Šta je novo?

SOUL 64 - Blok 64 - Novi Beograd

Kako mislis da je vec sada jasno da od toga nema nista? Jel si ti strucni nadzor? Procenitelj dinamike radova?
Empirijski zaključak, poređenje sa sličnim projektima koji se rade u okolini, lastavice, AG, novi Minel, Wellport. Novi Minel je krenuo otprilike kad i soul, izašli iz zemlje odavno i sad su na drugom spratu. Oni procenjuju da će završiti krajem 2026 prvu lamelu a onda par meseci kasnije i ostale. AG, pratim dinamiku takođe, 2,5 godine plus sigurno će biti koji mesec kašnjenja pri tome su se držali, koliko ja znam, termin plana sve vreme. Verovati da će izvođač koji još nije izašao na nulu za godinu dana finalizovati dve ili tri zgrade koliko rade u prvoj fazi je isto što i verovati u deda mraza u četrdesetim...
 
Dobro ovo i ide ako znamo da ne rade vikendom i da imaju ovoliki broj radnika kao na slici
Screenshot_20240701_211232_Chrome.jpg
 
A po čemu ti znaš da li je neko stručan ili ne? Možda na forumu pišu i ljudi iz struke, kojima izvođenje ovakvih objekata nije strano?
Možda pišu i ljudi koji nisu pristrasni, već pokušavaju realno da sagledaju situaciju na projektu i da je komentarišu.
Treba pohvaliti sve što je dobro ali , isto tako, ne vidim da je problem da se konstatuje i nešto što nije dobro.
A ovo definitivno ide sporo, sviđalo se to nekome ili ne.
Opet ću napisati, ko želi da vidi, radove izvodi veoma iskusna firma ali iz nekog razloga dinamika radova ne prati njihov renome.
Slučajno znam celu pricu oko ovog projekta, i tajming je odlican sve ide po planu i u skladu sa rokovima. Zanima me po cemu si ti procenio da nece sigurno na vreme zavrsiti?Tako da samo opusteno, imaju ljudi koji se bave time.
 
Ko Šešelja da čujem ponovo... "mislim da ko nije kupio stan ovde apsolutno nema sta da komentarise ovde.pozdrav dobrim ljudima, a zavidnima jos jaci pozdrav"

Pozdrav i tebi!

p.s. mislim da grešiš svi imaju pravo da komentarišu...
 
Realno projekat je veoma lep i da nije toliko skup ja bih ga razmatrao ove godine pre nego sto sam se odlucio za drugi projekat jer je prilicno zanimljiv i svidja mi se pozicija.
Sto se tice dinamike gradnje i da li ce sve biti ispostovano videcemo, ali ako ga ispostuju bice to veoma lep kompleks (barem po meni) i jedan od boljih na NBGD sto se tice novogradnje.

Po mom misljenju, previse je rano za donosenje zakljucaka, kroz pola godine ce se tek videti da li kasne i koliko.
 
Slučajno znam celu pricu oko ovog projekta, i tajming je odlican sve ide po planu i u skladu sa rokovima. Zanima me po cemu si ti procenio da nece sigurno na vreme zavrsiti?Tako da samo opusteno, imaju ljudi koji se bave time.
Slučajno znam mnogo više nego što možeš da pretpostaviš.
Gde sam to napisao da neće završiti na vreme? Pročitaj ponovo, ali prethodno udahni duboko.
Na ovom forumu ima vrlo obrazovanih ljudi koji su i u materiji . Ovaj forum nije forum kupaca već se tiče gradnje i sagledava svaki projekat iz šireg aspekta.
Bespotrebno se pališ na veoma realne i prilično dobronamerne komentare.
Tvoj način komunikacije govori sam za sebe.
 
Slučajno znam mnogo više nego što možeš da pretpostaviš.
Gde sam to napisao da neće završiti na vreme? Pročitaj ponovo, ali prethodno udahni duboko.
Na ovom forumu ima vrlo obrazovanih ljudi koji su i u materiji . Ovaj forum nije forum kupaca već se tiče gradnje i sagledava svaki projekat iz šireg aspekta.
Bespotrebno se pališ na veoma realne i prilično dobronamerne komentare.
Tvoj način komunikacije govori sam za sebe.
Ti znas sta si napisao...nisam rekao da ima neobrazovanih ljudi i nisam rekao da ima ljudi koji nisu u materiji, vec samo da ima ljudi koji konstatuju nesto bez ikakvih cinjenica. A to udahni duboko ostavi za neku komunikaciju na tom nivou. Pricamo iskljucivo o cinjenicama.
Bez uvrede nikome nisam nista lose napisao, samo mi je muka da citam sta sve ljudi pisu a iskreno nema veze sa zivotom.
Pozdrav svima.
 
Pratim ovu debatu od kako su ubacene poslednje slike i ja kao kupac u ovom kompleksu objektivno gledano mislim da je prerano da se komentarise da li je sporo ili brzo...
Druga stvar vidim da ljudi uporedjuju druge komplekse i na osnovu toga donose sud o brzini, a ne uzimaju u obzir povrsinu na kojoj se gradi objekat itd...
Sto se tice roka iz ugovora svako treba odmah da zna da su male sanse da bude u dan kao i u 90% drugih kompleksa pa se zato ogradjuju sa dodatnih 6 meseci bez penala i to treba da bude merodavno po meni.
Sve u svému ostaje da pratimo i vidimo na kraju, s'obzirom da ostaju jos 3 faze i posle toga rusenje rode I nastavak gradnje ne ide im u prilog da probijaju rokove i stvaraju losu reputaciju posle prve faze.
Isto se nadam i za kvalitet.
 
Do kraja septembra svi možemo da budemo stručnjaci do mile volje, da sudimo da li je brzo/sporo, valja/ne valja, botovi/hejteri, stručnjaci/laici, imam info/nemaš pojma kakav ja info imam... i sl.
Za kraj septembra je planirana uplata sledeće rate, koja dolazi na red po završetku 30% radova. Ako bude tako - velika je verovatnoća da dinamika ide po planu (to će biti okvirno 9 meseci od početka, a oko 27 je planirano za ceo posao). Ako ne bude - nešto se kasni.
 
Cim se neko ne slaze sa strucnjacima odmah je bot.mislim da ko nije kupio stan ovde apsolutno nema sta da komentarise ovde.pozdrav dobrim ljudima, a zavidnima jos jaci pozdrav
Sve to dolazi od par istih osoba koji ništa korisno ovde nisu postovali osim što su sve od početka kritikovali. Oni očigledno nisu kupci ovde a motivi njihovog permanentnog postovanja mi nisu poznati a i ne interesuju me osim kada vređaju.Tada klikom na nik sa njihovim imenom pojaviće se opcija ignoriši tako da možete sami ostaviti one za koje smatrate da postuju korisne informacije bilo dobre bilo loše i eliminišete smatrace i likove "da komšiji crkne krava"😁.
 
Tesko kao kupac mozes objektivno gledati na projekat.
Misliš da je preterano kritičan jer za za svoj novac želi da dobije što više i bolje, nekad i nerealno mnogo?
Ili da je preterano popustljiv, kako bi pred sobom i nepoznatim ljudima sa foruma opravdao svoju investiciju i prikazao je boljom negi što jeste?
A nikako objektivan, jer smatra da u ovoj fazi teško može da se proceni da li je dinamika zadovoljavajuća?
 
Bože sačuvaj kakav rđav mentalitet ljudi imaju. Ja razumem da kad ljudi kupe nešto onda se emotivno investiraju, pa im smetaju kritike, ali stvarno ne vidim potrebu za ovakvim tonom obraćanja drugima jer je neko rekao nešto što ti se ne sviđa. Bio kupac ili ne ovo je forum, mesto gde se razmenjuju ideje i mišljenja, pa makar ona bila suportna. Ako si kupac ne vidim razlog zašto bi te pogađali komentari koji su suportno od tvog mišljenja? Osim ako si ekonomski investiran pa ne želiš da neko naružuje ugled naselja kako ne bi ugrozio prodaju.

A što se tiče komentara da ako nisi kupac nemaš pravo da komentarišeš, samo ću reći da su u istoj poziciji i onaj koji nije kupac i kupac ovog projekta. I ja imam brošuru kući i slike na forumu, isto što i vi imate, jer projekat nije izgradjen, vi se niste uselili u stanove i ne živite u njima. Tek kad se uselite u stanove bićete u poziciji da imate više prava da komentarišete jer ćete sagledavati stvari iz prve ruke. A čak i tad će neko reći da su npr. zgrade ružne, ali ne zaboravite da je to subjektivni dojam i da neće svi imati isto mišljenje ;)
 
Tesko kao kupac mozes objektivno gledati na projekat.
Tesko i da cu da pljujem nesto pre vremena i da pricam kako ne valja...valjda je logicno da se nadam najboljem jer sam se odlucio da tu kupim nekretninu...isto tako mi nece biti problem i da napisem sve zamerke i prokomentarisem sve propuste ako ih bude bilo.

Ja se prvi ne slazem da samo kupci ovde treba da komentarisu, bas naprotiv...zato sam se I ukljucio na forum da mogu da procitam sta drugi ljudi pisu, pogotovu oni koju su u materiji i imaju koliko toliko iskustva.
 
Poslednja izmena:
Tesko i da cu da pljujem nesto pre vremena i da pricam kako ne valja...valjda je logicno da se nadam najboljem jer sam se odlucio da tu kupim nekretninu...isto tako mi nece biti problem i da napisem sve zamerke i prokomentarisem sve propuste ako ih bude bilo.
Niko nije rekao da ne valja,ali druze sporo ide do koske,i to je reklo 10-tak ljudi na forumu.I objektivno je da bas ako si kupac na to negativno gledas.Svaki mesec kosta,a ovde ih mozda bude mnogo.I nema potrebe da na svaki komentar spore gradnje krene lavina odgovora od soul botova.Da zakljucim,projekat ima sanse da bude najbolji,ali 2030,ako nastave sa 2 radnika koliko ima na onoj slici.
 
Niko nije rekao da ne valja,ali druze sporo ide do koske,i to je reklo 10-tak ljudi na forumu.I objektivno je da bas ako si kupac na to negativno gledas.Svaki mesec kosta,a ovde ih mozda bude mnogo.I nema potrebe da na svaki komentar spore gradnje krene lavina odgovora od soul botova.Da zakljucim,projekat ima sanse da bude najbolji,ali 2030,ako nastave sa 2 radnika koliko ima na onoj slici

Druze tebe ne uzimam za ozbiljno, zalutao si ovde!
Opet cu ti reci imas 11 objava i svaka ti je ista vezana za soul?!ajde voznjaa
 
Pratim ovu debatu od kako su ubacene poslednje slike i ja kao kupac u ovom kompleksu objektivno gledano mislim da je prerano da se komentarise da li je sporo ili brzo...
Druga stvar vidim da ljudi uporedjuju druge komplekse i na osnovu toga donose sud o brzini, a ne uzimaju u obzir povrsinu na kojoj se gradi objekat itd...
Sto se tice roka iz ugovora svako treba odmah da zna da su male sanse da bude u dan kao i u 90% drugih kompleksa pa se zato ogradjuju sa dodatnih 6 meseci bez penala i to treba da bude merodavno po meni.
Sve u svému ostaje da pratimo i vidimo na kraju, s'obzirom da ostaju jos 3 faze i posle toga rusenje rode I nastavak gradnje ne ide im u prilog da probijaju rokove i stvaraju losu reputaciju posle prve faze.
Isto se nadam i za kvalitet.
Meni je drago što ti kao kupac ,objektivno, smatraš da je prerano.
Ali mi ,koji nismo kupci, ali imamo itekako dovoljno iskustva i znanja kad je gradnja u pitanju , smatramo da nije loše na realan i dobronameran način sagledati gradnju svakog objekta i da iznesemo svoj sud.
Jer, forum tome i služi.
Ako je ideja da se svaki projekat hvali i reklamira i da se pišu hvalospevi, onda da "motamo kablove" i da gasimo ovaj forum.
Moje opažanje je bilo isključivo vezano za trenutno stanje objekta , uzimajući u obzir početak gradnje i fazu u kojoj se trenutno nalazi.
Niti jednog trenutka nisam komentarisao završetak radova , prostora da se sustigne pomenuti rok ima dovoljno.
Izvođač , a to sam više puta napisao, je veoma iskusna firma u polju visokogradnje .
I na sve to se vadi "teška artiljerija" da se odbrani projekat.
Niko ga nije ni napao.
 
Druze tebe ne uzimam za ozbiljno, zalutao si ovde!
Opet cu ti reci imas 11 objava i svaka ti je ista vezana za soul?!ajde voznjaa
Ne zameri , ali malo da se nasmejemo :
Zašto čovek od 15 objava smatra da je "džomba" u odnosu na čoveka od 12 objava?! :):)

Svi smo mi jednom počeli da pišemo . ;)
 
Vrh