Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Extra !!! Odusevljen sam! Ima li neko snimak i vazduha iznad cele trase od Zrenjaninca od mosta ? :gobb: :kk:
 
Homer Jay":2ldty7kk je napisao(la):
GOJE":2ldty7kk je napisao(la):
Danas je stvarno VELIKI DAN za Beograd. Koliko veliki - shvatićemo onog dana kada se bude otvorio sledeći GRADSKI MOST!!!!!

Ne usuđujem se da pomislim kada bi to moglo da bude (a ni koji most).

Zapravo, čudno je kad shvatiš da se po prvi put posle šest godina u Beogradu ne gradi nijedan most :D Nadamo se da će ta pauza kratko trajati (a i juče je potpisan memorandum koji nam daje nadu da će Dunav uskoro ponovo biti premošćen).

I slažem se - veliki dan za naš grad :pob:

Ja bih samo još da se zahvalim svim forumašima koji su u prethodne tri godine vredno pratili izgradnju mosta i donosili nam sjajne fotografije sa lica mesta.

Slažem se da je most kod Vinče nekako moguće predvideti i zamisliti na srednji rok, ali sam zato i napisao "gradski most". Zaista ne mogu da zamislim (čak ni na duži rok) šta će i kada biti planirano.
 
Da, za mostove u gradu je već pitanje - Ada Huja se diskretno pominje samo u planovima, dok postoji i ta mogućnost budženja Zarićevog mosta zbog "Navodnog Beograda" (što mu dođe kao izgradnja novog mosta).

Na periferiji, s druge strane, će verovatno i pre Vinčanca, biti izgrađena druga polovina Ostružničkog mosta, a kako stvari stoje Kinezi će graditi i jedan most kod Obrenovca u sklopu autoputa ka CG.
 
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nikolić citirao Tarabića pred kineskim premijerom: Doći će žuti ljudi sa istoka i piće vodu sa Morave


- Pre 200 godina bio je kod nas jedan mudar, ali nepismen čovek, a bio je prorok. Nikada nije čuo za Kinu, ali je rekao: 'Doći će ljudi sa istoka, žuti ljudi, i zavladaće svetom. Oni će piti vodu sa srpske reke Morave" - ispričao je predsednik Tomislav Nikolić delić Kremanskog proročanstva Mitra Tarabića.
  - Otišli smo dalje nego što je naš prorok prorekao. Neverovatno je kako vodite svoju državu i narod -  dodao je Nikolić u razgovoru sa kineskim premijerom.
 
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić i kineski premijer Li Kećang sastali su se u Palati "Srbija". Nikolić je rekao da Kina i Srbija nastavljaju prijateljstvo koje je ranije započeto.
 
Kina je uvek veoma mudro usmeravala privredu i zato su kineski investitori širom sveta, rekao je predsednik Srbije Tomislav Nikolić tokom susreta sa kineskim premijerom.
 
Li Kećang je posetu Srbiji ocenio kao veoma uspešnu.
 
 - Drago mi je što nastavljamo prijateljstvo koje su započeli ljudi pre nas -  rekao je Nikolić na početku razgovora sa kineskim premijerom.
 
 - Mislim da ste imali uspešan razgovor (tokom Samita 1+16), da ste naišli na različite reakcije u Evropi, neki koji misle da su mnogo veliki žele da minimiziraju značaj Kine u Evropi - dodao je Nikolić.
 
Kineski premijer Li Kećang je rekao da mu je veliko zadovoljstvo zbog susreta sa predsednikom Srbije. Li je Nikoliću preneo pozdrave kineskog predsednika Si Đipinga.
 
Kineski premijer posetu Srbiji ocenio kao veoma uspešnu i dodao da se zalaže za unapređenje odnosa između Kine i EU.
 
Nikolić je rekao da je Evropa veoma zainteresovana za saradnju sa Kinom.
 
"Kina je primer koliko smo pogrešnih modela država izabrali i pogrešnim modelom smo sebe unazadili. Država se sklanjala od privrede i pustila kapitalu da sam odlučuje bez planiranja", naveo je Nikolić.
 
"Čestitam vam na onome što ste uradili u Africi"
 
Prema njegovim rečima, ako pustite privrednike da se sami snalaze niste sigurni da ćete obezbediti dovoljno sredstava za budžet.
 
 - Kineska država je uvek bila zainteresovana kako radi privreda i veoma mudro usmeravala privredu i zato su kineski investitori širom sveta -  naveo je Nikolić.
 
 - Čestitam vam na onome što ste uradili u Africi, u Latinskoj Američici, ostala je još  Evropa -  podvukao je Nikolić.
 
 - To je jedini kontinent koji ima negativnu stopu rasta, zato što mi Evropljani mislimo da ćemo uvek biti najjači, najpametniji i najbogatiji, a da će drugi da rade za nas - da kopaju rudu, snabdevaju energentnima, drugi da za nas proizvode jeftino, a mi da prodajemo skupo - ispričao je Nikolić.
 
Predsednik Srbije je podsetio da je Kina jedina ostala uz Kubu, kada su joj SAD uvele sankije, a juče smo saznali da će SAD i Kuba obnoviti diplomatske odnose.
 
 - To je samo znak da je Kina desetinama godina bila pametnija od drugih, ali to je mudrost koja se nasleđuje od civilizacije -  naveo je Nikolić.
 
Predsednik Nikolić prethodno je razgovarao sa članovima delegacije "China Machinery Engineering Corporation", koja je gradila mosta Zemun-Borča.
 
 
Januar 2012 - decembar 2014, u intervalu manjem od 3 godine su pustena u saobracaj 2 velika mosta u Beogradu.

U medjuvremenu Bec i Budimpesta nisu izgradili nijedan.

Imamo razloga da slavimo.
 
Divan dan za naš grad. Nadam se da ćemo moći uskoro da pratimo izgradnju nwkog novog mosta, recimo drumski metro moat u SA.
 
Evo i Somborac se oglasio:

9523_03-strip1.jpg
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=937728

Srbija | četvrtak 18.12.2014. | 11:41
"'Pupin' važniji od 'Mosta na Adi'"
Izvor: B92, Beta

Beograd -- Bivši gradonačelnik Beograda Dragan Đilas kazao je da je "Pupinov most" na Dunavu važniji za Beograd od Mosta na Adi, preko Save.
Razlog za to je, kako je naveo, jer će napokon biti izmešten teretni sabraćaj iz centra Beograda.
Đilas je posle otvaranja mosta koji spaja naselja Zemun i Borču, kazao novinarima da će ta saobraćajnica omogućiti i razvoj leve obale Dunava.
Đilas je podsetio da su domaće firme uradile veći deo posla na izgradnji mosta i pristupnih saobraćajnica, iako je bilo predviđeno da domaće i kineske kompanije urade po pola posla.
Đjilas je bio gradonačelnik Beograda u vreme kada je potpisan ugovor o izgradnji "Pupinovog mosta", a za vreme njegovog mandata izgrađen je i most preko Save kod Ade Ciganlije, koji spaja naselje Čukaricu i Novi Beograd.
"Na 'Pupinovom mostu' je radilo 1.700 naših radnika, a 300 kineskih. Izvađeno je dva miliona tona kubnih metara peska iz Dunava i 500.000 tona kamena je prevezeno železnicom iz Malog Zvornika da bi bio ugrađen u pristupne saobraćajnice, i sve su to uradile domaće firme", istakao je Đilas.
On je kazao da je "presrećan što je završen taj veliki projekat, jedan od najvećih građevinskih poduhvata u Srbiji".
Đilas je rekao da se rado odazvao pozivu premijera Srbije Aleksandra Vučića da prisustvuje današnjem otvaranju mosta.
"Treba da sarađuju oni koji su bili na vlasti, i oni koji su sada na vlasti. Ne treba da ratujemo, već da radimo zajedno da građanima bude bolje", kazao je Đilas.
"Pupinov most" otvorili su danas premijeri Srbije i Kine Aleksandar Vučić i Li Kećijang.
To je prvi beogradski most preko Dunava izgrađen u poslednjih 79 godina.

Premijer Srbije Aleksandar Vučić podsetio je otvarajući most da su ugovori o izgradnji mosta potpisani pre više godina i da je odluku donela bivša vlada, a da je ova vlada završila ono što su oni započeli. "Zato sam zahvalan i predstavnicima te vlade, bivšem gradonačelniku Draganu Đilasu, koji je i prisutan na otvaranju", rekao je Vučić. On je naveo da želi da gradi zemlju u kojoj će ljudi različitih ideja da se poštuju, a u kojoj će sve vlade da dele istu posvećenost prema blagostanju ljudi.
 
Danas 10-12h.

Da će most biti svečano otvoren u to se nije ni sumnjalo.
Zato prvo da vidimo ono što je vest, a i interesuje široku populaciju,
jer što bi mi bili lošiji od naše tzv. štampe :mrgreen:

I na drugom kraju mosta je uklonjen tombstone:
p1050385.jpg

p1050386.jpg


A evo gde je završio deo onog sa zemunske strane:
p1050422.jpg

p1050423.jpg

... dakle u furdi iza tribina.

Idemo od početka. Bez komentara, ima dosta slika:
p1050308.jpg

p1050307.jpg

p1050309.jpg

p1050310.jpg

p1050311.jpg

p1050312.jpg

p1050313.jpg

p1050315.jpg

p1050317.jpg

p1050318.jpg

p1050319.jpg

p1050320.jpg

p1050321.jpg

p1050322.jpg

p1050325.jpg

p1050327.jpg

p1050329.jpg

p1050331.jpg


Na sredini mosta je bila tribina za govornike:
p1050332.jpg

p1050334.jpg


A ovo je bila specijalna anti-dron naprava:
p1050336.jpg


Bilo je i dosta posluženja, u vidu toplog čaja:
p1050337.jpg


Tribina za trudbenike:
p1050338.jpg


p1050341.jpg

p1050343.jpg

p1050344.jpg

p1050346.jpg

p1050347.jpg


Stiže moto kolona:
p1050348.jpg


Bio je i Đilas, u prvom redu levo, karakteristične boje kose :)
p1050350.jpg


p1050351.jpg

p1050352.jpg

p1050357.jpg

p1050368.jpg


U toku govora krenuo je masovni exodus:
p1050370.jpg

p1050371.jpg

... prosečan profil posetioca.

Odmah je krenulo čišćenje i demontaža:
p1050374.jpg

p1050375.jpg

p1050377.jpg

p1050380.jpg


Izgleda da su malo precenili posetu - ograda i organi reda sve do kraja mosta:
p1050381.jpg

p1050382.jpg


Bot trans:
p1050384.jpg

p1050389.jpg

... izgleda u organizaciji malog :mrgreen:

p1050390.jpg

p1050392.jpg


Ostaci aljkavog rada:
p1050395.jpg


Cirkus se pakuje i putuje u drugo mesto:
p1050397.jpg

p1050398.jpg

p1050400.jpg

p1050399.jpg

p1050401.jpg


Ono mesto:
p1050402.jpg


p1050403.jpg

p1050404.jpg

p1050409.jpg


Ovde ko je bio bio je:
p1050408.jpg


Eto biznisa:
p1050415.jpg

p1050430.jpg

p1050437.jpg

p1050436.jpg


Pogled sa tribine:
p1050421.jpg

p1050426.jpg

p1050427.jpg


... a iza je ono:
p1050424.jpg


p1050429.jpg

p1050434.jpg


A onaj suvenir kupatilo-wc su zabašurili:
p1050435.jpg


p1050438.jpg


Eve ga, mali i stidljiv:
p1050439.jpg

p1050440.jpg


Čistači pozor:
p1050442.jpg


Eto oznaka i za teretni saobraćaj:
p1050443.jpg

p1050444.jpg


p1050445.jpg

p1050448.jpg

p1050449.jpg

p1050450.jpg


Gotovo. Nema više. Izvinjavam se što nema fotografija sa znate kim već.
Mislim nema smisla da ga i ovde gledamo :wink:

P.S. Puštanje saobraćaja se očekuje oko 17h.
 
Zašto se sve severno od Dunava zove Borča?
Mislim, razumem zašto, ali ima li ovaj zapadni deo kod mosta nekakvo ime?
Borča mi zvuci - pa, kao Ovča i Krnjača.
 
vlasta":20ed7c63 je napisao(la):

Bot trans bira samo Solarise, da guzama bude udobno. Kad se setim samo priča oko toga koliko su bili protiv istih nepatriotskih, EU, poljskih kanti a sad samo marku gledaju :wink:
 
Vlasto :kk: +++ za ovu poslednju reportažu i jedno veliko hvala za sve prethodne slike i izveštaje sa gradilišta!
 
Nepopravljivi optimista":1d0zhi3c je napisao(la):
vlasta":1d0zhi3c je napisao(la):

Bot trans bira samo Solarise, da guzama bude udobno. Kad se setim samo priča oko toga koliko su bili protiv istih nepatriotskih, EU, poljskih kanti a sad samo marku gledaju :wink:
Ово је за затвор! Злоупотреба службеног положаја, коришћење наших пара (горива, аутобуса, возача) зарад партијске/државне пропаганде.
 
Očigledno da smo dobili od šeika na poklon jarbole jer vlast malo malo pa tura jarbole na partijske manifestacije, prvo na vojnoj paradi pa ovde jedno pedesetak...
 
Zašto se sve severno od Dunava zove Borča?
Mislim, razumem zašto, ali ima li ovaj zapadni deo kod mosta nekakvo ime?
Borča mi zvuci - pa, kao Ovča i Krnjača

Pa ne zove se sve, ovo bi bilo ispravnije da bude most Zemun (Galenika) - Kovilovo jer te dve tačke spaja (to je to zapadno što pitaš) Činjenica je da je Borča vremenom izrasla u najveće naselje na levoj obali pa se zbog toga poistovećuje.

Usput da svima zahvalim na brojnim reportažama. Vlasto tebi smo do neba zahvalni jer si ti omogućio da se gradnja u elektronskoj formi ovekoveči. Zaista se nadam da će biti još ovakvih mostovskih projekata u Bg i da će saobraćaj i kvalitet života svih građana sa obe strane reke da se poboljša.
 
vlasta je napisao(la):
Danas 10-12h.

A evo gde je završio deo onog sa zemunske strane:
p1050422.jpg

... dakle u furdi iza tribina.

Neko je vec "opravio" glavnu plocu... ostali samo dugmici, ovaj mislim, postolje...

Ovde ko je bio bio je:
p1050408.jpg

cemu li sluzi ovaj oluk ?

Vlasto, veliko pozitivno brojanje za izvestaj sa lica mesta i sve predhodne reportaze :D
 
први пут у историји да се спаја Срем и Банат :gobb:
 
Lep dan. Da ga dugo koristimo i lepo održavamo! :)

Hvala mnogo svima koji su nas na ovoj temi svih ovih godina obaveštavali o napretku radova, fotografisali, snimali... :pob:
 
Bilo bi dobro da neko potvrdi da je saobracaj krenuo.

Iako mi je do Krnjace duplo dalji put, ja bih da pozdravim most na dan otvaranja :gobb:
 
Saobracaj tek od sutra (najranije)...izvor Blj92 :) .... hvala nam svima sto dozivesmo ovo... s posebnom zahvalnicom i dubokim naklonom prema aktivnim membersima ovoga i drugih foruma :vops:
 
Vrh