Šta je novo?

Sportski događaji

Suspendovani Lesor i Panter, Dante povredjen, Partizan u problemu, Grobari panice, morace domaci igraci da igraju 😱
 
Da, baš kao što u svetu samo domaći igrači igraju za domaće klubove.

Nego, šta je bitno- najveći evropski klub je deklasiran u dve uzastopne utakmice na domaćem terenu kao nikad u istoriji i to od strane Partizana.

Ciganlijski mentalitet ne bi bio takav kakav je kad bi mogao sportski to da podnese.

Plačite, miševi.. :ROFLMAO:
 
Sve u svemu ovo ide na ruku Spancima, Panter 2 utakmice, sramota. Da je jedna pa ajde. Najbolji igrac iz prve utakmice ne igra u obe kod kuce.

Nadam se da ce Zoc smisliti vec neku alternativu.
 
Izgleda da se Evroliga opametila posle svega sa Kampacom i krenula pravedno da upravlja.
 
Solidan user od zreba za SP u kosarci, ako dobijemo napokon Italijane i Ameri ne izgube, izbegavamo ih do finala.

Lagan put do cetvrtfinala, gde bi trebalo da nas cekaju Grcka ili Litvanija. Vidim da se Kari zali zbog toga i nije mi jasan jer neka jaka reprezentacija mora da nas ceka u cetvrtfinalu kad postoji bar sedam top reprezentacija pored nase.

Raduje sto Aleksa Avramovic igra u top EL klubu sasvim solidno i sto Stefan Jovic takodje igra dobro. Ljudi su vec Jovica otpisali, a takav nam bas treba, ako je zdrav.

Ovo bi bio neki moj siri spisak, sa boldovanim igracima u 12.

Micic
Bogdanovic
Guduric
Nedovic
Avramovic
Jovic

Djurisic
Marinkovic
Jaramaz
Topic
Lucic
Kalinic
Pokusevski
Petrusev

Smailagic
Dobric
Jovic
Davidovac
Jokic
Milutinov

Ristic
Mitrovic
 
Најлакша група у историји спорта, мада међу овим групама има још кандидата

113C30CF-7FD0-450E-9FA0-675DA21B5DC2.jpeg
 
Tesko ce Grobari ovo da ispuste. Jednu utakmicu mozda izgube u Beogradu, MOŽDA u nekom scenaruju ludom da bas nemaju srece da izgube i drugu, ali tri izgubiti nece. Nešto se ne secam, ne mogu da tvrdim, da je neko vrati sa 0:2 na 3:2. Tako da, jednom nogom su u Kaunasu.
Da li će da osvoje Evroligu ili ovde da stanu, ne zanima me. Pricam cisto kosarkaski. Od 3 utakmice, jednu ce dobiti. Realova naslabija tacka je trener i platio je danak tome. Po igracima, Real Madrid je tim za osvajanje Evrolige i ni za sta manje, sve ispod toga, za njih je neuspeh u ovom takmicenju. Prosecan Aba trener nista losije od Matea ne bi vodio tim, ako ne bi bolje.

Bez obzira na sve price, Zvezda nece igrati Evroligu sledece sezone bez osvojene Aba titule. I to nije toliki problem, nego sto ce se ponoviti isto ono sto se desilo pre 23 godine. U Zvezdi ne rade carobnjaci kao u Partizanu, pa tako Zvezda ne moze da vaskrsne posle sezone u kojoj se gasila, da seledece sezone dovodi F4 igrace, da igraju Evrokup, a neosvoji nijedan trofej, da bi sledece sa jos vecim buzetom igrala Evroligu.

Osvajanje titule Aba lige, za Zvezdu nije nikada bio veci cilj, nego sto je sada. I ako se ostvari, bice zbog svih okolnosti koje su se ove sezone desavale, najuspesnija u istoriji. A nova sansa mora da se shvati veoma ozbiljno, kao sto posle proslosezonskih trofeja, tekuce sezone nije, to se videlo po postavljanju trenera i selekciji tima na pocetku sezone.
 
Takticki poraz da Panter u formi doceka polufinale.
 
Eto, desila se ludost. Real vratio seriju na 2:2. Kroz bilo kakvu na ivici realnu kosarkasku analizu, male su sanse bile za to. Ali eto, desilo se. Ali sam i dalje mišljenja da grobari nece da izgube majstoricu. Teško...sa 0:2, na 3:2, ne secam se da se neko vratio u 1/4 finalu, bar u novijoj istoriji.
 
Dva kralja

Kad je teško - Serhio.
Pa koji bilo.
Već odavno.

(Kakva pesma, pokojni Ezra Paund da mi pozavidi)
 
Poslednja izmena:
Glavu gore imate još sanse za final 4 u fudbalu 😀
 
Ne znam, ne radujem se grobarskoj nesreci.
Navukli su ih na kraju druge, ukanalili bez najboljeg igraca u dve kod kuce.
Spanci su medju pokvarenijim naroda sveta, porobili su pola latinske amerike. Znalo se da ce igrati prljavo.
 
Bitno da je ciganlija španska fina i poštena.. smrad koji je sve započeo nije uopšte kažnjen, a onaj drugi id*** samo što nije pomilovan, umesto da mu se zabrani doživotno da igra... naravno, kazne podesili tako da nas osakate kod kuće i da nas ostave bez najboljih igrača, kako se igrala četvrta utakmica-svi treba da ćutite, a uprkos svemu i juče smo ih imali u šaci i po treći put ponižavali "kraljevski klub" u njihovoj kući.. Nismo uspeli da izdržimo.. umesto da makar otćutite, vi ne možete da suzbijete podlost i pakost..

Jadno i detinjasto.. Lično, kad naši klubovi igraju protiv stranih nikad ne navijam da bilo ko od naših ispadne. Suviše smo mali i slabi da bi bili tako zli. Bilo ko ko pronosi imena naših gradova i zemlje u svetu trebalo bi da se podrži..

Ali ok, nismo svi isti..
 
Patlidzan je zagrebacki klub xexe. Osmo tri carevi.

Ali ozbiljno, nista mi simpaticno nije u vezi ,,SNS gurnuo pare da se kupi deset stranaca'' kluba. Pisao sam vec, Zvezdas sam, ali sam umeo da navijam za KK Partizan u proslosti, za ove ljigavce ne mogu.

Treba se setiti i slucaja Lesor protiv Petruseva.

Nekada sam navijao za Partizan u ovakvim situacijama, sinoc jedva da sam ispratio, neutralan sam prakticno bio, ali valja malo pecnuti.
 
Fali nesto izvorno nase-srpsko. Dvojica Sase, Danilovic i Djordjevic, Stragarac, Silobad, Haris Brkic, Rebarce... neka okosnica za reprezentaciju. Ovde vidim Kk Kamerun i gomilu skupih igraca.
Zeljko radi s gotovim proizvodima, treba lansirati i dati sansu talentovanim mladim Srbima, kao sto je to radio Vujosevic.
U tome je lepota. A i u fudbalu je sve slicno... globalizacija uzela maha, i Srbija postala otvoreno trziste.
Pekovic, Bogdan, Velickovic, Milosavljevic... mladi momci kojima je DV dao sansu.
Ko se sada nazire?
 
Kao neutralan za tu pricu cu da kazem da su grobari ispustili odlicnu sansu. Imali su 0:2, cak u sve 3 utakmice imali dobre sanse. Oslobođeni Aba lige, za razliku od protivnika koji je igrao svoje meceve u prvenstvu. Pruzeno od strane drzave koliko je bilo moguce. Naravno daleko je to manje od onoga sto imaju ostali F8 timovi u finansijskom smislu.

Malo sam se nacitao decjih prica o tome kako ce ovaj poraz njih sada mentalno da ubije, bla, bla,...Oni su mozda bili utuceni sinoc, ali mislimd a su vec jutrosi bili svesni da je i ovo sto su uradili veliki uspeh i da na svom cilju sto se tice Aba lige, ovo nece biti prepreka. A kao projektovan protivnik Zvezdi u finalu, mislim da zbog ovoga nece biti ni malo laksi u tom smislu.

Zvezdin put do toga nece biti ni malo lak, a sama borba ako dotle dodje, bice mnogo teska. U nedelju treba dobiti Buducnost, sigurnom i ozbiljnom igrom. Tom dogadjaju cu se potruditi da prisustvujem. Zvezda ima dva puta, prvi je u onaj ponor kao pre 23 godine, iz koga je trebalo 12 godina da pocne da se nazire put, a jos vise da se iz njega izadje i drugi da se osvoji titula i konacno krene u iskorak u Evropi sa trenerom kakav do sada nije viđen u Zvezdi, da mu se daju odrešene ruke da sklopi tim koliko se bude u mogućnosti i da se u Evropi napravi bolji rezultat, konačno.
 
Vrh