Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

sad ce zuma da poludi, privatizovali su ceo park :)

ove lodje na stambenoj kuli okrenute ka sredisnjoj kuli mi bas nisu jasne. da su pomerene ka savi stanari bi imali potpunu prvatnost, ovako ce biti kao u izlogu...
 
Odlično je za grad da dobije ovakav stambeni kompleks. Mala promena u odnosu na Bangladeš nadogradnje i zastakljene terase.
 
Ovo se zove poslovno stambeni kompleks a ne samoposluge, trafike i pekare u prizemljima stambenih zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518884#p518884:bq4z8rpv je napisao(la):
razgradjevinar » 22 Feb 2018 03:57 pm[/url]":bq4z8rpv]sad ce zuma da poludi, privatizovali su ceo park :)
Rekao sam sve što je trebalo, a sve je i dalje isto kao što je bilo i ranije. Da li prostor na renderu lepo izgleda nema veze sa principom, parama i načinom korišćenja javnog zemljišta.

Mogu da ponovim za one koji su zaboravili: Imamo deo grada u kome teren postepeno pada. Kad bi novi objekat na njemu imao prizemlje koje prati pad terena, nikakve stepenice ne bi bile potrebne. Pošto su želeli da povećaju upotrebljivost prizemnog nivoa, napravili su ga tako da na većoj dužini bude horizontalan i time kreirali razliku u visinama u odnosu na susednu javnu površinu. A samim tim i potrebu za stepenicama. Pa umesto da stepenice koje postoje samo zbog povećanja njihove zarade naprave na SVOM placu, napravili su ih na javnom zemljištu. Na to je otišao deo gradske ulice i deo parka, a ispod toga je sada ulaz u njihovu privatnu garažu. Ukratko, javni prostor je stavljen u privatnu funkciju. Da li je i to od neke koristi građanima nema veze, pošto je i privatna bakalnica od VELIKE koristi građanima, pa se ipak ne pravi na javnom zemljištu. To je stvar principa. Ili ih poštujete uvek i jednako za sve, ili podstičete bezakonje i korupciju samo zato što se nekome nešto "dopada kako izgleda". Sutra vam se nešto drugo neće dopasti, ali će se desiti potpuno isto zato što ovo sada hvalite i time omogućavate da predesedan postane pravilo.
 
Zuma i dalje u zabludi bice uskoro detaljnije pa ce valjda da izadje iz zablude
 
Treba videti koliki je taj deo sa stepenicama sto je uronio u postojeci park, koliko % parka je time uzurpirano.
 
Pa, nebi pisao ovako da je povecan da sacekamo da vidimo sta ce da kaze
 
Park je povecan za ulicu kojaj je pociscena a sad sluzi kao parking
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519016#p519016:ynra0ka9 je napisao(la):
Nebojsa » 22 Feb 2018 11:19 pm[/url]":ynra0ka9]Treba videti koliki je taj deo sa stepenicama sto je uronio u postojeci park, koliko % parka je time uzurpirano.
Ovo je skica koju sam ranije napravio pa možeš da proceniš koliki je to deo. Sada su malo izmenili oblik, a i iz ovog ugla se i ne vidi dovoljno dobro, ali čini mi se da je površina pod stepenicama i dalje slična ili možda nešto veća. Deo stepenica sa ulazom u njihovu garažu ispod njih, zauzima vrh Drinske ulice, a deo je sa druge strane Drinske ušao u park. Bliži deo parka je takođe adaptiran tako da se vizuelno i bez naglog prelaza pretapa u stepenice, pa je teško odrediti gde je funkcionalni kraj parka i početak stepenica (kraj u smislu koristi i usluga koje parkovi u gradu uobičajeno pružaju). Međutim verovatno ova skica i dalje pruža približan utisak o veličini javne površine koja će biti trajno stavljena isključivo u funkciju raskošnog ulaza u privatni objekat iako će formalno ostati u vlasništvu grada i iako za nju niko neće plaćati ubičajene dažbine koje se plaćaju za privatno gradsko zemljište.

 
Koliko bespotrebnog pissnja o necemu sto se nece desiti a sto je neko umislio da se desilo
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519019#p519019:13llvpgn je napisao(la):
direktor » 22 Feb 2018 11:25 pm[/url]":13llvpgn]Park je povecan za 500 mkv ali to je Zumi svetogrdje
Misliš na stari i sada slepi nastavak Sarajevske ulice gde je trenutno parking? Ako to postane deo parka ne vidim kako je to dorinos investitora? To zemljište nije njihovo da bi ga sada oni dali nama na korišćenje u zamenu za naše zemljište pod stepenicama koje će oni da koriste. To bi bila poštena trampa. Ali nije tako. Taj parking je vlasništvo grada koji je uvek mogao da ga preore i zasadi drveće. Bar to ne bila velika investicija. Ne mogu oni nama dati naše zemljište u zamenu za opet naše zemljište. Doduše, oni jesu platitli uređenje parka i svog prilaza u parku, pa je to NEKI dprinos. Ali koliki? Tako mutne i netransparentne transakcije se ne smeju raditi. To je poziv na korupciju i usluge ispod žita. Jer kako mi sada možemo da znamo koliko TO uređenje parka vredi (plus, ko je izabrao baš OVAKVO uređenje parka?), a koliko bi nama vredelo da imamo kompletno slobodnu Drinsku ulicu posle toliko godina, zajedno sa zauzetim delom parka? Meni se ne čini da je to što su oni nama dali i ono što smo mi njima dali uopšte uporedivo. Ali to nije bitno. Bitno je da se ovako netransparentne trampe ne smeju raditi zbog niza razloga i da je ovaj presedan opasan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518793#p518793:meu22dqp je napisao(la):
direktor » 22 Feb 2018 09:42 am[/url]":meu22dqp]Momak ja nisam cemzor ni moderator tvoj post mi upao u oci od vristecih velikih slova
Izvinjavam se svim forumašima,moram da odgovorim zbog 10-15 članova koji su monopolizovali forum i ućutkuju i cenzurišu ostale članove.
Takođe dugujem izvinjenje stf-u...biće i pitanje vezano za projekat.

@direktor
MOMČE polupismeni.Već 10 god. terorišeš ovaj forum postovima napisanim pravopisom na nivou 2.razreda o.š. Bodeš i ti meni oči,ali već devet i kusur
godina te potpuno ignorišem,jer kako polupismen čovek može nešto stručno i pametno da kaže?!
Ne mogu da ignorišem kada neko, ko ne zna da je kultura minimum pismenosti, soli drugom pamet.

@stf
Klasična ja u klin ti u ploču.Za to sam u potpunosti ja kriv,jer sam neprimereno i bezobrazno rekao da si izjavio glupost. Najiskrenije ti se izvinjavam.
Zbog tog mog ispada,prevideo si šta raditi kada sa nivoa K.M. imaš četiri sprata,a sa zadnje više od dva(4,6 ili 8 spratova=etaža=nivoa).
Kao argument da to ne možemo nazvati četvorospratnicom, naveo sam da prve tri metode merenja visina zgrade koje se koriste u svetu, uzimaju kao
početnu tačku najniži nivo odakle može da se pristupi/uđe u zgradu(imali bi četvorospratnicu visoku 40-50 metara,sa razmakom između spratova od 10 metara,što ne odgovara stvarnom stanju).

Pogledaj sliku i reci mi šta raditi sa ova četiri ili pet nivoa i da li imamo zgradu sa 18 ili više spratova,bez obzira kako interno obeleženi?
Hvala
 
Zuma":3tkqsyny je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518884#p518884 je napisao(la):
razgradjevinar » 22 Feb 2018 03:57 pm[/url]":3tkqsyny]sad ce zuma da poludi, privatizovali su ceo park :)
Rekao sam sve što je trebalo, a sve je i dalje isto kao što je bilo i ranije. Da li prostor na renderu lepo izgleda nema veze sa principom, parama i načinom korišćenja javnog zemljišta.

Mogu da ponovim za one koji su zaboravili: Imamo deo grada u kome teren postepeno pada. Kad bi novi objekat na njemu imao prizemlje koje prati pad terena, nikakve stepenice ne bi bile potrebne. Pošto su želeli da povećaju upotrebljivost prizemnog nivoa, napravili su ga tako da na većoj dužini bude horizontalan i time kreirali razliku u visinama u odnosu na susednu javnu površinu. A samim tim i potrebu za stepenicama. Pa umesto da stepenice koje postoje samo zbog povećanja njihove zarade naprave na SVOM placu, napravili su ih na javnom zemljištu. Na to je otišao deo gradske ulice i deo parka, a ispod toga je sada ulaz u njihovu privatnu garažu. Ukratko, javni prostor je stavljen u privatnu funkciju. Da li je i to od neke koristi građanima nema veze, pošto je i privatna bakalnica od VELIKE koristi građanima, pa se ipak ne pravi na javnom zemljištu. To je stvar principa. Ili ih poštujete uvek i jednako za sve, ili podstičete bezakonje i korupciju samo zato što se nekome nešto "dopada kako izgleda". Sutra vam se nešto drugo neće dopasti, ali će se desiti potpuno isto zato što ovo sada hvalite i time omogućavate da predesedan postane pravilo.

Zato sto principijelnosti u nas nema. Ovde je sve postala "rastegljiva kategorija" a glavna su "tumačenja".
Tako "tumacenjem" park danas niko ne koristi (neistina)
Tako ce zahvaljujuci investitoru park postati veci (neistina, postace manji do trenutka kada grad zatvori parking i tu eventualno prosiri park, no to nema veze sa investitorom)


direktor":3tkqsyny je napisao(la):
Zuma i dalje u zabludi bice uskoro detaljnije pa ce valjda da izadje iz zablude

Nema zablude direktore. Nesto sto se kritikuje na jednoj lokaciji, mora se kritikovati i na svim ostalim lokacijama i obratno.

Ako je ovde argument kako ce investitor obnoviti park i time kompenzovati zauzece i kako ce i njegova privatna parcela (njen deo) biti po nameni javni prostor, to je argumentacija jednaka onoj za BnV.

No po tom principu se moze opravdati i svaka druga nelegalna basta kafica po obidima beogradskih parkova, a sto da ne i po trotoarima.

E pa nije da je to OK.
Deo parka i deo Durmitorske je 'ustupljen' investitoru.
Ne prodat, iako bi i u tom slucaju bio diskutabilan interes beogradjana, već ustupljen.
Taj deo narednih 100 godina vise nece biti ulica, a investitor jednom kad uknjizi na sebe moze na 'stepenistu' da napravi sta god pozli uz 'ocigledno' jednostavnu (verovatno novcem poguranu) proceduru prenamene.

I to sa visinom, ili sa arhitekturom planiranih objekata i licnim svidjanjem ili ne svidjanjem predstavljenog resenja nema nikakve veze!

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Zuma ti opet o drinskoj ulici kad si zadnji put prosao koristio ta ulica je bila blokirana i prije rusenja zgrade supa .Pricas kao da si je juce koristio .Koliko bi nam znacila isto koliko i sad nula.Uredjenje parka su izabrale institucije koje su za to zaduzene u nase ime da rade
Vidim po tebi su trebali da ostave to parce ne povezu park ne urade uklapanje povrsina Taj plato ispred kula ce biti javan kao ispred drugih objekata za koje si tvrdio da je otimacina uzurpacija tipa stari mlin.Ili bolje da nista nisu dirali park da grad rekonstruise
Laki investitor nece knjiziti na sebe ulici su urbanisti dali novu namjenu
Plato se pravi radi uklapanja povrsina da li su tu mozda trebali staviti na granici parcela
armirano betonski zid visine 3 m i da sa plato ne moze da se pristupi parku i obrnuto
Iznad djela ulice raiceva nalazi se trzni centar kad ce mo docekati da to kao ulicu korsitimo ni za 100 godina
Ne mozes porediti sa divljiom gradnjom i divljim bastama kafica ne adekvatno poredjenje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519124#p519124:32p8qysk je napisao(la):
direktor » Pet Feb 23, 2018 10:52 am[/url]":32p8qysk]Zuma ti opet o drinskoj ulici kad si zadnji put prosao koristio ta ulica je bila blokirana i prije rusenja zgrade supa .Pricas kao da si je juce koristio .Koliko bi nam znacila isto koliko i sad nula.Uredjenje parka su izabrale institucije koje su za to zaduzene u nase ime da rade
Vidim po tebi su trebali da ostave to parce ne povezu park ne urade uklapanje povrsina Taj plato ispred kula ce biti javan kao ispred drugih objekata za koje si tvrdio da je otimacina uzurpacija tipa stari mlin.Ili bolje da nista nisu dirali park da grad rekonstruise
Laki investitor nece knjiziti na sebe ulici su urbanisti dali novu namjenu
Plato se pravi radi uklapanja povrsina da li su tu mozda trebali staviti na granici parcela
armirano betonski zid visine 3 m i da sa plato ne moze da se pristupi parku i obrnuto
Iznad djela ulice raiceva nalazi se trzni centar kad ce mo docekati da to kao ulicu korsitimo ni za 100 godina
Ne mozes porediti sa divljiom gradnjom i divljim bastama kafica ne adekvatno poredjenje

Zuma, ti opet polemišeš o Drinskoj ulici. Kad si zadnji put tuda prošao i koristio je? Ta ulica je bila blokirana i pre rušenja zgrade SUP-a. Pričaš kao da si je juče koristio. Koliko bi nam značila? Isto koliko i sad, nimalo. Uređenje parka su izabrale institucije koje su zadužene u naše ime to da rade. Vidim da je po tebi trebalo da ostave to parče, da ne povežu park i da ne urade uklapanje površina. Taj plato ispred kula će biti javni, kao i ispred drugih objekata za koje si tvrdio da je otimačina, odnosno uzurpacija, kao što je to bilo u slučaju Starog mlina. Ili bi bilo bolje da ništa nisu ni dirali, a park bi tada trebalo grad da rekonstruiše?
Laki, investitor neće uknjižiti na sebe ulicu, već su joj urbanisti dali novu namenu. Plato se pravi radi uklapanja površina. Da li je možda trebalo da na granici parcela stave armirani, betonski zid visine 3 m, pa da sa platoa ne može da se pristupi parku i obrnuto?
Iznad dela ulice Rajićeve nalazi se tržni centar. Kad ćemo dočekati da to koristimo kao ulicu? Ni za 100 godina.
Ne možeš ovaj projekat porediti sa divljom gradnjom i divljim baštama. Neadekvatno poređenje.

Ja izbrojah 51 gramatičku grešku u jednom postu, čoveka koji dominira forumom i ućutkuje mnoge koji nešto napišu, a pri tom je očito uticajan i moćan u gradu, kao neko ko je blizak vlasti ili je čak njen deo. Uzimajući sve to u obzir, onda nije ni čudo zašto smo tu gde jesmo i zašto se takve katastrofalne urbanističke i mnoge druge greške dešavaju. :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519120#p519120:bu7bnagr je napisao(la):
laki72 » 23 Feb 2018 10:39 am[/url]":bu7bnagr]... Nesto sto se kritikuje na jednoj lokaciji, mora se kritikovati i na svim ostalim lokacijama i obratno.....

slazem se laki ali u u kritici treba biti razuman i ne poistovetiti pljacku i razbojnistvo sa kakvom takvom saradnjom i uzajamnom koristi. skyline ce na svom placu imati mnogo vise "javnog prostora" nego sto ce stepenice uci u park pa i to onda uzmimo u racunicu ko je kome sta oteo i dao, ceo projekat ce ne samo park nego i citav mostar iz tranzitnog pretvoriti u mesto koje ce postati centar desavanja i dodace ogromnu vrednost svemu okolo, od cene privatnih stanova u okolnim objektima do povecanja upotrebne vrednosti svake travke i klupe u parku. na zalost, park nece vise biti prijatno mesto za bleju i da piske kucici slicno parkicima na periferiji, postace slicniji parkicima u samom centru kod kojih cesto nije jasno ali ni bitno gde je tacno kraj parka a pocetak trotoara ali to je cena razvoja. i to cena koju je pozeljno platiti, umesto insistiranju na svojini nad povrsinom od sto kvadrata

ceo projekat je jedan sasvim normalan korak u razvoju grada, samo resenje moze nekome da se svidi ili ne svidi ali mislim da nema mestu izjednacavanju ovoga i onoga sto se desava stotinjak metara dalje, na obali save..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519124#p519124:3gocbt9u je napisao(la):
direktor » 23 Feb 2018 10:52 am[/url]":3gocbt9u]Zuma ti opet o drinskoj ulici kad si zadnji put prosao koristio ta ulica je bila blokirana i prije rusenja zgrade supa .Pricas kao da si je juce koristio .Koliko bi nam znacila isto koliko i sad nula.
To je isti argument kao onaj o pacovima i zmijama koji već toliko dugo slušamo na televiziji. Ako je neko zemljište zapušteno ili neiskorišćeno sada, ne znači da će biti zapušteno zauvek. Isto važi i za taj deo Drinske ulice. Ali ako se na zapuštenom zemljištu nešto napravi, onda se tu više ne može napraviti ništa drugo, bolje, ili možda NAMA korisnije.

Uredjenje parka su izabrale institucije koje su za to zaduzene u nase ime da rade
I ti u ovakvoj Srbiji veruješ institucijama? Zašto onda kritikuješ druge odluke koje one donose? Zašto nisi dosledan ako je odluka institucija dovoljan argument sam po sebi, bez obzira šta je odlučeno?

Vidim po tebi su trebali da ostave to parce ne povezu park ne urade uklapanje povrsina
Uklapanje površina radi i plaća grad samo kad se uklapaju površine koje su u vlasništvu grada. Investitoru privatnog objekta se prosto kaže gde mogu biti urađene veze njegovog objekta sa okolnom javnom infrastrukturom, kao što su naprimer trotoari, ulice ili parkovi, i koje su visinske kote tih trotoara i ulica na koje ON mora da izađe na SVOM placu. A ne da MI na našoj javnoj površini izlazimo na NJEGOVE kote koje definiše neki nivo NJEGOVOG objekta da bi se napravio ulaz koji je tu samo zbog NJEGOVIH mušterija. Pa čak i ako on sam plati adaptaciju našeg javnog prostora, ako to podrazumeva njegovo trajno zauzeće, promenu namene i definisanje vrlo uske i sasvim nove uloge tuđeg prostora. Bilo bi normalno da se sa daljeg trotara potpuno slobodne Drinske ulice stupa na stepenice u njegovom placu i penje na taj plato. A ne da se ulazi čak u parku, pa ide preko Drinske, dok su ispod te pasarele i baš NA Drinskoj ulazna vrata u njegovu garažu. A sve samo da bi on imao više mesta na svom privatnom platou tako što će SVOJE stepenice izbaciti u NAŠ park i u našu ulicu. Zašto je morao da zalepi kule tik uz ivicu svog zemljišta? Da to nije uradio lako bi se "uklopio". I još je zbog njega srušena zgrada sa suprotne strane. I sad me vi ubeđujete kako je to "normalno uklapanje površina".

Pustite sada da li to izgleda lepo ili ružno, ovakve stvari se moraju raditi transparentno, principijelno i jednako za sve. Onaj prošli investitor na istom mestu nije smeo ništa, a ovaj može čak i da zauzima par okolnih ulica i park ako mu zafali prostora, da ruši zgrade i ima proizvoljan broj spratova? Hoćemo li sad to raditi i za druge? I to je odjednom u našem interesu? Otkud sad to? Mora da se zna ko kome šta plaća, koji su bili naši planovi za sve okolne prostore koji se menjaju, ili bar njihovi potencijali, i zašto je baš ovako velikodušno razumevanje investitorovih interesa najbolje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=519165#p519165:298v3v72 je napisao(la):
razgradjevinar » 23 Feb 2018 01:23 pm[/url]":298v3v72]
slazem se laki ali u u kritici treba biti razuman i ne poistovetiti pljacku i razbojnistvo sa kakvom takvom saradnjom i uzajamnom koristi. skyline ce na svom placu imati mnogo vise "javnog prostora" nego sto ce stepenice uci u park pa i to onda uzmimo u racunicu ko je kome sta oteo i dao, ceo projekat ce ne samo park nego i citav mostar iz tranzitnog pretvoriti u mesto koje ce postati centar desavanja i dodace ogromnu vrednost svemu okolo, od cene privatnih stanova u okolnim objektima do povecanja upotrebne vrednosti svake travke i klupe u parku. na zalost, park nece vise biti prijatno mesto za bleju i da piske kucici slicno parkicima na periferiji, postace slicniji parkicima u samom centru kod kojih cesto nije jasno ali ni bitno gde je tacno kraj parka a pocetak trotoara ali to je cena razvoja. i to cena koju je pozeljno platiti, umesto insistiranju na svojini nad povrsinom od sto kvadrata
Ovo je prvi razumni kontra argument koji sam o ovoj temi pročitao. Moram da se složim da to jeste izvesna realna vrednost koju investitor vraća gradu. Nažalost nisam siguran da je dovoljna. Pitanje je da li bi ta ista prednost dodatnog javnog prostora na njegovom placu postojala i ako bi stepenice bile na njegovom placu, pa taj plato bio za toliko manji. Verujem da bi, pošto tamo ima sasvim dovoljno mesta ako neko ne pokušava da iscedi svaki kvadratni metar izgrađenog prostora koji može. Nije li dovoljno što je dobio dozvolu da nazida ovoliko spratova? Zar TO nije više nego dovoljan dobitak za njega da može da istrpi jedne stepenice koje pomažu upravo njemu, pošto tako javni park postanje praktično njegovo lično dvorište (koje takođe nije hteo da ima SVOM placu)? Pa bi tada prostor takođe bio uklopljen, ne manje lep, i još bi imali oslobođenu i prohodnu Drinsku ulicu sa pešačkim trotoarom duž nje.

Ali pre svega mislim da je ovo širenje privatnika na okolne ulice i parkove pod firmom "besplatnog uređenja" ustvari otvaranje Pandorine kutije koja će se posle teško kontrolisati kad je već uspostavljen presedan da se gradsko javno zemljište može iskoristiti i na TAKAV način. Mislim da propuštate krupne, principijelne stvari zbog sitnica.
 
ceo projekat je jedan sasvim normalan korak u razvoju grada, samo resenje moze nekome da se svidi ili ne svidi ali mislim da nema mestu izjednacavanju ovoga i onoga sto se desava stotinjak metara dalje, na obali save..

Jednačina postoji, zove se nepoštovanje zakona i procedura. Ovde nam maznuli 100 kvadrata, a tamo sve kvadrate. Razlika je u krajnjem rezultatu, ali princip krađe je isti. O tome Zuma govori, čini mi se.
 
ja zaista ne vidim problem u tim stepenicama i njihovoj poziciji, tj ne vidim problem da investitor, pazi sad, investira svoj novac u nesto sto nije u njegovom vlasnistu. ti svakako razumes da investitor nece ni u kakvoj varijnti ograditi svoj posed od javnog te da ce se maksimalno truditi da taj javni prostor odrzava i oplemenjuje posto time uvecava vrednost onoga sto je zaista njegovo. mi kao drustvo, pazi sad, i dalje pravno raspolazemo tim prostorom i u nekoj varijanti uvek mozemo da podignemo ogradu na granici parcele, srusimo stepenice i ogradimo nase.

imamo primera oko nas kako se mi odnosimo prema javnom prostoru a kako se prema istom (koji ih okruzuje) odnose ozbiljni privatni investitori i tom smislu ubedjen sam da sam ja kao gradjanin na dobitku sto su stepenice na javnom prostoru i sto ce one i okolina biti u funkciji (ali i na teretu, u smislu odrzavanja) obliznjeg mega projekta.

za kraj, skrenucu paznju na nesto sto malo ko spominje a imalo je sigurno uticaj na polozaj stepenica i vezu sa javnim prostorom.. pesacki podhodnik ispod kneza milosa postoji i ima svoju poziciju i kvotu koja je ispod nivoa projekta a koja je prirodna pozicija za mesto odakle ce pesacki saobracaj sa one strane k milosa da se usmerava ka parku odnosno skyline-u, barem po mom skromnom misljenju.
 
Razgradjevinar, uopšte se ne sporimo oko toga da će ishod ove krađice biti dobar eventualno, samo ističem da se nije poštovao zakon na putu ka tom cilju. I ja sam za pronalaženje kreativnih rešanja, ali uz poštovanje mišljenja svih zainteresovanih strana. Usklađivanje želja, javnog i privatnog interesa, kroz sučeljavanje mišljenja, kroz zakonom utvrđene procedure - nije se dogodilo.
 
Vrh