Šta je novo?

Servisi za dostavu: Glovo, Wolt, Donesi

Treba murija da uzme da oštrije kažnjava magarce koji dostavljaju u kolima a krše propise. Danas sam negde na Vračaru video magarca iz Vugle kako mrtav ladan sa oko 20 km/h uleće u jednosmernu ulicu u suprotnom smeru na čijem kolovozu ja koračam njemu u susret (jer trotoari = free parking), jedno 30 metara udaljen. Namerno sam nonšalantno otezao sa sklanjenjem u stranu i gledao ga svo vreme. Međutim nije se mnogo tangirao pošto je brzo naišao na deo gde je bilo više mesta pa se pomerio i lako me ćutke zaobišao.

Na stajalištu kod Hrama kolege im na biciklima sviraju dok prolaze kroz pojas stajališta, očekujući da se 100 ljudi sklanja i prestrojava da bi oni prošli svuda punom brzinom. Ma kako da ne. Doduše ima ih i koji samo sviraju ali ne dobacuju. Ali ima i onih koji ulaze u raspravu kad neko odbije da im se skloni pa onda dobiju napuš od mase.

Među njima ima mnogo sebičnih, bezobraznih i nemarnih, i voze sve gore. Ova magarčina u autu danas, pošto je uletala u usku ulicu sa automobilima na obe strane početka ulice, je mogla da: 1) se zakuca u auto koji ide u suprotnom (propisnom) smeru 2) se zaleti u nekog pešaka, uključujući i mene (nakon čega bih mu svakako udelio više od pogleda).

Boli me uvo što su u žurbi, to nije opravdanje da se divlja i brza. Bicikl može da ulazi u suprotan smer, jer je poput pešaka i lako može da se prebaci na trotoar. Auto i skuter ne moguda rade takve stvari. Imaju konjske snage, imaju brzinu, mogu da obiđu blok za 20 sekundk i zato nema nikakvog opravdanja da kad naiđu na jednosmernu, ne obiđu okolo i ne uđu u slwdeću adekvatnu ulicu u adekvatnom smeru.

Naravno, sve ovo (treba da) važi i za sve ostale učesnike u saobraćaju koji krše zakon i ponašaju se bahato. Samo što u zadnje vreme najviše upadaju u oči ovi magarci iz dostava, jer se ponašaju kao da im priroda posla dozvoljava da ne samo staju gde im se digne (toga tek viđam svaki dan po 20 puta), nego i da brzaju, uleću i voze kako požele.
 
Opusteno voze motor trotarom u bka I jos se ne libe da sviraju
 
Video sam u Bulevaru kako dostavljač u slalomu kači bebeća kolica na trotoaru i pada, srećom ništa strašno, po bebu, a ni po njega. Da sam bio tu odmah, a ne na 100m, tačno bih bio u iskušenju da ga vratim na beton.

Razumem da ljudi žele da zarade i žure i poštujem to, 90% je savesno, ali i divljaka sve više.
 
Na stajalištu kod Hrama kolege im na biciklima sviraju dok prolaze kroz pojas stajališta, očekujući da se 100 ljudi sklanja i prestrojava da bi oni prošli svuda punom brzinom.

Ja kad idem Zmaj Jovinom u NS.. to je kao kroz pekmez da se krećeš od mase ljudi... ali ne pada mi na pamet da im sviram, to je pešačka zona, nego baš usporim i lagano zaobilazim...

Tu ima dosta restorana, a gužva je veća nego u Knezu...

Najbolje birati dostave duž velikih bulevara ili kružim beogradskim kejom... pogotovo kad mi je Rus klijent... Onda okolo beogradski kej pa ulazak u grad u manje ulice, pa kad stignem stigao sam... 🙂
 
@Noki - da li i vi imate opciju da ocenite klijenta, tipa: pristojan, ostavlja bakšiš itd?
 
Razumem da ljudi žele da zarade i žure i poštujem to, 90% je savesno, ali i divljaka sve više.

Malo su i ugurani u celu igricu brzine i žurbe, malo sve okolo podstiče da to tako bude... od same aplikacije pa nadalje i onda nije fer samo na njih sve svaliti iako jesu krivi, u tom lancu su glavni deo.

Recimo restoran često prihvata sve porudžbine, obično mek kod železničke uveče, ti stigneš oni kasne i pola sata čekaš sa gomilom kolega, gubiš vreme, čak nekad i preko pola sata, tebi minus u vremenu i naravno nema bakšiša jer ništa nije obavljeno na vreme... Plus ti daju vezane dostave jer niko neće da ih pokupi a potpuno 2 različita kraja i neko čeka i po sat vremena, onda drugi klijent poptuno besan... Nervorzni svi u lancu i ovi u meku padaju na nos jer moraju sve da prihvate pa ma koliko kasnili i kad završili radno vreme u pola 1 i dostavljači koji to uz kašnjenje raznose i prvi su na udaru nezadovoljstva klijenata, njima ne ide bakšiš iako su dali sve od sebe da stignu na vreme...

Poslodavci uvek trljaju ruke jer je na njihovoj strani sve odrađeno kako valja i sve finansije su na broju...

Inače prag tolerancije pada u toku dana, a preveliki su nameti, kao ta provizija, oprema, nešto se pokvari na bajsu, sve sam odnosiš, popravljaš, plaćaš, a vreme teče, ne zarađuješ...

Evo ja čekam sutra da vidim hoće li išta da mi uplate 🙂 10.6 nisu iako su i tad imali šta, uprkos - 7000 i - 6000 za 10 dana ipak sam i zaradio nešto da izađem iz tog minusa i oba točka sam menjao to je još - 6000 al mi otad sje*******an lanac jer ga verovatno ...... u servisu nije očistio nego samo podmazao... pa krcka dok menjam neke brzine...

Ali nemam više vremena da ga ostavljam u servisu i da se razjašnjavam sa tim serviserom... 🙂
 
Poslednja izmena:
Malo su i ugurani u celu igricu brzine i žurbe, malo sve okolo podstiče da to tako bude... od same aplikacije pa nadalje i onda nije fer samo na njih sve svaliti iako jesu krivi, u tom lancu su glavni deo.

Vidi, to je kao kad bih ja rekao, ne treba svaliti sve na mene što sam pregazio nekoga, iznervirala me žena ili izgubio sam basket. Mislim imaš propise saobraćajne, a i imaš neki bonton da ne možeš da divljaš, pogotovo ne na trotorima i gde imaš uske prolaze gde može svako da ti iskoči iza ugla, malo dete neko npr. Baš počinju opasno da mi se penju na Q i nekako se osećam prilično nelagodno na trotoarima, gde bi trebalo da se osećam ušuškano, provalim sebe da okrećem glavu dok šetam, kao da se na ulici prestrojavam. Idi brate na ulicu u društvo sa metalnim limenkama od tone, dve, 3, pa se tamo qrči i vežbaj veleslalom...

Mislim zaista nemam ništa protiv velike većine, poštujem rad, uvek im pomognem oko adrese itd. Jednom Kubancu sam pre možda godinu, dve našao i novčanik na ulici sa lepom sumom i baš se potrudio da ga pronađem. On se posle otvorio, ispričao kakva je situacija tamo, zašto je došao, poštujem sve zaista, neka vam je svima sa srećom, ali dovoljno je da bude 5% Indijanaca među vama, a realno ih ima i više! Više puta sam bio svedok tih slaloma gde im ljudi onako sve po spisku zasluženo dok su već odjezdili, ali za dlaku izbegli nezgodu i jednom i sam video tu nezgodu, baš onako cenim da bih ga impulsivno prikucao nazad na beton da sam bio neposredno tu.

Inače slabo koristim te usluge, ugl Potrčka za dostavu poklona i sl. Skoro smo bili nešto tu u nekim velikim brojevima na Bulevaru, valjda to spada u MML, pa žena zvala za neku klopu, kažu ne donose tu, nisam znao da ima i granica tu. :)

A verujem ti da je izrabljivanje klasično! Tačno treba da skupljaš kontakte, da se ušemite, pa sa ok ljudima da napravite svoju priču sa svojim vlasništvom, makar na malom potezu.

P.S. Inače imam drugara koji je uzeo u Capriolu neki bajs za lupam 150 eur još pre 10 godina, ono neki bazičan sa nekim krš delovima i opremom, a on indijanac došlo mu da ga koristi za sve, svaki dan prelazio po 50 km, sve živo su mu menjali po 2, 3 puta u garanciji, mrak na oči im padao kada ga vide. :ROFLMAO:
 
Vidi, to je kao kad bih ja rekao, ne treba svaliti sve na mene što sam pregazio nekoga, iznervirala me žena ili izgubio sam basket. Mislim

Nisam ja njih oslobodio krivice, nego samo dodao ko je sve odgovoran u tom lancu pritiska i zahteva, jure bonuse, kao u nekoj video igrici... A naravno da je neki generalni pristanak na to potreban i onda još saobraćajni nemar i bezobzirnost prema drugim učesnicima, sasvim neprihvatljiva kako si i sam podvukao u nastavku svoje besede... Nemamo mi tu spora Ljubo82...

Mislim imaš propise saobraćajne, a i imaš neki bonton da ne možeš da divljaš, pogotovo ne na trotorima i gde imaš uske prolaze gde može svako da ti iskoči iza ugla, malo dete neko npr. Baš počinju opasno da mi se penju na Q

I kako rešavaš frustraciju..?

A verujem ti da je izrabljivanje klasično!

Jašta. Ima limita do kojih ide dostava. Recimo u NS je ceo Petrovaradin van zone dostave, da ne idemo dalje.

Ja sam sličan primer kao drugar sa kapriolom samo bez garancije 🤣 kupio naobičniji polovni bajs i svako malo ga dorađujem 🙄
 
Za to je moja baba govorila skuplja dara nego mera. Meni su maznuli 2 bajsa i uzeo sam polovan pre 7 godina za sebe za baš malu lovu, skoro pa nov, još uvek je imao one iglice na gumama, ali sam ja tada prelazio četvorocifrenu kilometražu za polusezonu i znao sam šta valja i šta hoću. Evo ove i prošle godine 0 km, pretprošle možda par desetina. :(

Ovaj drugar što je uzeo isto tako neki krš, uzeo je ono kao da ima, pa počeo da ga koristi ozbiljno svakodnevno, bez obzira na vremenske uslove. Tada nisu bili popularne te dostave još, kapiram da im je sad politika garancije prilično pooštrena zbog takvih slučajeva, jer čovek koji vozi ozbiljno, zna šta mu treba i ako arči, uzima bolju opremu, delove. U principu najbitnije je da gledaš da ti bude udobno, da sačuvaš leđa i da imaš udobno sedište. Kapiram da bi dedina Ponika sa nekim elektromotorom malim bila idealna za to.
 
,,....Evo ove i prošle godine 0 km, pretprošle možda par desetina. :( ... ,,
Naravno
Najbolji bajs je onaj koj se vozi 😃

,,.... Kapiram da bi dedina Ponika sa nekim elektromotorom malim bila idealna za to.... ,,

Eto nove dobre biznis ideje 😃
 
Trebalo bi na aplikaciju staviti napomenu da ako restoran (kad je gužva) ne može da spremi jranu u nekom ruku i ne prihvata porudžbinu. Dok ti dobije dostavu na čet prođe i po 10 minutu, a telefone neće da daju. Valjda računaju dok je javi operator odustaćeš od otakzivanja.
 
Trebalo bi da restorani daju bolju procenu vremena kad će porudžbina biti spremna ako znaju da su tada preopterećeni a na woltu je da zatim u skladu s tim ponudi na prihvatanje zadatak sa realnim vremenom izvršenja...

Inače danas je 25.6 ništa mi nisu uplatili. A ni 10.6 nisu iako sam tad minimalno zaradio.

Meni bukvalno dođe da zadržim pazar od nekih 100e kad napravim i da prestanem da radim.

To i bakšiš na ruke što sam dobio deluje jedino realno što ću i... poneti nazad za Beograd 😁 da se tako izrazim...
 
Ee.. uplatili su mi danas sve i od 10.6 i današnju uplatu... malopre 🙂

Morao sam da ih potsetim.. al skroz su bili korektni i ono maksimalno spustili loptu ja sam bio malo "hejsti" kao radim, a nemam ni dinar... čak su mi skinuli 50% prve provizije a i torbu će mi zameniti o njihovom trošku i eto sad se lakše diše definitivno a i ja imam elana da više radim kad vidim da ima neke koristi od cele priče...
 
IMG_4089.png
Živ li si noki
 
Jesam kako ne...

I thrive in this weather 😄

Ne radim već par dana i mislim da se formalno 15.7 isključim (dugo)trajno... al o tom potom, pisaću...

Nego juče gledam kolegu i pitam se da li je moguće 😟😟

Ne želim naravno da ga eksponiram, ne vidi mu se faca, odeća je vrlo generična, pa nije prepoznatljiv... al jaaaakna 😵‍💫😵‍💫😵‍💫 brate moj dobri, mršavi i mlađi... šta će ti jakna na 37C... 😷

InShot_20240711_171108488.gif
 
Ja bih lično preusmerio sav bes na sve one iznad, tj. agencije i sam glovo, wolt...

Ovi nesrećnici na samom dnu, među kojima sam i sam, dosta ih ima po 2 ganglije u glavi, a nekako niko nije zao u dušu, kad je dogorelo dotle da moraš ovim da se baviš jer se nisi bolje snašao... u podeli karata ti zapale dostave ili si mlad, entuzijastičan, sportista... Čak su baš većinom dobrice ljudi koji se u tome okušaju... ali pre svega naivci, lakovernici i budale i najlakše je tu istresti se...

Isto kao pas ugriz'o a vlasnik ga godinama hranio živim mesom, držao na lancu i posle se svi zgražavaju psom...

Ne znate dok ne probate, prave klasičan robovlasnički odnos i smeju ti se u lice jer niko to danas tako ne zove. Radiš bukvalno da ne bi dugovao njima i jedeš od bakšiša a računi ti se i dalje gomilaju. Ako radiš 10 sati dnevno ok imaćeš minimalac i to je to.

Država namerno ne uređuje celu oblast nego povlađuje agencijama jer su uvezani sa vlašću i to tako prolazi... U raznim nekim oblastima je tako, ništa novo..

Ok neću da skinem skroz krivicu sa nekog ko nesmotreno jurca al joooj koliko su krivi ovi gore i za deeeebele batine, a nikad ih neće dobiti jer sistem nije tako podešen, njih uvek štiti...
 
Pre svega, ne mozes bajsom kroz Knez. Da policija, saobracajna policija... rade svoj posao, ne bi se ovo desilo.

Vozio lik Glovo ili se rekreirao na bajsu.

Udari jednog po dzepu, objavi u medijima, pa da vidimo ko ce sledeci.

Sidji sa bajsa kad si u pesackoj zoni pa guraj, pa neces nikog ni udariti.
 
Uz pretpostavku da je vozio bajs, ako nije bajs, onda je jos gore.
 
Naravno da može, kad nema ljudi nije frka voziti.

Problem je samo što se Beograd toliko ugojio da je Knez danas prazan samo od 2 do 8 ujutru.
 
Lažni osećaj da si gospodar svog života i slobodnog vremena, a u stvari si rob. Linda je u odnosu na ovo gospodski posao.
Pa taj posao je generalno super ideja. Druga stvar je sto su Glovo, Wolt i ekipa kapitalisticka govna kojima nije dovoljno 50 milijardi nego ce da muce radnike da bi imali 51. milijardu.

Da se pojavi neko posten na trzistu, mogli bi da budu srecni i kupci i radnici i gazde, a i gradjani, ako bi radnici bili edukovani kako se radi i sta smeju, a sta ne.
 
Vrh