Šta je novo?

Spomenici

JohnnyLee, стара вера се утопила у Хришћанску и тај комплексни микс чини садашњу доминантну религију у Срба, тако да их је сада немогуће раздвајати.

Да, постојала је српска неретљанска кнежевина коју су називали Паганијом управо због отпора христијанизацији.
 
p1109151804.jpg
 
Заборављени споменици из Великог рата - Београд и околина

22:06

У насељима у околини Београда налази се више од сто споменика посвећених погинулима у Првом светском рату. Серија од 30 получасовних епизода истражује стање споменика и сећања потомака на велику и трагичну епопеју њихових предака.

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/18/% ... D0%B0.html
 
U Tašmajdanskom parku sutra će biti postavljena obnovljena bista Milice Rakić
M.K. | 23. 09. 2015. - 15:47h | Komentara: 0

Obnovljena bista Milice Rakić biće postavljena u 9.30 sati sutra u Tašmajdanskom parku.

589866_bili-smo-samo-decazoran-loncarevicbeograddi002950149_f.jpg


Bista je ukradena odmah nakon postavljanja, a u Tašmajdanskom parku ostala su samo mermerna "krila leptira"

Postavljanju obnovljene biste prisustvovaće ministar za rad, zapošljavanje i socijalnu politiku Aleksandar Vulin, gradski menadžer Goran Vesić i direktor i glavni urednik „Novosti“ Ratko Dmitrović.



Grad Beograd podržao je inicijativu premijera Aleksandra Vučića za obnovu spomenika Milici Rakić, koji je ukraden nedugo nakon postavljanja, u znak sećanja na decu stradalu u NATO bombardovanju 1999. godine.



Spomenik je urađen kao crni leptir raširenih krila, dok se u njenom centru nalazila statua devojčice Milice Rakić koja drži krpenu lutku u rukama.



Događaju će prisustvovati i zamenica predsednika Skupštine grada Andrea Radulović, gradski sekretar za kulturu Vladan Vukosavljević i direktor JKP „Zelenilo Beograd“ Slobodan Stanojević.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/592864 ... lice-Rakic
 
Pa spomenik se nalazi u mornarickom parku tako da je moguce ali takv kao na spomeniku nije postojao u mornarici kraljevine jugoslavije
 
毋不敬,儼若思,安定辭":1nzbuyer je napisao(la):
Вожд":1nzbuyer je napisao(la):
Слободна интерпретација. Модернистичка стилизација грба.

Мени се чини да штита стоје две секире, или два чекића.

"To" су му канџе, од природе дато оружје.
 
Вожд, сидра се виде изнад крила. Не би требало да су канџе.

Иако овај грб није био у званичној употреби, то баш и не чуди. На споменицима понекад видимо стилизоване облике грбова који се не поклапају са оним ау званичној употреби.
 
universityofnis-emblemof.jpg




А, то, нисам обратио пажњу, то би требало да су кости крила које се обично истичу на стилизацијама.

Нелогично би било да се не виде краци, уколико се сидро представља ..

Грб краљевине није био стандардизован.
 
Мислим да јесте био стандардизован, али је у широј примени неретко добијао другачији облик (или можда баш на то мислите кад говорите о стандардозацији). Како год, може бити да је то део крила. Слика је мало нејасна.
 
Искрен да будем - заборавио сам, нисам се одавно бахтао хералдиком.

Орао је у принципу јако захвалан за постизање јаког уметничког израза.

Мислио сам на ово..

c4c093b6604288784b229f68.jpg


wingbones2a.jpg
 
Moze li neko iskopti fotku glavne psote sa grbom iznad ulaza u bka gdje je danas ustvni sud tamo ima jedna stilizacija grba
 
Сад кад сте поменули, не мислим да сам скоро игде видео верзију овог грба у облику за који сам мислио да је био званичан. Орао је скоро увек стилизован.
 
- Да, на згради Главне поште и телеграфа је била стилизација грба у истом маниру.

- Зато мислим да није био графички стандардизован.
 
Zgrada%20Ustavnog%20suda.jpg

nemogu da iskopam fotku sa grbom vidi se mjesto gdje je bio
 
Postavljena je bista u Tašmajdanskom parku, ali s obzirom da je samo prilepljena za spomenik u donjem delu teško da će dugo opstati

spomenik-tasmajdan.jpg
 
Изглед тог споменика ми се никада није допадао, али важно је да смо бар на неки начин одали почаст.

@Дејан011 Да господа из полицијских станица понекад изађе на патроле, уместо што се гоје чекајући пензију, ствари би можда биле бар за нијансу другачије.
 
Vrh