Šta je novo?

Sportski događaji

Koliko Denveru ne valjala Minesota, toliko bi im lezao Dalas. Steta.
Fino Bucko ih ucuti. Po najvise novog, verbalnog Dzordana.
Ali znajuci kako serije na zapadu ove godine idu, ovde jos nista nije gotovo.
 
Zvezda i Dobric avangarda, mi smo bili Minesota i Gober pre sto godina.

 
Zavrsni ANGT turnir gotov. Real ga dobio naravno. Bosnjakovic sa dobrom ulogom tokom cijelog turnira.
Mega je ranije u grupnoj fazi bila dugo u egalu protiv njih.
 
Kakvo finale Evrolige i pobeda Panatinaikosa!

Zeljko najzasluzniji zbog ovog govora Slukasu

 
Mora se Turčinu odati priznanje! Vrhunska selekcija i vrhunsko tempiranje forme! Relativno mala rotacija igrača, kao i u Efesu, 2, 3 vrhunska, još 2, 3 dobra startera i ostalo domaće koje popunjava i selektira se prema tom top kvalitetu koji se dovede (za razliku od Zvezde gde se prvo repotpišu domaći, pa šta ubodu dalje, pa kroz sezonu prođe 18 igrača). Taj Mitoglu je bio igrač za 5 pts i 5 skokova, većeras je prelomio. Uspeh je još veći zato što su koncepti bili drugačiji. Nije šablonac. U Efesu su mu lideri bili krajnji spoljni Larkin i Vasa, ovde je bilo predviđeno da nose Lesor i Huančo, pa su se doselektirali sa Nanom kad se ukazala prilika!

Čak on ne vodi aktivno tekmu, onako rigidno postavljen plan i lagano, za razliku npr od intergalaktičkog sege-mege kome asistenti vode treninge, dok on divlja na tekmama!

Eto pokazali su kako se selektira ekipa i kako možeš da igraš sa najvećima, nije PAO ove godine bio finansijski mnogo iznad naših. Naravno, baš zato što nemaju love da kao Real imaju top 2, 3 igrača na svim pozicijama, uveren sam da bi na 3 dobijene Real dobio, najkvalitetniji su u celoj EL, ali ovako na jednu, uvek može da se desi ovako nešto! Jedino sigurno u ovom formatu je da 4 najbolja idu na F4!

Inače vrhunska tekma. Primio PAO 36 u 1/4 (najviše u sezoni), ali sam baš verovao da mogu. Na kraju ih obrnuli, ali umalo Raal da ih iznenadi zonom, vratili se ovi.
 
Овде је не тако давно, можда пре годину била преписка на тему "није Атаман врхунски тренер"...
 
3:0 😎 #strasnaminesota #nemozebotinasam

Luka je najbolji debeli igrac sa ovih prostora, jos fali da prestigne Divca i Radju da bude ukupno najbolji.
 
Mora se Turčinu odati priznanje! Vrhunska selekcija i vrhunsko tempiranje forme! Relativno mala rotacija igrača, kao i u Efesu, 2, 3 vrhunska, još 2, 3 dobra startera i ostalo domaće koje popunjava i selektira se prema tom top kvalitetu koji se dovede (za razliku od Zvezde gde se prvo repotpišu domaći, pa šta ubodu dalje, pa kroz sezonu prođe 18 igrača). Taj Mitoglu je bio igrač za 5 pts i 5 skokova, većeras je prelomio. Uspeh je još veći zato što su koncepti bili drugačiji. Nije šablonac. U Efesu su mu lideri bili krajnji spoljni Larkin i Vasa, ovde je bilo predviđeno da nose Lesor i Huančo, pa su se doselektirali sa Nanom kad se ukazala prilika!

Čak on ne vodi aktivno tekmu, onako rigidno postavljen plan i lagano, za razliku npr od intergalaktičkog sege-mege kome asistenti vode treninge, dok on divlja na tekmama!

Eto pokazali su kako se selektira ekipa i kako možeš da igraš sa najvećima, nije PAO ove godine bio finansijski mnogo iznad naših. Naravno, baš zato što nemaju love da kao Real imaju top 2, 3 igrača na svim pozicijama, uveren sam da bi na 3 dobijene Real dobio, najkvalitetniji su u celoj EL, ali ovako na jednu, uvek može da se desi ovako nešto! Jedino sigurno u ovom formatu je da 4 najbolja idu na F4!

Inače vrhunska tekma. Primio PAO 36 u 1/4 (najviše u sezoni), ali sam baš verovao da mogu. Na kraju ih obrnuli, ali umalo Raal da ih iznenadi zonom, vratili se ovi.
Ma jok, samo duplo veci, sitnica.

PAO i Real najveci budzeti i finale, Partizan 11.budzet i 11.mesto, Zvezda 16.budzet i 16.mesto.
 
Ma kakvi, nemoj da gledaš te navijačke tabele, Grci su najveći perači love na svetu, uz nas. Pao i Oli su tu negde na sredini, možda top 8, baš kao i KKP. Izdvajaju se jedino 2 Španca, s tim što je REal baš daleko na vrhu, Armani, Monako i Makabi, svi ostali su baš tu negde. Opet ta razlika među tim klubovima na sredini je sada gotovo beznačajna. Razlika u budžetu od 5M je greška u jednom igraču, nosiocu, koji se nije prilagodio ili sl! Nije isto razlika 25-20 ili 7-2 u milionima! A i ove na vrhu što sam nabrojao, nemaju prednost nad onim najgorima, kao što su je imali pre 10-15 godina! Manja je razlika kad su budžeti od 20-40M kao danas, nego od 3-15M kao pre 15 godina. Jako bitna stvar je i poreski sistem. Mi ovde na Balkanu i istočnije (Rusi) smo skoro za trećinu konkurentniji u odnosu na zapadne klubove (pa i Špance), naših 500K igraču je kao kad Monako da 800K, čime se neuspeh naših klubova ove godine u EL dodatno pojačava! Nije čudo što su ta alba i Asvel na dnu. Em su pri dnu ovako nominalno, em kad se pogledaju neto plate igrača, imaju ubedljivo najjeftinije timove!

Inače čisto košarkaški, baš mnogo lepa tekma! Odličan, odličan Turčin sa celom ekipom! Fali mnogo Dek Realu, otvorili su sa onim crncem na 4, da rasterete Hezonju (kao mi što smo sa Birčom otvarali sa reprezentacijom :ROFLMAO: ). Dečko je više centar bez centimetara, sa 2 poena i 2 skoka average celu sezonu, nema ni ruku, bukvalno je celu sezonu na 25% za 3, sve su sa njega skupljali i on dade dve trojke (iz 2 pokušaja). Ok, kockao se Turčin, primio 36 poena za četvrtinu, opet bih isto sutra uradio! Obično se gube tekme kad se tako nešto uradi, tj kad taj neko kome daš više prostora ispogađa u visokim procentima (kao npr kad puste našeg pleja Jovića da šutira za 3 iz driblinga, idu mu ispod bloka, a on da recimo 3 od 4, to je gotova tekma), ali ne samo da su ih obrnuli, nego su ih svaku četvrtinu razvalili. Jedino je bilo gusto kad su ih iznendaili sa zonom na neka 2 min u 4/4.
 
Ne pravdam ja nase klubove za njihove debakle ove godine nego je PAO pun ko brod i ulozio je onaj njihov drogos od predsednika dobre pare.

Ne prelaze Lesor i Vildoza iz PAO-a u Zvezdu i Partizan nego iz Zvezde i Partizana u PAO.

Ovo su igraci dovodeni samo ove sezone.

1000007257.jpg


I ne razumem pricu oko poreza. Ako oni moraju da daju 800k, a mi 500k, to znaci da moraju da daju vece pare. Sto jeste nasa prednost, ali ti pocinjes post recenicom da su tabele lazne.

Dakle, mozda tabele ne pokazuju pravu sliku jer ne objasnjavaju pricu oko poreza, ali nisu lazne.

Naravno, svaka cast Atamanu i svima u PAO-u za sve uradjeno. Sve i da su najskuplji uz Real i cisto zbog para su usli u finale, trebalo je pobediti Real koji je skuplji i iskusniji i neuporedivo duze igraju zajedno.
 
Priča oko poreza je da ako Zvezda mora da da bruto platu 600K, 500K ide neto igraču, da bi toliko neto imao stranac u Monaku, klub mora da da skoro milion. Tako da ta nominalna razlika u budžetima ne opravdava ovako loš učinak naših! Tj KKP i jeste bio tu gde i pripada, s tim što jeste nesupeh što nisu uhvatili bar plej-in, a mi nismo ni toliko!

Tabele osim što ne pokazuju tu razliku, jesu i lažne, a pogotovo kod GRKA! Jeste to tu negde, ali su sve nagađanja, samo par klubova je iznelo finansijske podatke zvanično. Ja iskreno najmanje verujem svim južnjacima. Taj Oli je skuplji tim od PAO! Od ovih igrača koji su došli, jedini afirmisani (i skupi) igrači su Lesor, Huančo, preplaćeni Slukas sa 35 godina i dodatno selektirani Nan! Mitoglu je bio 5 pts, 5 reb igrač! Grant je došao iz Turk Telekoma npr, sa manjom reputacijom nego neko ko je trebalo da bude Zvezdin treći plej, Yago! Brat Adetokumbo je bukvalno nivo Kuzmića. Svi ostali su dovedeni kao potencijali iz dosta nižih klubova i bukvalno niko nije imao neku zapaženiju minutažu! Igrali su sa 9 igrača u rotaciji ugl, dok je KKP igrao sa 13 igrača koji su u proseku imali 13+ minuta, a i taj 14-i i 15-i igrača KKP su igrli 10 min prosek u EL i nisu došli za kikiriki (Tristan)!

A od prošle sezone, a pogotovo OVE, ne važi više to da da naši idu u te srednje klubove za više love! Šak naprotiv, mi smo im baš lepa opcija za masno uhlje*******ljenje. Papapetru je otišao u PAO kao neko ko NIJE zadovoljio u KKP i tamo bio 6. igrač, a sa druge strane je svesno pojuren Ponitka iz PAO, koji je po meni odličan igrač i to svesno kao ta neka big size opcija čak i na 1, kao Egzum (na kraju završio i i na 4 ;) ). Dalje Kaminski i Kaboklo su u zbiru dosta skuplje opcije od Lesora samog! Zvezda je opet dovela Bolomboja iz OLI-ja u skladu sa politikom kluba da dovode istrošene i povređene igrače za manje love, pa gde ubodu (a uboli su sa njim i Trejom ;)). Takođe, pustili smo Vildozu koji se raspadao posle početna 2 meseca elitne igre i kao upgrade u odnosu na njega su došli ŠABAZ, TEO i YAGO. Za poslednjeg sam očekivao da bude najprijatnije iznenađenje kod nas i da će rešiti par tekmi (i to je pala interna opklada na viberu na jesen, da su mislili da sam skroz poludeo), mada nisam očekivao da će biti MVP!



Dakle, nije uopšte toliko velika razlika, koliko je ogromna razlika u načinu selekcije! Ne prelaze oni 25 M ukupno!

 
Oni bi bez Nana mogli da se slikaju.

Ali da, njihova dobra selekcija i losa selekcija blizanaca. Sa tim da su sva tri tima imala dobru selekciju, opet bi PAO bio jaci i dobio svaki eventualni duel. Nisu ti milioni sica, ti milioni su neki Nan koji pravi razliku.

Sa tim da, sto sam vec pisao, nasi klubovi imaju priveligiju i da izaberu drugi put, a ne samo put kvalitetne selekcije stranaca, gde ce uvek neko uraditi jednako kvalitetnu selekciju, samo ce imati vise para.
 
Jedna zanimljivost:

U drugoj utakmici plej ofa prošle sezone, između Reala i Partizana, u trenutku izbijanja tuče i prekida rezultat je bio 80:95
Taj prekid i nepravedne kazne su odredile ishod serije.

Sinoć je Real izgubio identičnim rezultatom 80:95

Karma često dođe po svoje i još ti pokaže da je došla.
 
3:0 😎 #strasnaminesota #nemozebotinasam

Luka je najbolji debeli igrac sa ovih prostora, jos fali da prestigne Divca i Radju da bude ukupno najbolji.

#pravidebeli ili kako to? Manje je ovo proxy duel debelih momaka. Kazem i pisem, debeli iz Denver bi Dalasu dao jedno 40 po utakmici.
Sad, sta bi ovi pored njega uradili, to je vec druga stvar.
Ali Radju, Divca i pogotovo Drazena ova dvojica nikad da prevazidju naravno, ma sta god uradili ;-)
 
Razlika u budžetu od 5M je greška u jednom igraču, nosiocu, koji se nije prilagodio ili sl!
Oni bi bez Nana mogli da se slikaju.

Ali da, njihova dobra selekcija i losa selekcija blizanaca. Sa tim da su sva tri tima imala dobru selekciju, opet bi PAO bio jaci i dobio svaki eventualni duel. Nisu ti milioni sica, ti milioni su neki Nan koji pravi razliku.

Dakle bukvalno si me razvlačio da objasnim neke stvari i pišem toliko pasosa da bi sam došao do suštine, a to je upravo ono što sam odmah napisao. :ROFLMAO:

...i ne, ne bi Pao opet dobio svaku, jer na tom nivou tako visokih budžeta, ni tih 5M ne igra ulogu (igra kad je 20-40m, ali 20-25M ne). Da, složio bih se da je Nan bio gamechanger, ali vidi, taj Nan je došao maltene sa sličnom reputacijom kao 1 Kaminski i gotovo duplo lošijom reputacijom od jednog Kembe Vokera, pa je bio taj tas na vagi, a taj Kemba se raspao. Još je taj Nan došao za duplo manje love nego najskuplji igrač Intelagalaktičkog sege-mege koji je uz to još i repotpisan (da redovno isporučuje kvalitet). Plata tog Kembe je 2m, s tim što Monako mora da ga plati 4, tako da eto, kada govorimo na tom nivou budžeta, to nije ništa (a bukvalno je sad najminimalnija razlika u istoriji od najboljih do najgorih, a ti u sredini su tu negde). Pa i mi smo pogrešili sa Šabazom, samo nas je koštao samo milion (koštao bi 2 da je ostao cele sezone, tj 4 da smo u poreskom sistemu jedne Francuske npr).
 
Nije to više onaj Kemba. Stigle godine, plus ozbiljne povrede. Ne znam ni što su ga doveli za toliko para, da li kao marketinški trik, jer im nije doneo gotovo ništa.
 
Pa doveli su ga iz razloga što su verovali da je kao individualni igrač i u tim godinama bolji od Nana za 500 K eur, isto kao što je Intergalaktički verovao da je Panter bolji za milion! E tu onda ima još milion faktora, uklapanje sa ostalima, sistem trenera itd.

Larkin, Mirotic, Džejms i ostali zarađuju toliko koliko zarađuju zato što u kontinuitetu prave razliku!
 
Vrh