Šta je novo?

Sportski događaji

Ako ti tako kažeš... samo da podsetim da je taj nemač pojma u svom prvom mandatu od 6 derbija dobio 5 i to bez primljenog gola. Jedini koji je izgubio bio je bez rezultatskog značaja.

P.S. teško da ovde ima 1000 gledalaca
 
Poslednja izmena:
Добио против још бољег тренера Просинечког, ај не зезај.
 
Ali i čovek koji je finansirao spomenik proterivanju Srba iz Knina... ali to je neka druga tema.
 
FSSizacija KSS_a sa 80% sutra prelazi na 101% jer 30 delegata Skupstine KSS ne gledaju interes kosarke vec svoje pilicarske interese.
 
Finansiranje se sad zove teleton? Dobro, da znam...
 

Ovom bi mogao neko da javi da nema više austrougarskog kaplara!

Nemam ja ništa protiv neke saradnje, ali u ovom trenutku, kada liga nema nikakvu prohodnost i kada su ulaganja nesrazmerna i uglavnom na našim leđima i kad Zvezda i Partizan imaju više problema u Subotici, nego u fiskulturnoj sali u Novom Mestu ili u legendarnim halama u ZG, Splitu ili Zadru, ipak NE!

Prošle godine do kraja nismo znali da li ABA ima prohodnost ka EL, a kad već i pobednik mora da plaća ulaz i ako se već ide na NBAizaciju EL, bolje da KKCZ i KKP gostuju u Subotici, Vršcu, NS, Somboru, Kraljevu, Čačku, Kragujevcu, Leskovcu, Kruševcu, Nišu. Mala liga dvokružno + PO sa ne više od 12, 14 klubova iz istorijsko-košarkaških mesta + par većih gradova koji i nisu imali neku istoriju! Sveukupno max 30 utakmica sa PO. EL-igaši bi imali još 30+ utakmica u Evropi (u perpsektivi još više), a mali bi mogli prvo da treniraju celu nedelju, ali i razvijaju naše mlade igrače u ozbiljnoj konkurenciji! Baš bih voleo da zaživi sve to i da se vrati struka!
 
Pazi, Tanjevic... vjerujem da bi liga skroz solidno izgledala.
Neki nisu razumili da domaca takmicenje nije samo logicni tok, nego da je potrebna. Zapravo kasne vec debelo.
Ako nista, da su to barem koristili kao pritisak za veci srpski uticaj u ABA ligi...
 
Danas napredni mafijaski gurbeti igraju pravi fudbal i udaraju u zid realnosti, pa ostaje samo pitanje hoce li biti 5:0 ili 6:0.

Srecom, Inter i nije u nekoj specijalnoj formi pa mozda i izvuku 2:0 ili 3:0.

Onda se vracamo i surimo Javor i raspali Partizan i lozimo se da smo najjaci 💪💪💪
 
Ајде не мораш да се доказујеш Твитер-Србији.
Звездаш си, ебеш такво писаније.
Који ти је?
 

Ovom bi mogao neko da javi da nema više austrougarskog kaplara!

Nemam ja ništa protiv neke saradnje, ali u ovom trenutku, kada liga nema nikakvu prohodnost i kada su ulaganja nesrazmerna i uglavnom na našim leđima i kad Zvezda i Partizan imaju više problema u Subotici, nego u fiskulturnoj sali u Novom Mestu ili u legendarnim halama u ZG, Splitu ili Zadru, ipak NE!

Prošle godine do kraja nismo znali da li ABA ima prohodnost ka EL, a kad već i pobednik mora da plaća ulaz i ako se već ide na NBAizaciju EL, bolje da KKCZ i KKP gostuju u Subotici, Vršcu, NS, Somboru, Kraljevu, Čačku, Kragujevcu, Leskovcu, Kruševcu, Nišu. Mala liga dvokružno + PO sa ne više od 12, 14 klubova iz istorijsko-košarkaških mesta + par većih gradova koji i nisu imali neku istoriju! Sveukupno max 30 utakmica sa PO. EL-igaši bi imali još 30+ utakmica u Evropi (u perpsektivi još više), a mali bi mogli prvo da treniraju celu nedelju, ali i razvijaju naše mlade igrače u ozbiljnoj konkurenciji! Baš bih voleo da zaživi sve to i da se vrati struka!

To je zapravo problem na tragu onoga što je Čović rekao, a to je da u Srbiji ne postoji dovoljno klubova koji mogu da finansiraju profesionalnu košarku u prvoj ligi. ABA je faktički pojela domaće lige svih zemalja članica. Za vraćanje toga država bi morala jako da zalegne, bar prvih 5-10 godina i onda da se nadamo nekoj profitabilnosti u budućnosti koja bi dozvolila tim klubovima samoodrživost.
 
Профитабилност је немогућа. Једино може да се тражи нека рачуница, да не отичу баш паре у потоцима.
 
Danas napredni mafijaski gurbeti igraju pravi fudbal i udaraju u zid realnosti, pa ostaje samo pitanje hoce li biti 5:0 ili 6:0.

Srecom, Inter i nije u nekoj specijalnoj formi pa mozda i izvuku 2:0 ili 3:0.

Onda se vracamo i surimo Javor i raspali Partizan i lozimo se da smo najjaci 💪💪💪

Ja sa takvim stavom, da sam igrač ili trener, ne bi igrao. A kao navijač ne bi gledao, ni navijao. Jeste Inter apsolutni favorit, ali ja verujem u to da Zvezda može da ne izgubi, što naravno ne znači da neće. Oni su takvi kakvi su i to su što su, poraz je tu, pa je tu. Daj da se proba dok ne bude, bitka nije gotova, dok se ne završi.
 
Pa ko gleda? Ko navija?

Ja ne. Velika vecina ne.

Odigran derbi pred 10k ljudi, na utakmice dolazi 5k ljudi, stadion nije ni blizu pun kad se igra LS.

Danas igramo protiv Intera, to bi bio nekada praznik, cela zemlja bi bila na nogama, danas 99 posto zemlje apsolutno zabole.

Terzic vodi klub, sendvicari navijanje, a igraju Huba Tuba Ruba i Buba Ruba Tuba, ne mozes vise ni da ih pohvatas, samo ih menjaju i trpaju pare sebi u dzepove kroz takve transfere.

Kakav je ono derbi bio, sta je ono, ako i Patlidzanovi navijaci bojkotuju, mogli su musavci da popune armijski pasnjak.

Posle derbija Dileje izdale saopstenje gde prozivaju Grobare sto idu na proteste itd.

Ko moze da se valja kao odrastao covek u tom mulju i dalje i pali na takve stvari?
 
Гледају људи, ја сам био и на Боде Глимту и на Бенфики. Био је пун стадион, то што Нова С њаке је само то - кењажа. Звезда није била јача 30 година, игра добар фудбал и одлично је вођен клуб. За мене довољно. Заправо, пратио сам и док је за време Велике и Просвећене (Пристојне и Грађанске) Претходне Нова С Власти клуб водио - Горан Весић (прво кошаркашки, па фудбалски).

Не допада се вођство клуба, навијача? Е, па, против Келна је `89. на клупи као службено лице (члан управе) седео вођа навијача - Аркан (има на снимку те текме на јутубу, баш је дуго у кадру лепотан). Јер, то је био клуб "републичких органа". Пре тога, иза клуба стајали Дража Марковић, Крцун (масовни убица). Па се гледало.

Ето, нпр. мени се не допада ништа - буквално, ништа, од вођства, преко обичаја, неплаћања пореза, ставова о друштву и политици, до пастве - у вези са актуелном СПЦ, па сам и даље православац, одем и у цркву кад треба. Такође сам и Србин, још како. Уз то, сковао сам фразу да "нису сви који пишу ћирилицом будале, али највеће будале пишу ћирилицом" - а увек пишем ћирилицом кад могу. Можда су ми зато нпр. преци били слаб материјал за потурице, ко ће га знати.
 
Poslednja izmena:
@Beki
Jesi ti bivsi zvezdas ili si zvezdas? Sta ti znaci ta rec Gurbet koji koriste Grobari? Pretvorio si se u novog Konjila. :(
 
А добро, наљутили га, ај сад.

Али људи, те изразе - "Титови близанци", "Нооло"... "Србистан" - то немојте да користите.
Нити је Тита занимао спорт, нити Новак говори ауто у средњем роду, нити смо Турци.

У крајњем, да ли треба Реал и Атлетико звати "Франковим близанцима", или, има ли основа веровати да ће вечерас на Сан Сиру седети неки све сам фин свет, да навија за клуб којим управља грофица Сфорца, или локална подружница Каритаса?

Немојте по своме баш толико. Одзвања већ.

Мада је укорењено у нашим крајевима да се нпр. о детету говори "онај мој кр****" и сл, то је богохуљење. Не продају се ни емоције тако јефтино; кад се хули, бар треба да је оригинално, у супротном је кич, и то примитиван кич.

Само без тог товара срањња треба кроз живот. Ај`, па полако.
 
Poslednja izmena:
mislim da ti je poredjenje pogresno jer titove blizanci koristimo mi koji ne volimo oba beogradska tima kao pezorativ
a decu zovu tako, pogotovo na jugu odmila
 
Немојте тако да их зовете, јер то нема смисла. Тита су, како је сам рекао, од спортова занимали јахање и мачевање. На фудбалске утакмице никад није ишао, презирао је то. Осим Тита, још понеко је понешто радио у овој земљи - иначе ће испасти да је вкв бравар водио и институт у Винчи.

Са друге стране, оно "Франкови близанци" би имало много више смисла - али то је "фин свет", нећемо по њима.

И моја мајка је са југа, па сам сигуран да ме није никад звала "кретеном". Није то увек баш ни одмилоште, чуо сам у разним контекстима. Тако је и наставник физичког звани Пирке девојчицама говорио "Гуско једна!", из беса, не одмилоште.
 
mislim da je nebitno dal ima smisla ili nema, tu dajes njima neku vrednost, mi ostali ne, da se ja pitam ne bi ni postojali

ima u raznim kontekstima slazem se, vise sam mislio na porodicnoj relaciji.
 
Е видиш, да се ја питам, Београд би био то што јесте, а то је један од три града у Европи са прваком Европе и у кошарци и у фудбалу; као и један од неколико са прваком Европе и финалистом КЕШ-а. У Београду, наиме - не укључујући мене, хоћу да нагласим - своју уметницу светског гласа коју Њујорк обожава сматрају лудачом. Нећемо, онда, да се фолирамо, па да немамо ништа.

Е, а гледе тог погледа из провинције на футбалска збивања - мало да почистим по свом дворишту - ето нпр. мојих Врањанаца, пре рата им се клубови звали Грађански и Хајдук, после рата - Динамо. Фале ХАШК и Конкордија. Сметали "београдски близанци", дивило се хрватским клубовима? Јер што није био Комита, него Хајдук, још онда? Занимљива смо ми ипак роба.
 
to je sve legitimno, verujem da ima vise ljudi kao ti, i to mi je ok.

nemam nista protiv sporta, cak sam i sam trenirao fudbal duze od decenije, samo meni ne bi bio prioritet, iako je to najblize nasem etnosu.
srecom, nikada se necu ni pitati, i to je ok
 
Vrh