Šta je novo?

Servisi za dostavu: Glovo, Wolt, Donesi

Ja sam ostavljao u 99% slučajeva sem ako je dostava bezobrazno skupa... Ovo me baš iznenadilo da ljudi malo ostavljaju...

Evo statistike mojih prvih 6 dana... Ponavljam da sam bio na aplikaciji oko 5 sati dnevno i da sam dobijao samo proudžbine plaćene karticom... ali treba imati u vidu i da na svakih 15 dana ide - 6000...

Tako da eto, to su počeci... Videćemo kako će ići... 🙂

Fizički milina, finansijski videćemo 😄

Screenshot_20240527-221456_Wolt Partner.jpg
 
Ja uvek gledam da ostavim bakšiš u kešu, jer mi je prosto neverovatno da aplikacija traži da se ostavi bakšiš prilikom naručivanja, a ne nakon isporuke, što bi bilo jako logično. Kada se hrana isporuči, oceniš dostavljača/hranu i ako si zadovoljan ostaviš bakšiš.

Nekada sam recimo veoma zadovoljan dostavom i dostavljačem i brzinom, pa bih nakon isporuke ostavio veći bakšiš, ali to jednostavno nije moguće jer se bakšiš specificira prilikom naručivanja.
 
Možeš uvek naknadno da povučeš bakšiš ako nisi zadovoljan. Ali mislim da je nešto komplikovanija procedura, kontaktiraš podršku... al svakako je logičnije dati u kešu kad preuzmeš hranu...
 
Ja uvek gledam da ostavim bakšiš u kešu, jer mi je prosto neverovatno da aplikacija traži da se ostavi bakšiš prilikom naručivanja, a ne nakon isporuke, što bi bilo jako logično. Kada se hrana isporuči, oceniš dostavljača/hranu i ako si zadovoljan ostaviš bakšiš.

Nekada sam recimo veoma zadovoljan dostavom i dostavljačem i brzinom, pa bih nakon isporuke ostavio veći bakšiš, ali to jednostavno nije moguće jer se bakšiš specificira prilikom naručivanja.

ja bih isto ostavljao posle narudzbine, i to takodje preko kartice. uglavnom nemam kesh kod sebe - mada mi je to vise izgovor za meni cudnu situaciju da kada preuzimam stvari pa treba da ide primopredaje narudzibine i sada kao da mu dam neki kes u ruke, kao nekada kada se zavrsavao paket trave.

u svakom slucaju uvek ostavim 100 kinte, nekada i vise, ako mi na primer donose stvari iz maksija.
ali ima milion puta kada bi im tako iseko baksis, ali doduse wolt support je dosta velikodusan

znam da glovo sada ima opciju da procentualno se daje baksis, e tu majke vam ga ne bih dao ni dinar
 
Joj koliko ima beskontaktnih dostava. Ja kad sam poručivao nikad nisam to koristio. To su uveli od korone ali ljudi i danas masovno koriste. Samo im ostaviš ispred vrata i odeš. Masovno ljudi ne želi ni vrata da ti otvore bukvalno pored otirača staviš kesu...

ovo dosta rade ljudi sa malom decom
 
Možeš uvek naknadno da povučeš bakšiš ako nisi zadovoljan. Ali mislim da je nešto komplikovanija procedura, kontaktiraš podršku... al svakako je logičnije dati u kešu kad preuzmeš hrani.
Ja isključivo ostavljam bakšiš u gotovinu. Šta više u zadnjih ~8 meseci i većina porudžbina mi je u gotovini. Poručujem samo iz lokala koji su wolt+ sistemu.
Gledam da što više poručujem od samih restorana zato što cena hrane je jetinija i dostava brža.
 
Juče sam zaradio 2623 dinara od 18h do 22.30 😄 13 dostava, 32 pređena km i 4 i po sata u kojima sam stigao da pijem dovoljno tečnosti i jednom obavim malu nuždu na brzaka napolju... Prosto bilo je toliko gusto sa dostavama, nedelja uveče, izbori + pljusak pred kraj dana... bio sam ponovo ceo mokar...

Znam da nije 2623 dinara puno... al ja sam juče stigao i da glasam i prošetam bajfordovom šumom i da ručam u Walteru pa da odem u NS... Nekako imam osećaj nije upropašćen dan, a neke pare su tu... Šta bih drugo radio, pratio rezultate izbora? ...tako da za sada i dalje relativno zadovoljan, videćemo dokle ću biti 😄

Danas sam izabrao da budem slobodan iako vidim da je gust dan ponovo, a sutra ću raditi dok ne zaradim 3000 pa se isključujem uveče kad pređem taj iznos...

Za 2 nedelje sporadičnog rada - 79 dostava. Otplatio sam torbu i 5 plavih majici i zaradio 9000. 😊 Znači to bi trebalo da mi legne na račun, čisto, bez ikakvih daljih umanjenja... Videćemo...

Do sada nije bilo nikakvih ekscesa. Jedan lik je preuzeo u gaćama, par likova samo u šorcu, što sve pozdravljam. Niko preko 50 mi nije ni poručio. Sve mlađi ljudi... Ovaj u gaćama, to je baš bilo simpatično, pozdravljam... Samo nek su nam ležerni mlađi momci, ništa ne smeta... Dok god imaju šta da pokazuju, samo napred...

Jednom jutjuberu i lokalnom selebritiju sam isto dostavio i rekao mu da znam ko je, vidno prijatno iznenađen...

I to je to. 🙂

Lutam malo, koristim navigaviju al ipak malo zalutam, nekad nešto ukoči pa ne vidim gde sam ili neki prolaz za koji ne znam da mi se broj zgrade krije unutra a ne na glavnoj ulici... Al ide, u 95% slučajeva lako snalaženje...
 
Evo kako izgleda ručka od torbe posle 150 dostava ~ 3 nedelje, oprema koju sam kupuješ a i zamena je o tvom trošku 😊

20240611_220400.jpg


Živeo liberalni kapitalizam! Što ti treba to kupuješ. Što ti ne treba, tipa zdravstveno to i nemaš...

Inače da se ispravim keš porudžbine kreću posle 100te dostave, a ne posle 100 dana...

Vidljivo se manje čeka na sledeću i bakšiš jeste nešto bolji, al jednostavno neke ljude baš nije sramota pa neretko bude približno ili jednako 0.

Ipak danas sam dobio najveći bakšiš do sada 250 dinara 🙂 od jedne vidljivo na prvu, estetski dorađene devojke... (al ja to ne osuđujem, samo kažem koji tip devojke me častio) a juče od jednog klinca pljunuti Mihajlo Voyage malo jače od 200... Lik ispred stana imao 5,6 kesa od wolta sa đubretom, nakupilo se... a iz stana gudra miriše...

Sexy mali i sexy plastična... Sexy ljudi daju bakšiš, najgore su one kao domaćica sam tip... Kao jako je ljubazna zavali ti 0...

Krenuo sam već one fore da para za kusur imam da mi svako dođe barem 50 dinara... Sem kad imaju tačan iznos pa daju u dinar, tu nikakva strategija ne pomaže...
 
Sve neke izoperisane... valjda ces nalecet na nekog nabildovanog, istetoviranog, naparfemisanog.. ;)
 
@centarfor Izgleda da takvi prepuštaju svojim damama da odu do vrata po porudžbinu... Njegova dužnost su neke druge stvari 😉
 
Kako se uzme. U saobraćaju su prilično nezaštićeni sve i kad su savesni vozači bicikala, jer infrastrukture nema, kao i radnopravno, ugl sasvim nezaštićeni, a od saobraćajnih prekršaja da, kazne su ih verovatno zaobilazile... Po BG vratolomno vozikaju kako hoće, uključuju se i isključuju sa kolovoza, tako da im je uvek zeleno 😄 po trotoaru ubace u brzinu svoje elektro bajseve i samo te prošišaju, to je tako ovde 🙂 kao nebo i zemlja, kao dve planete...

Juče gledam u NS dobar broj dostavljača u papučama i japankama, kao da su na plažu krenuli pa malo usput i koja dostava da se odradi, a neki stavili i klasičan šešir na glavu, gospodski...

Ima i par likova koji se lože da su nešto profi... Neke kacige, čuda, silna oprema, kao po BG...

Ja iskreno mislim da sam najluđi vozač tamo, verovali ili ne...

A ovde u BG je ludilo. Žalim svakog ko u BG mora time da se bavi...

Juče i prekjuče dok se neka utakmica igrala, milina od posla. Svi se sklonili sa ulica i svi gladni. Ja se uključim oko 18h i do 23h oko 3k jednog dana i drugog dana još toliko...

Ne radim po paklenim vrućinama uopšte. Ako radiš veče i noć biće ~ 3k... Nažalost mnogi moraju da rade po ceo dan i oni imaju 6-7k dnevno i to je obrni-okreni neki maksimum za 1 dan...

I da za bakšiš bih još dodao, imao sam ranije kritičan osrvt, ali red je i da se pozitivno osvrnem. Crnogorci su najizdašniji. Ljudine. Ja sam mislio da su to samo epske priče, stereotipi... Ali nije tako. Drže do sebe. Ne brukaju se. 🙂 Ovo ostalo, smuti pa prospi... Žali bože države i siromašnog naroda u njoj. A Ruse bih kolektivno deportovao, čast izuzecima. Ako ih je uopšte bilo. 🙂 Njima sve treba uračunati u cenu i nek ih deru na nekretninama. Prosto ono što je cena oni to i plate. Nema u njihovom jeziku reč bakšiš.

Prekjuče neka žena namerno pinovala bližu adresu da uštedi na iznosu dostave, da bih se čuo sa njom i kaže mi - ma ne 👩‍🦰👄 ne, pa nešto zavlači... na kraju ispalo do kraja bul Patrijarha Pavla treba da vozim, dodatno 3 km.. 🙂 i ništa, odneo sam joj... Dodatnih pola sata do sledećeg posla jer treba i da se vratim iz te zabiti Novog Sada... Pošto sam 3 puta razgovarao telefonom gde je tacno, jednom sam malo naglije zakočio... a vole koka kolu iz meka, prospe se pomalo i kad mirno voziš a kamoli dok sa njom na telefonu tumačim njenu pravu adresu...

Znači oborila joj se koka kola.. 😄 Predajem kesu, sve curi, na pločice, po stanu, po njenom bade mantilu... ups sorry 🙃

Kad nisi u stanju da upišeš i pinuješ pravu adresu nego vozim 3 km dalje da bi uštedela na dostavi, dobila si po ceni dostave koju si platila i ćao 👋

Wolt podršku u principu boli uvo za sve sem da im redovno uplatiš primljenu gotovinu... Radosni su da si obavio zadatak 😀 (ma kako 😀) i da ti tutnu novi 😀 ...

Ugl su ok ljudi bez neke drame i problema, sve ide glatko al naiđe i poneka bu****... Srećom malo ih je... I za sad je posao u tempu u kojem ga obavljam milina...

Živim još uvek samo od bakšiša, do prve uplate, pa videćemo kad će i koliko biti... Od bakšiša najčešće kupim 5 ćevapa u walteru i sok... Svi kažu da sam smršao al ja nešto nisam ni gladan po vrućini, da budem iskren. Telo traži samo tečnost 🙂

Od sinoć do danas sam popio litru mleka, al to je za neku drugu temu. 🙂
 
ovo za adresu je pobeda. jedam moj drugar je radio za glovo,fraud detection, u inostranstvu i pricao mi svakve fore kako da prevare sistem. izgleda to dolazi kod nas :D
 
Namazana mala al ja joj namazao koka kolu po bade mantilu jbg 🙂

E da juče bila i prva transeksualka! Baš sam nekako bio srećan. Ceo grad je toliko porodičan, porodične vrednosti, na nos ti izbija porodica i dečurlija... Ceo grad je kao vrtić... na ulazu u grad mogu slobodno da stave - dobrodošli u vrtić Novi Sad... i kao napokon malo duh velegrada, nešto neobično da se dogodi da mi muškarac obucen u ženu otvori vrata...

Baš sam bio happy nekako, kao duh San Franciska sam osetio na trenutak iako je sve ravno 😆
 
Iznenađuje me što ti ljudi ne ostavljaju bakšiš, oduvek se znalo da dostavljači zarađuju baš malo i da im treba ostaviti nešto, pogotovo kad dolaze po lošim vremenskim uslovima.

Ja uvek gledam da ostavim bar 100-150 din dostavljaču jer znam da ih izrabljuju.
 
Prvi put da čitam kako nekome smetaju porodice pa mu treba trandža na vratima da bi se osetio kosmopolitski.

Ali ne brini, te porodice i porodične vrednosti te neće spopadati još dugo. Zadatak se uspešno izvršava.

Naravno da treba čitati između redova, ali ti nisi svestan najezde dečurlije u tom gradu... Idi sam pa vidi... Plus je tamo veća koncentracija ljudi po km2... Pa to skičanje i cika kao da imaju eho i pojačanog su volumena u odnosu na BG...

A ova trandža o kojoj govorim je bre bila full sređena... Tek sam u 10toj sekundi prepoznao da je biološki muško... Čak nije bila napadno sređena i preko svake mere ukusa, kako to obično biva... Cenim kad je dosledna priča a ne sprdačina... Prosto je izgledala prirodno...
 
Hvala za dobar feedback za Crnogorce. Rekoh ti ja. Nisu to Srbijanci da sve moze da prodje. Zna se dje je granica. ☝️
 
Kad smo već kod konobara, pričao sam ti @centarfor kako je dobro da nosiš burmu dok konobarišeš, deluješ ozbiljnije bio oženjen ili ne 😁 ostavljaš bolji utisak i to podsvesno deluje kod ljudi da ostave veći bakšiš... naravno uz ljubaznost i dobru uslugu, burma je samo kao jagoda na vrhu torte... Ljudi posmile sigurno je oženjen, ima malo dete itd.

Tako sam primetio da polo majice, pogotovo bele u istom smislu imaju dobar efekat za dostavljače... Ne neka šabanska majica nego bela majica sa kragnom, crni šorc 👌 ostavljaš utisak odgovornije osobe...

Ladno neki nose jakne po 35 stepeni, ne znam da li viđate to 😁
 
Vrh