A što se tiče sramnih povika i transparenata grupe navijača Delije, to je samo na prvu loptu povezano sa ni krivim ni dužnim Alenom Omićem.

Ili u prevodu to je povod, uzrok je naravno ozbiljniji političko-ekonomski.

To se jasno vidi iz podrške ovom antičovečanskom potezu, koju je je brzinom munje dao predstavnik SNS, čuveni Đuka Bizon, poslanik u Skupštini Srbije.

SNS žarko želi da uđe i u KKCZ kako bi dotični Vladar Srbije namakao još malo procenata na izborima preko našeg kluba, a "operativci" SNS dočepali svog dela kolača iz sumnjivih transfera (tipa 300.000EUR obeštećenje za igrača koji onda nije ni u prvih 30 kao što vidimo u FKCZ).
SNS sve čini da udje u KK, ali ne mislim da ovaj potez ima veze sa tim. Klasična demonstracija sile Delija. I to ne prema nama nego prema svojim članovima.

Bojkot utakmica na Uskrs, bojkot ABA lige, bojkot svih utakmica KK zbog nacionalnosti Omića...Možda to nekom deluju kao potezi zatucanih fanatika, ali ja smatram da su to vrlo promišljeni potezi. Posle svake takve odluke Delija, dolazi i do podele u njihovim redovima. I sam sam odustao od Delija i Severa kada sam imao petnaestak godina posle neke takve odluke kada sam odlučio da razmišljam svojom glavom i postavim neka pitanja. Tamo oni koji razmišljaju i postavljaju pitanja odlaze sami ili ih oni oteraju, a napreduju oni koji na ovakve odluku reaguju davajući bezuslovnu podršku grupi.

I na kraju ostanu samo ti dresirani psi koji su posle pouzdani za svaki zadatak i ne postavljaju pitanja. Zato mislim da taj koji njima upravlja namerno donese sa vremena na vreme ovakvu nekakvu nidje veze odluku. Zna se ko ih je stvorio, zna se zbog čega su stvoreni, zna se koja im je uloga danas.A današnja ulogu im i nije toliko strašna, ali mi više plaši za šta ih to dresiraju za budućnost.
 
Bio sam juče iznenađen informacijom koji sam čuo...A to je da i 5. mesto u Aba ligi vodi u Evrokup. To nisam znao. Budućnost je u pomentum takmičenju u igri, kvalifikovala se za dalje, dok Cedevita posle 4 kola nema nijednu pobedu i izgubila je šanse za prolaz, tako da će i ona biti odmornija za play-off Aba lige, koja joj je prioritet, pošto je njen trener više puta naglasio jasno da im je cilj osvajanje dotičnog takmičenja. A Evrokup ih više naravno ne zanima, pa se u njemu neće ni trošiti.

Tabela
Tim Igr. Pob. Izg. P+ P- P+/- Bod
1 Crvena zvezda MTS 18 15 3 1569 1390 +179 33
2 Budućnost VOLI 18 15 3 1518 1365 +153 33
3 Cedevita 18 13 5 1458 1346 +112 31
4 Mornar Bar 18 11 7 1455 1463 -8 29
5 FMP 18 9 9 1462 1416 +46 27
6 Partizan NIS 18 9 9 1591 1563 +28 27
7 Zadar 18 8 10 1520 1534 -14 26
8 Igokea 18 7 11 1454 1515 -61 25
9 Cibona 18 6 12 1446 1536 -90 24
10 Petrol Olimpija 18 6 12 1377 1485 -108 24
11 Mega Bemaks 17 5 12 1406 1438 -32 22
12 MZT Skoplje A. 17 3 14 1326 1531 -205 20

Meč između zadnje dve ekipe, kao što vidite još nije odigran. 4 kola je do kraja...Kao što vidite, da bi Partizan prošao u play-off, potrebno je da Mornar izgubi 3 utakmice, što je teško. Znači, šanse Partizana su teorija. Takođe i FMP-a. 90% će do kraja, što se tiče prve 4 ekipe ostati ovako.

Osvrnuo bi se i na vređanja upućena kapitenu Partizana Novici Veličkoviću. Zna se kakve su ćudi navijači...Ali svejedno, ne opravdavam to. Navijaj za svoj klub, ali nemoj igrače ili trenera drugog da vređaš na ličnoj osnovi. Veličković je u vreme dominacije Partizana, možda znao da provocira nekim stvarima koje baš i nisu sportske (Vujoševićeva škola) i navijači Zvezde mu to nisu zaboravili. Ali trener Zvezde je kao gospodin trebao da ustane i kaže navijačima preko razglasa: ,,Molim vas da se pristojno ponašate. Navijajte fer i sportski,,. To bi bio pravi potez.
 
Ognjen Dobrić, koji je posle oporavka ozbiljno krenuo da igra više od svoje ,,uloge,,...
http://zurnal.rs/kosarka/aba-liga/59274 ... buducnosti

Mega pobedila MZT i sasvim sigurno poslala u nizi rang takmičenja sledeće sezone...
http://zurnal.rs/kosarka/aba-liga/59297 ... -mitrovici

Tejlor Ročesti...
http://zurnal.rs/kosarka/aba-liga/59269 ... kog-rivala

Novica Veličković...
http://zurnal.rs/kosarka/aba-liga/59268 ... gresio-sam

Dušan Alimpijević...
http://zurnal.rs/kosarka/zvezda/59267/a ... a-i-pobeda

A evo je i kazna...
http://zurnal.rs/kosarka/evroliga/59277 ... lija-omicu

Kopirao sam tabelu sa interneta, ali tamo stoji da je Zvezda prva, kao što vidite. Ima bolju koš razliku od Budućnosti, ali bi ova trebala i dalje da bude prva zbog boljeg međusobnog skora.

Što se tiče Evrolige...Da bar Zvezda nema ovoliko lošu koš razliku...Ali ako se gleda međusobni skor, Baskonija je 9-ta sa 9 pobeda i 11 poraza, Unikaha 10-ta, Zvezda 11-ta. Unihaka ima bolju koš-razliku, ali kao i Zvezda ima 8 pobeda i 12 poraza. Ako Unikaha izgubi od Himkija kome gostuje, a Zvezda pobedi Baskoniju sa više od 4 razlike, pošto je u prvom delu sezone sa toliko izgubila, bilo je 81:85 u Beogradu, imaće bolji međusobni skor i ako je to bitniji parametar od koš-razlike, biće 9-ta, što će biti mnogo bolja situacija od sadašnje. U sastavu će možda biti Feldin, Antić neće. Posle toga protiv Armanija kao domaćini, onda pauza koju treba iskoristiti, pa Brose u gostima, Unikaha, Barselona, pa Valensija...Posle u zadnja 4 kola sve favoriti za osvajanje titule: Panatinaikos, Fenerbahče, Real Madrid i CSKA, protiv kojih će biti mnogo teže ostvariti pobede. Fener i Real dolaze u goste kod Zvezde, tu i da se možda nadamo, ali sa Panatinaikosom na njegovom terenu, gusto, a da ne govorim sa CSKA u Moskvi, gde ni jači timovi ne očekuju da će pobediti.
 
Uvek se to tako gleda, koš razlika dok traje sezona, a na kraju medjusobni susret.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512293#p512293:q2b2c0qd je napisao(la):
Beki » Tue Jan 30, 2018 11:02 am[/url]":q2b2c0qd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=512116#p512116:q2b2c0qd je napisao(la):
TheHood » Pon Jan 29, 2018 10:55 am[/url]":q2b2c0qd]A što se tiče sramnih povika i transparenata grupe navijača Delije, to je samo na prvu loptu povezano sa ni krivim ni dužnim Alenom Omićem.

Ili u prevodu to je povod, uzrok je naravno ozbiljniji političko-ekonomski.

To se jasno vidi iz podrške ovom antičovečanskom potezu, koju je je brzinom munje dao predstavnik SNS, čuveni Đuka Bizon, poslanik u Skupštini Srbije.

SNS žarko želi da uđe i u KKCZ kako bi dotični Vladar Srbije namakao još malo procenata na izborima preko našeg kluba, a "operativci" SNS dočepali svog dela kolača iz sumnjivih transfera (tipa 300.000EUR obeštećenje za igrača koji onda nije ni u prvih 30 kao što vidimo u FKCZ).
SNS sve čini da udje u KK, ali ne mislim da ovaj potez ima veze sa tim. Klasična demonstracija sile Delija. I to ne prema nama nego prema svojim članovima.

Bojkot utakmica na Uskrs, bojkot ABA lige, bojkot svih utakmica KK zbog nacionalnosti Omića...Možda to nekom deluju kao potezi zatucanih fanatika, ali ja smatram da su to vrlo promišljeni potezi. Posle svake takve odluke Delija, dolazi i do podele u njihovim redovima. I sam sam odustao od Delija i Severa kada sam imao petnaestak godina posle neke takve odluke kada sam odlučio da razmišljam svojom glavom i postavim neka pitanja. Tamo oni koji razmišljaju i postavljaju pitanja odlaze sami ili ih oni oteraju, a napreduju oni koji na ovakve odluku reaguju davajući bezuslovnu podršku grupi.

I na kraju ostanu samo ti dresirani psi koji su posle pouzdani za svaki zadatak i ne postavljaju pitanja. Zato mislim da taj koji njima upravlja namerno donese sa vremena na vreme ovakvu nekakvu nidje veze odluku. Zna se ko ih je stvorio, zna se zbog čega su stvoreni, zna se koja im je uloga danas.A današnja ulogu im i nije toliko strašna, ali mi više plaši za šta ih to dresiraju za budućnost.

Aj da kažemo kratkoročno nema veze, dugoročno ima. :)

Oko vređanja igrača na derbiju. Prozivanje tzv "ložana" kao što je Novica je i smisao derbija, tj. te tenzije koja traje već 73 godine. Da nema te tenzije, naboja, ne bi ta utakmica animirala nikoga. E sad, to prozivanje treba da ima stila, da bude duhovito i vispreno, a taman posla nekome da se spominje porodica ili poreklo. Npr. skroz dobra fora je sa "Kako je dobro videti vas opet", ali u originalnom tekstu. Čemu ona verzija sa lomnjavom ruku, nogu? Pa dovoljno je na finjaka sa pop pesmom nekoga zaje*******avati. Taj Novica nije nikakva cvećka, nonstop se krevelji, busa u grudi, psuje...kad smo mi npr. prozivali Milenka Tepića? Nikad. Ali zato ložane tipa Gagić, Saša Pavlović, Bertrans...uvek i svuda.
 
Većina igrača ili trenera koja je prozivana od strane protivničkih navijača je sama za to kriva. Ja sam Zvezdaš i ne kažem zbog toga, trudim se da budem objektivan. Više je u redovima Partizana bilo takvih. Recimo, Duško Vujošević je svojom, samo njemu shvativom mržnjom Zvezde, zaslužio vređanje od stane Zvezdaša, a gde su ostale stvari koje je radio i takođe zaslužio prozivanje zbog toga?

Razumem ljubav prema klubu, srčanu, ali sportsku borbu za isti,...Ali ne mogu da stvatim da iz toga mrziš neki drugi klub, samo zato što ti je najveći sportski rival. Ne mogu da shvatim takav mentalni sklop.
 
Večeras sa Baskonijom u gostima...U sastavu neće biti povređenih Pere Antića i Marka Kešelja, a na raspolaganje je stavljen nedovoljno oporavljeni Džejms Feldin. Mislim da je pobeda, realno ostvariva. Nije Baskonija ni u prvom delu sezone bila bolja od Zvezde, ali je falila ta energija, koje sada ima mnogo više, jer Zvezda ima dva nova igrača, do duše još nedovoljno adaptiranog Omića. I Enisa, koji iz utakmice u utakmicu preuzima sve veću ulogu igrača koji ,,budi" ekipu kada krene da pada. Bilo je koliko - toliko vremena za pripremu...Pa da vidimo rezultat...Za Zvezdu veoma bitna utakmica i prilika da se pomeri mesto iznad.

Ako je neko gledao utakmicu CSKA - Real Madrid, gde je su Madriđani na kraju razliku ipak sveli na nešto pristojno, a kod njih mi se svidelo što se skoro pa do zadnjeg minuta, dok je postojala i najmanja realna šansa da se rezultat okrene, nisu opuštali. Ali onolika razlika protiv jednog od dva glavna favorita za osvanjanje Evrolige, a najskupljeg tima u Evropi, teško se prestiže. Ali za borbu im svaka čast.
 
U odnosu na prethodne dve utakmice, kao da je igrao drugi tim. Totalna neorganizacija, napad i Bože pomozi, odbrana - nikakva, a koja je direktan razlog ovakvog poraza. Ali dobro - šta je, tu je. Sledeća utakmica u Evroligi je sa Armanijem kod kuće. Ima još da se igra, ali realne šanse za top8 su veoma male.
 
Moram da vas pitam...

Čitam sada vesti, pa i komentare i pitam se...Jel ima neki novinarski sajt ili nešto slično gde nema lečenja grobarskih kompleksa? FMP, FMP, FMP, Zvezda, FMP, kako im ne dosadi više??? Znate li koliko bi mene kao Zvezdaša, a i mnoge druge bolelo uvo da se Partizan fuzioniše, ne sa jednim, nego sa 10 timova? Dokle god taj tim nosi ime i grb Partizana, on će se za mene tako zvati i nikako drugačije? Ko mu je gazda, predsednik, sponzor,...manje je bitno. Ima i među nama Zvezdašima raznih, ali Partizanovci 95% kao da ih je Duško Vujošević pravio.

Sinoć, da nije bilo Dilana Enisa, Baskonija bi nadigrala Zvezdu još više. Najgore je da se gleda kako niko nema ideju i želju, kada vidite kako lopta pada posle promašaja i niko ne trči da je uhvati...Tako ne može da se igra košarka. Ovo je sada zadnji voz za top8, a na koji jedino trčeći može da se stigne.

Da 2 ili 3 igrača nemaju svoje veče kada je utakmica, to je normalno, zato je tu ostatak tima, ali da jedan igrač ima veče, a ostatak tima da nema, to jednostavno nije normalno.
 
Cedevita je pobedila Budućnost u tekućem kolu Aba lige i učinila uslugu Zvezdi, jer u slučaju pobede u ovom kolu nad FMP-om, Zvezda će zvanično biti prva. Sutra Mornar gostuje Igokei, Partizan dočekuje Megu. Igokea je takođe nezgodan tim, čak i da pobedi Mornar, a Partizan Megu i dalje će biti dve VELIKE pobede prednosti za Mornar. Posle Igokee, on do kraja ima Cedevitu, Cibonu i MZT. Sutrašnji poraz Mornara i pobeda Partizana bi najtrofejniji srpski košarkaški klub održali u kakvoj takvoj, teorijski mogućoj situaciji za play-off Aba lige. Ako oba tima pobede, Mornar će i dalje imati 3 pobede prednosti, a isto toliko kola do kraja i naravno neće biti realno da izgubi sve 3 utakmice, a za Partizan bi u tom slučaju postojala jedino takva, u praksi nerealna teorija. Tako da ako Mornar sutra pobedi Igokeu, na pitanje: ,,Koje ekipe će biti učesnici play-off-a Aba lige?,, , praktično ćemo dobiti odgovor.
 
Mornar pobedio u Laktašima i što se kaže, jednom nogom je u play-off-u. Partizan pobedio Megu i još uvek ostao u teoretskoj trci.
 
Jedan od najboljih Superbowla ikad, svaka cast Eaglesima na sezoni iz bajke, sa sve rezervnim kvoterbekom u plejofu.
 
Šteta sto vas nema vise koje interesuje ova tematika. Ne moramo mi pisati samo o Zvezdi, može i o drugim timovima. Ja konkretno najviše volim košarku, pa i o njoj pretežno pišem. Ali generalno tema sporta nije naišla na neko preterano interesovanje forumaša.

Eto, Zvezda danas upisala još jednu pobedu i čini mi se ugasila FMP-u svaku nadu za play-off Aba lige.

Sledeća utakmica u Evroligi sa Armanijem na domaćem terenu. Kako sada ide, nema ništa od F4 za Zvezdu. Što je šteta, pošto je F4 u BG. Nije ova ekipa toliko loša, posebno kada se uzme parametar da je sa najmanjim budžetom u pomenutom takmičenju. Da nije bilo nekih glupih poraza iz prvog dela sezone, vec bi bilo drugačije i to mnogo.

Od mene toliko za sada, pa ako ne postoji vaše interesovanje za ovu temu, da ne pisem dalje...
 
Ako te ne mrzi - piši. Ima nas koji čitamo.

Šta misliš o trenerima u NBA? Tamo igrači kao da su zacementirani ugovorom koji kao da im garantuje odredjen broj minuta po utakmici.

Ja ne znam kako da objasnim Denver i Jokića. Naime kad god igra centra, brojke su mu blizu tripl dabla. Kad god igra četvorku, ekipa trpi i muči se i brojke su mu slabije.
 
Nisam skoro detaljnije pratio NBA, da bi bio toliko kompatibilan sagovornik na tu temu. Pogledam po neku utakmicu kada uhvatim, ali to je nedovoljno da bi ti dao mišljenje na tu temu. Mnogo više pratim šta se dešava sa našim i regionalnim timovima i utakmicama koje utiču na njih.

Istina je da se u NBA igra brže i atraktivnije, ali kod njih, kada uporedim, sve je to nekako ,,mašinski". Niti ima toliko emocija kod igrača, niti kod trenera. Kod nas je srce koje imaju treneri i neki igrači, jedna od stvari koja dovodi publiku u košarkaške dvorane. Branko Lazić je ljubimac ,,Delija,, zbog poteza kojima se borio za svaki koš, luptu i napad, toliko da se čak i povređivao od udaraca u reklame, kamermane i slično. A u poslednje vreme neki njegov takav potez nisam video.

Što se tiče sledećeg kola Evrolige, nadam se da će Zvezda konačno da se sabere i pobedi Armani u ,,Pioniru,, , a što se tiče ostalih od kojih Zvezda zavisi, Fener će verovatno pobediti Brose Bamberg, ali zato Unikaha, teško da će dozvoliti da je pobedi Efes, a što bi Zvezdi odgovaralo. A i Baskoniju će valjda da pobedi Panatinaikos. Ovo je bila prilika da se dodje do realnih izgleda za top8, da je pobeđena Baskonija u prošlom kolu. Nije sve izgubljeno, ali teško će biti tražiti poene u zadnja 4 kola, kada su sve teški protivnici. Posle Armanija su Unikaha i Brose. A Između je kup i Zadar u Aba ligi. I mislim da jedino ako se vežu te tri pobede, nečemu realnom Zvezda može da se nada, a to će biti vrlo teško. Pored Zadra u Aba ligi su ostali Cibona i Igokea. Cela bivša SFRJ ima jednog predstavnika u Evroligi, a Španija 5.

Jedan klip koji sam našao, pa da podelim sa vama...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=heQGUIXVsoM[/youtube]
 
Ja više volim da gledam dobru evroligašku nego NBA utakmicu. U NBA me mnogo nervira soliranje, ali to je ono što publika voli, tj, sve za neki šou.

Oni tamo žive za jako zakucavanje, a meni je mnogo lepše kada vidim dobru asistenciju i lagano polaganje ili jaku odbranu kada protivnik ne stigne da uputi šut.

Što se tiče Zvezde i Evrolige, mislim da ne treba očekivati Top 8. Prošle godine kada smo bili bliži 8. mestu mnogo se stvari poklopilo (nameštenih ili ne, ne bih baš ulazio u to).

Dobro je što u ABA ligi imamo skoro sigurno prvo mesto i prednost domaćeg terena.
 
Košarka je timski sport i naravno da voliš da vidiš akciju u kojoj učestvuje 2-3 igrača, a rezultira pogotkom jednog od njih. I mene su uvek nervirali sebični igrači, kojih hoće pošto-poto sve da urade sami. Pre 2-3 utakmice, čini mi se Stefan Janković, je odvukao 3 igrača na sebe i imao slobodnu dvojicu saigrača koji bi lakše postigli pogodak od njega, ali ne, sam i sam. Naravno, nije pogodio. Da se ne lažemo, potez je da ti odvučeš 3 igrača na sebe i stvoriš višak, bitniji potez si napravio od saigrača kome bi dodao da laške postigne pogodak. Kod Jankovića se vidi da je još neadaptiran na evropsku odbranu, što smo na utakmici sa Baskonijom videli. Nešto što je u NBA prolazi kao običan faul, u Evropi je nesportska na 1. Voleo bi da vidim jednom da se počne utakmcia sa petorkom: Enis, Dobrić, Feldin, Antić, Omić. Mislim da je to najjača petorka, možda grešim.
 
Pre neki dan, neki ESPN novinar kritikovao Tedosića što je napravio faul na polovini terena i sprečio kontru i lake poene, tj. atraktivno kucanje.

Danas se Bogdanović čudi što je publika pozdravila zakucavanje protivnika.

Potpune kulturološke razlike između Evrope i Amerike.
 
Intezivan sportski program narednih dana (posebno za nas Zvezdaše):

- Večeras u EL protiv Milana (19h), mislim da imamo realne šanse za pobedu, iako oni individualno imaju neuporedivo kvalitetnije igrače.
- Ponedeljak u Aba protiv Zadra (18h), pobeda po svaku cenu da ostanemo prvi.
- Utorak u LE protiv CSKA (18h), spektakl nadamo se da možemo do pozitivnog ishoda.
- Četvrtak-Nedelja Kup Radivoja Koraća, nadamo se do novog trofeja.
 
Prvo, neka je velikom glumcu i zvezdašu, Nebojši Glogovcu, večna slava. Minut ćutanja na utakmici Crvena Zvezda - Armani, je najminimalnije što je on svojim likom i delom zaslužio.

Pobeda protiv Armanija je svakako važna da se nastavi trka za top8. Oni su ekipa koja, ne znam iz kog razloga ne može da napravi neki bolji rezultat, a daleko je od loše. Posle pobede i dalje ima 7 kola do kraja, ako se ne varam, to je puno, ima još dosta da se igra, a naredne tri utakmice u EL moraju da se dobiju, jer je njih lakše pobediti, nego poslednje 4, gde ako budu 2 pobede od 4 utakmice bice premija.

Iako je pobeda protiv Zadra vrlo važna, mislim da, bez namere da pocenim pomenutu ekipu, treba dati šansu u smislu veće minutaže, nekim igračima na koje se ne računa u odlučujućim trenucima, da bi se ovi bitniji odmorili za kup, koji je prioritet u ovom trenutku. Ako favoriti budu pobeđivali, u finalu će se Zvezda sastati sa ljutim rivalom, Partizanom.

Što se tiče fudbalera koji igraju protiv CSKA, za moj pojam, oni su ostvarili veliki uspeh što su došli ovde gde su. Ali sa obzirom da je Zvezda mogla da naleti na mnogo teže protivnike, ovde ima realne šanse za prolaz uz dobru igru i angažovanost.
 
Utakmica sa zadrom je izgledala kao trening šuta i zakucavanja. Svim igračima, koji su bili raspoloživi je data šansa, što mi se svidelo. Sada ide kup, čiji će trofej, nadam se, završiti u Zvezdinim prostorijama, pa dalja borba u Evroligi za što bolju poziciju, a u Aba ligi, naravno za trofej koji je prioritet nad prioritetima.
 
Vrh