Šta je novo?

Sportski događaji

Evo ga, oporavio se od povrede Embid i igra sad 🤣🤣🤣
 
Trudim se da ne kritikujem coveka jer je resio da odmori list koji ga muci u nebitnoj utakmici pred sam start plej ofa.

Ali ne mogu da ne zamislim kako bi se uz sav ovaj medijski pritisak i hajp poneo Lebron, ili ne daj Boze, Kobi Brajant.
Zamisli Kobi propusta ovakvu utakmicu, ili Majkl.
 
Cestitke Partizanu sto sa top 3 budzetom su uspeli da budu u top 8 Evrolige 😁
 
Partizan je napravio ozbiljan brend u košarci. Siguran sam da Partizan i sledeće sezone igra ovo takmičenje. Meni su nametnuli da navijam za Crvenu Zvezdu, ali sam promenio mišljenje.
 
Sve oko terena ne umanjuje to da je Partizan igrom zasluzi da bude u Top8 Evrolige. Dobro selektiran tim na pocetku, odlicno procenjeno sta prosle sezone nije valjalo, a sta treba, to je i dovedeno. Imali su krizu kao i svaka ekipa, ali kada se podvuce crta, potpuno zasluzeno su tu gde jesu u Evroligi. Mora da se pruzi ruka i drugacije ne bi bilo u redu. Pricam kosarkaski, ostalo van terena je druga prica.

To kako jedan tim koji se navodno gasi, sledece sezone dovodi najtrofejnijeg trenera Evrope i igra Evrokup, postavlja cilj da osvoji isti, a ne osvoji nijedan trofej i igra Evroligu sezonu posle...To je jedna mitska i neobjasnjiva situacija koju do sada niko nije uspeo da mi objasni argumentima. Kao i pricu kako taj tim zivi i raste oid ljubavi i svi dolaze u isti iz ljubavi, a para nigde nema i dalje i sve je to ljubav. Ni to niko do sada nije umeo argumentima da mi objasni. Ja koliko sam do sada naucio da to sve bez para ne moze, ali reko, opet, hajde, ima neko pametniji, obrazovaniji, objasnice mi,...Sve ovo govorim bez ikakve ironije. Ali takav da bi objasni, jos nije naisao.

Sto se tice Zvezde, svako ko kaze bilo sta protiv Duska Ivanovica, taj je ili totalno nerealan ili je za kosarku cuo samo kao pojam da postoji. Covek je dosao u lose selektiran tim, koji je imao 1-6 i na kraju ako stigne do 17-17, odnosno njegovih 16-11, to se zove jednim imenom - uspeh. Sa tom ekipom je osvojio trofej protiv u polufilalu na papiru bolje i skuplje ekipe - jos jedan veliki uspeh. Ekipa nije doselektirana, nego je dolaskom Ivanovica, Vildoze i Kampaca, napravljeno da lici na nesto. A to nesto sabrano sa trenutnom situacijom za F8 nije dovoljno. Dusko je pokusao da nadoknadi izgubljeno i tu tome uspeo, sto je posle uzelo danak i napravila se duga losa serija, koja je kostala eliminisanja iz Evrolige, a kako stvari stoje i prednosti domaceg terena u Aba ligi. Za to sve nije kriv ni Partizan sto postoji, kao sto je Partizanu za sve lose sto mu se desi kriva Zvezda sto postoji, nego su krivi losi potezi Crvene Zvezde. Ispusten je drugi derbi u Aba ligi, gde prednost nije bila mala, a dovelo se do toga, ne samo da se ta prednost ispusti, nego i da protivnik napravi svoju osetnu. I posle toga, ja sam rekao da ruka mora da se pruzi i da se protivniku cestita, zasluzio je da pobedi.

Zvezdi ostaje da u preostala dva meca u Evroligi brani cast, da se podigne moral pred playoff, Aba lige, jer je to za Zvezdu nikada veci cilj. Neosvajanjem Aba lige, Zvezda nece da igra evrologu sledece sezone, nego ide u ponor slican onom posle sezone 1999/2000. Jel se neko seca toga? A u ovoj situaciji i to je realna mogucnost, za koju ce trebati krvava i junacka borba, da se ne desi.
 
Ja ne gledam Partizan, gledam Zvezdu i ona pobeda sinoc, bez obzira sta ona znaci za druge, me je odbradovala mnogo. To sto su neki postigli vise, a opet kada se uzme u obzir sve sto se desavalo u Zvezdi ove sezone. Lose selektiran tim, trener nedorasao izazovu koji mu je dat, promena trenera, zabrana registracije igrača,...Ovo je uspeh. Covek ima 16-11 u Evroligi sa timom koji nije selektirao i koji vise nije po njegovom ukusu, nego sto jeste, osvojio je jedan trofej, bio pod zabranom registracije igrača. Za 1-6 sa kojim je poceo, ne mogu da ga krivim.

Zvezdi specijalna pozivnica nece biti dodeljena, Zvezda to mora da osvoji na terenu. To da se jedne sezone gasi, sledece sa evroligaskom ekipom igra Evrokup i ispada u 1/8 finala, a naredne igra Evroligu sa joj jacim timom moze samo Partizan.
 
Igrac koji cak nije ni bio draftovan pre dve godine jer ga niko nije hteo je predvodio sedmoplasirane Lejkerse do pobede u gostima protiv drugoplasiranog Memfisa. LeBron Dzejms je zavrsio mec kao tek cetvrti najbolji strelac u timu. Povreda Dza Moranta pred kraj jeste uticala na ishod, ali svaka cast Lejkersima koji su vodili i do povrede i pruzili herojsku partiju. Ostaje da se vidi koliko ce Dza odsustvovati sa terena zbog povrede zgloba i kada ce moci ponovo da igra sa tom rukom i sto je jos bitnije, kada ce moci ponovo da mase pistoljem :ROFLMAO:

Osporavani i ismevani Rasel Vestbruk je opet odigrao ocajnu partiju, ali je na kraju u poslednjim trenucima odlucio mec i doneo pobedu Klipersima u gostima protiv kompletnog Finiksa koga mnogi stavljaju kao prvog favorita, neki ih cak i nazivaju najjacim timom svih vremena. Lenard ukljucio plejof mod i satrao ih.

Jokic 13 poena i 6 asistencija i 6 faulova, ali rutinska pobeda Denvera od 29 razlike.

I za kraj, pobeda u gostima osmoplasiranog Majamija protiv prvoplasiranog Milvokija. Povreda Janisa, ali Majami i tada vodio 12 razlike. Uostalom, i Majamiju se ubrzo povredio Hiro pa su izvukli pobedu. Nazalost, delovace kao pirova pobeda jer je Hiro polomio saku, a sa Janisom srecom po svemu sudeci nije nista strasno.

Luda noc i ludo prvo kolo plejofa.
 
Neverovatan uticaj prve godine Partizana u EL. 300.000 gledalaca i ogroman uticaj na drustvene mreze i gledanost. Odlican posao.
 
Jos neverovatnije je plaćanje poreza humanitarnim prilozima...
 

 
Ima i od toga neverovatnije. Kad je Kevin Panter, koji je sezonu pre igrao F4 Evrolige, dosao u Partizan iz ljubavi da igra Evrokup. U Partizan koji se prethodne sezone gasio i odakle njemu pare za Kevina Pantera? A o Zeljko Obradovic, Zek Ledej, Alen Smajlagić i ostali, svi takodje dosli iz čiste ljubavi za džeparac eventualno. Ali ljubav sve pobedjuje, to je u Partizanu poznata stvar. Tu i takve price da pricas...Možda će da ti poveruju domoroci iz Afrike u nekoj prasumi do kojih jos nije stigla civilizacija, ako takvi još nedge postoje. Kažem možda, jer nisam siguran da će i oni.
 
C-658VsXoAo3ovC.jpg
 
Ima i od toga neverovatnije. Kad je Kevin Panter, koji je sezonu pre igrao F4 Evrolige, dosao u Partizan iz ljubavi da igra Evrokup. U Partizan koji se prethodne sezone gasio i odakle njemu pare za Kevina Pantera? A o Zeljko Obradovic, Zek Ledej, Alen Smajlagić i ostali, svi takodje dosli iz čiste ljubavi za džeparac eventualno. Ali ljubav sve pobedjuje, to je u Partizanu poznata stvar. Tu i takve price da pricas...Možda će da ti poveruju domoroci iz Afrike u nekoj prasumi do kojih jos nije stigla civilizacija, ako takvi još nedge postoje. Kažem možda, jer nisam siguran da će i oni.
Ono kad te naviknu da skoro deset godina gledaš Ročestija, Perperoglua, Kinsija, Vilijamsa, Sofokla, Berona, Micića, Lorenca Brauna... protiv Vrabca, Ratkovice,, Đumića, Lešića, Cvetkovića... pa se začudiš kada i taj drugi tim posle deset godina dobije neke pare od države, jer i on je državni klub kao i ovaj prvi...
 
Svaka čast...jedan si od retkih grobara koji to priznaje. To je meni jasno da je tako. Kada dobiješ pare, onda sve ide, to nije neka nauka. Ali problem je sto klub za koji ti navijaš prosipa pricu ljubav, ljubav, ljubav, ljubav, ljubav,...I kako je Zvezda državno mezimče koje niko ne može da ugrozi, a Partizan je ružno pače, jadno i nezaštićeno. Ali tu je ljubav koja sve pobedjuje i diže iz pepela srušeno. I država je Zvezdi majka, Partizanu maćeha. A to koliko je ova maćeha Partizanu dala, ne znam da li će i jedna majka da da. Eh, da je Zvezda imala dvetiljaditih pola ovakvu maćehu kakvu sada ima Partizan...

Dok za vreme ,,žutih", nije bilo tako. Nego su sve pare upumpavane u Partizan, a Zvezda je trunula, zalagala klupski grb, propadala iz sezone u sezonu...I posle kada je dosao UPPR, što je bio jedini mogući i legalan izlazak iz te situacije, onda je to predstavljeno kako je predstavljeno. Zašto država Zvezdu na taj način nije izvukla iz krize? Čak i posle UPPR-a, bilo je potrebno vreme da se dodje do stabilnog stanja.

Partizan ima zagarantovano mesto u Evroligi, iako ne osvoji nijedan trofej. Zvezda nema - nego igranje u Evroligi mora da dobije osvajanjem Aba lige. Zvezda nije dobila specijalnu pozivnicu posle jedne sezone posle dugo godina, Partizan jeste. Nisu isti aršini!

Za pare koje je Partizan dobio od države i pitaj Boga od koga još, svaka čast, uložene su pametno i uspeh je stigao. Ako se stave sa strane sve stvari oko terena, a pričamo čisto kosarkaški - za ovogodišnji nastup u Evroligi, ruka mora da se pruži.

Ja nisam pobornik teorije Željka Obradovića kome su svi drugi krivi kad izgubi - nego kad izgubim, polazim od sebe. Za drugi derbi u Evroligi, kao i drugi u Aba ligi možda ima materijala da se prica o suđenju, ali da je Zvezda igrala dobro, pobedila bi, a bilo je mnogo grešaka, posebno u drugom derbiju u Aba ligi, onaj drugi u Evroligi u ,,Pioniru" da se i odbije na neke druge stvari. I posle tog derbija, drugog u Aba ligi, ja sam pruzio ruku i rekao: ,,Svaka čast, vaši su bili bolji i zasluženo pobedili". To je sportski i ljudski - ne znam drugacije. I naučio sam da kada izgubim, prvo podjem od sebe, pa kada sebe samog dobro izanaliziram i vidim koliko sam ja doprineo tome što sam izgubio, onda mogu da pričam o drugim faktorima koji su me omeli. Onakav odnos prema igri u drugom delu utakmice ne sme da dozvoli sebi igrač koji nosi Zvezdin dres.

Duško Vujošević za razliku od Žejka Obradovića - nije krio da mrzi Zvezdu iz dna duše i to stalno pokazivao. Obradović to krije, ali se oda sa vremena na vreme. Prošle godine u finalu Aba lige, isprazne halu, sve urade da se gospodin ne ugrožava i izgubio je. I opet je bila kriva Srbija što ne može da mu obezbedi uslove da igra košarku i tako dalje i tako dalje - i kriva je Zvezda što postoji! Razumem da je teško kad izgubiš. Teško je i meni kada izgubim. Ali pruži ruku i sportski podnesi što si izgubio.

Kako bilo, Zvezda mora da prihvati posledice svojih grešaka od početka sezone, do sada. A bilo ih je mnogo. Pomenucu samo nasvežiju. prvo mesto u regularnom delu Aba lige je izgubljeno, čudo treba da se desi da ne bude tako. Koliki je procenat da će Partizan izgubiti od Budućnosti? Tako da ću da računam da je u najverovatnijem finalu za koje su Zvezda i Partizan najveći favoriti prednost domaćeg terena imati Partizan. I tu prednost domaćeg terena neće biti lako uzeti. To če biti utakmice drugacije od svih u ovoj sezoni. Nije neostvarivo, ali moraće da se odigra maksimalno dobro na obe strane. Osvajanje Aba lige za Zvezdu znači opstanak, a neosvajanje znači raspad tima i scenario kao posle sezone 1999/2000. Partizan će i da ne osvoji ništa opet da igra Evroligu, za njega neće biti posledica. Bar ne većih.
 

Одличан видео направљен од стране маркетинга ФКЦЗ
 
Vrh