Šta je novo?

Spomenici

Kazu stvili ili ce stviti alarm sad park ima video nadzor
20150924103158.jpg

na zaduzbini u crnogorskoj ulici
 
毋不敬,儼若思,安定辭":2vdag5i7 je napisao(la):
Изглед тог споменика ми се никада није допадао, али важно је да смо бар на неки начин одали почаст.

@Дејан011 Да господа из полицијских станица понекад изађе на патроле, уместо што се гоје чекајући пензију, ствари би можда биле бар за нијансу другачије.
С обзиром на (не)прилике у којима смо, добро је што уопште постоји, тако да још и примедбе на изглед (а без конкретних предлога за неки други ) ничему не служе...
 
А ево је и од мене:

img2208hdr879mtb.jpg


(Иначе, то није биста, већ статуа. Биста је - попрсје :) )
 
ZvezdarkaVracaric":fvx7u0cu je napisao(la):
毋不敬,儼若思,安定辭":fvx7u0cu je napisao(la):
Изглед тог споменика ми се никада није допадао, али важно је да смо бар на неки начин одали почаст.

@Дејан011 Да господа из полицијских станица понекад изађе на патроле, уместо што се гоје чекајући пензију, ствари би можда биле бар за нијансу другачије.
С обзиром на (не)прилике у којима смо, добро је што уопште постоји, тако да још и примедбе на изглед (а без конкретних предлога за неки други ) ничему не служе...
У праву сте. Повлачим критику до неких бољих времена.
 
Овај приступ лепљења плоча једноставно не функционише. Да ли је проблем у квалитету израде, дебљини плоча или климатским условима, ја стварно не знам, али и голи бетон би лепше изгледао од онога како изгледа већина наших споменика пар месеци или година након обнове или постављања. Квалитетно израђен споменик био и исплативији, на дуге ноге.
 
Pa ovaj spomenik pasicu nije diran od postvljanja da nije otpala gornja ploca tacnije odvaljena nista se nebi radilo sad se vrsi sanacija i priprema podloge za vracanje kamena
 
Нисам мислио конкретно на овај споменик, већ уопштено постоља споменика код нас. Израћени су од бетона преко кога се лепе плоче - а обично је то мермер, баш као и на гробљима -, и рупе на спојевима се појаве за пар месеци или година, а понекад и саме плоче отпадају. Да ли је то последица аљкавости или неког недостатка у самом начину градње?
 
И на ово јуче налетех, случајно, испред пијаце Зелени Венац, у Краљице Наталије:

img2130hdr987.jpg


Морам признати да ми је та чесма некако потпуно "испала" из свести, тако да не знам ни кад је постављена, ни кад је обновљена. И ништа о дародавцима, Владиславу Стојковићу-Кеки и сестри му Вери из Големог Села код Врања не успедох наћи.

А садашње стање чесме и околине добро се надовезује на претходни разговор о (не)квалитету материјала.

Стојковићи су је, како пише на плочи, даровали грађанима Београда... А видимо како су се неки од тих грађана "одужили"...

(
 
U kojoj bolnici tj dvoristu je ovaj spomenik ima li kakva tabla
 
На знаку стоји "Само за возила Специјалне болнице". Значи, Специјална болница Београд. Споменик стварно одише љубављу, бар из овог угла.
 
"Исто" значи - исто на адреси Народног Хероја Милана Тепића 1 као и претходни који сам поставио.
 
Koji predhodni to ostalo na drugoj strani cilj je da se pomogne zvezdarki da napravi sto tacniju bazu spomenika
 
Од када је та фотографија, и одакле узета? Не беше ли на тој адреси део КБЦ "Драгиша Мишовић", код Парка Розали Мортон? Тамо, у дворишту је Дискоболос, и биста Драгише Мишовића на самоме улазу у зграду, а споља, на зиду, спомен плоча хероју Милану Тепићу?

Или, ниже, постоје још неке болнице, где не одох још?
 
Од пре неки дан, узета из мог мобилног. :)



Срце је испред улаза у Институт за кардиоваскуларне болести, а скулптура мајке са дететом у оквиру Института за рехабилитацију.
 
Mi bi trebali da pogodimo da se radi o svecanosti povodom otkrivanja spomenika zahvalnosti francuskoj koja je tu zahvalnost naplatila u parku kalemegdan
 
4e285c92cd4eef8fe120345b9446fca0.jpg


Sent from my XT1039 using Tapatalk
 
direktor":2j8qpqsk je napisao(la):
Mi bi trebali da pogodimo da se radi o svecanosti povodom otkrivanja spomenika zahvalnosti francuskoj koja je tu zahvalnost naplatila u parku kalemegdan

Не, већ се ради о откривању споменика Карађорђу.
Н'о то није поента.
Питање је где су завршиле две бисте које се виде на фотографији.
 
Pa onda to napisi ispod ili iznad fotke a pa da odma vidmo o cemu se radi a ne da gatamo neke biste su nedavno pronadjene
 
Ко не зна, увек може да пита.

Ове нису "пронађене".
 
Обала Саве, споменик обалским радницима.

dsc06747.jpg
 
Vrh