Šta je novo?

Sportski događaji

После реалног пишања у ушатог и реалан “стајлинг”.
 
Da ovo je prekršaj odbrambenog igrača.
 
Kako bi to bez grobarske demagogije bilo, ispali iz evropskih takmičenja pre sezone pecenja paprika i opet: ,,Gasimo se, gasimo se..."

Daleko je to od gašenja, ali ako je njima tako lepše da misle, neka misle. Gasiti se znači da se igračima preko godinu dana duguju zarade, da se ne plaćaju računi, a dugovi rastu, da se klubu popisuje i oduzima imovina radi naplate dugova, da igrači masovno odlaze i tome slično - sve ono što se u KK Crvena Zvezda dešavalo 2011. i deceniju unazad. I kada njihov fudbalski klub ili neki drugi doživi tavku sudbinu, onda grobari mogu da pričaju o gašenju i ostalom. Do tada ostaje mnogo šuplja priča, ali ne zato što ja tako kažem i zato što sam ja pametan, a oni nisu, nego zato što postoje činjenice koje govore suprotno od onoga što oni tvrde.

Ili se dešava nešto drugo, a ja ne znam...Dajte neki link da pročitam, da imam prave informacije, možda sam u zabludi...

Ulazak u Ligu šampiona za FK Crvena Zvezda je veliki uspeh, u kompetnom smislu, ali sada je bitno tamo što bolje predstavljati klub. Koliko god da su protivnici teški, ne misliti crno, nego se boriti. Ako se i desi neki težak poraz, ne treba padati u depresiju i mračiti, što se nadam se neće desiti, naravno. Svaki pozitivan rezultat je veliki - Zvezda mora da nastavi da raste i napreduje.
 
Klub ti uđe u LŠ, ali napišeš čaršaf o drugom klubu koji se raspada...

Nego... da li je moguće promašiti prazan gol sa šest metara dok je golman na zemlji? Do večeras sam mislio da nije...
 
Klub ti uđe u LŠ, ali napišeš čaršaf o drugom klubu koji se raspada...

Nego... da li je moguće promašiti prazan gol sa šest metara dok je golman na zemlji? Do večeras sam mislio da nije...
Jovic nije ozbiljan igrac, jedini razlog zasto je igrao je sto nema Vlahovica i Mitrovica. Inace odlicna igra nasih, bolje nije moglo dali su max trud
 
Klub ti uđe u LŠ, ali napišeš čaršaf o drugom klubu koji se raspada...

Nego... da li je moguće promašiti prazan gol sa šest metara dok je golman na zemlji? Do večeras sam mislio da nije...

Taj ,,čaršaf" se pročita za manje od minut. Kako je onda čaršaf? Par redova, kakav čaršaf, to nije ni džepna maramica.

A drugo, ne pišem o tom klubu, nego objašnjavam razliku između gašenja kluba i demagogije. Jer sam, nažalost, kao navijač doživeo da jedna sekcija kluba za koji navijam bude pred gašenje i znam kako to izgleda i kroz šta klub prolazi, pa ,opet nažalost, poznajem tu situaciju. Za razliku od tebe koji nisi i ne znaš kako je to, možeš samo da pričaš.
 
Da li nekoga zanimaju dve karte za sutrašnji turnir Partizana, po ceni naravno. Standard 1 su mesta, jedna karta je 2000rsd.
 

 
Skandalozno ponašanje Informera



Hvala ti, Bože
 
lol-office.gif


 
Počinje Liga šampiona i za Zvezdu. Kada se vidi kako su neki slabiji klubovi prošli protiv favorita u ovom kolu, ne daje se nada za neki optimizam, ali ne može ni tako da se gleda, mora da se igra i veruje. Sve su to veliki timovi koji ulazu mnogo u svakom smislu, godinama dobro rade, takođe u svakom smislu, tako da jedna Crvena Zvezda i dalje, mnogo kasni za njima. Učešće u jednom ovakvom takmičenju za klub kakav je trenutno Crvena Zvezda ili bilo koji sličan više ili manje je samo po sebi veliki uspeh, ali ne treba se time tešiti, ako se dalje ne prodje, naravno da se treba boriti za dalje. Benfika je svakako, pored PSV-a i Štutgarta, pa ja ću možda neskromno reći i Monaka, tim protiv koga je iznenadjenje mnogo više moguće, nego protiv Intera, Milana ili Barselone. Pored Crvene Zvezde, Jang Bojs je tim kome se za prolaz dalje daju najmanje šanse, protiv koga je bez obzira što mu Zvezda gostuje, pobeda realnost, a ne iznenadjenje.

Kako god se završila bilo koja utakmica, naravno da kao navijač želim pobedu, ali želim da vidim borbu do kraja, ma koji da je rezultat. Verujem da može da se napravi najveći uspeh u Evropi posle 33 godine. Za kraj ovog posta, raspored Crvene Zvezde u ovogodišnjoj sezoni Lige šampiona u prvoj fazi je ovakav:

Kod kuće će ugostiti:
  • Barselonu
  • Benfiku
  • PSV
  • Štutgart

Gostovaće:
  • Interu
  • Milanu
  • Jang Bojsima
  • Monaku
 
Gledam nešto sastav, nema Srba, slabo, sve neki stranci, a da to se ne računa, misli se samo na one druge.
 
Šteta, ovo je bila utakmica gde se do bodova realno moglo.

Oni su imali taktiku da navale odmah, da daju golove sto pre, posle da se brane. Jedan su primili, posle malo mišići, malo taktičke izmene, malo odugovlačenje...Što se ispostavilo kao odlično isplanirano.

Drugi njihov gol je bio odlično izveden slobodan udarac sa njihove strane, prvi iz iskorišćene greške, ali jbg, čovek je i taj igrač, ne može se u njega prstom upirati.

Opet kažem, velika šteta, koja svakako da smanjuje i ovako male šanse za dalje, ali šta je - tu je...bitka nije gotova dok se ne završi. Idemo dalje...
 
Solidno su igrali, imali veci posed lopte i vise dodavanja. Verujem da Glazer ne bi primio drugi gol da je u formi. Benfika uopste nije macji kasalj kako mnogi misle ali moze se igrati sa njima
 
Košarka:
Čestitam Dubaiji na pobedu, zaslužena je. Od početka su pokazali da su za ovaj meč bili spremniji, a utisak je da je Zvezda ušla u meč sa nekom dozom pocene protivnika. Dubai je imao 28:16, psole prve četvrtine, ta prednost je koliko se secam u jednom monetu bila i veća. U košarci, a u toj fazi meča, to je daleko od nedostižne prednosti, neretko se i više stizalo. Zvezda je stigla, čak i povela u jednom, dva momenta. Na kraju, igrači Dubaija su bili precizniji, Zvezdini losije igrali odbranu, toliko lose da do zadnjih 20 sekundi su napravili samo dva faula. Onda neki ishitreni potezi Ajzee Kenana i KMM-a, koje onako, ne kapiram, ali hajde. Na 4 je Zvezda losa, a na ovoj utakmici u sastavu nije bilo Dauma, koji nije ni projektovan kao prva četvorka, ali po svemu sudeći, to će biti u narednom periodu, a doselekcija na toj, a možda-verovatno i jos nekoj poziciji (čitajte petici) će morati. Sa ovakvom postavkom stvari, sa bilo kojom ekipom koja ima dobru unutrašnju liniju, biće problema. Svakako da smatram da je bolje da se problemi vide na početku sezone, nego kasnije. Prvi problem je losa odbrana, drugi slaba unutrašnja linija.

Fudbal:
Posle 28 godina je viđena ovakva pobeda u derbiju i srušena je tradicija od 8 godina(ako se ne varam, nisam gledao) da Zvezda nije pobedila u derbiju kao gost. U jednom momentu je delovalo da će biti i ubedljivija pobeda, a što je po meni ,,presečeno" sa onim poslednjim Zvezdinim izmenama. Svakako je lepo biti Zvezdin navijač večeras, ovo je svakako velika pobeda, kakva, napisah, 28. godina nije viđena, ne treba da joj se ,,gleda u zube", ali utisku da je mogla da bude ubeljivija, ne mogu da se otmem.
 
Vrh