Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

p1050429.jpg
Ni zastave ne umemo da okacimo kako treba...
 
Окретница 85-ице на Бановом Брду, на крају Пожешке, данас око 15 h:

banovo-brdo-osamdeset-pe.jpg


Ту окреће трамвај 12 и 50-ица, за Устаничку:

banovo-brdo-osamdeset-pe.jpg


Кога занима ред вожње:

banovo-brdo-osamdeset-pe.jpg


а онда угледах и 85-ицу, која је дошла из правца Борче, тј. Сајма, тј. Моста на Ади... пре рока:

banovo-brdo-osamdeset-pe.jpg
 
Popodne malo posle 16h.

Izvinjavam se na nešto lošijem kvalitetu materijala.
Ovaj mališan je dobar samo za po danju, a za noćne snimke drugi put nosim pro telo.

Posmatrao sam saobraćaj na raskrsnici.
Puno vozača iz smera Bataje htelo je da skrene na most, ali neće da može još.

p1050451.jpg

p1050453.jpg


Čačani postavljaju nedostajuće branike. Ubrzo su završili:
p1050454.jpg

p1050459.jpg

p1050460.jpg


p1050458.jpg

p1050462.jpg

p1050464.jpg

p1050470.jpg

p1050472.jpg

p1050468.jpg

p1050473.jpg
 
varos kapija":1v37cn4j je napisao(la):
Ni zastave ne umemo da okacimo kako treba...

Ne "mi", nego oni čiji je posao da to znaju, primete i isprave.
Da naš protokol (verovatno neki Megatrend eksperti) ne zna kao se postavlja NAŠA zastava, to je ... porazno.
Teši me da bar nije ispao diplomatski skandal sa zastavama Kine okačenim naopačke...
 
Magelano":1aod5wsb je napisao(la):
Saobracaj tek od sutra (najranije)...izvor Blj92 :) .... hvala nam svima sto dozivesmo ovo... s posebnom zahvalnicom i dubokim naklonom prema aktivnim membersima ovoga i drugih foruma :vops:
Ne nadjoh tu vest na B92.
Imaš li link?
 
Pa zar nisu mogli da naglase da je most danas otvoren SAMO za pesake/bicikliste ?!!?!?!?!?
Ubih se da nadjem informaciju...
 
Na vestima u 16H rekao je reporter sa lica mesta: "najranije sutra pustanje, jer nekakva inspekcija jos mora da odobri i izda upotrebnu ili neku drugu dozvolu"... ma nek' bude i sutra, sve je to OK.

I samo bih zamolio nadlezne, nemo' da skidate zastavice, bas su 'nako vesele i sarene, ma lepota jedna :)
 
Aj kad proveriš, javi. Moji idu za selo večeras, pa ako je otvoren most, da ga "overe". :)
 
Blic: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/520459 ... -za-vozila

Prvi automobili na Pupinovom mostu.
U Saobraćajnoj policiji kažu da je Pupinov most otvoren za vozila oko 17 sati.
Prvi autobusi na liniji 85 preko Pupinovog mosta krenuće sutra ujutru, i to u 4.20 sati iz Borče, a u 4.50 sa Banovog brda - kažu za "Blic" u Dispečerskom centru GSP-a.
 
Bilo Beogradskoj hronici da je pušten i ekipa Rts prešla sa upaljenim kamerama čitav put.
 
Evo u Beogradskoj hronici uključenje sa mosta. Saobraćaj KRENUO !!!!
 
Upravo se vratio.
Od ZR petlje do semafora u CD 7,9 km.
Od ZR petlje do početka mosta 6,2 km.
Već ima dosta automobila, pa i kamiona.
Utisak je, nakon mosta, da se voziš auto putem, nekako nema okolnih zgrada, pa je takav utisak.
ZR petlja jednostavna i sve u svemu lepo.
 
Do Krnjace novim mostom :)

Sto Pupinov most vremena ustedi,
to Zrenjaninac potrosi nepropusnoscu sve do skretanja za Ovcu (Pupinov:40min, 33km Vs Pancevacki: 20min 12km;relacija: Tosin Bunar - Metro Krnjaca; bez velike saobracajne guzve)

Sve u svemu onom pistom je nemoguce voziti 50!
Srecno svim vozacima i nadam se da ce nova saobracajnica
znatno rasteretiti sve mostove grada.
 
Sta je sa dekorativnom rasvetom mosta? Koliko se ja secam na renderima je most bio osvetljen.
 
nmilic":2qwe0eqm je napisao(la):
Do Krnjace novim mostom :)

Sto Pupinov most vremena ustedi,
to Zrenjaninac potrosi nepropusnoscu sve do skretanja za Ovcu (Pupinov:40min, 33km Vs Pancevacki: 20min 12km;relacija: Tosin Bunar - Metro Krnjaca; bez velike saobracajne guzve)

Sve u svemu onom pistom je nemoguce voziti 50!
Srecno svim vozacima i nadam se da ce nova saobracajnica
znatno rasteretiti sve mostove grada.
Nemaš 33km od Tošinog preko Pupinovog do Krnjače.
 
Greska kod kilometraze...nisam resetovao km a ni ukljucio mozak kad sam postovao..Zrenjaninac kriv a i most me je pozitivno uzdrmao ;)
 
Zar nije od mosta prema zrenjanincu trebala biti 70 ili 80 propisana brzina ?
 
nmilic, da li to znaci da je razdaljina Tosin Bunar - Metro Krnjaca novom saobracajnicom 33 - 12 = 21km, a kroz grad 12km?

Koliko je ogranicenje brzine na novoj saobracajnici po znakovima koji su postavljeni?
Koliko vidim preko mosta je ogranicenje 50 km/h!?
 
Ove zastave na kranovima su uzasne. Jutros sam prosao tuda oko pola 10, lasta je uveliko dovozila ispane mozgove.
Niko danas nije pominjao onu traku za bicikliste
 
Prošao sam večeras i, ovako iz glave, imam tri glavna utiska: prvi je pozitivan - jako dobro je što je osvetljenje postavljeno celom dužinom izgrađene deonice. Drugi i treći utisak su negativni: na celoj dužini deonice u oba smera nema ni jednog parkinga (budući da nema zaustavne trake ovo je jako nezgodno), a naravno i poznato - zaista je bezvezna situacija sa biciklističkom stazom. Naročito je glupa staza u smeru KA mostu, jer počinje u ničemu (!), jednosmerna je, a na njenom početku naravno nema pešačkog prelaza ili pasarele preko puta => ne postoji ni jedan legalan način da dođete na taj krak staze i vozite KA mostu i Zemunu. ;)

Inače, put je izgrađen i pušten do petlje za SC Kovilovo, uključujući tu petlju. Petlja na Zrenjanincu je dobra (prava puna detelina). Kvalitet završnog sloja asfalta je slab - dosta je neravno (trese), spojevi su čak veom loši...
 
Vrh