Šta je novo?

Sportski događaji

Podrska za Partizan! Strasno je sta su im napravili.
 
vidim zvezda ima crnaca u fudbalu ko partizan u basketu

sto znaci da titovi blizanci vole nesvrstane

svaka cast
 
grobarski pregled na vazda nepristrasnom b92. gazda šaranović najavljuje razgovor novinarke tmušić sa vladanom tegeltijom. novinarka tmušić razgovor otvara sledećom rečenicom: u prijatnoj atmosferi kafića u maloj areni sa vladanom tegeltijom započela sam razgovor 'šta ima novo u našem partizanu'.
tvrda priča.
 
Već sam pisao o tome, ali ponoviću. Glavni cilj vlasti je zemljište na kome se nalazi Partizanov stadion. Vazura i Vučelić su postavljeni da odrade posao za taj cilj. Čim su postavljeni u klub, stavili su stadion pod hipoteku. Sada se ide ka tome da se Partizan dovede u stečaj, da bi se aktivirala hipoteka. Da bi se doveo u stečaj, ne smeju se dozvoliti pare od Evrope ili od prodaje igrača.
To će se tempirati pred završetak nacionalnog stadiona, znači za nešto manje od tri godine. Onda će država "spasiti" klub od gašenja (mora se paziti i na rejting) i prebaciti ga da igra u Surčin (da plaća zakup.
Ne pišem ovo tek onako, imam neke informacije od lika koji je blizak ekipi oko Đorđa Tomića. Eto i oni su pod pritiscima (možda i pretnjama) prekinuli svoju misiju spasavanja kluba.
U prilog ovog što pišem ide i spisak stadiona po Srbiji koji su planirani za renoviranje. Na tom spisku nema stadiona Partizana.
Oskar ne dozvoljava Vazuri i Vučeliću da odu iz kluba dok se posao ne završi. Da li je i Stanojević ušao u taj posao ili je samo glup, za sada ne znam.

P.S. Oskar se u jednom svom obraćanju na televiziji istrčao i ispričao deo ovoga što sam pisao. Ne mogu za sada da nađem taj snimak, jer treba vremena da se pregleda 250 obraćanja godišnje po dva sata u proseku.
Da ne pišem ispočetka. I da dodam: čak i ako bude promene u upravi (Rasim i Danko umesto V i V), te promene će biti kozmetičke, ne sme se odustati od krajnjeg cilja.

 
Poslednja izmena:
vidim zvezda ima crnaca u fudbalu ko partizan u basketu

sto znaci da titovi blizanci vole nesvrstane

svaka cast
biće da je ovo juče bio derbi sa rekordnim brojem stranih igrača u startnim postavama oba kluba, bar se ovako na brzinu ne sećam ničeg sličnog. od 22 startera samo petorica (možda) nastupaju za reprezentaciju srbije. vrlo neprijatno za gledanje, ne ponovilo se. nisam daleko ni od sve izgubili dabogda.
 
Poslednja izmena:
10 000 na stadionu i jos toliko ispred malih ekrana su uzivali.
 
Uzivao sam i bio sam. :) I grobari su uzivali onih godina kad smo bili jadni, igraci bez plate.. tipican primer izivljavanja. A ovi ipak imaju da jedu, kirije su placene, struju i vodu imaju, nisu na ulici. Sto ne mogu da oteraju Vazuru nije nas problem.
 
Godinama ste igrali bez plate jer ste se prezadužili. U sezoni 2007/2008, Zvezda je dovela niz promašaja u vidu Barkosa, Salasa i još jednog južnoameričkog fudbalera. Troškovi su bili ogromni, a oni nisu ni igrali. Svi promašaji su došli na naplatu, kao i u košarkaškom klubu. Strateška prednost Partizana u košarci je bilo igranje EL-a, dok je Zvezda trošila brdo para na islužene igrače. Zvezda imala dug u košarci 18 miliona evra, to je kao da su danas dužni 25 miliona. Sada prete Partizanu za 7 miliona duga... U to vreme u fudbalu, u Partizanu igrao klinac Jovetić, posle klinac Ljajić, igrao mladi Tošić. Stranci su bili Dijara, Asprogenis, Moreira. Često vraćani matorci poput Lazovića, stogodišnjeg Tomića, ostali sve prosečni igrači, ništa skuplji od onih u Zvezdi. Jedina razlika bila u sezonama kada su Zvezdu sustigli dugovi pa je imala znatno slabiji tim 2009. i 2010. godine. Potom dovode Prosinečkog, opet tim sasvim solidan. Partizan nije doveo nikog preplaćenog, imao bazu igrača i dovodio možda dva tri igrača.

U fudbalu tri puta derbi odlučio šampiona. Nijednom Zvezda nije uspela da pobedi, svaki put minimalni poraz. Jednom Radoslav Petrović, jednom Tejgo, jednom Jojić. U aparthejdu je Zvezda imala čak tri puta šansu da osvoji titulu. Onda klub za 60 milina evra duga, bez prodatog igrača, dovodi 10 novih igrača, šalju se avioni za trenera i kreće renesansa od 2015. godine. U međuvremenu, zli Partizan otima Zvezdi nameštenu titulu i postaje šampion. Zli Voždovac nije želeo da pusti Zvezdu na krovu TC-a, sram ih bilo. Posle toga slede uzastopne titule Zvezde, a dobre igre u Evropi i Zvezda i Partizana. Kreće i sabotiranje Partizana kada igrače koji vrede 5 miliona, prodaju za siću. Mislim na Sadika, Asana su oterali... Pored sabotaža, Partizan opet ima uspeha u Evropi. Sa polovnim timom koji je znatno jeftiniji od Zvezde, uspevaju da prezime u Evropi. Ipak, to nije zadovoljavalo Vučića. Moralo se krenuti sa totalnom demontažom tog kluba, dovođenjem loših trenera, loših sportskih direktora i nesposobne uprave. Sada je sve potaman, Zvezda je Srbija i liga je njena. Ipak, zaboravaljaju jednu stvar, nema više ulaska u LŠ iz play-off-a, sada se kreće iz drugog kola. Tu su potencijalne mine koje mogu urušiti snove srpskog Bajerna. Urušen je i fudbal, razmontran. Umesto da se na Zvezdu i Partizan nadovežu Vojvodina i još neki klub, odlučilo se da se srpski fudbal uništi zarad izlečenja nečije psihičke bolesti.

Uporedite novac koji je Partizan dobijao dok se borio za ulazak u LŠ i sada Zvezde. Za Partizan igrali Kleo, branio Radiša Ilić, splavar Smiljanić, povratnik Tomić, deda Čaša Ilić. Sada Zvezda dovodi igrače po 5 miliona, plate su astronomske, a budžet kluba je skoro 100 miliona evra. Jeste da vrednost novca nije ista tada i sada, ali je jasno da su zvezdini igrači daleko plaćeniji od tadašnjih igrača Partizana. Partizan se oslanjao na prodaju igrača, dok Zvezda uspeva da zadrži igrače i da dovede nove.
 
Poslednja izmena:
Uzivao sam i bio sam. :) I grobari su uzivali onih godina kad smo bili jadni, igraci bez plate.. tipican primer izivljavanja. A ovi ipak imaju da jedu, kirije su placene, struju i vodu imaju, nisu na ulici. Sto ne mogu da oteraju Vazuru nije nas problem.
Jesu delili sendvice 🤣
 
Vrh