Šta je novo?

Skyline Belgrade [Stambeno poslovni kompleks | 100 000kvm]

ostrom oku nista ne moze da promakne.... ili moze, recimo desetak FB beobuild postova u poslednjih dva meseca, za svaku vest sa naslovne sajta po jedan..al to vec nema veze sa ocima

arhitektonski, ovo je lep primer projekata izvedenih u trouglu izmedju Jekaterinsburga, Kijeva i Minska.. znaci napravismo korak napred, antalija ostade iza nas a mozda jednog dana dosegnemo nivo Sofije ili Bratislave..ako nista jedna rusevina manje u gradu i bar jednom pogodjena lokacija za visokogradnju
 
Nijedna vest koja se tice BNV-a nije sponzorisana pa ni ta koja je prikazana u postu na kraju prosle strane.

Nije retkost da se pusti minimalni boost kako se to na fbu zove da reach dosegne sve ljude koji prate bb na facebooku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430218#p430218:10ptca4e je napisao(la):
razgradjevinar » Čet Jan 26, 2017 3:08 pm[/url]":10ptca4e]ostrom oku nista ne moze da promakne.... ili moze, recimo desetak FB beobuild postova u poslednjih dva meseca, za svaku vest sa naslovne sajta po jedan..al to vec nema veze sa ocima

Molim da pogledate razliku između sponzorisane i obične objave na FB-u. Igor je već potvrdio u komentaru iznad.

EDIT: Ja sam zaista nezavisan, sviđa mi se i Skyline, ali je očigledno sa komentarima ko je protiv BnV zbog ko zna kojih motiva a ne zbog onoga što će grad dobiti ili izgubiti na duže staze. Ne vidim po čemu Skyline ne zaslužuje identične (ako ne možda i gore) kritike.
 
Uostalom nije ni moguce da posetilac strane na fbu naknadno vidi da li je post bio boostovan ili ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430218#p430218:1fv39xhm je napisao(la):
razgradjevinar » Čet Jan 26, 2017 3:08 pm[/url]":1fv39xhm]
arhitektonski, ovo je lep primer projekata izvedenih u trouglu izmedju Jekaterinsburga, Kijeva i Minska.. znaci napravismo korak napred, antalija ostade iza nas a mozda jednog dana dosegnemo nivo Sofije ili Bratislave..ako nista jedna rusevina manje u gradu i bar jednom pogodjena lokacija za visokogradnju

Inače, bejah u Bratislavi poslom baš u njihovom BnV-u. Nisam baš siguran da Beograd treba da dosegne nivo jedne Bratislave, to bi bilo nazadovanje :)
 
Ako ulažu 200 miliona u projekat od ukupno 68.000m2 ispada da će trošak izgradnje po kvadratu biti skoro 3.000€, sa cenom od 2.150€/m2 za 34.000m2 stambenog prostora ostaje da bi cena poslovnog/komercijalnog trebalo da bude npr. 5.000€/m2 da bi imali zaradu od 42miliona tj 20% od uloženog, da li je to realno?
 
Nije realno, pogotovu što će poslovnu kulu da grade u drugoj fazi od zarade od stambenih zgrada :D. A još jedno pitanje, da li su oni išta prodali od poslovnog prostora u Beogradu? Onog kog već imaju u izobilju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430239#p430239:t3jad9pr je napisao(la):
Urke » Čet Jan 26, 2017 3:32 pm[/url]":t3jad9pr]Ako ulažu 200 miliona u projekat od ukupno 68.000m2 ispada da će trošak izgradnje po kvadratu biti skoro 3.000€, sa cenom od 2.150€/m2 za 34.000m2 stambenog prostora ostaje da bi cena poslovnog/komercijalnog trebalo da bude npr. 5.000€/m2 da bi imali zaradu od 42miliona tj 20% od uloženog, da li je to realno?
To je GLA povrsina dok je bruto povrsina sa garazom oko 100.000m2 kao sto je i stavljeno u naslovu teme
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430228#p430228:11g25bzg je napisao(la):
nikolas27 » Čet Jan 26, 2017 4:15 pm[/url]":11g25bzg]

EDIT: Ja sam zaista nezavisan, sviđa mi se i Skyline, ali je očigledno sa komentarima ko je protiv BnV zbog ko zna kojih motiva a ne zbog onoga što će grad dobiti ili izgubiti na duže staze. Ne vidim po čemu Skyline ne zaslužuje identične (ako ne možda i gore) kritike.
:kk:

Potpisujem. Jos jedan dokaz da su dezurni kriticari vise politicki ostrasceni.
Primecujem jos i da su kritike ostrije kako se izbori najavljuju, isto vazi i za pohvale sa suprotne strane.
Cast izuzecima.
 
Nešto se njima tu ne slaže sa brojkama definitivno. Najavljenjih 900 parking mesta, neka svako mesto nosi 25 kvadrata (12 za samo mesto, 13 za put ispred), to je 22500 m2.

Inače, ja vidim ovaj scenario - kupili plac za 12 miliona, uložiće jos toliko ili malo više da urede sve i da krenu sa iskopima, onda će da krenu sa prodajom, a kupci stanova će im biti glavni finansijeri :) I tako ovih prenampumanih 200 miliona u praksi neće biti investicija veća od 30-40 miliona. I onda će od profita da izgrade poslovnu kulu i da rentiraju za masne pare. Tih 200 miliona je mnogo više od 3.5 milijarde za BnV. Mislim, nemam ništa protiv, samo da oni završe nešto što će biti lepo. Ali matematika im nije baš na mestu. Pogotovu što je gospodin koji je najavio 2150 evra po m2 u istom intervjuu rekao, "a pa tek ćemo da vidimo za cene"...

Možda će oni vrednovati sve na kraju na 200 miliona i shodno tome naplaćivati rentu za poslovni prostor? :)
 
Ovo postaje kranje zabavno :) Pristalice BNV-a se obrušuju anti-BNV argumentima na druge projekte u gradu :)
 
Bolje da beobuild kupi jedan dron sa kojim će obilaziti gradilišta nego što sponzoriše postove na fb. :gobb: :D
 
dokle god diplomirani pravnik ne moze da odmakne dalje od dusanovog zakona ne treba ocekivati ni od it strucnjaka cuda po pitanju poznavanja osnova funkcionisanja fb-a.. vazno je biti sirokih shvatanja i dozvoliti mogucnost da su arhitejtura, urbanizam i pre svega ekonomija oblasti u kojoj takvi briljiraju

slike govore sve, kolegama forumasima ostavljam da sami, ako imaju volje i vremena, pogledaju i donesu svoj sud, da li bi projekti sa linka dole bili dostojni naseg velegrada ili je ono sto nam "daruju" arapi kroz tzv bnv ono sto ce nas uciniti ponosnim

BRATISLAVA | Projects & Construction - http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=137062032#post137062032

ps: bilo bi skroz ok ako bi admini uspeli da sacuvaju ovu temu od komsija iz mocvare, nije lepo povlaciti parlele izmedju ovoga projekta i "onoga", razlike su nemerljive po svim osnovama i ako nista uvreda je za postenog investitra da se njegov projekat stavlja u isti kos sa "onim"
 
Ovo nije tema o BNV-u te vas molim da raspravu o tom projektu nastavite u odgovarajucoj temi.
 
Pokušavam da napišem post kao odgovor, ali ne mogu, ova armija BNV sendvičara će uskoro da krene da iskače iz svake teme - koju preskačem već mesecima, pošto je sve o njoj već jasno, kome se žmuri na pravnu papazjaniju oči mu se neće nikada ni otvoriti, kao što se ne može promeniti mišljenje nekome ko kaže da Beogradu baš treba paravan nebodera po sred savamale da ne vidi ostatak grada sa reke. dovoljno o tome.

Uglavnom AC i Izraelci su generalno svima postavili domaći zadatak kako se profesionalno rade projekti sa nekretninama u Beogradu. Jedinu su Rajićevu zeznuli i u planiranju, a još gore u izvedbi, ali bih dodao da je to verovatno zato što je jedan partner lokalni, a što ove druge zabole što je ta lokacija centar BG pa je nisu ispoštovali vrednim projektom.

Grci sa Bekom (pošteno plaćenim), Blue Housom (u izgradnji godinama bio), domaći sa b23 (buahaha), Belvilom (jedno 5 godina ga punili), Atlasom i sličnom papazjanijom na još 100 praznih lokacija su pokazali svoju stručnost. Mene niko ne može da ubedi da Napred (ili bilo koja druga dom firma) da je napravio svoju lokaciju u Milutina Milankovića i znao da je vodi ne bi imao već uspešan projekat, sa zakupcima poput GTC-a / AFI-a. Ispade da ovi puškama teraju zakupce u svoje zgrade.

Ovde se meni sviđa ideja solitera, možda ne sve tri već jednog i generalno ne volim ove ovalne oblike. tačkasto poređani soliteri po gradu daju mnogo bolju siluetu nego klasteri visokih zgrada (koji su pe meni smrt za bilo koji deo grada).
 
nikolas27":336covob je napisao(la):
Nešto se njima tu ne slaže sa brojkama definitivno. Najavljenjih 900 parking mesta, neka svako mesto nosi 25 kvadrata (12 za samo mesto, 13 za put ispred), to je 22500 m2.

Inače, ja vidim ovaj scenario - kupili plac za 12 miliona, uložiće jos toliko ili malo više da urede sve i da krenu sa iskopima, onda će da krenu sa prodajom, a kupci stanova će im biti glavni finansijeri :) I tako ovih prenampumanih 200 miliona u praksi neće biti investicija veća od 30-40 miliona. I onda će od profita da izgrade poslovnu kulu i da rentiraju za masne pare. Tih 200 miliona je mnogo više od 3.5 milijarde za BnV. Mislim, nemam ništa protiv, samo da oni završe nešto što će biti lepo. Ali matematika im nije baš na mestu. Pogotovu što je gospodin koji je najavio 2150 evra po m2 u istom intervjuu rekao, "a pa tek ćemo da vidimo za cene"...

Možda će oni vrednovati sve na kraju na 200 miliona i shodno tome naplaćivati rentu za poslovni prostor? :)

Interesantno je da ti i jos neki 'prozivate' ljude da pisu jer imaju interes.
Sa druge strane, jasno je da ako si ono za sta se predstavljas, (kupac u visti koji je investirao radi zarade na nekretnini) imas puno motiva da kritikujes konkurentski projekat.
Ako pak nisi kupac u Visti (kako si se predstavio) onda i t oji prethodni postovi imaju propagandni znacaj (u motive ne ulazim).
U oba slucaja, od tebe se ne moze ocekivati realan, vec subjektivan pogled na sky.

I da se razumemo. U oba slucaja subjektivnost je sasvim razumljiva.
Nema osude, samo skrecem paznju.

P.S.
Iako nije tema dodacu i sledece.
Spominjes 'neke' 3,5 milijarde?
Gde su, cije su, za sta su namenjene?
Poredis NEPOSTOJECI novac sa legalnom kupovinom parcele i to od drugog privatnog lica (ili si prenebregao cinjenicu da je odavno prodat ovaj kompleks bivseg saveznog MUP-a i da nije oslobodjen nikakvih taksi i drugih davanja?
A bice da te secanje selektivno sluzi.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430260#p430260:1to1yrs0 je napisao(la):
razgradjevinar » Čet Jan 26, 2017 4:07 pm[/url]":1to1yrs0]dokle god diplomirani pravnik ne moze da odmakne dalje od dusanovog zakona ne treba ocekivati ni od it strucnjaka cuda po pitanju poznavanja osnova funkcionisanja fb-a.. vazno je biti sirokih shvatanja i dozvoliti mogucnost da su arhitejtura, urbanizam i pre svega ekonomija oblasti u kojoj takvi briljiraju

slike govore sve, kolegama forumasima ostavljam da sami, ako imaju volje i vremena, pogledaju i donesu svoj sud, da li bi projekti sa linka dole bili dostojni naseg velegrada ili je ono sto nam "daruju" arapi kroz tzv bnv ono sto ce nas uciniti ponosnim

Ovo je napad na moju stručnost :) što me ne može uvrediti na ovom forumu, Vaša reč više govori o Vama nego o meni.

Inače, da, slike govore sve. Na sponzorisanim postovima piše "Sponsored". I još imamo ovo što je admin Igor napisao:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430222#p430222:1to1yrs0 je napisao(la):
Igor » Čet Jan 26, 2017 3:11 pm[/url]":1to1yrs0]Nijedna vest koja se tice BNV-a nije sponzorisana pa ni ta koja je prikazana u postu na kraju prosle strane.

Nije retkost da se pusti minimalni boost kako se to na fbu zove da reach dosegne sve ljude koji prate bb na facebooku.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430275#p430275:1to1yrs0 je napisao(la):
laki72 » Čet Jan 26, 2017 4:54 pm[/url]":1to1yrs0]
Interesantno je da ti i jos neki 'prozivate' ljude da pisu jer imaju interes.

Mene stanislaw prvi prozvao pre par strana iako sam tiho pratio temu.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430275#p430275:1to1yrs0 je napisao(la):
laki72 » Čet Jan 26, 2017 4:54 pm[/url]":1to1yrs0]
Sa druge strane, jasno je da ako si ono za sta se predstavljas, (kupac u visti koji je investirao radi zarade na nekretnini) imas puno motiva da kritikujes konkurentski projekat.
Ako pak nisi kupac u Visti (kako si se predstavio) onda i t oji prethodni postovi imaju propagandni znacaj (u motive ne ulazim).
U oba slucaja, od tebe se ne moze ocekivati realan, vec subjektivan pogled na sky.

Zašto ja kao kupac imam motiva da "kritikujem" konkurentski projekat? Kad sam se već deklarisao kao neko ko će ići da pogleda ponudu... Za mene kao kupca su ova 2 projekta vrlo slična.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430275#p430275:1to1yrs0 je napisao(la):
laki72 » Čet Jan 26, 2017 4:54 pm[/url]":1to1yrs0]
P.S.
Iako nije tema dodacu i sledece.
Spominjes 'neke' 3,5 milijarde?

Spominjem 3.5 milijarde na isti način na koji vidim i 200 miliona za izgradnju zgrada na 1ha zemlje Skyline-a. Vidim ih na isti način kao i ti. Da je vrednost izgradnje u BnV tolika po ha, oni bi lupili 20 milijardi (za 100 ha). Zar ne?

Isključujem se za sada sa teme, nikog nisam uvredio a mene su počeli da nazivaju sendvičarem i neznalicom.
 
Vrijednost izgradjenih objekata ce bti 200 milona na 100 000 mkv ukupno izgradjenih kvadrata
Sta tu nije jasno to je nekih 2000 € mkv prostora
A jesa prodaje stanove po minimum od 2150 a ostalo poslovno i komercjalno rentira
U ostalom sta se vi sikirate za njegovu racunicu
pomognite ga kaparisi te koji stan
 
Ok, od 200 miliona investicija dolazimo do 200 miliona procenjene vrednosti. Od 68k kvadrata dolazimo do 100k. Od 2150 prosečne cene dolazimo do 2150 minimalne. Central Garden od 2000-2500 došao na maks 2200. FB sponzorisani postovi za sve osim za BnV. Sve sam shvatio.

Ne sekiram se za njegovu računicu, već samo za svoju. Javljam se na ovoj temi sledeći put tek kad budem imao utiske sa sastanka o kupovini stana i ovde, znaci tek u 2. polovini godine.
 
Pa u startu je bilo 100 000 stoji u naslovu teme sta tu nije jasno pa naravno da ce da govori o minimalnoj cjeni ista logika kao bnv
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430091#p430091:3qi33n09 je napisao(la):
spatiotecte » 25 Jan 2017 09:17 pm[/url]":3qi33n09]Kad grade zgradu P+6, ne valja, krmaca
Kad grade kulu, opet ne valja, zaklanja pogled.

Ko smo mi? - Srbi!
Sta hocemo? - Ne znamo!
Kada hocemo? - Odmah!

Post je nistinit, insinuira da oni koji kritikuju gradski urbanizam na ovom forumu ne znaju šta hoće što nije istina. Sasvim je bilo racionalno kritikovati zgrade P+6 u Milutina Milankovića ili u Airport city i uopšte izgradnju office parkova po NBG, kao što je racionalno kritikovati solitere od nekoliko desetina spravoa u savskom amfiteatru i centru grada uopšte, pravljenja zida prema grada, zatvaranje savskog amfiteatra ... ali kod nas u Srbiji je sve naopako pa i urbanizam i izgradnja glavnog grada te se ne treba ničemu čuditi...
 
Vrh