Šta je novo?

Sportski događaji

Konačno košarka, danas opet igra Zvezda.

Pobedom, Zvezda dolazi na prvo metsto tabele Aba lige, Mornar se bori za opstanak, čini se, nikada grčevitije nece biti od kada je član Aba lige. Krka čak trenutno kao novi-stari član ABA lige ima čak dva tima iza sebe na tabeli, pored Mornara i Split. Najvece iznenadjenje ovogodisnje Aba lige je Igokea, koja je uspela da sruši Budićnost, Cedevitu Olimpiju, pa i Partizan, što je malo ko realno očekivao. Ostala je još samo Zvezda. I ako kada dodje ta utakmica kazu da realno vide sansu da pobede, čak i kao gosti, to nece biti ni smešno, ni bez osnova.

Što se tiče večerašnje utakmice, trener najbolje zna, ali mislim da šansa u smislu vece minutaze treba da se da igračima koji je na evroligaskim utakmicama imaju malo, svakako ce biti motivisaniji. Pametno rasporediti minutazu, da ne dodje do novih povreda, naravno, sve to pod uslovom da se pobeda nijednog momenta ne dovede u pitanje.

Inače, utakmcia je u ,,Pioniru", jer je Arena zauzeta i razloga o kome radije ne bi.
 
Sramotna igra pojedinaca sinoc u Stozicama voljni momenat za odbranu kao kada te boli briga jer si ugovorio prelazak u drugu firmu pa otaljavas otkazni rok.

Sto se tice fudbala tj. Euro kao da je bilo poziva u poluvremenu na liniji Pesta-BG-PG.
 
Milatovic je dobar s Vucicem, a Vucic na prst u su*pak s Orbanom, pa su brzo sve zavrsili.
 
Kada je 0/6 za 3 poena, a protivnik 50% realizacije za isto, odbrana solidna, u napadu mogu da kazem neka sredina...Onda je ovo na kraju prve četvrtine zadovoljavajuci rezultat.

1700855788083.png
 
Ko bi rekao da će biti ovo na kraju prvog poluvremena:

1700857206406.png

A sa ovakvom statistikom:


Crvena Zvezda: 39 Armani: 38
1700857312794.png


Realno, više boljih stvari je na strani Armanija. Popravila se odbrana i malo srece u napadu, ruku na srce i eto pozitivnog rezultata. U drugom poluvremenu, bitno je naravno, da se u odbrani ne popusta i da se igra kreativnije u napadu. Nadam se i da ce u sutu biti vise srece, veoma je pozeljno da tako bude.
 
Pozvao sam sve prisutne da posmatraju poslednji napad jer sam tacno znao sta ce da se desi. Teo madjija.
 
Ostalo večeras + Zvezdina utakmica - trenutno:

1700857585068.png

Prva - najbolje je bilo da su oboje izgubili, ali neko je morao da pobedi.
Druga - Ide na ruku za sada.
Treća - dva tima trenutno daleko iznad na tabeli, ne znači nista Zvezdi.

Gledamo drugo poluvreme....
 
1700859361374.png

Na kraju 3. četvrtine - rezultat je ovaj. Sa ovakvim sa njihove strane, ubacivanjem zamrzivača i šporeta, teško je. Nije nedostižno, ali mora da se pokaže borba i veliki karakter kao kompetna ekipa.
 
Nasi protiv Italijana i njihov sut za tri od 90 posto i partije zivota nekih anonimusa. Dokle?
 
Sa ovakvom statistikom protivnika:

1700860822686.png



teško može da se pobedi. Na kraju zaslužena pobeda Armanija:

1700860865595.png


Ali šta je moglo? Mogao je da ne bude ovako težak poraz, da se ne dozvoli protivniku da napravi ovakvu razliku i da se bukvalno pred kraj izivljava. A to je ono što me kao navijača boli više od poraza.

Najbolje bi bilo da ovo može da se zaboravi, ali ne može, problemi će ostati, koji vec duzi period postoje.
 
Skoro sam se vratio iz Ns, po ovoj cici zimi pobeda, a sto* izgubi od madjarona kuci... Dudlaj ne zna sta je snaslo njegovu ekipu :) odlicno, ovo ce biti dobar zamajac da ih stignemo.
 
Na -3 je, ruku na srce, mnogo manje ,,hladno,, , nego na -6.

Ve;eras, kosarka, da ne znam pravo stanje stvari u ekipi, rekao bi da je Zvezda protiv Krke odigrala pametnu utakmicu. Iako je bila sigurna pobeda, odlicno se vide mane tima, da ih ne ponavljam. Doselekcija pod hitno!!!
 

 
спортски поздрав из Бачке Тополе, где се ТСК борио и борио, али је једноставно победило искуство (десни клик за пуну резолуцију)

IMG-20231130-173753.jpg


IMG-20231130-174908.jpg


PANO-20231130-182823.jpg


Плави бећари су певали целу утакмицу. свака им част. Чекићари као у позоришту

IMG-20231130-185401.jpg
IMG-20231130-185023.jpg
 
Konacno pobeda, Crvena Zvezda 97,Andadolu Efes 83.

U jednom delu je delovalo kao da je nastavak utakmice sa Armanijem, a u drugom kao da je igrao neki drugi tim. Video se karakter ekipe, gresaka je bilo, ali je bilo i poteza vrednih svakog divljenja.
Videla se borba i zelja, na obe strane, jako, a na to moze da se utice, jer to nije sut koji danas npr. nije hteo, sutra ce hteti, pa sta da radis. A sut, za 3 poena je bio 36%, kao i njihov, sto je prostojno. Za dva 64%, oni 55%, ne mnogo losiji. Ali i 17 skokova vise od rivala. Nasi igraci su vise zeleli pobedu, to se videlo.
Odbrana je bila takodje, ne celicna i odlicna, ali pristojna, kada se sabere na kraju. Bilo je trenutaka kada je bila losa, a i kada je bila odlicna, pa da kazem neki prosek, dobra. Efes je ubacio neki prosek poena koji postize po utakmici. Verovarno ce neko da se zapita sada o kakvoj dobroj odbrani pricam, kada je primljeno preko 80 poena? Ali oni su, ako ste primetili, napadacka ekipa i to ona bas klasicna, retko napade igraju do kraja, mnogo sutiraju, a mogu svakako da imaju bolju realizaciju od ove kakvu su imali veceras. A odbrambeno su top 3 najgore ekipe, sto je u Zvezdi veceras pomoglo, mada opet u nekim delovima, delovalo je da imaju sve, samo ne odbranu medju najgorima. Da Zvezda ima bolju unutrasnju igru, ta njihova losa odbrana, mogla da je da bude daleko veci saveznik.
Da me niko ne shvati pogresno, ovo je mnogo bolja igra, nego protiv Armanija, ali se i dalje vide supljine, na kojima mora da se radi. Nedostatak unutrasnje igre jednostavno razara ekipu u momentima da je potreban. Veceras se nije video toliko, jer je bio dobar procenat suta, pa se nekako kompenzovalo, ali kada je los sut, a malo je drugih nacina da se poeni proizvedu, jedan od njih je unutrasnja igra, onda se mnogo jasnije vidi, a sto smo imali prilike da vidimo bas tako na nekim prethodnim mecevima.
Bez pocenjivanja, najvaznije je sada da se Cibona pregura, upise naravno pobeda, rasporedi minutaza i bez novih povreda. A o dalje cu kada prodje ta utakmica.
Ovo je velika pobeda, vise za samopouzdanje ekipe, sto sada mnogo treba timu, nego za tabelu, gde se skoro ne vidi, ali videce se neka sledeca.
Idemo dalje, a i bolje!
 
Fala bogu izbegli smo grupe A i B (Hrvati, Albanci, Svajcarci, Nemci, Madjari koji nam ne leze) :ROFLMAO:
Nasa C grupa za euro 2024

Slovenija
Danska
Srbija
Engleska

Nije tolko lose, meni ok cini mi se jedino grupa F bi bila laksa
 
Vrh