Šta je novo?

Sportski događaji

Ја, са своје стране, мислим да је овде све више нихилиста, и да стога временом неће остати ничега.

Јер ми ипак имамо мнооого активних мрзитеља и Новака и Јокића, и то међу онима што прате спорт.
Па не може тако.
 
Meni je skroz ok da Zvezda i Partizan postoje, samo bih ih privatizovao, makar i za kikiriki, potapšao investitora po leđima i poslao ga u zalazak sunca.

Profesionalni sport je jedna od stvari za koje bih jedva dočekao da prestanu da se finansiraju narodnim parama.
 
@Beki
Jesi ti bivsi zvezdas ili si zvezdas? Sta ti znaci ta rec Gurbet koji koriste Grobari? Pretvorio si se u novog Konjila. :(
Pravi Zvezdas voli Zvezdu i protiv je svega sto se danas namece kao Zvezda - mafija, politika i sve najgore.

Uopste ne zelim da ucestvujem ni na koji nacin u sranjima koja se desavaju i tako dajem podrsku. I tako bi svaki Zvezdas i trebao da razmislja.

Pa nek ih 1000 mase zastavama na stadionu klicuci svakakvim kretenima vodjeni sa sipke od SNS gradjevinske mafije, sa krimosima iz uprave u lozi.

Da bar na terenu ima fudbalski ekvivalent Teodosicu pa da imas sta da vidis preko malih ekrana. Ovako gledas Kungu, Kongu, Krngu i Kengu kako dobacuju loptu dovodeni tu kroz neke mafijaske dilove i Mancester Siti koji se igra sa njima i upucuje im 63829 suteva na gol, ali zato Javor Ivanjicu busimo bajo moj i osvajamo titule u jednoj od top 5 najjadinijih liga Evrope.
 
А заправо, већ изузетно дуго за наше услове у клубу су двојица изразитих мајстора - Иванић и Катаи. Био је, богме, и Марин. А и Хванг.
А сада и Максимовић (добро, он неће дуго, јер глобализам).

У ствари, такву сукцесију мајстора нисмо имали од деведесетих ("они стари" - Илија Ивић - Рамбо Петковић - Деки и Перица).

Као што рекох, одлично вођен клуб, који не живи од државне помоћи, већ држава има велике користи од њега.

(Не мора се бити против свега; не може се бити против свега; не сме се бити против свега... јер иза нихилизма има да остане ништа)
 
Poslednja izmena:
Гледају људи, ја сам био и на Боде Глимту и на Бенфики. Био је пун стадион, то што Нова С њаке је само то - кењажа. Звезда није била јача 30 година, игра добар фудбал и одлично је вођен клуб. За мене довољно. Заправо, пратио сам и док је за време Велике и Просвећене (Пристојне и Грађанске) Претходне Нова С Власти клуб водио - Горан Весић (прво кошаркашки, па фудбалски).

Не допада се вођство клуба, навијача? Е, па, против Келна је `89. на клупи као службено лице (члан управе) седео вођа навијача - Аркан (има на снимку те текме на јутубу, баш је дуго у кадру лепотан). Јер, то је био клуб "републичких органа". Пре тога, иза клуба стајали Дража Марковић, Крцун (масовни убица). Па се гледало.

Ето, нпр. мени се не допада ништа - буквално, ништа, од вођства, преко обичаја, неплаћања пореза, ставова о друштву и политици, до пастве - у вези са актуелном СПЦ, па сам и даље православац, одем и у цркву кад треба. Такође сам и Србин, још како. Уз то, сковао сам фразу да "нису сви који пишу ћирилицом будале, али највеће будале пишу ћирилицом" - а увек пишем ћирилицом кад могу. Можда су ми зато нпр. преци били слаб материјал за потурице, ко ће га знати.
I moja baba je kao beba jela travu na Petrovoj gori dok su bezali od ustaskog noza, a moja mama je ipak sela na avion i dosla u Beograd kada su krenule pretnje i otkazi Srbima u Zagrebu. Koliko god rat 90ih bio odvratan i neka je vecna slava svim zrtvama, bio je kamilica u odnosu na 1940-e.

Dok meni danas neko moze da probusi gume zbog tablica ili pozove muriju jer furam kera po plazi.

Tako da, mani me sta je bilo nekad, ovo je 2024. godina. Vodjeni time sta je bilo nekad i zivimo kako zivimo, ubedjuju nas da je to sto je bolje nego nekad dovoljno pa se time zadovoljavamo, a ne gledamo u kojoj godini zivimo i koje sve mogucnosti imamo. Tako i vlada ova bag** - setite se zmija, pacova i narkomana i kako je bilo nekad...

Zvezda je jedan primitivan klub, daleko primitivniji za svoje doba nego sto je bio 1980ih. Dok je nama Arkan sedeo na klupi, Englezi su imali desetine mrtvih po tribinama.

Tad je vladao primitivazam i tamo i ovde, a sad tamo se mozda peru arapske pare, ali nikom navijaci nisu paravojske koje se ubijaju po ulicama, sluze za najprljavije poslove, klicu ratnim zlocincima, u direktnoj su sprezi za mafijaskom vlascu i ne smeju da pisnu protiv iste, klubovi tamo ne sluze za lecenje kompleksa i drzavno pranje para i ne vlada opsti primitivizam i kriminal. Ne znam kome je lik poput Terzica glavni. I da jeste, sigurno bi dobar deo navijaca bio protiv istog, ali ne bi im razbijali glave ako bi se pobunili.

Parkiras se ko covek, sednes na sediste sa grejacima i gledas vrhunski fudbal, ne brinuci hoce li te neko izbosti nozem jer nosis pogresne boje ili te ubiti svetlecom raketom. I mozes se dernjas i vices sta hoces, naravno ako nije rasizam i slicno, ovde ces dobiti po tamburi ako krenes protiv Rio Tinta na primer da skandiras.



Ne citam Novu. Stadion je bio daleko od punog, zna se sta je pun stadion. To sto ne mogu da nadjem tacan broj prodatih karata opet potvrdjuje sve sto pricam i o kakvom se klubu radi. Poenta je da bi da imamo normalan klub, stadion bi prepun i trazila bi se karta vise. A danas bi bili u Milanu, ja, ti, deca, stariji ljudi...
 
Не бих; ја сам ишао у Бари и пролазио крај типова који су певали четничке песме у пасивном провинцијском граду на југу Италије, а после можда ишли и у прави рат.

Нисмо примитивнији - не знаш ти те типове у јефтиним мокасинама са кићанком на западној трибини, и шта би довикивали некој од ретких женица којој би се припшкило па би кренула да изађе преко њихових кићанки.

О, не. Тај свет више у Србији не постоји, ипак се десио солидан цивилизацијски напредак, са свим тим коњима на власти - јер тако то иде.
 
Не бих се сложио да је улагање из буџета у професионалне и спортове који доносе профит неопходно, већ улагање у школски спорт, у правилан физички развој деце, изградњу спортских сала, базена, то јесте њена улога.
Професионални клубови су на тржишту и уколико су ефикасни и успешни доносиће новац власнику, од кога ће он уплаћивати порез држави, уколико нису неће, иста ствар као са било којим другим бизнисом.
 
У Европи, само фудбалски клубови могу да доносе профит власнику.
Америка је друго, али тамо не живимо.

То би значило да нам од спортова остаје само фудбал за мушкарце, а женски спорт губимо у целости.
И то може да се деси, што да не.
 
Sa druge strane, profesionalni sport je biznis kao i svaki drugi, i za zemlju kao što je Srbija bi možda imalo više smisla da subvencioniše neke druge biznise umesto gubitaških sportskih klubova.
 
Па јасно, то где смо добри, то да затремо. Врхунски спорт за Србију, једноставно, нема значаја. Ни у свету нас по врхунском спорту не зна нико. Јачи смо на другим фронтовима.

Сад нека корпорација да преузме вођење Србије, прво би угасила свој најјачи бренд, дакле спорт - јер би јој то, дабоме, донело паре.

Али признајем, било би много поетске правде у томе што би се неки такав друштвени подухват, осмишљен примарно са антифудбалистичких позиција - зато што је то код њих најпопуларнији спорт и Срби као мазохисти, наравно, њега највише ишту да униште - завршио тиме што би у Србији остао од свих спортова само фудбал :)
 
А шта ако приватизацијом или докапитализацијом клубова они буду имали боље резултате него у случају да их води држава? И да не мора да улаже новац из буџета да би можда имала профит, већ да само инкасира новац од пореза.
Можда не би клуб морао плаћати навијаче и маскирати њихове криминалне делатности..
Је ли НИС као тадашњи губиташ у државном власништву а потенцијално профитабилна фирма, пропао после куповине од стране Гаспрома?
 
Па јасно, то где смо добри, то да затремо. Врхунски спорт за Србију, једноставно, нема значаја. Ни у свету нас по врхунском спорту не зна нико. Јачи смо на другим фронтовима.

imali smo i dobre sportiste ranije

pa nas bombardovase :D
 
Jedini su ti sportisti pustili glas u svetu protiv bombardovanja. Da nije bilo njih sve bi prošlo bez talasanja u javnosti.
 
lol-office.gif
 
Vrh