Šta je novo?

Severna Tangenta, Most Zemun - Borča

Zuma":3d4aix9b je napisao(la):
Sad malo računa. Uzmimo najgori slučaj. Ako su 22. aprila tek započeli segment gde je oplata, a ovaj koji rade danas neka je gotov 75%. To znači da im je trenutni tempo u najgorem slučaju 3,75 segmenata za 62 dana, ili 17 dana po segmentu. Kako se preostali poslovi završavaju, radnika na onim koji su preostali ne mogu imati manje. Dakle najgori slučaj spajanja uzvodnog dela mosta je za 39 dana, ili 24. Jul. (viewtopic.php?p=285753#p285753)

Igor":3d4aix9b je napisao(la):
Izvor: Beobuild.rs

Završeno spajanje obala na Dunavu

Ne mogu da verujem! Omašio sam u proceni za čitava 4 dana :D
 
mekbejn":urzynun1 je napisao(la):
ako bude 50 km/h, biće to strašno loše rešenje.

I takođe strašno primamljivo saobraćajnoj policiji
Pa zar nije budzet prazan, treba ga popuniti kako god...
 
spatiotecte":2w2qt0id je napisao(la):
laki72":2w2qt0id je napisao(la):
mekbejn":2w2qt0id je napisao(la):
ako bude 50 km/h, biće to strašno loše rešenje.

I takođe strašno primamljivo saobraćajnoj policiji
Pa zar nije budzet prazan, treba ga popuniti kako god...

Ja bas ne zelim da punim budzet na taj nacin.
Да оће да пуне дуџет, имају непресушан извор финансија - непрописно паркиране и бахате суграђане. Како њих не дирају а бахато паркирање порприма облике мутираног вируса, закључак је да им је циљ да малтретирају нормалан народ на најприземније начине.
 
Veliki Vracar":2e5tgtx5 je napisao(la):
Како вам се чини ширина пешачко-бициклистичких стаза
140718-STNG-63.jpg
I radujeme sto uošte postoji i rastužuje
jer nije predvidjeno povezivanje ni sa jednom-ikakvom biciklističkom stazom :o
 
mekbejn":3s9tt6g1 je napisao(la):
ako bude 50 km/h, biće to strašno loše rešenje.

I takođe strašno primamljivo saobraćajnoj policiji

zar to nije ograničenje predviđeno zakonom, izgleda zakoni u bgu ne važe
 
Gargoyle":qo6ll16k je napisao(la):
mekbejn":qo6ll16k je napisao(la):
ako bude 50 km/h, biće to strašno loše rešenje.

I takođe strašno primamljivo saobraćajnoj policiji

zar to nije ograničenje predviđeno zakonom, izgleda zakoni u bgu ne važe
За улицу у насељеном месту... Ово је де факто пут ван насељеног места, обилазница, са једном једином раскрсницом негде на средини, са по две саобраћајне траке у сваком смеру. 50km/h се овде може сматрати брзином неприлагођеном условима саобраћаја :laugh:

Елем, у нормалној земљи би на оваквом путу ограничење било 90 или 110, уз смањење ограничења на 60 пред раскрсницу.

Код нас трпају ограничења где стигну без икаквог разлога, и онда није ни чудо што људи не поштују. Нпр, на аутопуту ка Новом Саду, код Инђије је 3 године стајао знак за радове на путу и ограничење на 80, а радови увелико завршени... Прођеш једном, успориш. Нигде радова, нормалан аутопут. Други пут, успориш. Опет исто. Трећи пут видиш да праве мајмуна од тебе и наставиш 120...
 
boca-ica":1u87m9t3 je napisao(la):
Veliki Vracar":1u87m9t3 je napisao(la):
Како вам се чини ширина пешачко-бициклистичких стаза
140718-STNG-63.jpg
I radujeme sto uošte postoji i rastužuje
jer nije predvidjeno povezivanje ni sa jednom-ikakvom biciklističkom stazom :o
Ту још може да се уђе у Прегревицу која је нека бициклистичка траса, и то означена. Из ње се може до постојећих стаза на кеју, преко мухара или неклм стазицом са бајсем у рукама :(

Али где одлазиш преко моста? До центра ничега, до раскрснице од које нема даље али се зна да има семафор...

Гаргојле, погледај мапу, да ли ти ту нешто личи на насељено место, па потом упореди са профилом саобраћајнице...
Неуспех је и 80, 50 је катастрофа.
 
Gargoyle":30ky8wt2 je napisao(la):
mekbejn":30ky8wt2 je napisao(la):
ako bude 50 km/h, biće to strašno loše rešenje.

I takođe strašno primamljivo saobraćajnoj policiji

zar to nije ograničenje predviđeno zakonom, izgleda zakoni u bgu ne važe

Prvo cu se osvrnuti na opasku "izgleda zakoni u Bgu ne vaze"

Vaze ili ne vaze isto koliko i u ostatku Srbije.

E sad da obrazlozim "nase zaprepascenje" na ideju da ogranicenje 50.
Prvo most se ne nalazi u zoni naselja, kao ni veliki deo ove saobracajnice koja vodi do njega.
Takodje, profil saobracajnice nije gradska ulica vec brza saobracajnica.
To sto su nasi polupismeni strucnjaci sebi dozvolili da sirom Srbije gde god ima jedna kafana ili trafika, stave ogranicenje na 50km/h , pa cak i manje osim sto izuzetno usporava saobracaj, nazalost ne doprinosi ni bezbednosti u saobracaju, vec naprotiv stvara jos goru situaciju.
Na kraju krajeva, ne treba biti skolovan, niti genije, ne treba cak ni imati novca da se putuje. Dovoljno je znati koristiti internet, pa samo koristeci mape, slike i video snimke videti kako zemlje koje imaju mnogo manje restriktivne propise po pitanju brzine imaju i manji broj saobracajnih nesreca u odnosu na obim saobracaja.
 
mislim da nema potrebe sekirati se, ko uopšte u bgu vozi 50? u kneza miloša svakako niko
 
"Realnih 80kmh" :)

Evo danas negde oko 10h preko mosta na Adi niko ispod 90-100kmh. Autoputem od Zmaja do aerodroma niko ispod 130-140kmh.

Ograničenja su kod nas besmilica, niko ih ne poštuje. Nikad nije i nikad neće.
 
Ima prepreka za realnih 80km jer postoje pešački prelazi u nivou i semafori sa ukrštanjima. Da je projektovano bez semafora i bez pešačkih prelaza onda bi bilo tako.

Vozih i ja danas 120 na autoputu preko gazele. Samo da se postavi MUP tamo lupao bi fine parice.
 
Nebulozno je da zbog jedne raskrsnice sa pešačkim prelazom cela deonica ima ograničenje 50. Pa zna se kako se to radi, ograničenje 200m pred raskrsnicu, kamera i gotovo.
 
Kartograf":tyqx6il7 je napisao(la):
"Realnih 80kmh" :)

Evo danas negde oko 10h preko mosta na Adi niko ispod 90-100kmh. Autoputem od Zmaja do aerodroma niko ispod 130-140kmh.

Ograničenja su kod nas besmilica, niko ih ne poštuje. Nikad nije i nikad neće.

Tako je, nocu autoputem kroz Beograd moze opusteno da se vozi preko 200 kmh
 
А где вам се жури?
Сећате ли се оне ТВ емисије када су Алвировић старији и млађи возили од БГД до Златибора (чини ми се 236 км)?
Старији је поштовао сва ограничења а млађи само црвено и пуну линију.
Шта мислите колико је раније стигао Алвировић млађи?
 
Nisam gledao bilo bi fino ako ima i klip da se okaci. Ali nam u svakom slucaju prenesi njihova iskustva

Inace ja sam apsolutno protiv jurcanja koje spatiotecte pominje u zelji da razvuce svoju masinu po vrelom bg asfaltu.
 
u suštini stariji koji je poštovao sve propise bio je mnogo više iscrpljen jer su propisi takvi kakvi su. magistrala nam se pretvorila u ulicu, i kad satima voziš 50 kmh čovek se izmori.
 
Igor":3o7biesb je napisao(la):
Nisam gledao bilo bi fino ako ima i klip da se okaci. Ali nam u svakom slucaju prenesi njihova iskustva

Inace ja sam apsolutno protiv jurcanja koje spatiotecte pominje u zelji da razvuce svoju masinu po vrelom bg asfaltu.

Igore, ne promovisem brzu voznju po autoputu, ja licno sam to radio mozda par puta na toj deonici, inace vozim normalno.

Hteo sam reci da sam cesto bio svedok u nocnim satima jurcanja autoputem kroz Beograd preko 200. (upaljen desni zmigavac i ablendovanje sa pola kilometra da se sklonis da se ne zakucaju u tebe)
 
Zezam te malo posto smo na forumu snimili tvoj brzi auto :)

Inace pomenuo sam bas u prvom postu koji se ticao ovih ogranicenja suludih da sam skroz protiv njih jel su vise kontraproduktivna nego sto uvode neki red. Recimo da bi 80kmh bilo sasvim ok uz neko ocekivano prekoracenje od 10kmh

Inace postojala je ideja da se izmedju smerova na razdelnom ostrvu stave i dzersi ograde ali se od toga odustalo verovatno pre svega zbog finansija. Inace ovo ce biti saobracajnica koja ce toliko mamiti vozace da daju gas da je to neverovatno.
 
spatiotecte":27up6608 je napisao(la):
Hteo sam reci da sam cesto bio svedok u nocnim satima jurcanja autoputem kroz Beograd preko 200. (upaljen desni zmigavac i ablendovanje sa pola kilometra da se sklonis da se ne zakucaju u tebe)
Мислиш леви мигавац или ти показивач правца.
 
Vrh