Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

S obzirom na to da noviji renderi prikazuju kulu sa 27 spratova, očigledno je došlo do naknadnog povećanja spratnosti. Moguće je da je to i razlog zbog kojeg je prvo započeta kula A. Verovatno još nisu skupili sve dozvole za deset spratova višu kulu B. Ako su stanovi u kuli B istih struktura kao u kuli A, onda to znači da će kula B imati 36-40 stanova više nego što je prvobitno predviđeno.
Izgleda da su projekti garaže stambenog dela koji se sad mogu videti na sajtu iz vremena kada je planirana niža kula B. Prema njima, predviđeno je 150 parking mesta za kulu A i 78 parking mesta za kulu B. Dakle biće neophodno obezbediti još 40-44 parking mesta ukoliko se realizuje kula više spratnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508341#p508341:pbag4i7u je napisao(la):
milanche » 14 Jan 2018 01:13 pm[/url]":pbag4i7u]
Urbanisticki gledano u odnosu na lokaciju, znacenje iste, odnos prema urbanom tkivu grada, ovakva volumetrijska kompozicija je relativno u redu. Moje misljenje je da bi urbanisticki gledano, svakako bilo bolje da na mestu bip-a, jer taj deo nije "opterecen" nasledjem kao sto je ovaj deo, a nadovezivao bi se na novu zel. stanicu i mozda sa sadrzajem na samoj ploci prokopa, cinio neku vrstu povezivanja srodnih funkcionalnih celina.

Saobracajno gledano stvorice problem. Ali to nije prvi put da se grad unazadjuje - Usce je takodje primer. Prema ukinutoj studiji visokih objekata, akcenat na izgradnju visokoh objekata je bio pored zeleznickih i metro koridora. Dakle pored visokokapacitetnih vidova transporta. Naravno to je samo jedan od parametara, ali veoma bitan.

Ako se vratimo na ovaj projekat, mislim da ce grad trebati sto pre da krene u dalju izgradnju UMP-a, tunela ispod Dedinja i i povezivanje autokomande pa i dalje nastavak ka Pancevackom mostu ili elentuelno preko planiranog mosta na adi huji. I tu dolazimo do vaznosti UMP-a i polozaja mosta koji su mnogi osporavali. Na taj nacin ce jedino tako moci da se napravi alternativu autoputu i ulici kneza milosa, povezivujuci ngd-atokomanda - bulevar KA ili vojvode stepe u drugom smeru, kao i juzni potez grada Banovo brdo i iza naselja - autokomanda- bulevar-centar. Mislim da gradu, kompletan zavrsetak UMP-a i to one prve nesakacene verzije, treba da bude prioritet u narednim godinama, pored naravno metroa. Ja ne vidim drugo resenje a da saobracaj kako tako funcionise u buducnoti.
Slažem se. Nema druge nego da se pravi kompletan UMP i SMT. Ja sam se još tokom gradnje mosta na Adi zalagao da se što pre radi i tunel u sklopu kompletne veze sa Pančevačkim mostom, pa su mi svašta govorili. Da želim da se uništi Topčider i slično.

Međutim i dalje me brine potpuno ukidanje studije visokih objekata koja ničim nije zamenjena, nego se prosto kaže da će se visine određivati od slučaja do slučaja. To je samo drugo ime za korupciju i slobodu za podmićivanje. Ako nema opštih principa, kriterijuma jednakih za sve i ako uklapnje u nasleđenu matricu zgrada više nije važno, a očigledno da nije, onda je sve moguće, pa da li će zgrada bilo gde imati X ili Y spratova niko živi više ne može predvideti niti se spolja može kontrolisati ispravnost takvih odluka. Što znači da sledi urbanistički haos koji neće ostati bez posledica i po saobraćaj. Tako da promena spratnosti Skyline-a uopšte nije za čuđenje. To je samo početak onoga što nas čeka.

Inače saobraćaj kroz tunel ispod Topčidera i svi ostali predlozi su već uračunati u simulaciju budućeg saobraćaja i ja ne vidim da je to baš puno (procentualno) pomoglo smanjenju saobraćaja po autoputu, pa čak ni po Kneza Miloša. Ovde je važno naglasiti da se zeleni brojevi koji daju nivo rasterećenja saobraćaja odnose na rasterećenje u odnosu na BUDUĆI nivo saobraćaja 2033. godine koji bi postojao kad se ništa ne bi preduzelo. Dakle auto put će se po smatrplanu posle utošene količine novca koja se meri milijardama Evra (kojih ionako nemamo) rasteretiti samo oko 7% u odnosu na BUDUĆI POVEĆANI SAOBRAĆAJ "Ne raditi ništa" scenarija u 2033. godini. Samo mala prezentaciona egzibicija autora. Što znači da se lako može desiti da gužva na autoputu posle svih ovih mera i utrošenog novca zapravo bude VEĆA nego danas (ako je to uopšte fizički moguće u stvarnosti za razliku od modela). A možda i bitno veća? S tim što je tek gigantsko pitanje na šta će saobraćaj ličiti ako NE URADIMO sve što su predložili i što decenijama nismo bili sposobni uraditi, čak i kad je bilo više para. Ništa od toga se nažalost previše jasno ne vidi u (javnom delu) Smartplana, ali je ipak dovoljno jasno da situacija sa saobraćajem UOPŠTE nije dobra, čak i u analizi koju su oni sami platili, i da čitav koncept visoke gradnje u starom delu grada ne stoji ni na čemu čvrstom.

file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511045#p511045:2cw69c2m je napisao(la):
Nebojsa » Sre Jan 24, 2018 5:35 pm[/url]":2cw69c2m]Jel su ove dve masine za sipove

Da. Slična procedura kao kod BNV, samo profil šipova nešto manji i kraći su.
 
Ok, pa da teren je drugaciji tako da nema potrebe za sipovima kao sto su dole.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511136#p511136:18hs1fms je napisao(la):
cloud041 » Sre Jan 24, 2018 11:09 pm[/url]":18hs1fms]https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=01&dd=25&nav_id=1223866

Stara je vest ali super ako bude ova cena.

Koliko ja poznajem poslovanje AFI-ja, neće biti preko 6000€ za one najveće i najluksuznije stanove, a prosek računajte 3000-3500€.
To je neka moja procena.
 
Stanovi sa pogledom na grad će sigurno biti skuplji ali baš 6000... mislim da je previše.

Sad gledam njihov sajt i dvosobnih stanova uopšte nema u ovalnoj kuli. Znači ništa od pogleda za ove sa jeftinijim ulaznicama.
 
Za četvorosobne stanove za koje sam se ja raspitivao (kula, 10 - 15 sprat) je cena između 2800 i 3150, ako se dobro sećam. Cene su sa PDVom. Garažna mesta su od 20k. Rok izgradnje je januar 2020, kada planiraju da počnu sledeću zgradu.
 
Ambiciozna cena za prvu fazu. Jeste da nije prosečan projekat ali opet nije ni lux osećaj da imate par godina građevinske mašine pod prozorom.

Ako sam dobro razumeo, bazen i teretana će biti otvoreni za sve posetioce a ne samo za stanare.
 
Da li će stanari imati parking mesta koja im inače po zakonu i pripadaju? Ili samo garaže uz doplatu?
 
Bulbulderac17, mašine su tu, ali mi na tvojim slikama deluju statično, a ne vidim ni jednog radnika. Da li su zaista počeli radovi u punom obimu?
 
Ja sam dva radnika uspeo da nadjem na dve razlicite slike tako da mozda je to jedan te isti. Bitno je da su oni usli na gradiliste pa ce postepeno da se poveceva broj radnika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=511309#p511309:34e0dath je napisao(la):
lisica » 25 Jan 2018 15:35[/url]":34e0dath]Za četvorosobne stanove za koje sam se ja raspitivao (kula, 10 - 15 sprat) je cena između 2800 i 3150, ako se dobro sećam. Cene su sa PDVom. Garažna mesta su od 20k. Rok izgradnje je januar 2020, kada planiraju da počnu sledeću zgradu.

И чек као са ценама гаражних места од 20 хиљада евра још се усуђују да се чуде што постоји мањак паркинга :bash:
 
Bukira, nista epohalno ali ima radnika i radili su danas sa dve masine. Verovatno samo priprema gradilista nista vise od toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ogradjene su neke kucice u savskoj ulici vjerovatno i one idu pod mac
 
Ok cena kvadrata za hype koji imaju, ali cena garaza? Bez komentara... Koliko su bila garaze u BW Residences?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=514917#p514917:297dkin0 je napisao(la):
prostorni planer » 08 Feb 2018 09:05 pm[/url]":297dkin0]Videh danas da su srusili i te zgradice na pocetku Sarajevske.
Jel one sto sam pomenuo na prethodnoj strani?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=508330#p508330:297dkin0 je napisao(la):
Nebojsa » 14 Jan 2018 12:41 pm[/url]":297dkin0]Onaj blok dole u Sarajevskoj na pocetku desno sa onim udzericama sto se naslanja na buduci kompleks trebalo je srusiti i tu bi se dobio veliki prostor koji bi se uredio u cilju boljeg i lakseg pristupa garazama.
 
Te dve levo niske, na poslednjoj fotografiji na temi. One su bile prizemlje i sprat i napustene,u losem stanju.
 
Pitanje od milion dolara. :) Koliko spratova ima kula A za koju se vec prodaju stanovi?

24 ili 19? :D

skybg.png
 
Vrh