Šta je novo?

Sportski događaji

Tako je. A on je primer dečka koji je iz čiste ljubavi ka Zvezdi došao u polusezoni da pomogne i potvrdi kvalitet (na ličnom nivou), iako je svaki raciionalan parametar govorio da to ne treba da uradi! Dakle imaš po projekcijama dosta lošu draft godinu, gde imaš ogromnu šansu da budeš baš visoki pik (več na polusezoni je bio po projekcijama u TOP 5, čak su mu neki davali i drugu, treću poziciju), sa perspektivom da imaš ključeve tima koji do kraja može samo da raste i 25 + min po meču sa odličnom statistikom i da nema putovanja i da može uz to da trenira nedelju dana i više se razvija u sasvim dobroj konkurenciji (ošurili su i Zvezdu i KKP)! Ovako imaš opciju da se povrediš u toj konkurenciji (mogao bi i ovako, ali manje su šanse), da se izgubiš u takvom seniorskom timu i izgubiš minute (i tu mu se najviše divim na mudima da je bio siguran u kvalitet) i na kraju je i platio i povredom i ugovorom (5M je razlika godišnje plate između drugog i 12. pika) i još je Zvezda uzela obeštećenje! On je na neki način primer deci kako ne treba sutra, a mi kao simpatizeri/navijači treba da ga volimo kao i njegovog ćaleta.

A sad nećeš moći ni poluproizvode. Taj koji nije siguran u kvalitet, pre će da ode za 300K usd sa 17 god!
Jadranska liga ne sluzi nicemu, ne vodi nigde, zasto deca to ne bi igrala?

Megina deca igraju samo tu ABA ligu i idu direktno iz nje u NBA?

Zasto su Jovic i Markovic u Megi, a ne u Zvezdi? Zasto ih Zvezda nije prva otkrila? Oni imaju smesne plate sada i prakticno nista ne kostaju.

Zvezda treba da daje minute mladima u ABA i KLS, a i u EL ako su dovoljno dobri. Sledece sezone mogu ili da odu u NBA i ti uzmes pare ili ti ostanu i ti imas top mladog igraca jednu sezonu pa ce sledece u NBA.

Za ono koliko kosta Gilespi, pokupis sve najbolje klince.

Pa neko na pozajmicu, neko u FMP, neko igra samo KLS i ABA-u, a neko igra i kao regularan prvotimac.

Ko hoce nek ide i na koledz, sta bih mu ja, pokazuje koliko veruje u sebe.

To je dodatak na tim, da imas sad ovaj tim i jednog ili dva mlada igraca. Imas recimo Markovica i Jovica umesto Dauma. Sledece sezone oni ili ce ostati i biti bolji igraci nego sto ce Daum ikada biti i nego sto je ikada bio ili ce otici u NBA i ti ces da ih prodas i kupices od tih para boljeg igraca nego sto je Daum ikada bio ili ce ikada biti.

Ali to nije jedino pravljenje igraca - kada uzimas bas balavce. Zvezda je i napravila Jovica, Kalinica... uzela ih sa 24. i 23. godine, digla ih na visi nivo i dobila igrace koji mogu da igraju na najvisem EL nivou.
 
Jadranska liga ne sluzi nicemu, ne vodi nigde, zasto deca to ne bi igrala?

Megina deca igraju samo tu ABA ligu i idu direktno iz nje u NBA?

Zasto su Jovic i Markovic u Megi, a ne u Zvezdi? Zasto ih Zvezda nije prva otkrila? Oni imaju smesne plate sada i prakticno nista ne kostaju.

Zvezda treba da daje minute mladima u ABA i KLS, a i u EL ako su dovoljno dobri. Sledece sezone mogu ili da odu u NBA i ti uzmes pare ili ti ostanu i ti imas top mladog igraca jednu sezonu pa ce sledece u NBA.

Za ono koliko kosta Gilespi, pokupis sve najbolje klince.

Pa neko na pozajmicu, neko u FMP, neko igra samo KLS i ABA-u, a neko igra i kao regularan prvotimac.

Ko hoce nek ide i na koledz, sta bih mu ja, pokazuje koliko veruje u sebe.

To je dodatak na tim, da imas sad ovaj tim i jednog ili dva mlada igraca. Imas recimo Markovica i Jovica umesto Dauma. Sledece sezone oni ili ce ostati i biti bolji igraci nego sto ce Daum ikada biti i nego sto je ikada bio ili ce otici u NBA i ti ces da ih prodas i kupices od tih para boljeg igraca nego sto je Daum ikada bio ili ce ikada biti.

Ali to nije jedino pravljenje igraca - kada uzimas bas balavce. Zvezda je i napravila Jovica, Kalinica... uzela ih sa 24. i 23. godine, digla ih na visi nivo i dobila igrace koji mogu da igraju na najvisem EL nivou.

Vidi, to za ABU je SADA tačno, do ove godine bukvalno to nisi znao, jer je značila bukvalno život i igranje EL, što garantuje veće budžete, sponzore i neku dominaciju, atraktivniji si za igrače itd. Sticajem okolnosti (rat), imali smo ovih godina 2 tima. Ja bih danas igrao sa decom i ABU i KLS do PO, u finalu ipak ne, trofej je trofej! A šta ćemo za EL? Da ih pustiš da imaju 0:34? Pa izbacili bi te iz EL na pola. Ko bi gledao to? Na kraju, mi i imamo to što ti predlažeš, prošle godine je bio Topić, koji se ralno nije ni potvrdio zbog povrede (a svi smo nekako očekivali da hoće) i šta? Pa otišao je odmah u NBA. Sad takvog nemaš. Ovaj mali Kostić ne može ni u KLS da pravi razliku trenutno!

Megina deca imaju ono što nemaju deca večitih, minute, nemaju pritisak, treniraju dobro i imaju vrhunsku istoriju odlazaka i renome tog kluba/menadžera. Ja bih tu radije igrao da imam 17, nego u Zvezdi.

E vidiš, za Gilespija si se zeznuo, bukvalno sutra će to JEDNO dete sa nekim potencijalom koji tek treba da potvrdi za koju godinu, biti skuplje od Gilespija koji je igrao opet za male pare u odnosu na svoj kvalitet (što ne znači da takve proseke treba da dovodiš u ovom trenutku...dakle ili deca ili top kvalitet).

Btw, Zvezda je to jednom uspela sa Kalinićem i Jovićem (donekle Dobrićem), ali sem što to nije baš neki top kvalitet (vrhunski timski igrači, ali da nose tim koji će uraditi nešto više, to ne), mnogo više smo iimali razne Radičeviće, Jankoviće i Jovanoviće koji su gubili 40 razlike od CSKA u Areni, tako da pada i ta priča u vodu!
 
Napisao sam sve jasno.

Ne da igra 12 dece nego 10 ili 11 igraca kao sada i jedan ili dva klinca, ili likova poput Kalinica i Jovica.

Tako da bi sa istim timom igrao EL, a ti klinci bi igrali ABA i KLS i ako vec imaju kvalitet da igraju i EL, sto da ne.

Bio je Topic i sta? Pa kako sta, uzeli smo dva miliona, malo li je? To su pare koje trebaju da prave razliku u odnosu na ono sto inace imamo, sa tim parama ili da pokupimo nove klince ili top pojacanje. Gde su sad te pare nestale, to ne znam jer buzdet deluje slican.

Imali smo Topica, a sad imamo Kostica koji nije ni za KLS (a jeste i dobro je krenuo je dobro tamo)? Pa o tome i pricam, zasto mi nemamo Markovica i Jovica? Zasto nisu kod nas?

Da, i ja bih isao u Megu sad, bas zbog svega ovoga o cemu pricam. Ali da Zvezda ostavi taj prostor za jednog ili dva mlada igraca u ABA ligi, isao bih u Zvezdu. Dobijas minute i igras sa Teom i ekipom.

Klinca, kao sto rekoh, na kraju godine ili prodas ili ce da razbija sledecu sezonu. A samo tako cemo nekad nesto uraditi u EL ili cak i osvojiti, kada neki top mladi talenat ostane kod nas jos jednu godinu pre NBA-a i bude igrao sa timom koji koji imamo, a koji ne cine klinci. A ako ne, ponavljam, prodacemo ga i mozemo da dovedemo pojacanje koje pravi razliku.

Mega svake, ali svake godine salje decu u NBA i uzima lovu.

Sto petorka u ABA ligi nije npr:

Teo
Kodi
Kalinic
Jovic
Bolomboj

?

I daj malom Jovicu loptu sto vise, nek ga Teo/CMM pronalaze sto vise, ko da je bitno hocemo li izgubiti od Splita ili ne, svejedno gubimo i ovako.

Partizan je prosle godine imao 20-6 skor u ABA ligi, ej, 20-6, 6 poraza. To su mogli i da su imali dva klinca u petorci celu utakmicu da igraju.
 
Ajmo nasi!

1000011923.jpg
 
Fener neće da poceni Zvezdu sigurno, tražiće ,,osvetu" , zadnje 3 utakmice nisu pobedili. A biće tu i drugih stvari zbog kojih će biti motivisani da pobede i favorit su na papiru. Što ne znači, naravno, da tu utakmicu treba unapred gledati kao poraz. Bila bi to mnogo vredna pobeda ako bi se desila, ne samo rezultatski. Protiv Igokee, naravno da se da više minuta nekima koji su projektovani da ih u Evroligi skoro pa neće ili će vrlo malo imati. Ima i onih koje ne treba odmarati, npr. Daum. On nikada prva četvorka neće biti u redovnim uslovima, samo kada je deficit na toj poziciji, kao što je u Zvezdi sada. Igrač koji ne može da bude prva četvorka se tu gura, a kada nije u igri, krpi se sa igračima koji su klasične trojke. Davidovac i Kalinić uglavnom. I sa obzirom da je situacija takva, sve to dobro izgleda.
 
Kako ih kanali sinko Marinko. Dao bih mu dve wide open pozicije za pobedu u poslednjim sekundama majstorice na 2:2. ;)
 
Fener na kolenima, s juga grobari i braca im Pazarci na aparatima :) spavas li mirno Zelimire Obradovicu?
 
Ekipu koja je konkurent za osvajanje Evrolige, odličnog sastava, koju vodi vrhunski trener, pobediti sa +19 u gostima, podvig je i za jače timove od Zvezde.

Ovo je trenerova, ali i timska pobeda. Uvek je imao rešenja, držao ekipu svežom, nalazio igrače koji funkcionišu najbolje u momentu. Nedović, Bolomboj i Daum su izneli ovu pobedu najviše, ali ni ostali, iako su dali manje poena, nisu zaslužni mnogo manje. I tek kako su, na primer, Mitrović i Teodosić držali ekipu, kada je trebalo.

Ovo nije samo rezultatska, nego i motivaciono psihološka pobeda. U petak da bude prepuna Arena protiv velike Barselone, ovi ljudi su to zaslužili, ne samo zbog večerašnje pobede. Fantastično - nemam reči.

Kakva umetnička slika:

1729022692112.png
 
Ima iznenadjenja večeras, ali moguće je vrlo da će ih biti još...Pariz, novajlija, vodi protiv aktuelnog prvaka Evrope i na odličnom putu je za pobedu:

1729024383497.png
 
Barsa dobije Monako i sami smo na prvom mestu.
 
Da, Zvezda je jedna od dve neporažene ekipe od 18, a sutra je i tek kako moguće da bude i jedina.

Ovo je tabela posle večerašnjih utakmica, a sa obeleženim timovima, za koje je manje ili veće iznenadjenje što su tu gde jesu na tabeli. Barselona svoju utakmicu nije odigrala u ovom kolu, ali opet taj tim van 6, neverovatno.

1729026622453.png
 
Da, Zvezda je jedna od dve neporažene ekipe od 18, a sutra je i tek kako moguće da bude i jedina.

Ovo je tabela posle večerašnjih utakmica, a sa obeleženim timovima, za koje je manje ili veće iznenadjenje što su tu gde jesu na tabeli. Barselona svoju utakmicu nije odigrala u ovom kolu, ali opet taj tim van 6, neverovatno.

Pogledajte prilog 215496
Barselonu bilo kakva pobeda vodi na 5 mesto, nepravedno da su razocarenje sa utakmicom manje. Pobeda od 10 ili vise razlike ih vodi na drugo mesto

Italijani su bezvezne ekipe, nikakvo preveliko cudo sto su tu gde jesu.

Zvezda na prvom mestu isto normalna stvar 😀
 
koje ste lozane
Sjajan tim, lep pocetni kapital. Treba juriti pozitivan ukupan skor na kraju i ili direktan plejof ili plejin, ove tri pobede su izuzetno bitne.

Jos 31 utakmica, nekih jos 14 pobeda bi nam bilo dovoljno za neki plejin.

Racunaj da od ove tri pobede su dve u gostima, znaci imamo jos 16 utakmica kod kuce od toga oba italijanska, oba francuska i oba nemacka tima.

Tim je sjajno poslozen, ima glavu i rep, postoji svaki razlog za optimizam.

Mekintajer igra nekim svojim tempom, unosi sigurnost, bas skolovan igrac, odlicno saradjuje sa centrima, Teo doktor kosarke za bekap ulogu koju ima. Jago kao treci plej moze da poludi nekad, ako ne, vaditi ga napolje odmah.

Nedovic i Kenan ludacki bekovski par, odlicno uklopljeni sa visokim i sporijim plejmejkerima, oni su tu da trpaju, Teo i CMM da organizuju. I Nedovic i Kenan izgledaju kao da su u zivotnoj formi plus ako ne ide jednog, tu je ovaj drugi.

Kalinic ludak koji skace, krade lopte, iznudjuje faulove, a i tek ce napadacki da proradi kad bude najbitnije, ne sumnjam. Lider tima po meni. Dobric cepa odbranu kao lud, deluje da su OI malo uticale na njega i da se tek vraca u formu. Giedraitis tu kao bekap opcija izuzetno koristan i zatrpace i on nekoga povremeno.

Daum apsolutno iznenadjenje, pricalo se da je mekan i da ne ulazi pod kos nego samo coskari i sutira trojke, danas oplodio i sa skokovima i sa agresivnoscu. Davidovac ce odigrati svoje na kraju sezone standarno, sada standardno kilavo, mada je imao izuzetne odbrambane sekvence.

Bolomboj u apsolutnom prajmu, EL iskustvo, iskustvo i kontinuitet igranja u Zvezdi, nema sumnje da mu sledi sezona karijere. Mitrovic mekan, ali odlicno funkcionise u drugoj petorci sa Teom. Plavsic treci centar, videcemo, ima odredjen potencijal i neke karakteristike koje gotovo niko u EL nema, ako se razvije super, ako ne, treci centar, nebitno, nece ni ulaziti.

I pre svega, domaca baza, igraci koji znaju za sta i koga igraju, igraci koji su igrali zajedno godinama i odlicno se poznaju i vec su uigrani. Oni drze svlacionicu, znaju sta je Zvezda i sigurno nece dozvoliti neka glupiranja. Ajde da vidim ko ce da se glupira nesto, odmah ce da pada samaranje od strane Kaline, Lazica, Tea... Za razliku od Partizana cija vecina tima ne zna ni gde je dosla da igra, cekaju da zavrsi sezona i da ubodu bolji ugovor, NBA ili neki EL tim. Ne znam samo ko tamo moze da drzi svlacionicu.
 
Za razliku od Partizana cija vecina tima ne zna ni gde je dosla da igra, cekaju da zavrsi sezona i da ubodu bolji ugovor, NBA ili neki EL tim. Ne znam samo ko tamo moze da drzi svlacionicu.

prvo sam mislio chatgpt, onda videh ovo

sta znam mogu da kazem za zvezdu

neces loptat
 
drago mi je beki da se bavis fizickom aktivnoscu o tudjem trosku
 
Vrh