Šta je novo?

Seča 500 stabala - drvored u Bulevaru Revolucije

Pa ne vidim da će nešto postići grafitima, samo bespotrebno ruže bulevar. Šta je bilo bilo je, ako su već toliko aktivni neka se bore protiv nekih predstojećih seči. Ovako se pokazuju jednako destruktivni kao i drvosek.
 
Друже, те графите пишу присталице оних који су крајем деведесетих начичкали стотине "објеката" на зеленим површинама уз Дунав, од Југославије до Венеције, који су дозволили индивидуалну стамбену градњу на земунским парковским површинама, како у зони до Новог Београда, тако и у Првомајској и у насељу Саве Ковачевића.

Заједно смо пљували по онима који су палили тестеру по Булевару, али за разлику од тебе ја се гнушам и овог башибозлука који без зазора користи спреј да би унаказио и оно мало чистих површина које имамо. Ђилас је макар уместо посечених засадио нове платане, а од ових пагана ја не очекујем ништа добро. :(
 
Sve mogu da razumem,ali poredjenje saranja auto lakom koji moze da se skine,opere,prekreci i da se uklone njegovi ostaci relativno lako sa secom 350 vecinskih zdravih stabala mi bas ne ide u istoj ravni.Jeste naruzivanje grada,licno nemam nista protiv saranja po ploci DS-a,dok ovo na zidovima je vec diskutabilno.
 
I ja bih se slozio sa Vuckom da je poravnavanje zlocina nad 400 stabala sa prljanjem 2 zida krajnje neukusno.
Osim toga, kao sto rece Jovanovm, da uvde zaista i postoji demokratija, posezanje za grafitima bilo bi krajnje nepotrebno.
 
Ovo se zove autogol onih koji su se zalagali za stare platane
 
@Igor
Jer su svi oni koji su se zalagali za stare platane išli da šaraju po Bulevaru. Eto, i ja sam kupio avio kartu.
 
Dobro de ne treba uopstavati stvar i grupacije kako pristalica sece platana (verovali ili ne ali ima i dosta gradjana koji su za to bili) a i ovih koji su bili protiv toga. Ali jednostavno po meni nema opravdanja za bilo kakvo zvrljanje po gradu. Ok ove poruke zalepljene po drvecu su ok sto se tice estetike. Ajde da se preformulisem da budem korektan prema svima "Ovo se zove autogol aktivista koji su se zalagali za stare platane a koji su izvrljali zidove naseg grada".

Nevezano samo za ovaj slucaj ali dobre inicijative losim pojedinacnim akcijama mogu doci u nezavidnu situaciju. Setimo se samo ispada i problema koji je imao drveni advokat.
 
Demokracija bato... zakuvala se corba u zadnjih 10 godina pa ce neko morati i da je posrce.

Ako je pisanje grafita po "Vecnoj Vatri" na uscu bilo legitimno i slobodarski pre 10ak godina, ovo je isto tako.
 
Mali disclaimer niti ja niti ostali koji su se borili oko platana ne znamo ko je ovo uradio.Ogradjujemo se od cele "akcije".

A nismo ni u kontaktu sa drvenim advokatom od kada je posecen platan 198,on je nocas video slike i evo sta je napisao,mislim da se vidi koliko je decko povredjen od cele price

http://www.facebook.com/notes/drveni-advokat/zlo/171418216224988[ol][/ol]

Slike su prosledjene svim medijima,da vidimo da li ce neko objaviti.

Pogledajte samo ovo licemerje

„Сваког дана једно ново дрво на Звездари“
10. 12. 2010.
У организацији Градске општине Звездара и ЈКП „Зеленило“ Београд данас 10.12.2010. године засађено је 150 младих садница у Миријеву у Улици Владислава Бајчевића, између „Макси“ маркета и цркве.

Прво стабло засадио је Зоран Вулетић, заменик председника ГО Звездара, а придружили су му се функционери општине Звездара, чланови Већа и представници ЈКП „Зеленило“ Београд.

Акција носи назив „Сваког дана једно ново дрво на Звездари“, а до краја године биће засађено 365 стабала - за сваки дан у 2010-ој години по једно.

Циљ акције је да се животна средина дугорочно учини здравијом, а еколошка свест подигне на ниво одговорног понашања према будућности и генерацијама које долазе.

101210-sadnjamirijevo.jpg
 
Kao sto sam mislio,jedini medij koji je objavio slike.

Fotogalerija: Bulevar tajkuna
Beograd ne oprašta Drvoseku
Pripremile: e-Novine

Na mestu zločina, na Bulevaru revolucije, tamo gde je beogradski gradonačelnik Dragan Drvosek Đilas uništio stotine starih platana umesto kojih je zasadio nekakve donatorsko-tajkunske pritke, pojavili su se grafiti "Žuto zlo" i "Beograd pamti Drvoseka", kao još jedno podsećanje na ekocid nezapamćenih razmera u režiji bahatog i pomahnitalog gradonačelnika. Dok Đilas ne naredi da se grafiti streljaju, čitaocima e-novina predstavljamo malo seme beogradskog pokreta otpora... da se vidi da ima i onih koji Drvoseku posečene platane neće oprostiti.

http://www.e-novine.com/fotogalerija/fotogalerija-srbija/43107-Beograd-oprata-Drvoseku.html
 
Klasika....potpuno odsustvo demokratije. I posle se neko ljuti na grafite.
 
naravno da se ljute ljudi kad neki balavac uzme da svrlja po gradu! oprostite molim vas, ali kako to bilo kome moze da bude prihvatljivo? pa zapitate li se nekad da li je i taj zid, ili ta plocica placena iz vasih dzepova-sa namerom da VAS grad bude lepsi?
dajte molim vas, pricali smo sto puta o seci drvoreda i u velikoj vecini se slozili. ali simpatisati ovakvo vandalsko, seljacko urnisanje ono malo lepog sto imamo moze samo neko ko je zhestoko izgubio svaki kompas. kad nas neko baci u rupu-mi nastavimo da kopamo...neverovatno.
jednog dana-kad se malo oplemenimo kao narod-u svakom momentu i pod svakom vlascu morace da se podrazumeva da je ovakav vid izrazavanja protesta apsolutno neprihvatljiv. da li je to lomljenje izloga (narocito NIKE-ovog), paljenje ambasada ili svrljanje po javnoj imovini- sve je to jedna ista, nama strasno bliska paradigma.
 
Да се не лажемо...

Једини који се уистину борио, конкретно за за платане је Влада Живановић.

Сем њега, Антоније Пушић, онога дана...

Ми остали ( једна невероватна мањина) јесмо били, на оних пар протеста, и приликом сече на Булевару, писали протестне мејлове политичарима и градским структурама, али то је све скупа било веома слабо, пре свега малим одзивом грађана.

Ефекат, практично никакав - платани су погубљени.

А ово сада, с графитима...

И јесте и није у реду.

Није у реду, ако је организовано од неких (опозиционих) странака, којих, у време егзекуције платана ни од корова није било да се побуне, па сад накнадно демагошки, као обично, нешто покушавају.

А, ако је изазвано појединачним поривом, бунта, незадовољства, разочараности, само по себи није лоше, јер, напросто, казује - истину.

У то се доиста претворила странка, једина за коју сам увек гласала од самога почетка, '90те. Зло.

Искрено, признајем, у гневу , и згађености над лажи и лицемерјем, и мени самој је долазило нешто слично, па чак и да им те табле покушам скинути, или оштетити. Али потом ме је нешто друго у томе заустављало - зар се спустити на њихов ниво.... И, откуд знам шта све још.

Једно после свега сигурно знам, то сам одлучила онога часа, на Булевару, 26. и 27. фебруара 2010, гледајући кроз сузе како падају, један за другим, по други пут наши преци, и попут њих, без гласа, стабло по стабло... (баш као и у песми EKV ) : ДС никада више неће добити мој глас.

(Ниједна друга странка такође, прецртан листић с неком поруком биће моја опција на следећим изборима, ако и кад их буде, али, то је већ и нека друга прича).

И, рекох већ, оно што стално говорим:

Ако ништа, нека остане барем памћење. (Ионако га иначе баш слабо негујемо).
Неки од нас су забележили све ово, фотографијама, текстовима... И шире колико могу, колико појединац је у стању, то памћење, јер, због заборављања нам се све то зло и догађа.
 
Ne bih rekao da su ovi koji su sarali iz stranke jer nikad apsolutno nisu se pomerili ni prstom,a imaju sklopljene koalicije izmedju sebe vec na lokalu a verovatno i na nivou grada.Dakle dajem ruku da nisu oni.

To samo govori u kojem stanju je drustvo,kada je prva stvar uvek stranka.Kada se narod bunio protiv znate koga pre 2000. godine tada je narod imao neku nadu,sada je ugusena.

Ne bih se slozio da se samo on borio,da se podsetimo kada je prvi platan posecen.Da nije Dr.Miroslav Demajo(covek koji prica na snimku) naskocio na zdravi panj odmah bi celu stvar ugusili,a zahvaljujuci tome se pocelo da se odmatava klupko njihovih lazi.Drugi covek koji prica je policajac.

http://www.youtube.com/watch?v=TkkhHFbLPXc&feature=related

I jedini tacni izvestaj od tog dana.Radio 202

http://www.youtube.com/watch?v=lIWbcf5siWw
 
Ма, како рекох, можемо ми сад да се тешимо, али јесте та тужна, трагична истина - страховито мало нас је било, а нико сем Владе није онако баш уистину залегао .
 
Ovih par grafita nikako nije vandalizam, to je jednaostavno bunt pojedinaca, koji su jednostavno pukli, usred nevidjene nemoci, koji mi kao ‚‚demokratsko‚‚ drustvo trpimo.

I ja sam, kao i ZvezdarkaVracarcic, glasao za Djilasa, ali sledeci put definitivno necu, ma koliko mostova da napravi. Zasto? Jer je pogazio osnovne postulate demokratije, i gazi ih i dalje. U danima nezapamcene sece jedne gradske sume, nije postojala demokratija, vec najgora moguca verzija diktature. Kad je seca zavrsena, onda se covek setio demokratije, u vidu mogucnosti da svaki gradjanin moze donirati drvo. Kakvo licemerje.

Ovih par grafitera je iskazalo veci nivo demokratije, nego gradska vlast, i zbog toga ih podrzavam, iako u svakom drugom obliku zestoko kritikujem zvrljanje.
 
btw iako bih, kao arhitekta, trebao da budem protiv ruzenja bilo koje fasade, dosli smo u doba kada izigravanjem gospode prema onima koji nas terorishu, postajemo samo budale.
 
ZvezdarkaVracaric":2fkvrr0x je napisao(la):
Ма, како рекох, можемо ми сад да се тешимо, али јесте та тужна, трагична истина - страховито мало нас је било, а нико сем Владе није онако баш уистину залегао .
Pa evo, danas se vec vide posledice takve politike. Upravo se seku stabla u parku Toplicin Venac. Bez najave, obrazlosenja, plana i bilo cega. Pojavili se jutros i seku... Kada sam zvao Zelenilo da pitam o cemu se radi, gospodja je arogantno odgovorila da je to redovno odrzavanje parka!!!! Pa super, u ovoj zemlji je jedino sekira orudje odrzavanja.... A posto smo precutali Bulevar, sada idu po parkovima i lece ih metodom:sekira. Niko se i ne buni za ovaj park, mali je i nije prometan, pa eto bas danas kada je sneg i kada ljudi imaju druge obaveze - nestade pola parka... Pojede vuk magarca na nase oci. I opet nista. Ni reci...
 
Slazem se sa stf-om.

Inace i ja sam glasao za njega,sad bi uzo testeru da sebi otfikarim ruku koja ga je zaokruzila

Radi se o tome da vecina ljudi koji su se zalagali nisu ni iz Bulevara,to nije odlucujuce,ali moraju ljudi iz tog kraja da budu zainteresovani.A ne Vlada da dolazi svaki dan sa Vozdovca.Dok su nam sekli platane iznad glave vecina ljudi je u prolazu gledala to kao neki reality show,a nisu ni bili bolji stanovnici koji su se nagutali propagande u vezi trulog drveca.

Inace,naleteh na dokument iz 2006 godine o izmenama Generalnog Urbanistickog Plana u kome predsednik udruzenja pejzaznih arhitekata upozorava da se tim izmenama mogu ugroziti 2 delikatne ekoloske zone-Bulevar Kralja Aleksandra i Topiciderski park.

4 godine kasnije,platana nema,a kroz topcider tutnji ump... :(

Postavicu kasnije taj fajl
 
Ispada da je rambo amadeus zasluzan za sve.Covek nam je pomogao i oko sume vise puta,ali ovo sada sto prica je totalno sasavo.Mislim,razumem ga da ne sme vise da udara jer nece da mu izdaju album,zovu ga da svira na trgovima za proslave nove godine i to,ali moram priznati bez obzira sto je eksentrik da me je duboko razocarao.

Evo njegovoj jucerasnjeg gostovanja u emisiji Fajront republika,deo je o Platanima

http://www.youtube.com/watch?v=zpQwiNpb5So
 
alexa_ndar":1zzx7mq6 je napisao(la):
naravno da se ljute ljudi kad neki balavac uzme da svrlja po gradu! oprostite molim vas, ali kako to bilo kome moze da bude prihvatljivo? pa zapitate li se nekad da li je i taj zid, ili ta plocica placena iz vasih dzepova-sa namerom da VAS grad bude lepsi?
dajte molim vas, pricali smo sto puta o seci drvoreda i u velikoj vecini se slozili. ali simpatisati ovakvo vandalsko, seljacko urnisanje ono malo lepog sto imamo moze samo neko ko je zhestoko izgubio svaki kompas. kad nas neko baci u rupu-mi nastavimo da kopamo...neverovatno.
jednog dana-kad se malo oplemenimo kao narod-u svakom momentu i pod svakom vlascu morace da se podrazumeva da je ovakav vid izrazavanja protesta apsolutno neprihvatljiv. da li je to lomljenje izloga (narocito NIKE-ovog), paljenje ambasada ili svrljanje po javnoj imovini- sve je to jedna ista, nama strasno bliska paradigma.
:kk: Баш тако, Александре. Талибанлук је у Србији омиљена спортско-политичка дисциплина. Имаш + од мене.
 
Ćirilov : u slučaju platana, pobedili građani
Objavljeno:
22.12.2010 | 17:20

Izvor:
Tanjug
Teatrolog Jovan Ćirilov smatra da je najznačajniji kulturni događaj u protekloj godini bila pobeda demokratske procedure u slučaju platana u Bulevaru kralja Aleksandra.

"Za mene je najveći utisak u kulturi, šire shvaćeno, bila saradnja vlasti i nas građana na temu sađenja preko 400 platana na Bulevaru kralja Aleksandra. Jedva čekam proleće da prolistaju", rekao je Ćirilov učestvujući u Tanjugovoj anketi o događajima koji su po dobrom i lošem obeležili kulturnu scenu.

"Važno je da je grad, sa Draganom Đilasom na čelu, oslušnuo glas građana i stanovnika Bulevara i opredelio se za platane umesto nekog drugog tankolistog drveća. Obojica smo to nazvali pobedom demokratske procedure", rekao je Ćirilov.

http://www.nightlife-belgrade.com/s...a/cirilov-u-slucaju-platana-pobedili-gradjani
:bash:
 
Vrh