Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365572#p365572:1qrbx72b je napisao(la):
Lord » 04 Jan 2016 11:04 pm[/url]":1qrbx72b]Neke od raskrsnica sa detektorima

1. Bulevar kralja Aleksandra - Veljka Lukića Kurjaka

2. Bulevar kneza Aleksandra - Botićeva

3. Bulevar oslobođenja - tramvajski prelaz Veterinarski fakultet

4. Nedeljka Gvozdenovića - Milana Vujaklije

5. Jovanke Radaković - Ladne vode

6. Bulevar kralja Aleksandra - Prvomajska

7. Bulevar kralja Aleksandra - Bajdina

8. Bulevar vojvode Mišića - Ruska

9. Radnička - Obalskih radnika

10. Ustanička - Specijalni sud


Ovo gore sam nasao na internetu, i bas sam se iznenadio. Navodno ceo rekonstruisan bulevar od Vuka ima detektore na raskrsnicama.

Ima ih i na Karaburmi, raskrsnica V.Micka i P.Lumumbe.
 
:violina:
Izgleda da je neko od drugara dobro primetio nove znakove na Naxi kamerama , vidi se da strce neki novi putokazi ! Ps kakva je situacija u Borci jel se oseti rasterecenje saobracaja ?
 
Putokazi na silazu sa Pančevačkog mosta su pogresni. Za Zrenjanin i Borču stoji desno, kao pre. Hajde za Borču, ali za Zrenjanin bi trebalo da bude da se ide pravo, kao za Pančevo, pa na SMT do Zrenjaninca i dalje za Zrenjanin. Da se deo Zrenjaninca od Krnjače do te iste petlje ne bi zagusivao.
 
Putokaz stoji kako treba, jer tuda jeste najblizi put ka Zrenjaninu.
Eventualno bi se teretni saobracaj trebao preusmeriti na novu saobracajnicu.
Ocekivanja da se sav saobracaj ka Zrenjaninu prebaci sa Zrenjaninskog puta na novu saobracajnicu su nerealna.
Guzva je i u Milosa Velikog, Takovskoj, Despota Stefana, pa po toj analogiji i tu bi putokaze trebalo postaviti tako da se kruzi recimo kroz Mirijevo, ili ispod kalemegdana...
 
Poenta je da se izmesti tranzit. Kako teretni, tako i putnički. Jer, svuda, a ne samo u Borči i Krnjači, najveću guzvu prave vozila koja prolaze kroz neku ulicu ili mesto, a ne ona kojima je odrediste tu.

Teretna vozila ni pod razno vise da idu Zrenjanskim putem delom od Krnjače do petlje. Imaju tranzit bas iz tog razloga.

Sa T6 saobracajnice, putokaz za Niš stoji desno ka Dobanovcima, tera te na obilaznicu, iako to nije blizi put. Što je ispravno, da ne bi zagusivao već prezagušenu deonicu od ,,Zmaja,, do Bubanj Potoka. To više nije tranzit.
 
А куда би ти возио, и да ли би себе сматрао превареним (тј. магарцем), ако те постављач знакова усмерава на дужи пут, иако легално можеш да возиш краћим?
(све под условом да возиш путнички аутомобил, за који нема рестрикција у саобраћају као за шлепер)
 
Nije taj put nesto mnogo duzi. Brze stizes i manje goriva potrosis. Tako da ne bi sebe smatrao prevarenim. A dok ti prodjes Krnjaču, sve i da nije guzva, moras 60, radar svaki dan. Pa zagusenje u Borči...Pa ti vidi sta je brze i jeftinije. Autom. A kamionom da ne pricam.
 
Prva i druga raskrsnica posle Pančevačkog puta (u smeru ka Zemunu).
I ovde primećujemo kriminalno izostavljanje uslovne zelene strelice za desno.
 
Није глупо ово што прича Блејд. Легално је и краће од Панчева до Земуна ићи кроз центар, па људи бирају обилазницу, јер је удобније и брже. Можда би требало да на путоказу стоје ознаке да оба пута воде ка Зрењанину. Мада, онај ко иде чешће у том правцу, временом ће испробати обе солуције па ће одлучити сам. Верујем да ће се многи одлучити за обилазницу, баш из описаних разлога.
 
Evo onog glupog semafora na 50m od raskrsnice sa Cara Dusana, slikanog od pravca lakat krivine.
Sto je najcrnje od svega, na znaku pise da je zabranjeno desno..
94ee2154de4af412d24bfb8faced359f.jpg
609ca184b0403a070a2c9a8b7a486e6b.jpg


Sent from my LG G2
 
Taj znak se verovatno odnosi na kamione, ispod njega ima dodatna tablica koja verovatno ukazuje da je skretanje desno zabranjeno za odredjenu kategoriju vozila.
 
:bg4:
Ja sam uvek za obilazni put pa makar bio duzi koji Km ! Em izbegnes guzvanjac em manje potrosis gorivo ! Putokazi su uglavnom katastofalni , sreca pa imamo danas Google maps ! A imamo i velikog vodju koju je promovisao novu deonicu brzog puta sa manjim ogranicenjima od 50na sat !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366429#p366429:20h0vrf6 je napisao(la):
savagt » 12 Јан 2016 09:46 am[/url]":20h0vrf6]Evo onog glupog semafora na 50m od raskrsnice sa Cara Dusana, slikanog od pravca lakat krivine.
Sto je najcrnje od svega, na znaku pise da je zabranjeno desno..

609ca184b0403a070a2c9a8b7a486e6b.jpg


Sent from my LG G2
Савогт, на знаку тј. испод њега на табли пише да је забрањено скретање за возила дужа од 10 метара, што значи за камионе шлепере, аутобусе и слична возила. Зато је тај знак и остао, што је сасвим у реду. Та уличица је ионако слепа и само је за становнике тих станова у низу.

https://www.google.rs/maps/@44.8578725, ... 6656?hl=sr
 
To sitno nisam stigao da procitam od slikanja u voznji. U svakom slucaju se zgrozim od neverice sada kad prodjem tu.

Sent from my LG G2
 
Koje su to pacerčine, ne mogu da verujem. Uvek je na sirotinji i zec šiljio patku. Voleo bi da mi neko od vas ili bilo ko drugi da realan argumet da je ovde cilj bezbednost, a ne kazna, kako bi se popunio budžet ovog našeg pašaluka.

Nikad nisam bio za to da se ne postuje zakon. Ali neka se podigne na realno ograničenje (minimum 80) , pa neka stoji radar, mada je i to smesno. Mogla bi stotka bez problema.

Zrenjaninski put je sigurno 3 puta manje bezbedan. A ogranicenje je (van naseljenih mesta kroz koja i pored kojih prolazi) 80.
 
Razmislja se smanjivanje dozvoljene brzine na 40km na sat na pravcu Pancevacki put -Pupinov most zbog bezbednosti pasa lutalica koji cesto znaju da pretrcavaju magistralu iz njiva I sumaraka !!!
 
Ja mislim da bi trebali da postavimo velike dušeke oko svih zgrada u Beogradu, ako neko reši da skače sa zgrade, pa da bezbedno padne...


Ma bre...I trebaju da nas je.u kada se ne bunimo i puštamo da nam država radi šta hoće. Hajde što živimo u robovlasničkom društvu, nego što trpimo razna ispiranja mozgova
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370785#p370785:39zpxrvi je napisao(la):
Blade » Tue Feb 09, 2016 11:07 am[/url]":39zpxrvi]Ja mislim da bi trebali da postavimo velike dušeke oko svih zgrada u Beogradu, ako neko reši da skače sa zgrade, pa da bezbedno padne...


Ma bre...I trebaju da nas je.u kada se ne bunimo i puštamo da nam država radi šta hoće. Hajde što živimo u robovlasničkom društvu, nego što trpimo razna ispiranja mozgova

Evo sta ti predlazes kao akciju da nas vise ne bi zaje.avali?
Ako treba peticije da potpisujemo. Pred vladu da idemo sa transparentima(Ako nam Mali dozvoli)..Nije problem..
Iskreno ogranicenje brzine je stvarno kriminalno, a izgovor da nije pun profil i da ostrvo na sredini nije dovoljno siroko je samo zabadanje sebi noza u ledja..Pa sada ste se setili da nije po standardu, sunce li vam kalaisano..
Ako nista drugo treba ogranicenje makar 80Km/h da bude.. Sigurno je put bolji od magistrale bilo koje...
 
Ako ikako mozemo kao građani da ulozimo zalbu na to, negde gde će se naš glas čuti, valjalo bi. A verujem i da bi smo od puno ljudi imali veliku podršku.
 
Pustio sam mail Beokom servisu sa pitanjem kome se treba obratiti sa zahtevom/molbom za promenu maksimalne dozvoljenje brzine ulice..
Valjda ce mi odgovoriti u neko skorije vreme(Ovog meseca :d)..
Ako neko drugi zna kome se treba obratiti neka napise..
-----
Ja ne idem cesto na tu stranu..Mozda 3-4 puta mesecno, a kada idem zbog ogranicenja mi je gotovo isto da li cu ici sa Novog Beograda(Kod novog groblja) na pancevac do Panceva ili cu ici preko Pupinovog mosta...
 
Vrh