Šta je novo?

Sportski događaji

Divna utakmica Albe protiv nedoraslog protivnika. Derbi začelja je pripao boljoj mladjoj i jeftinijoj ekipi.
 
E na Kokili-ja sam mislio, kada sam rekao ,,onaj drugi čovek".

Zvezda sa mnogo losom igrom gubi pola kosa od Bajerna na sredini trece četvrtine. Aba mod. Kakva je igra - rezultat je odlican. u 3/4 za 3,4 minuta 2 poena. Golema tuga.
 
Dugo očekivani debi kepeca iz Argentine doneo je prevagu. Trinkijeri “italijanska prevara” je usmerio gostojući klub ka mirnim vodama aba lige.
Najskuplji roster jos od Buducnosti u zlatnim godinama ulazi u martovsko ludilo.
 
Rutinska pobeda našeg jedinog kluba koji u kontinuitetu nastupa pod istim imenom od osnivanja 1945. Ne odgovara nam Alba nikako ali cilj je ispunjen. Od sledece nedelje u dobroj meri zavisi eventualni plasman u top 8. Ponovo puna najveća hala u Srbiji, cvrsto se drzi najveci prosek poseta. Ostaje jos samo malo posla da se izvucemo iz mulja u koji nas je uvukao projekat Zika Pauk, Goran Vesic, Igor Zezelj, Zmago Sagadin a koji se zove aba liga.
 
Sutra derbi u fudbalu, ko jos prati tamo neku kosarku..
 
Željko Obradović je inače trener koji je poznat da radi samo sa "gotovim proizvodima", kad je on izbacio i lansirao mladog igrača kao Vujošević? Zato će reprezentacija Kameruna samo da se povećava, srpski se u svlačionici se ne čuje, ali dobro, Žoc i kumara mu Androić baš lepo pričaju engleski :)
 
Prestao sam da navijam za Zvezdu zbog ove vlasti. Sada sam neutralan.
 
Ipak, salu na stranu, svaka cast Partizanu i steta sto smo propali jer smo mogli i i mi i oni u top 8.
Nije samo do igrača nego i do taktike. Igrači imaju kvalitet. Pitanje je trener.
Igrači moraju da znaju kad da divljaju, tj. ubrzavaju a kad da usporavaju igru.
Mi smo omanuli po tom pitanju, zato se i gube gotovo dobijene utakmice.

Isto kao kad Švajcarska odigra pametno samo 1:0 s Kamerunom.
Odnosno kad odigraju protiv nas, čim imaju 3:2, skoro po početku poluvremena, odmah umrtve igru. A pritom igraju i odbranu.

Ako možemo realno da kažemo, Žoc Cvekla ima daleko više iskustva od Ivanovića. To je presudno.
 
Ako ozbiljno pricamo osnovna greska koju je Covic napravio je oslanjanje na mlade trenere. Mada pitanje je koliko je on uopste uticao na formiranje ovakvog tima. Bilo je zadovoljstvo gledati dva EL derbija i voleo bih da stalno bude tako, Arena na pola i prava atmosfera….
 
U publici Ser Ferguson i Ser Dalgliš, a ja pred malim ekranom, odgledasmo meč veka. Kao veliki ljubitelj Liverpula ali redak gledalac, baš sam imao sreće. Mo Salah genije, pleše kao da ima 4 noge i dve glave, strašno! 🤩

YNWA.jpg
 
 
Biće kako glavni odbor SNS odluči, ko će biti novi predsednik FSS. Valjda čuveni Darko Glišić.
Ko će odlučiti buduću kandidaturu predsednika Košarkaškog saveza? Miloš Vučević
Rukometnog? Vladimir Đukanović
Stonoteniskog? Siniša Mali
I tako redom....
Nekad je bio Centralni Komitet KPJ, pa Centralna Otadžbinska Uprava SRS, sada Glavni Odbor SNS.
Imena se menjaju, suština ostaje ista

Jad i beda ovog provizorijuma od države. Ne biraju se najbolji i najkvalitetniji, već samo podobni
 
@Beki

Nije bilo softvera, skauting baze podataka, baš napredne statistike, samim tim ni mogućnosti da se vidi koji playtypovi ti daju prednost. Košarka se nikada nije izmenila kao u poslednjih 15 godina. Ni sam nisam siguran da li nabolje ili lošije, iščistilo se dosta, ponekad mi nedostaje malo onaj šibadžijski basket. Ipak uveren sam da bi današnji najbolji timovi počistili Džordanove Bulse. Finale Clevland-GSW pre par godina je najbolja košarka koju sam u životu gledao. Dalje small ball i te promene, da igraš 4, a ne znaš da šutneš, to ne može da prođe. Zoran Savić bi danas bio teška petica npr, a igrači visine Stojakovića, Gurovića, Bodiroge, Paspalja se ne bi spuštali ispod 4.

Potrudio sam se, ali nisam našao klip (možda je i obrisan) gde se objašnjava da je sad trenutno prava distanca i mera risk/reward statistički, tj proporcija uzetih šuteva za 2 i 3.
 
Мајкла су сви тукли, а он је и даље био најбољи. Да Кари добије онолику испоруку батина коју је зарађивао Мајкл, руке би му одрвениле, имао би лошију статистику шута.
Оно је била права кошарка с пуно контакта. Не ова сада кретенска где се минимални фаул свира, а форсира само и искључиво шут.
Све мање американаца прати НБА, размишљају да скрате време од 48 минута... нема ефекта уопште, није интересантно као некада.

Најбоља ера кошарке коју сам гледао од 89 до 98. Па и део око 2002.
Ајзеа Томас, Денис Родман, велики зли центар Бил Лејмбир... ту важи фаул тек када потекне крв.
Данас, Леброн би плакао ко мало дете да га Лејмбир опали, а камоли Бил Венингтон или Лук Лонгли.
 
...i meni je ta era najlepša, a i najzanimljivija. Magic, Jabbar. :cool:

Sve je to ok, ali govorim rezultatski, raširio se teren, ne bi Lambir dobio prilike da pipne Stefa, ono mogao bi da iskoči iz pika na 9 metara, a to bi izgledalo kao da meni iskoči deda od 80 godina na 9 metara. Jedino bi mogao da ga povredi, što bi danas bilo izbacivanje iz lige, a prvo malo batina od Grina. ;)

Da ne pominjem Bulse sa Longlijem i Rodmanom unutra, koliko Džordan ništa ne bi mogao da uradi zbog svoje šuterski impotentne unutrašnje linije, odmah odbrana bolje čita i prilagođava se.

Današnji najjači NBA timovi bi dobijali te Bulse 20+ razlike. Kažem kao neko ko ima delimične prihode od toga.
 
Partizan sigurno gazi ka prvom mestu ABA lige. Kasno dovodjenje trenera, par povredjenih igraca i ocigledni problemi unutar tima doprineli su vec serisjkom potopu protivnickog tima na isti nacin. Sjajno vece Jam Madara.
 
Vrh