Šta je novo?

Sportski događaji

Dobro je pobedismo sinoć, mada ne verujem u neke dalje mogućnosti ove ekipe, ipak svaka pobeda u Evroligi je značajna. Pohvale za Avrama.
 
Ono sto je mnogo važnije od utakmice i rezultata su izjave Žoca na KZN:

"Naravno, rekao sam da znam kakva je moja budućnost. Ja ne vidim sebe nigde sem u ovom klubu. Ili ću biti ovde ili neću raditi."

"Klub raste, svi su to prepoznali u Evropi. Evroliga prepoznaje kada je jedan klub stabilan, to je kada ima sopstvene izvore finansiranja. To čine ovi navijači i da Partizan može da izađe pred Evroligu sa planom i programom koji je odličan i koji su klubovi prepoznali, ja sam veliki optimista, ali da ne žurimo, želim da se zahvalim svima."
 
Likovi od preko 215 koji vode loptu i rade sve na terenu. Bice zanimljivo pratiti ih i videti mogu li da imaju uspesne i duge karijere i da li ce ovoga biti sve vise i hoce li ovako izgledati kosarka u buducnosti.

 
Ono sto je mnogo važnije od utakmice i rezultata su izjave Žoca na KZN:

"Naravno, rekao sam da znam kakva je moja budućnost. Ja ne vidim sebe nigde sem u ovom klubu. Ili ću biti ovde ili neću raditi."

"Klub raste, svi su to prepoznali u Evropi. Evroliga prepoznaje kada je jedan klub stabilan, to je kada ima sopstvene izvore finansiranja. To čine ovi navijači i da Partizan može da izađe pred Evroligu sa planom i programom koji je odličan i koji su klubovi prepoznali, ja sam veliki optimista, ali da ne žurimo, želim da se zahvalim svima."

IMG_3374.jpeg
 
Vreme je da Covic ode.

Ima tolike pare na raspolaganju i nigde rezultata.

Ajde na pocetku i kao, nesto on tu ima znanje u muljanju pa nas moze izvuci, ima i znanje iz FMP-a, moze nam proizvoditi igrace.

Sada je samo covek koji dobija ogroman novac da napravi tim i to radi lose.
 
Nisam navijac rezultata, ali igru od sinoc ne vredi komentarisati. Ali hajde nesto kratko...

Odbrana nije bila losa, ali napad najvecim delom, nepovezan i haotican, bez kreativnosti. Kada nema Teodosica u sastavu, to je 40% slabiji tim, bar u napadu.

Za plej-off, nema sanse vise ni u teorriji, za plej-in, teorijska sansa postoji, u praksi tesko, ali sa ovakvom igrom jos teze. Ostalo je jos 7 kola, treba pobediti svih 7 ili bar 6 utakmica, a da se poklope neki drugi, zato kazem, samo teorijska sansa. Koliko god da je ova sezona u Evroligi podbacaj, onakav odnos prema igri kao sinoc je za ozbiljnu zabrinutost.

Ako nece da igraju, neka se svim protivnicima do kraja ligaskog dela Evrolige za ovu sezonu upisu pobede 20:0 i da se lepo kaze da nece da igraju, to je posteno i u redu.

Bar je kod mene tako, ako nemam motiv da igram ili znam da cu sigurno izgubim, onda necu ni da igram.
 
Strahovita oluja Denversa u gostima kod Lejkersa, sa heavy-metal završnicom od 10:00 u dva poslednja minuta. Spržili su LeBronu slavlje i razjurili šminkere u hali, možda najbolja igra sezone. MPJ 25/100% nije promenio facu, samo se na kraju iskezio. Pejton 3 banane, Marej igrao kolce i bušio, Holidej hladan kao zmija, Gordon standardno brutalan, Jokara standardno bravurozan... KCP na odmoru! Biće nešto od ove bande opet, izgleda. :)

snapshot.jpg
 
Ni protiv Bajerna, ni protiv Monaka ne moze da se bude ljut ni na sta drugo, osim na sebe. Evroligaskoj ekipi ne sme da se desi da postane normalno, da se igra odjednom totalno raspadne. I u Minhen i u Monako, Zvezdini igraci su otisli na eskurziju. Razumem osetno oslabljen tim, blagu nemotivisanost, jer je sansa za dalje teoretski postojala, a sada ne postoji ni teoretski, ali uvek postoji odbrana casti kluba za koji igras, sto ocigledno vecini igraca nije jasno.

Što se tiče Evrolige, vezano za Zvezdu - računi već mogu da se svode.

Čak, nekim čudom i sa svim pobedama do kraja, neće biti rezultat za koji se može reći da je zadovoljio - a čak i kada mi se ne svidja, kao sada, volim da nazivam stvari pravim imenom - ovo je neuspeh.

Citiracu kolegu sa Zvezdinog foruma: ,,Finale Aba lige sa Partizanom biće finale sezone", bar za Zvezdu.

Nadam se iskreno da je ovo poslednja ovakva sezona, vreme je za nove ideje, nije ovo 2011. , a ni 2016. godina. Odnos snaga se promenio i vetar je promenio pravac. Pricalo se ovo i pred pocetak ove, pred pocetak prosle, preprosle...I pred pocetak nekoliko poslednjih sezona. Ovako kako se radilo, ne ide i ako kao zvezdaška javnost hoćemo iskorak u Evroligi, promene su potrebne. Promena politike kluba prema kriterijumima igraca pre svega. Treba nam tim, a samo skup nekih igraca nije tim. Tim je mnogo vise od toga.

Ako se i osvoji Aba liga, da se to ne gleda tako kao da je osvojeno ne znam šta. To će samo da bude šanša za početak nove politike kluba prema dolasku i odlasku igrača.

Proslogodisnja ekipa je bila osetno manje kvalitetna na papiru, ali je imala kakav-takav karakter koji zadovoljava. Karakter ove ekipe je na, za Evroligu, mnogo niskom nivou.
 
Da se vratimo na profesionalni fudbal, sutra Liverpul - Mancester siti. Premijer liga nikad uzbudljivija sa tri tima koji se bore za tron.
 
Realno je 4-2 ili 5-2. Razume se da ne moze svaka sansa da udje, ali Partizan nije zasluzio remi. Kako god, uzbudljiv derbi.
 
E, i ja sam bu****, nasao kad cu da odlucim da gledam fudbal opet, taman na vreme da gledam ovu kradju i Varcester siti.

Koja je poenta VAR-a ako ne mogu da vide penal koji je ujedno i faul za zatvor?
 
Реалан резултат 10:2

Pogledajte prilog 191966
Slažem se, Zvezda je propustila bar 5-6 stopostotnih prilika, Partizan iz dva šuta dao dva gola. Ništa što se ne događa na fudbalskim terenima širom sveta. Uostalom, Zvezda je bez šuta u gol u finalu osvojila KEŠ. Nedavno je Napoli na "Rajku" imao 20 udaraca na gol Zvezde, pa nigde nisam pročitao da je trebalo biti 10:2, naprotiv, "hrabra Zvezda odolela..."

Zanimljivije od toga su bile nadrealne scene koje nisu viđene nikada nigde, na primer živi zid koji se postavlja na 11-12 metara od lopte, igrač koji dobija žuti karton jer je to primetio, crveni za "start" koji čak nije ni faul i samo žuti za rušenje igrača u kontri jedan na jedan...
 
Ako su to svi argumenti, da završavamo diskusiju. Ne bojte se, neće Partizan biti prvak, kladionice nikad ne greše.
 
Vrh