Šta je novo?

Servisi za dostavu: Glovo, Wolt, Donesi

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882590#p882590:rre6wpor je napisao(la):
astrodule » Wed Sep 22, 2021 8:23 pm[/url]":rre6wpor]

Ja slično kao i Piccolo, zovem pa podignem lično. I pogodi me u živac sa Botakom koji ne radi dostavu na NBG :(

Jbg, Botako je vrh picerija, možda i najbolja u gradu. Vode se verovatno time da ne žele da dostavljaju predaleko od njihove dve lokacije da bi pica bila sveža.
 
Jel upućen neko koji su troškovi restorana ukoliko se odluče da sarađuju sa nekom od ovih dostavljačkih firmi? Jel postoji uopšte neka nadoknada koju moraju da plate kako bi bili recimo unutar Glovo sistema? Ili je to sve besplatno, tj. Glovo zarađuje od naplate dostave krajnjem korisniku?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
i do 25% od porudzbine. Glovo je to dosta povećao u odnosu na raniji Donesi. Nekada je bilo oko 7%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882619#p882619:31274hsm je napisao(la):
ftj » Sre Sep 22, 2021 11:15 pm[/url]":31274hsm]Dostava je od 0 do 250 dinara a zavisi od udaljenosti, doba dana, vremenskih uslova i trenutnih akcija. Glovo je sad uveo opciju pretplate od 250 din mesecno gde ti je svaka dostava besplatna ako nije prevelika udaljenost.

Sigurno da ce biti izrabljivanja radnika al trenutno mislim da je neuporedivo bolja opcija za radnika od npr. cargoa. A aplikacija funkcionise po principu da radnike koji dobro rade motivise tako sto im prebacuje vise dostava nego nekom ko bi to da radi povremeno. Rece mi neki lik koji radi tamo u menadzmentu da je najbolji radnik tog meseca imao 3k evra za mesec dana + baksis al to su verovatno one varijante 7 dana nedeljno po 12 sati.

Meni zvuci interesantno ako je izvodljivo raditi par sati dnevno i voziti bicikl(po nbgu iskljucivo) kao neki vid treninga a da ti pritom jos neko i plati koji dinar za to.


Je l znaš možda da li je išao bajsom, kolima, ili skuterom? Taj što je nabio 3 soma evra. Razmišljao sam o tome jer pp. da ako idu svojim autom, plaćaju sami gorivo, ali brže rade dostave, a bajsom sporije ali nemaju trošak za gorivo, pa ne znam šta im je najbolje?

Te akcije i pretplate su solidne, tj. manje više ima stalno, bilo za besplatne porudžbine, bilo za akciju 50% u restoranima, često tako i odlučim odakle ću da naručim haha.
 
Nemam tu informaciju al mislim da je najisplativije voziti skuter ili eventualno elektricni bicikl. Cenim da je skroz neisplativo voziti kola.
 
Piccolo":34ehnj85 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882590#p882590 je napisao(la):
astrodule » Wed Sep 22, 2021 8:23 pm[/url]":34ehnj85]

Ja slično kao i Piccolo, zovem pa podignem lično. I pogodi me u živac sa Botakom koji ne radi dostavu na NBG :(

Jbg, Botako je vrh picerija, možda i najbolja u gradu. Vode se verovatno time da ne žele da dostavljaju predaleko od njihove dve lokacije da bi pica bila sveža.
Hoće da donesu kad ih lepo zamoliš, i poruciš 10 velikih pica
 
Kola su najbolja, jer imaju više posla kada je loše vreme, a po lepom malo jači skuter.
Imam dvoje drugara koji rade za Wolt, zarađuju 100-120 hiljada, ali sami sebi plaćaju doprinose i gorivo. Tako da je realna zarada znatno niža, pored toga nemaju plaćen godišnji odmor ili bolovanje.
 
Ima tu dosta fora. Pričao sam sa likom, sad već davno, kad je recimo tek počela korona, oko njegove zarade i to. Totalno random lik, uglavnom, imaju kao neki koeficijenti, za istu turu se dobijaju različiti novci u različitim situacijama. Recimo kiša kad pada, ne mogu biciklisti da rade, nego samo autima, i da bi ih stimulisali, daju im 1.2x ono što bi inače dobili da rade. Ili uveče, kad prođe gužva, relativno lako šljakaju autima, pa više tura odrade, manja šansa da te smaraju za parking i sl.

Msm naravno da je super električnim biciklima jer svi troškovi prevoza su ti pokriveni jednim bakšišom, ali sam hteo da kažem da imaju računicu i ovi što cepaju autima. U krajnjem ne bi vozili da nemaju.

Naleteo sam na neki intervju lika koji drži E Prime, električne bicikle proizvodi, uglavnom pomenuo je da ima ugovor sa car go butlerom, i da car go u principu na lizing daje bicikle kuririma. Slična fora kao sa autima što rade, pa i tu bi imao recimo 200 dana po 10e trošak na bajs, što se e isplati ako planiraš da radiš pola smene, ili 4-5 meseci i slično.

EDIT: Dart, znaš li koliko otprilike rade za taj novac? Nije isto ako rade 8 sati, i 12. I kako je regulisano sa woltom, jesu otvorili paušalca pa im uplaćuje na to, ili kako?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882609#p882609:1jjjlv8p je napisao(la):
Mrguddd » 22 Sep 2021 09:33 pm[/url]":1jjjlv8p]Prijatelj radi za Donesi sada Glovo, kako kaze od januara ni jedan mesec nije zarada ispod 110000 hiljada mesecno i da bukvalno ne mogu da postignu. Pitanje da li je ovakvo ludilo i potraznja za dostavom zbog korone ili su se ljudi ulenjili. Takodje, kaze da je naplata poreza skocila zbog njih jer rade iskljucivo na fiskalni racun
Koji tip industrijskog odnosa je u pitanju?Da li je zaposlen tu, ili mu daju na ruke, da li je prijavljen kao preduzetnik (potoji i Test samostalnosti koji bi trebalo da spreči ovakve angažmane)? Kouplaćuje doprinose? Da li je osiguran za slučaj povrede na radu, pravo na bolovanje itd?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882561#p882561:2ndcu6l7 je napisao(la):
orion » 22 Sep 2021 06:53 pm[/url]":2ndcu6l7]Глово је укинуио ту опцију и раде само са својом доставом.
Ovo nije tačno, bar otkad ne postoji donesi. Probao sam glovo dvaput jer su nudili popust na prve porudžbine i oba puta sam naručio iz restorana koji ima svoju dostavu. U tom slučaju nije moguće pratiti kurira na mapi.
 
Nisam čuo da postoji servis za dostavu dronom u unutašnjosti Naročito u mestima sa ,,rasudjenim,, kucama
U ovom obliku (Glovo, Wolr, Donesi) Sasvim razumljivo što ih tamo i nema.

Ali mi je ne razumljivo da postoje zakonske smetnje da se to čini dronom
( malom nosivosti od par kg.) nešto spominju nj. visinu leta da smeta avionima :shock:

Nekoj domacici u takvim sredinama zafali litar ulja ili kila šecera il šta iz apoteke... Sigurno je jeftinija i brža dostava dronom nego da se ,, pali ,, auto il traktor do prodavnice
Ne samo da je isplatljivija takva dostava vec život u takvim sredinama čini lakšim

Kako sam razumeo postoje zakonska ograničenja koja onemogucavaju formiranje takvih servisa koji su na korist gradjana
Ako jeste tako to je van pameti i protiv stanovništva :twisted:
 
Taj koeficijent ide i do 1,5 koliko sam čuo...vikendima kad je kiša..kasno uveče.

Inače ih plaćaju po kilometru...nekada u taj put uključe i put do restorana a neka samo do kupca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882653#p882653:1ksntvhr je napisao(la):
tragac » Čet Sep 23, 2021 8:41 am[/url]":1ksntvhr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882609#p882609:1ksntvhr je napisao(la):
Mrguddd » 22 Sep 2021 09:33 pm[/url]":1ksntvhr]Prijatelj radi za Donesi sada Glovo, kako kaze od januara ni jedan mesec nije zarada ispod 110000 hiljada mesecno i da bukvalno ne mogu da postignu. Pitanje da li je ovakvo ludilo i potraznja za dostavom zbog korone ili su se ljudi ulenjili. Takodje, kaze da je naplata poreza skocila zbog njih jer rade iskljucivo na fiskalni racun
Koji tip industrijskog odnosa je u pitanju?Da li je zaposlen tu, ili mu daju na ruke, da li je prijavljen kao preduzetnik (potoji i Test samostalnosti koji bi trebalo da spreči ovakve angažmane)? Kouplaćuje doprinose? Da li je osiguran za slučaj povrede na radu, pravo na bolovanje itd?

Ne znam, rekao mi je da se on zaposlio preko nekoga, da ne možeš da dodješ u wolt i kao evo ja došao, nego te neko ubaci. Skontao sam da ni on ne zna kako je zaposlen, samo da on toj firmi preko koje ide daje neki procenat. Ne znam kako ide ono sa radnicima na lizing, možda je to, ali možda je i na paušalca. Pare glovo uplaćuje na račun, i posle rade kako hoće, glovoa baš briga.

Test samostalnosti je pisan i vezan za IT, namerno tako formulisan da bilo ko drugi ne može da potpadne pod to. Naročito se vodila pažnja u građevinarstvu, jer velika većina ide preko paušala. Mislim da nikog nisu ni kontrolisali van IT-a na test. Nema doprinosa, nema osiguranje, nema ništa, klasičan prekarni rad, mislio sam da je jasno do sad. Naravno da on može da uplaćuje sebi, ali što se tiče glova, on daje koliko je dogovoreno, i ništa pored toga.

Bulburderac, ne znam koliko su koef. moguće i verujem da ih dižu kad god je frka s kuririma. Plaćaju po km, i to mislim po vazdušnoj liniji, ne po pređenoj kilometraži. U svakom slučaju ne verujem da ispod 150 dinara sa bakšišom nijedna dostava. Verovatno nije ni ispod 200 sa bakšišom.
 
Cargo butler ukinuo placanje dostave + imaju popust na hranu, verovatno ih glovo i wolt siju pa zele da vrate musterije, sad su ubedljivo najpovoljniji. Ne bi me cudilo i da za prevoz spuste cene jer se raspadaju, sve manje posla imaju nakon poskupljenja. Jos jedan dokaz da su konkurencija i otvoreno trziste najbolje za potrosace.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898054#p898054:1z0vfelk je napisao(la):
crveni karton » 12 Нов 2021, 11:31[/url]":1z0vfelk]Cargo butler ukinuo placanje dostave + imaju popust na hranu, verovatno ih glovo i wolt siju pa zele da vrate musterije, sad su ubedljivo najpovoljniji. Ne bi me cudilo i da za prevoz spuste cene jer se raspadaju, sve manje posla imaju nakon poskupljenja. Jos jedan dokaz da su konkurencija i otvoreno trziste najbolje za potrosace.
Доста ресторана са Волта и распалог Глова немаш на карго батлеру и обрнуто. Рецимо Трес такос је доступан само преко карго батлера.
 
Ako sam dobro razumeo, Donesi je vaskrso :D


Ako, ako, da se smanji bahatost Glova
 
Mislim da misterd nema veze sa donesi, tj. da je to neka južnoafrička kompanija, koja je recimo njima ono što je nama donesi bio pre nego što je došao wolt i glovo, tj. glavni njihov dostavljač. Nisam baš sto posto siguran, jer je totalno random bačena spika u društvu, ali verujem da može da se izgugla lako.

Uglavnom koristio sam ih par puta, 4-5 recimo, i imam pozitivne utiske za sad. Rejon im je prilično veliki, i dešava se da dostava stigne dosta brže nego što je naznačeno. Doduše, jednom sam čekao hranu sat i deset minuta, a naznačeno 35, ali su mi se izvinili, tj. poslali mail i dali promo kod na 500 kinti u znak izvinjenja. Skroz korektno.
 
Ahaaa... ja sam bio shvatio i mislio da je to od starih zaposlenih Donesi pa su napravili ime kao Mr. D kao implikaciju na staro ime Donesi.
 
Vidiš nisam imao pojma. Još bendera tripujem haha. U moju odbranu pominjali su južnoafrikance neke nemam pojma. Msm namerno sam napominjao da ne znam sto posto, ne volim da pričam gluposti.

A jesu u vlasništvu glova ili su se odvojili ljudi i napravili app?
 
мистер донеси је настао тако што су се стари руководиоци донесија што им је глово све дао отказ, скупили, купили карго батлер и преименовали
 
To je posao. Prodas firmu, uzmes pare, napravis novu koja ce biti bolja i uspesnija od prethodne.
 
Samo sam dvaput video automobile mr.d i oba puta su divljali po kolovozu
 
Malo je retardirano da automobilima sa cetvoro vrata razvoze kutije pica i burita po vec pretrpanom gradu...
 
Mr.D ladno voze i Skode Octavije karavan. :LOL: Dobro nisu uzeli Ford Explorere. :LOL::rolleyes:
 
Vrh