Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

1000021126.jpg
13.08.2024
 
Moram da podelim jedan utisak sa Vama.Dugo se premisljam za kupovinu stanova u Soulu kao investiciju,ali zbog brzine radova se i dvoumim.I sednem danas na kafu sa covekom iz posla,vlasnikom jedne od najvecih agencija za nekretnine.Znamo se dugo i prijatelji smo.Kaze mi covek da ce 2026 godine kvadrat u Soulu biti 6000e za manje stanove,za vece 5000e🙆‍♂️i hoce da se kladi sa mnom.Sta vi mislite o ovome?I da ce uz blok 32 i cini mi se rece park 11 biti najtrazeniji kompleks.
 
Moram da podelim jedan utisak sa Vama.Dugo se premisljam za kupovinu stanova u Soulu kao investiciju,ali zbog brzine radova se i dvoumim.I sednem danas na kafu sa covekom iz posla,vlasnikom jedne od najvecih agencija za nekretnine.Znamo se dugo i prijatelji smo.Kaze mi covek da ce 2026 godine kvadrat u Soulu biti 6000e za manje stanove,za vece 5000e🙆‍♂️i hoce da se kladi sa mnom.Sta vi mislite o ovome?I da ce uz blok 32 i cini mi se rece park 11 biti najtrazeniji kompleks.
Ja mislim da ce Soul biti tražen, dobar je koncept, ali sta znaci traženo? Po meni ce takva novogradnja uvek moci da se odlično rentira ali ne i da se lako proda. Jer nije lako brzo naći kupca koji će izdvojiti najmanje pola miliona eura. Sto se lokacije tiče dajem prednost novogradnji oko Arene i hotela Ju (koja je u planu).
 
Moram da podelim jedan utisak sa Vama.Dugo se premisljam za kupovinu stanova u Soulu kao investiciju,ali zbog brzine radova se i dvoumim.I sednem danas na kafu sa covekom iz posla,vlasnikom jedne od najvecih agencija za nekretnine.Znamo se dugo i prijatelji smo.Kaze mi covek da ce 2026 godine kvadrat u Soulu biti 6000e za manje stanove,za vece 5000e🙆‍♂️i hoce da se kladi sa mnom.Sta vi mislite o ovome?I da ce uz blok 32 i cini mi se rece park 11 biti najtrazeniji kompleks.
Pa sta te remeti brzina kad vec kupujes stanove kao investiciju kako kazes?!
Jedino ako ti ovo deluje toliko sporo da ce godine da prodju od planiranog roka.
 
Ja mislim da ce Soul biti tražen, dobar je koncept, ali sta znaci traženo? Po meni ce takva novogradnja uvek moci da se odlično rentira ali ne i da se lako proda. Jer nije lako brzo naći kupca koji će izdvojiti najmanje pola miliona eura. Sto se lokacije tiče dajem prednost novogradnji oko Arene i hotela Ju (koja je u planu).
Je l to mislis na vec postojece zgrade oko Arene ili neku novu novogradnju koja tek treba da se zapocne?
 
Ja sam se bas bio prvo i zaljubio u blok 26,to je bas kod Arene,a gleda na Siv,ali kad sam nazvao Napred,kazu nema stana ispod 70kvd,a cena kvadrata je preko 8000e🤷.Juga verujem da ce biti i preko..
 
Je l to mislis na vec postojece zgrade oko Arene ili neku novu novogradnju koja tek treba da se zapocne?
Mislim sam na blokove 25, 26 koji se grade i koji ce se nastavljati oko crkve. Lokacija super, cena nenormalna, zgrada koja se trenutno gradi prilično neatraktivna izgledom. A Juga mislim na kulu pored hotela.
 
Mislim sam na blokove 25, 26 koji se grade i koji ce se nastavljati oko crkve. Lokacija super, cena nenormalna, zgrada koja se trenutno gradi prilično neatraktivna izgledom. A Juga mislim na kulu pored hotela.
Pa ako imaš 7-8000€ za ono što se gradi preko puta Palate Srbija ok. Ja sam ipak pazario za duplo manje u Soul u. Svako bira šta mu odgovara.
 
Pa sta te remeti brzina kad vec kupujes stanove kao investiciju kako kazes?!
Jedino ako ti ovo deluje toliko sporo da ce godine da prodju od planiranog roka.
Remeti me jer sam proracunat i iskusan.Od prvog prodajnog dana koji je bio pre 2 godine,na kome sam ja bio pa do useljenja ce proci po mojim pretpostavkama jos 3.5 godine.Bio sam na toliko gradilista u zivotu i retko gresim,tamo ima saka radnika,plus sad krenula druga faza zajedno sto ce da jos produzi rok.Znaci ukupno 5.5 godina zarobljene pare.Neko je stavio sliku nekog kompleksa Apolo mnogo veceg od Soula,krenuli u isto vreme,a ovi stigli do 16.tog sprata.Pa kada stavis milion evra na dinarsku stednju(kolika je moja investicija) u Srbiji banke ti daju 6,5%.Znaci povrat 350000e na 5.5 godina,na obicnu stednju,a ima toliko toga,e zato razmisljam.Jer je dobar koncept,ali brzina me brine.
 
@nenadlepi
Možeš to da gledaš i drugačije.
Ako si rezervisao stan/stanove na tom prvom prodajnom danu cena je bila oko 3.5k eur/m2. Sada je oko 4.2k (ako je tačna info za drugu fazu, koja se pominje i kod prodavaca i ovde na forumu).
Na tvojih investiranih milion eur već si dobar oko 200k, a prošlo je manje od 2god i za očekivati je da cena bar još nešto poraste kako se bude prilazilo kraju.
Još ako se desi da nekim čudom useljenje bude pre polovine 2028. (tvoja procena) - tim bolje:)
Naravno, razumem šta hoćeš da kažeš, da si uložio u neki drugi kompleks/objekat verovatno bi ga završili ranije, pa bi ranije krenuo da rentiraš itd. Opet, ne znamo koliko bi tamo rasla cena kvadrata, pa je teško izvesti računicu šta je bolje/pametnije.
 
alo pozega, javi se pozega - porez na kapitalnu dobit je 15%
moze bez toga za tamo... 15 godina.
15g ce prati inflaciju vrednost stana i da se uvecava? oce malo sutra.
uostalom ne lozite se, niko ko ima milion eur ne ide po forumima.
lepi je student iz loznice. zivi u studenjaku pored autoputa. jos uvek golu zenu nije video jer po ceo dan lista knjige i sanja o milion eur na gomili.
u keshu. ;)
 
Remeti me jer sam proracunat i iskusan.Od prvog prodajnog dana koji je bio pre 2 godine,na kome sam ja bio pa do useljenja ce proci po mojim pretpostavkama jos 3.5 godine.Bio sam na toliko gradilista u zivotu i retko gresim,tamo ima saka radnika,plus sad krenula druga faza zajedno sto ce da jos produzi rok.Znaci ukupno 5.5 godina zarobljene pare.Neko je stavio sliku nekog kompleksa Apolo mnogo veceg od Soula,krenuli u isto vreme,a ovi stigli do 16.tog sprata.Pa kada stavis milion evra na dinarsku stednju(kolika je moja investicija) u Srbiji banke ti daju 6,5%.Znaci povrat 350000e na 5.5 godina,na obicnu stednju,a ima toliko toga,e zato razmisljam.Jer je dobar koncept,ali brzina me brine.
au brateee pa ja moram da ti odgovorim, ti tako proracunat lovis ovaj projekat od pre dve i nesto god kako kazes i opet se vracas na njega a milionce stoji i ceka da vidi kako napreduje gradiliste!?
Ajde bre druze uozbilji se, mrzi me sad da ti nabrajam 10 razloga sto si se nalupetao ovde!
 
Da li neko zna cenu kockice sada,i do kog su sprata stigli trenutno,i kad je planiran zavrsetak radova?
 
Uskoro će proći 4 meseca od betoniranja prve temeljne ploče a niti jedna lamela nije odmakla u nadzemnom delu objekta .
Šta god ko mislio ovo je sporo .
 
Vrh