Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

Aleks@":2ipdujfe je napisao(la):
solecar":2ipdujfe je napisao(la):
Hoće li se sada konačno znati gde tačno koja linija staje na okretnici ili će opet biti delimično haotično, kao pre?
Mislim da će sada biti ok. Sada praktično samo 50 ide izmenjenom trasom, do otvaranja kružnog puta.
Bilo bi super kada bi bulevar spustili do kružnog toka u Stepi....ali avaj

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
I 49

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ne znam dal je vec bilo, izmerio sam da je širina od one zgrade za nastavak ka Medaku do pravca ceste ovog dela koji se zavrsava, oko 10 metara. Po meni bi idealna sirina trotoara na Bulevaru trebala da bude bar 15 metara (10m trotoar + 5m parking) ali ok ni ovo nije katastrofa. Ono sto jeste katastrofa za ovakav bulevar je 2m sirine zavrsenog trotoara sa druge strane, a ostavljenog razdelnog ostrva oko 3 metra na nekim delovima.
 

Prilozi

  • 237709741_10221222478091201_3083296914499203166_n.jpg
    237709741_10221222478091201_3083296914499203166_n.jpg
    128,7 KB · Pregleda: 1.605
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873664#p873664:ujj6umjn je napisao(la):
Earthmoving » 22 Avg 2021, 16:40[/url]":ujj6umjn]Ne znam dal je vec bilo, izmerio sam da je širina od one zgrade za nastavak ka Medaku do pravca ceste ovog dela koji se zavrsava, oko 10 metara. Po meni bi idealna sirina trotoara na Bulevaru trebala da bude bar 15 metara (10m trotoar + 5m parking) ali ok ni ovo nije katastrofa. Ono sto jeste katastrofa za ovakav bulevar je 2m sirine zavrsenog trotoara sa druge strane, a ostavljenog razdelnog ostrva oko 3 metra na nekim delovima.
file.php
Najveća katastrofa na ovoj slici su bandere po sred ionako uzanog trotoara. Za nisu mogli slepci da pomere bandere bliže kolovozu kad su već videli da je uzan trotoar? Izgleda da nema niko mozga tamo ili ih jednostavno zabole.
 
Fotografisao sam malopre sta je uradjeno i sta je jos ostalo. Pa da krenem redom, opisi su izmedju fotografija:

Definitivno nece biti otvoren ulaz/izlaz ka Vozdovackom kruznom putu.







Nije uradjen trotoar izmedju Vojvode Stepe i okretnice cetiristotki.





Nisu jos obelezena stajalista u Save Maskovica.



Nije srusena ni dirana trafo stanica u SM.



Stajalista na okretnici cetiristotki su zavrsena komplet sa trotoarima i obelezavanjem.



Neobelezeno stajaliste u Save Makovica kod Lidla. Ali je trotoar uradjen potpuno do skretanja za NIS pumpu.



Trotoar sa desne strane SM od VS ka kruznom toku je betoniran do Kemoimpex-a, ali nije asfaltiran.









Trotoar od Kemoimpex-a do Bulevara Oslobodjenja se nasipa i priprema za betoniranje. Jedini deo gde nema 3. sloja asfalta je od Kemoimpex-a do starog asfalta u Bulevaru Oslobodjenja, ali se pripremalo za asfalt kad sam prosao i to ce biti gotovo u toku noci.



Na naredne dve fotografije se vidi deo trotoara koji nasipaju, ali da li ce stici da ga betoniraju i da se osusi za sutra, to nisam siguran.





Spojen je 3. sloj asfalta sa starim u Bul. Oslobodjenja. Ostalo je pranje i obelezavanje.

















U Crnotravskoj je gotovo sve zavrseno, sem 50tak metara trotoara i da se obeleze stajalista, koja su poprilicno neravna. Ne znam da li ce to jos sredjivati. Kanal sa strane do sume se zatrpava. Oko pola je vec zatrpano, a radnik mi rece da ce to zavrsiti do sutra do otvaranja. Ne znam da li je projektom predvidjeno da tuda ide trotoar, ali pretpostavljam da jeste.























Parkiranje na trotoaru koje je tradicija u ovom kraju. Ne znam da li ce naci resenje za to, jer ako ne nadju, sve ce biti vrlo brzo unisteno.











 
Krenuo saobracaj do Kruznog puta, dobro jutro!
 
Koliku su pompu digli u medijima oko ovoga, kao da su, daleko bilo, rekonstruisali Pančevački most a ne kilometar ulice. #SrbijaTrijumfuje #SviNamZavide
 
Vrati se i pročitaj opet šta sam napisao. Komentarišem njihovo proseravanje, sa sve ovim jadnim ''Srbija pobeđuje'' sufiksima i privescima od strane najogavnije osobe u gradu.

Srbija pobeđuje jer je proširila kilometar ulice. E super.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873777#p873777:d0d13cp1 je napisao(la):
StariPosmatrač » 23 Aug 2021 07:49 am[/url]":d0d13cp1]Možda tebi ne izgleda tako, al ovo je velika stvar za Voždovac.

Možda će biti ako jednog dana sa dva meseca zakašnjenja otvore kružni put. Sramota je više za kakve majmune nas smatraju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873779#p873779:2oloxywm je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Avg 23, 2021 8:50 am[/url]":2oloxywm]Vrati se i pročitaj opet šta sam napisao. Komentarišem njihovo proseravanje, sa sve ovim jadnim ''Srbija pobeđuje'' sufiksima i privescima od strane najogavnije osobe u gradu.

Srbija pobeđuje jer je proširila kilometar ulice. E super.

Igraju na kartu euforije ljudi koji su se svakodnevno patili na toj relaciji.
 
Igraju na kartu svojih glasača penzionera i jadnika koji misle da je rekonstrukcija kilometra ulice još jedan istorijski trenutak.

Svi drugi su u fazonu ''dobro ste se setili više''.

Nemam ništa protiv da slave i hvale se tom rekonstrukcijom (ipak su to političmari), ali od tih patetičnih #BeogradPobeđuje #SrbijaTrijumfuje #SviNamZavide dobijam probavu. Pogotovu kad vidim šta se uzdiže u nebesa, i ko ga uzdiže.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873780#p873780:3ouskhbx je napisao(la):
Kokili » Pon Avg 23, 2021 8:55 am[/url]":3ouskhbx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=873777#p873777:3ouskhbx je napisao(la):
StariPosmatrač » 23 Aug 2021 07:49 am[/url]":3ouskhbx]Možda tebi ne izgleda tako, al ovo je velika stvar za Voždovac.

Možda će biti ako jednog dana sa dva meseca zakašnjenja otvore kružni put. Sramota je više za kakve majmune nas smatraju.

Da je pameti pa da odmah napadnu taj spust ka Jerkoviću. Tu je valjda manje više čisto.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZG_8Bk_AfFQ[/youtube]
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=uf81E2dMXME[/youtube]
 
Sad da napokon privedu kraju onu odiseju od radova u Braće Jerković, pa da prošire i deo od Trošarine do nje i da završimo za svagda sa ovim zarkžljalim 1+1 tesnacem surogatom za tranzitni put.
 
Ostaci stare tvrdjave:
DSC_1261.JPG

Pozicija nove trafo stanice usred parka:
DSC_1267.JPG
 
Gledajuci ove slike i videe sa po nekoliko automobila/kamioncica u ulici, u najavi je prica "resili smo problem sa guzvama u Save Maskovica" :dil: , a guzvi nema zato sto je Kruzni put jos uvek zatvoren, koji je i generisao vecinu saobracaja u Save Maskovica :laugh: Inace zanimljivo da Vesic nije u objavi spomenuo uopste sta se desava s tim..
 
Ono što je meni poražavajuće na ovim snimcima od jutros, a i u mom prolasku, je da nema više ni jedne mašine niti radnika - bojim se da još dugo nećemo dobiti uključenje na Kružni put, a o preostalim trotoarima i da ne pričamo (recimo onaj koji treba da ide celom dužinom deonice u Crnotravskoj uz šumu - tragično je kako ljudi moraju da se po gomilama zemlje probijaju, koja zemlja će narednih dana da postane blato). A kada se prođe "gotovim" trotoarima, duša zaboli koliko je sve isfušereno, koliko je nedovršenih detalja, koliko je jadno.
 
https://rs.n1info.com/vesti/kruzni-tok-na-trosarini-otvoren-za-saobracaj/
Od 2:40 kaze gospodin da vec koliko sutra krecu radovi ka kruznom toku u naselju Stepa i povezivanju novoizgradene saobracajnice sa postojecim Kruznim putem. I jedno iznenađenje kaže da će do kraja septembra objaviti tender za izradu puta od VS do lakat krivine kod MOL pumpe sa izgradnjom vijadukta preko kumodraskog potoka. Ovo su neki novi momenti.
 
Kao neko ko već nekoliko decenija radi u ulici Save Maškovića ne mogu a da se ne radujem ovome što je urađeno. No, na žalost, ne mogu i da budem potpuno zadovoljan.
Četiri trake su 4 trake i to je sjajno. I kružni tok je dobra ideja, ta raskrnica će biti prohodnija nego pre. Ali...
Da li je moguće da projektanti, urbanisti na čelu sa svojim Big Brother Vesićem mogu biti toliko kratkovidi! Pa nedostajalo je samo još par stotina metara u projektu pa da se magistrala sa 4 trake spusti do kružnog toka u naselju Vojvoda Stepa. Samo par stotina, ne više od tri stotine metara, i to ne preterano zahtevnih. I tada bi celi projekat moga da sačeka godinu dana da se nastavi do Brće Jerković. Ovako... Ne vredi ni komentarisati. Blizu je idiotluku. Ali, možda i gradska uprava to shvati i malo požuri.
Kvalitet radova na kolovozu je uglavnom ispoštovan. Ja ih gledam svaki dan šta i kako rade. Momci su bili vrlo vredni i svaka im čast, pošteno su to odradili. Ima nekoliko mesta na kojima bi moglo doći do problema, najpre na mestima gde se kopanje prekidalo pa nastavljalo, ali to su uvek slabe tačke. No, nije na čast što se političari drže nerealnih rokova kao pijan plota samo radi sopstvene političke afirmacije. Jasno je da su ova sitna fušerisanja kojih ima i nedovršenost posledica toga. Ostaje mi da se nadam da će se to sve otkloniti do jeseni tj. do blata i da će na jesen Gradsko zelenilo zasaditi tih 50 stabala.
Nesposobnost opštine da izađe na kraj sa polusrušenim objektima na vreme, trebalo je da to bude sve završeno još do kraja maja, je za svaku kritiku. Šta više, čini mi se i da to neće ni moći ubrzo da se razreši. Zato je onaj ćošak na Trošarini onako ružan, da ne kažem nešto ružno.
Na kraju, ono što sve misleće ljude nervira jesu stalne parole kojima nas bombarduju odozgo. Ali to oduvek rade svi političari i politikanti, to je nešto što oni misle da im je to posao. Mesari prodaju meso, piljari prodaju voće i povrće a političari prodaju obećanja i parole. Pa ko kupi - kupio je. Ko neće - i ne mora. Ja to radije posmatram kao elementarnu nepogudu i ne obraćam pažnju na to, to i nije meni upućeno. Ali i ta roba, sasvim sigurno, ima kupca jer političari nisu budale. Ne bi to radili da ne im donosi korist. Stoga nema smisla ljutiti se na njih. Dok je ovaca, biće i vune.
 
Vrh