Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Postavili su semafore na prvoj raskrsnici od Cara Dusana ka lakat krivini, nekih 100m od raskrsnice sa Cara Dusana, jedini razlog koji vidim je jedna mala ulicica sa leve strane..



Na poslednjoj slici se vidi koliko je blizu raskrsnica sa Cara Dusana.
I prosto ne mogu da mogu da se nacudim da su ovde postavljeni semafori.

Sent from my LG G2
 
Kroz centar grada ide denivelisana saobracajnica a obilaznice su sa ukrstanjima u nivou i semaforima :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364892#p364892:1a4nsvst je napisao(la):
savagt » Today, 01:52[/url]":1a4nsvst]Postavili su semafore na prvoj raskrsnici od Cara Dusana ka lakat krivini, nekih 100m od raskrsnice sa Cara Dusana, jedini razlog koji vidim je jedna mala ulicica sa leve strane..



Na poslednjoj slici se vidi koliko je blizu raskrsnica sa Cara Dusana.
I prosto ne mogu da mogu da se nacudim da su ovde postavljeni semafori.

Sent from my LG G2

Pa to je onaj parking kod onih zgrada što nisu dobile bukobrane!!!

Zašto samo zbog njih semafor, ZAŠTO!!!
 
Ma uzima se lova na izradi svakog semafora, nema drugog objasnjenja.

Sent from my LG G2
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364905#p364905:41vd1muf je napisao(la):
RioBL » 30 Dec 2015 08:56 am[/url]":41vd1muf]Kroz centar grada ide denivelisana saobracajnica a obilaznice su sa ukrstanjima u nivou i semaforima :roll:

Ahahahaaa! Bravar gurao GP Mostogradnju, a ovi navalili na Selmu - Subotica DOO i sl.
Kazu na sajtu "sa nama je uvek zeleno" sta ce ljudi... mislim da nam treba novi smiley (semafor sa tri crvena ako moze da blinkaju)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364906#p364906:2wasmgsk je napisao(la):
astrodule » Wed Dec 30, 2015 9:09 am[/url]":2wasmgsk]
`

Pa to je onaj parking kod onih zgrada što nisu dobile bukobrane!!!

Zašto samo zbog njih semafor, ZAŠTO!!!
Zato sto je taj "strucnjak" koji je potpisao da se tu postavi senafor gde je slepa ulica i mali privatni parking, u deficitu sa mozgom kao i ostali iz Gradskog sekretarijata za saobraćaj a na celu sa Dusanom Rafailovicem.
BTW Oni se pitaju i za ogranicenje na 50 km /h duz cele trase severne tangente !!
Eto sad znate ko odlucuje.
 
Oвде мора да буде семафор да би се аутомобили могли безбедно укључити у саобраћај није битно колика је улица. Уместо питања "шта ће ту семафор" логичније би било питање "шта ће ту улица".

Једно решење би билo да се забрани скретање лево али то се не би поштовало као што се не поштује ни ограничење од 50km/h
 
Imaju traku za skretanje, a ovi što dolaze od mosta neka okrenu na staroj lakat krivini.
Jedino da semafor stalno drži zeleno za glavni pravac, a da se upali crveno kada neko stane u traku za skretanje.
 
Neverovatno. Još samo da stave semafor i na ono skretanje za Novu Galeniku, pa možemo novu godinu da dočekamo tu, koliko svetala ima. Ta raskrsnica sa Cara Dušana je školski primer katastrofalno urađene raskrsnice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364911#p364911:21l5k322 je napisao(la):
orion » Wed Dec 30, 2015 10:35 am[/url]":21l5k322]Oвде мора да буде семафор да би се аутомобили могли безбедно укључити у саобраћај није битно колика је улица. Уместо питања "шта ће ту семафор" логичније би било питање "шта ће ту улица".

Једно решење би билo да се забрани скретање лево али то се не би поштовало као што се не поштује ни ограничење од 50km/h
Naravno da nije bitno kolika je ulica vec koliki saobracaj generise ta ulica, a "slepa" ulica sa par stanara koji u njoj parkiraju i prodavnicom psece hrane ima bas veeeeeliki saobracaj. ma daaaaaa :laugh:
Oni koji dolaze iz pravca mosta i skrecu levo i onako moraju da propuste vozila koja im dolaze sa desne strane, a oni koji izlaze iz te slepe ulice, koja nema ni ime, dobiju znak STOP za ukljucenje na E75. Semafor je besmislen !
 
U neposrednoj blizini te raskrsnice ce vjerovatno da nicu novi objekti pa ce i sve ulice koje ulaze u raskrsnicu generistati dodatni saobracaj. i onda ce da bude vesela raskrsnica, sa puno lampica...

I ova citava tangenta i UMP su izvedeni po nedovoljno dobroj specifikaciji. Umjesto da saobracaj po njima bude brz i udoban on ce biti spor i zamoran. U stvari, najvaznije je da se politicari mogu slikati na otvaranju novih "evropskih saobracajnica" a da li one zaista odgovaraju potrebama nije ni vazno. :(
 
овде је требало да буде острво, да се из уличице може скренути само десно а да се у њу може ући само из правца лакт кривине, а кад није и кад су овако озбиљно третирали ову уличицу ово ја најмање лоше решење. Шта год да се овде буде радило убудуће укључивања морају да иду преко сервисних саобраћајница
 
orion":2tqvxmdo je napisao(la):
Oвде мора да буде семафор да би се аутомобили могли безбедно укључити у саобраћај није битно колика је улица. Уместо питања "шта ће ту семафор" логичније би било питање "шта ће ту улица".

Једно решење би билo да се забрани скретање лево али то се не би поштовало као што се не поштује ни ограничење од 50km/h
Ajmo na svaki sokak da postavimo semafore? Jel to po tebi jedini nacin da se regulise prvenstvo?

Dovoljan je bio haos od zmaja do lakat krivine i kod raskrsnice sa Cara Dusana i Batajnickim u oba pravca da su resili jos veci haos da prave takodje iz oba pravca.


Sent from my LG G2
 
Један од бројних примера где нас је одвео хаос у урбанизму, једна слепа уличица не би смела да има излаз на ову саобраћајницу.
Написао сам у посту узнад ште је могло да буде решење али ме не би чудило и да у том случају газе преко острва да би ушли у улицу
 
Sinoc sam prosao PP i ni tamo ni nizad nema znakova koji bi usmeravali teretni saobracaj na novoizgradjenu deonicu. Postavili su samo znakove neposredno ispred raskrsnice gde se skrece sa PP na ST "BG Centar pravo i ZR (levo-desno)." Kad se silazi sa Pancevackog Mosta jos uvek stoji stara signalizacija koja vozila upucuje na ZR put kao pravac kojim se treba kretati za E75/70.
 
:violina:
Svim drugarima sa foruma sve najbolje u ng i da se sto manje nerviramo sa ovim nasim gradjevincima i putarima !
A to za znakove nije nista novo ! Eto ko je raspolozen nek salje primedbe na puteve srbije il vec gde treba !
A mozda ce i nekom glavonji iz Opstine Palilula pasti na pamet da to sami predloze !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364909#p364909:p8ylomay je napisao(la):
tzoran1 » 30 Dec 2015 10:27 am[/url]":p8ylomay]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364906#p364906:p8ylomay je napisao(la):
astrodule » Wed Dec 30, 2015 9:09 am[/url]":p8ylomay]
`

Pa to je onaj parking kod onih zgrada što nisu dobile bukobrane!!!

Zašto samo zbog njih semafor, ZAŠTO!!!
Zato sto je taj "strucnjak" koji je potpisao da se tu postavi senafor gde je slepa ulica i mali privatni parking, u deficitu sa mozgom kao i ostali iz Gradskog sekretarijata za saobraćaj a na celu sa Dusanom Rafailovicem.
BTW Oni se pitaju i za ogranicenje na 50 km /h duz cele trase severne tangente !!
Eto sad znate ko odlucuje.
Свака ти је Његошева! :kk:
Возим се новом саобраћајницом, и једва сам чекао да се заврши...
Али запрепашћен сам простаклуком и идиотизмом тих "стручњака" који су то све "пројектовали" :grand:
Саобраћајница са 6 трака, и ограничење на 50 км/час као да је то нека једносмерна улица у близини школе?
Покушао сам да на таквом путу возим "по пропису", и зар је потребно да кажем да аутомобил једноставно НЕЋЕ да успорава него га пут просто вуче на већу брзину?
Такође и катастрофалне раскрснице за Борчу, Политику и укрштање са Панчевачким путем - опет проклети семафори!
Па бар ту је могло да буде кружних токова!
А када се покваре семафори, онда настаје хаос - када се са обилазнице укључује на Панчевачки пут према Панчеву, онда треба сачекати прво да прођу возила у смеру ка Београду, па затим возила у смеру из Београда!
Како возила стално пристижу, разуме се да би укључење на Панчевачки пут трајало читаву вечност!
Исто то важи за раскрсницу Мост - улица Цара Душана...
 
@Nick Slaughter

Rekoh ja bice sudara pogotovo kad ne rade semafori
 
Sta se desilo ? Kad ce neko da prodje da napravi video clip do pancevackog puta? Dali oni od one gornje krivine sta vuce prema zrenjanincu planiraju da produze auto put prema Pancevu ? E da dali ce ovaj novi semafor sto su stavili kad se predje most u Zemun raditi po principu kad ga neko uplai da predje ili da izadje sa autom ili ce raditi na vremenski (timing) ? Dali uopste kod nas postoji system da se semafor pali samo kad nadodje auto ili pesak ?
 
Vidjao sam na nekim nacrtima da postoji od te nagle krivine pravac do panceva, ali verujem da ce biti uradjeno za nekih 20 30 40 godina :)


Sent from my LG G2
 
@Tihi_SRB
Postoji sistem da kad vozilo stane do semafora tj. obeleženog dela puta da se onda semafor promeni, do tada je na glavnom putu zeleno upaljeno non stop, e sad ne znam da li je to i ovde urađeno (čisto sumnjam), ovo o čemu pričam ima u Pančevu na raskrsnici ulice Stevana Šupljikca i Milke Marković, Koliko sam video isekli su po parče asfalta i verovatno stavili nešto ispod pa ponovo stavili, jednom sam čekam u ulici M . Marković i jedno vozilo ispred mene je nije dovoljno otišlo napred tj nije zagazilo taj pravougaonik, pa je vozača jedan putnik iz autobusa koji je bio iza nas upozorio na to ... tek sam posle toga i sam obratio pažnju na asfalt tu jer me interesovalo na kom principu radi, jer senzore nisam video, a i skloni su krađi
 
Metal detekcija isjecene trake u obliku praugaonika povezano sa semaforom i zaliveno bitumenom
 
U mom gradu u Kanadi svi semafori rade na tom principu. U nekih 4 do 6 kvadratnih metara je postavljen nagazni sensor tj isecen je sfalat na vise praougaonika. Sad imamo i LED sekundaru mesto ruke pa tacno znas dali ces moci proci semafor I jako je vidljivo I preko dana . Koliko sam mogao da primetim na naxi-kamerama da su na Pancevackom mostu stavili nove putokaze pre odvajanja na zrenjaninac ? Ako neko moze da potvrdi ...
 
Neke od raskrsnica sa detektorima

1. Bulevar kralja Aleksandra - Veljka Lukića Kurjaka

2. Bulevar kneza Aleksandra - Botićeva

3. Bulevar oslobođenja - tramvajski prelaz Veterinarski fakultet

4. Nedeljka Gvozdenovića - Milana Vujaklije

5. Jovanke Radaković - Ladne vode

6. Bulevar kralja Aleksandra - Prvomajska

7. Bulevar kralja Aleksandra - Bajdina

8. Bulevar vojvode Mišića - Ruska

9. Radnička - Obalskih radnika

10. Ustanička - Specijalni sud


Ovo gore sam nasao na internetu, i bas sam se iznenadio. Navodno ceo rekonstruisan bulevar od Vuka ima detektore na raskrsnicama.
 
Vrh