Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

@trialin
+1 :)
ne bih se iznenadio i da osvane sutra u BGDu
a ako cemo posteno , i sto da ne kad ga stvarno oni i prave :p

@dzonihsv
nisam dao plusic za onu fotku (mada je jako informativna)
tvoje su bolje :)
pa cim se malo prosuši vec sam u isčekivanju novih :)
 
Wile E. Coyote":18in8x2z je napisao(la):
dzonihsv":18in8x2z je napisao(la):
Naravno, pored njih ima i komentara tipa ''Aj, omladino DS-a, dosta više spamovanja'' i slično.
Па зар прођу такви коментари?
Ima ljudi koji profesionalno pisu takve komentare za DS-ovce i ostale.To je i priznao jedan clan SSC-a koji je bio ranije radio kao moderator komentara na b92.Vidis sa iste IP adrese iste pohvalne komentare a svakih 2minuta drugo ime.A isti IP.

Inace,ne izvukoh nista od kineza jucer,okasnih na izlozbu,pa su vec otisli svi kinezi a nije ostalo ni kineske hrane :(
 
blagoje":2x8zqcfc je napisao(la):
BOKI SMOKI":2x8zqcfc je napisao(la):
orion":2x8zqcfc je napisao(la):

Последњи коментари

vboro kali | 11/10/2011 07:50

Gradonačelniće svaka čast ,ovim tempom most će biti završen do izbora , možda i pre .Koliko su radovi krenuli brzim tempom vidi se po broju radnika , pa se zbog toga već oseća manjak kineza u Kini .


Izes mi sve ako ovaj nije clan DSa


Ovo greškom nije cenzurisano na sajtu. Administrator nije primetio ironiju. Šta više, ovo nije ironija, ovo je sarkazam.

Ja mislim da je jedini sarkazam to da se oseca manjak kineza u kini, ali je ovom porukom podrzao DS u sustini. Kao Ceucesku kad je rekao da je 101% glasalo za njega.
 
BOKI SMOKI":2dydutcn je napisao(la):
Ja mislim da je jedini sarkazam to da se oseca manjak kineza u kini, ali je ovom porukom podrzao DS u sustini. Kao Ceucesku kad je rekao da je 101% glasalo za njega.

Pa zar ti nije sarkastično kad kaže da će ovim tempom most biti izgrađen pre izbora. Izbori su najkasnije za šest meseci, most nije ni počeo da se gradi, a i tempo je stvarno na zavidnom nivou. Tip koji je ovo pisao je pravi vragolan.
 
To je to što se tiče fotki ovog projekta sa moje strane! Propade moj plan da svakog meseca napravim po jednu reportažu.

Naime, zbog učestanih ''poseta'' romske populacije i zbog ljudi koji ne podržavaju ovaj projekat, po rečima Vladimira (radnik obezbeđenja), Kinezi su angažovali obezbeđenje koje je operativno 24h.
Reko' da nešto izmuvam i da vidim da li mogu uspeti srediti da napravim koju fotku... ali, još jedna stativa. Treba mi akreditacija (valjda novinarska), pa da odem do uprave gradilišta da zakažem termin za fotkanje.
Ja reko' da probam opet još koju taktiku i kažem da kao fotkam za sajt Beobuild i da su fotke nekomercijalnog karaktera. Međutim, rečeno mi je i da bez obzira na to, moram imati akreditaciju, pa onda da dođem.

Elem, jbga - u skrećenoj verziji.

Do sledećeg ''kuckanja''...
 
Eh dzoni :(

Sad cu da poteram ove Beobildovce da napravimo neku reportazu,mada nema sta sada da se slika.

Obecavam da cu Igora da poteram da ubacimo i tebe u ekipu Beobuilda koja bude isla na slikanje gradilista.To je najmanje sto mozemo da ucinimo :gobb:
 
Uistinu, i nema mnogo napretka u odnosu na to kad sam bio prošli put. Isto ono sa fotke koju sam postavio na prošloj strani, samo što je sad to odrađeno skoro do Dunava. Mada, tamo gde im je ''baza'' i nisam zalazio (zabranjeno, trte-mrte...), ali su i tu sad nešto radili, neko ''igralište'' valjda asfaltirali, pa kao mere sastav terena, itd.

Nije frka, nema potrebe da idem sa ljudima. Nek' oni rade svoj posao, neću da smetam. Ja sam to ovako samoinicijativno hteo da obilazim gradilište (plus da fotkam da i ostali članovi Beobuild-a vide kako teku radovi) jer i ovako vozim bajs kad god mogu, a tuda kuda se gradi most sam prošao mnogo puta, te dobro poznajem kraj i imam neke svoje rute kuda uživam vozeći se ovoj stranom Dunava.

U svakom slučaju, kad bude nekih fotki, verujem da će neko već postaviti. :)
 
Ovako grade i po Africi. Prvo naprave sebi kuce, dovedu par hiljada radnika, sagrade sta treba, a posle se i ne vracaju nazad u Kinu. Oni tamo u tom njihovom naselju grade sportske terene i infrastrukturu, kao da planiraju da podizu Kineski zid, a ne most koji ce biti gotov za dve godine. Verovatno ce most krenuti da se gradi cim budu gotovi obdaniste i skola.
 
Po tebi bi trebalo da rade 20 sati dnevno i da ona 4 sata odspavaju u vrećama?
 
Нека. Било би лепо да то буде зачетак неког Трећег Београда, на који се већина форумаша ложи.
 
Taj treći Beograd treba srušiti i ljude preseliti u prvi i drugi Beograd, objekte i zemljišta neka preuzme država a njima neka izgradi stanove pa onda pančevački put produžiti do AP NS-BG i eto obilaznice/prstena oko beograda. :D
 
Veliki Vracar":1csb2aa4 je napisao(la):
Po tebi bi trebalo da rade 20 sati dnevno i da ona 4 sata odspavaju u vrećama?

Ne, nego da angazuju domace podizvodjace i radnu snagu umesto da dovlace par hiljada kineza iz Kine; koji se posle tri godine rada ovde nece ni vratiti u Kinu, jer ce steci uslove za odobrenje stalnog boravka.
 
Kinezi grade most, naši grade saobraćajnice. Barem je tako bilo do pre koji mesec.
 
Erysimum Cheiri":2m9ix2cc je napisao(la):
Ne, nego da angazuju domace podizvodjace i radnu snagu umesto da dovlace par hiljada kineza iz Kine koji se posle tri godine rada ovde nece ni vratiti u Kinu, posto ce steci uslove za stalni boravak.

Ma nije to nista strasno, posle 10 godina ce se radjati male Jelene Liu Feng i mali Jovani Fun Li koji ce znati da govore srpski...
 
ne vidim ništa loše u tome da ostanu ako im je lepo. možda nešto i naučimo od njih.
 
Sto pricate kojesta ljudi.To su profesionalni radnici koji posle ove sljake idu dalje,nisu ovo u pitanju sakupljaci sekundarnih sirovina vec kvalifikovani radnici koji bez obzira sto nemaju fakultet,su nauceni da dobro rade.

Ili mozda lose pretpostavljam pa cemo imati brdo bezubih Harija(ko je gledao build it bigger epizodu o mostu preko Ade,zna o cemu govorim) :)
 
Erysimum Cheiri":1asjhr19 je napisao(la):
Veliki Vracar":1asjhr19 je napisao(la):
Po tebi bi trebalo da rade 20 sati dnevno i da ona 4 sata odspavaju u vrećama?

Ne, nego da angazuju domace podizvodjace i radnu snagu umesto da dovlace par hiljada kineza iz Kine; koji se posle tri godine rada ovde nece ni vratiti u Kinu, jer ce steci uslove za odobrenje stalnog boravka.

Ili si neinformisan ili nedobronameran?!
Mi smo bar imali pre 70 leta velike probleme od teorija iz pivnice... Trebalo bi da smo imuni na tu vrstu teskobe.
 
Ne, nego je to kineski poslovni model. Ne znam kakvu pivnicu spominjes, ali imas gomilu takvih situacija po Africi i Juznoj Americi - to je opste-poznata stvar.

Uostalom, koliko kineza je doslo posle '99 u Srbiju odmah nakon bombardovanja... Kinezi su najveci gradjevinski investitori u Africi i Juznoj Americi i to kod njih tako funkcionise. Dodju, dovedu svoju operativu, a radnici ostanu. Kini je to u interesu posto ionako imaju previse radne snage koja ce sa razvojem drustva samo da poveca socijalne pritiske na kinesko drustvo (politika jedna porodica, jedno dete; motivisanje emigracije itd...)

Imate i u tekstu koji je linkovan ovde: ti skolovani kineski inzenjeri koje spominjete zive na Dedinju i kazu da je Beograd zaostao u odnosu na Shangaj, taj nece, naravno, ostati. Medjutim, radna snaga u Kini uglavnom dolazi sa sela i tamo postoje ogromne razlike u standardu i nacinu zivota izmedju ruralnih i urbanih sredina.

Ne kazem da mi smetaju kinezi, mislim vec ih ima na stotine u Beogradu. Nista novo.

PS: Nema potrebe za nervozom, razno-raznim kvalifikacijama (spominjao si neki nivo diskusije iz pivnice?) - diskutujmo kao civilizovani ljudi.
 
naravno da ne znaš koje pivnice...

bitno je da si provalio kako funkcioniše kineska ekonomija
 
Ja se stvarno izvinjavam sto vam kvarim sliku o "kineskom ekonomskom bumu" i Kini kao "svetkoj sili koja samo sto nije preuzela primat u Svetu". Whatever, ali pre nego sto pisete nesto - podrazumeva se da znate o cemu pricate.

An Ohio University database estimates the total number of Chinese in Africa at 137,000, the same figure Taiwan's government provided in 2001 (Taiwan's estimate in 2004 was 154,000).

Political scientist Emmanuel Ma Mung estimates the number to be between 270,000 and 520,000, with between 70,000 and 80,000 contract migrants. However, Xinhua, China's official news agency, estimates the total population to be significantly larger — as many as 750,000 Chinese working or living "for extended periods" on the continent.

The last ten years have seen important migratory movements from China towards Africa. The phenomenon is not well known, but comparing different sources reveals three kinds of migrations: a labor migration within the frame of public works realized by big Chinese enterprises, an entrepreneurial migration composed mainly of traders, and a proletarian migration in transit in Africa waiting for opportunities to go on to European countries. The article gives a succinct description of these migrations and explores their possible relation with the new foreign policy of the People's Republic of China.

http://www.migrationinformation.org/Feature/display.cfm?id=690 (mada mozete da nadjete koliko hocete tekstova o tome)
 
Ne, 750 000! Ne, nemoj mi prici!

Alo bre, Kina ima 1,331,460,000 ljudi (kaze Google, ja da mu verujem).... Pa mi imamo toliko radnika u inostranstvu, a kamoli tolika zemlja.

To je 0.05% stanovnistva Kine! Da pojasnim, to bi bilo kao da mi imamo 4200 radnika koji rade u inostranstvu.

Neka dodju, dobrodosli su. Dobra klopa, vredno rade, kul ljudi, uce jezik. Alal vera.

EDIT: Plus za pivnicu. Genijalan potez. :)
 
Cheri,zbog pada naseg stanovnistva nema nam druge nego da se stopimo sa nekim narodom.Mislim da je najbolji izbor kineski narod jer rusi nemaju dovoljno ljudi ni za sebe.
 
Vrh