Šta je novo?

Savski trg

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760762#p760762:zhho4h4k je napisao(la):
Marioneta » Uto Jul 28, 2020 10:49 am[/url]":zhho4h4k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760629#p760629:zhho4h4k je napisao(la):
Дошљак » Pon Jul 27, 2020 7:56 pm[/url]":zhho4h4k]Тачно тако, укрштање две линије може да буде побољшано добром локацијом (Теразије нпр.), док локација тешко може бити побољшана са укрштањем линија метроа.
Može i jeste i jedno i drugo. Sa metroom dobija se drugačiji protok ljudi i time poboljšava aktuelnost neke lokacije. Metro se gradi da bi poboljšao funkcionisanje građana na važnim lokacijama, pre svega njihov dolazak i odlazak, da bi se centralne gradske zone rasteretile od stambenih prostora i maksimizirale svoje kulturne, rekreativne, umetničke, poslovne i sl. sadržaje i ponude. SToga mislim da Terazije više nisu dobra lokacija za ukrštanje linija metroa, već pre negde bliže BNV i Savskom trgu, ili možda čak kod Mostara, sa velikim parkingom da se odatle metroom može i na Terazije i na druge strane Beograda. Time bi svi oni koji dolaze autoputem do grada mogli da se orijentišu lakše za dalje. Terazije su previše blizu staroj jezgri i mislim da bi metro bio opterećenje za tu lokaciju, a ne i potreba. Stanica metroa savako bi trebala da bude u blizini Terazija ili baš tamo, ali ukrštanje ne deluje dovoljno logično. Svakodnevno kretanje stanovništva nije više toliko fokusirano na stari centar grada i to je dobro. ...


Svakako si u pravu, ali bi Terazije, da bi se izbegao automobilski i autobuski saobraćaj, morale dobiti šinski saobraćaj, mislim na tramvaj, pa sve do Slavije, kako je i nekad bilo. Tako bi se smanjili izduvni gasovi u centru, a i usporilo prljanje fasada. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760544#p760544:20ri5idp je napisao(la):
Marioneta » 27 Jul 2020 15:37[/url]":20ri5idp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760369#p760369:20ri5idp je napisao(la):
solecar » Ned Jul 26, 2020 9:53 pm[/url]":20ri5idp]Šlem na kojem stoji Stefan Nemanja nije šupalj, već ima unutrašnjost ispunjenu oblikom koji neke podseća na jaje. Što se tiče pokušaja da se opravda naziv „kod konja“ , smešan je, zato što se i u tom slučaju i u slučaju spomenika Stefanu Nemanji, ne misli na osobu, nego na ono na čemu je osoba. U jednom slučaju to je konj, u drugom postolje koje podseća neke na jaje. To što se oko tog postolja nalazi puknuti šlem, ne znači da se misli na šlem.
Što se tiče vlasti, i toga da mi je cilj jedino kritikovanje svega što oni rade, je još smešnije od onoga da si „nepristrasan“ i „objektivan“ i da „realno sagledavaš stvari“. Onaj ko realno sagledava stvari, vidi i kada neko kaže da je nešto urađeno kako treba ili kada neko napiše da bi trebalo da, naprimer spomenik ovakvih dimenzija bude postavljen na neko uzvišenje, kao što se to radi u svetu, a ne da ga gura u rupu.
Kada su to ismevani nazivi „kod konja“ i „kod Vuka“? Nikad. To što vi(idolopoklonici lika i dela jednog čoveka i njegove biblioteke i svi članovi iste) spominjete je samo jedan od pokušaja da se opravda ono što se prihvatilo kod naroda i što nikako ne ide na ruku. Nisam ja kriv, ili možda ipak jesam, što drugi vide ono unutar šlema kao oblik jajeta ili za bilo šta što neko drugi kaže za bilo koju stvar, a koja se vama ne sviđaju.
Šlem i njegov oblik ni na koji način ne podseća na jaje, već to poređenje služi da bi se ismevao i omalovažavao spomenik, a time i vlast koja je čitavu priču pokrenula i realizuje. Naziv "kod konja" nije smislila ni ova vlast ni neka politička partija, niti spomenik knezu Mihajlu podseća na konja, već je konj deo spomenika i narod je smislio taj naziv sa istim smislom kao i "kod Vuka", skraćen oblik žargonskog komuniciranja. Tvoje poređenje ismevajućeg i ispolitiziranog posmatranja spomenika Stefanu Nemanji sa drugim spomenicima nema nikakve veze. U šlemu se ne može ni naslutiti jaje, a to što ga ti voliš videti umesto šlema i svega ostalog govori o nameri da na prizeman način oduzmeš svaku vrednost spomeniku i svemu što se na Savskom trgu radi i to sve isključivo zbog politikantskih razloga.
Možeš do sutra da ponavljaš kako sam ja autor izreke da je šlem u stvari jaje, pošto ništa pametnije ne možeš da smisliš. Tačnije, ne možeš da prihvatiš da ja nisam autor rečenice "obilk na koji se naslanja šlem podseća na jaje", već samo osoba koja je rekla da je druge ljude to asociralo na jaje.
Umesto što ko papagaj ponavljaš naučeno da imam nešto protiv SNS - a i predsednika, bolje upotrebi te tvoje moždane ćelije da daš makar jedan konkretan kontra argument potkrepljen nekim činjenicama na bilo šta što sam ranije pisao, ali da to ne bude u stilu da si mi već odgovorio, ili da nemaš ti šta da mi odgovaraš kada me neće ništa što ti kažeš ubediti da grešim.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760544#p760544:20ri5idp je napisao(la):
Marioneta » 27 Jul 2020 15:37[/url]":20ri5idp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760369#p760369:20ri5idp je napisao(la):
solecar » Ned Jul 26, 2020 9:53 pm[/url]":20ri5idp]A to verovatno da će BNV postati centar modernog se zasniva na osnovu čega? Na osnovu podignutih zgrada? Ako je na osnovu toga, onda on nikako ne može da bude centar te vrste, jer se to može reći za svaku novogradnju.
Na osnovu kompletne infrastrukture i lokacije na kojoj se nalazi. Praktično svi putevi kroz grad prolaze kroz BNV ili u njegovoj neposrednoj blizini. BNV je prostorno direktno nadovezan na stari centar grada i predstavlja prelaz ka poslovnoj zoni koja se razvija na NBG. Ako se probije tunel ka pančevačkom mostu i napravi metro imaćemo centralno čvorišta metroa u BNV ... Savska promenada i čitav prostor pored tržnog centra i zgrada u celini sa Savskim trgom i svim pratećim sadržajima koji će se nužno pojaviti predstavlja potencijal za veoma frekventno kretanje ljudi slično kao što se to dešava na knez Mihajlovoj, samo još sadržajnije jer stari grad nema prostora za moderne sadržaje, npr. parkovi i igrališta, izložbe i predstave na otvorenom ... Ceo prostor do sajma pruža mogućnost za dalji razvoj i širenje ... Naravno ni novobeogradska strana Save ne bi trebala da ostane u obliku u kojem je sada. Prosto je neprirodno da se prostor od TC Ušće do Sava centra uz Savu zadrži u sadašnjem obliku. ...
Praktično mogu da ti navedemn milion putanja od tačke A do tačke B koji ne da ne kače BNV, nego ni blizu istog ne prolaze. Ovo je Beograd, a ne Rim, tako da ipak ne vode svi putevi ka BNV.
Centru Beograda nisu potrebni novi parkovi, jer ih ima sasvim dovoljno. Potrebnije mu je zelenilo, sa kojim opasno kuburi. Isto važi i za NBG stranu uz Savu. Okanite se sečenja zelenila i unakažavanja uređenih zelenih površina pored reke, ili na nekim drugim lokacijama, zarad ispunjenja nekih vaših "vlažnih snova".
Kalemegdan, Trg republike koji ste pretvorili u ravnu anemičnu popločanu površinu, prostor oko SRC "25. maj", Studentski park, Prostor oko fontane u Knez Mihailovoj ulici (ugao sa Čika Ljubinom), Park vojvode Vuka, prostor ispred glavnog ulaza u TC Rajićeva... , su mesta na kojima i te kako mogu da se održavaju manifestacije na otvorenom, što se i čini (predstave, koncerti i sl.).
BNV će graditi do Sajma, po odavno utvrđenom i usvojenom planu. Isto tako nema niđe veze izgradnja u blokovima 18 i 18a sa izgradnjom BNV. To bi bilo kao da ja kažem da će BNV postati centar zato što će na Kosmaju da nikne fensi naselje.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=760544#p760544:20ri5idp je napisao(la):
Marioneta » 27 Jul 2020 15:37[/url]":20ri5idp]Sve su to elementi koji Savskom trgu i BNV daje karatker buduće centralne gradske zone. To takođe doprinosi da se dosadašnji centar očuva u što je moguće izvornijem obliku, te da moderni sadržaji kao što je TC Rajićeva, koliko god se uklapali u ambijent ne dodaju i grade. Praktično, ceo stari grad treba sačuvati kao svjevrstan živi muzej ...
TC Rajićeva se uklapa u ambijent Starog grada? :lool:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761028#p761028:foxv02h2 je napisao(la):
solecar » Sre Jul 29, 2020 2:03 am[/url]":foxv02h2]Možeš do sutra da ponavljaš kako sam ja autor izreke da je šlem u stvari jaje, pošto ništa pametnije ne možeš da smisliš. Tačnije, ne možeš da prihvatiš da ja nisam autor rečenice "obilk na koji se naslanja šlem podseća na jaje", već samo osoba koja je rekla da je druge ljude to asociralo na jaje.
Umesto što ko papagaj ponavljaš naučeno da imam nešto protiv SNS - a i predsednika, bolje upotrebi te tvoje moždane ćelije da daš makar jedan konkretan kontra argument potkrepljen nekim činjenicama na bilo šta što sam ranije pisao, ali da to ne bude u stilu da si mi već odgovorio, ili da nemaš ti šta da mi odgovaraš kada me neće ništa što ti kažeš ubediti da grešim.
Dve stvari su evidentne. Šlem nije jaje i poređenje nije dobronamerno, niti šaljivo, već ismevajuće i omalovažavajuće, suštinski negativno. Druga stvar je da je spomenik Stefanu Nemanji potpuno novi spomenik i porediti ga sa spomenikom Knezu Mihajlu u tom smislu je potpuno pogrešno. "Kod konja" je izraz stvoren jako davno u svakodnevnom životu sa već postavljenim spomenikom, dok priča o jajetu nastaje pre nego je spomenik i postavljen, samo na osnovu fotografija i to od strane političkih protivnika vlasti koja podiže spomenik. Znači, tvoja priča o jajetu je potpuno van ikakvog realnog poređenja ova dva spomenika. Sve je zasnovano na tvojoj fikciji i pokušaju da retoričkom ekvilibristikom i demagoškim manipulacijama svedeš priču na politikantski nivo svakodnevne politike.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761028#p761028:foxv02h2 je napisao(la):
solecar » Sre Jul 29, 2020 2:03 am[/url]":foxv02h2]Praktično mogu da ti navedemn milion putanja od tačke A do tačke B koji ne da ne kače BNV, nego ni blizu istog ne prolaze. Ovo je Beograd, a ne Rim, tako da ipak ne vode svi putevi ka BNV.
Centru Beograda nisu potrebni novi parkovi, jer ih ima sasvim dovoljno. Potrebnije mu je zelenilo, sa kojim opasno kuburi. Isto važi i za NBG stranu uz Savu. Okanite se sečenja zelenila i unakažavanja uređenih zelenih površina pored reke, ili na nekim drugim lokacijama, zarad ispunjenja nekih vaših "vlažnih snova".
Kalemegdan, Trg republike koji ste pretvorili u ravnu anemičnu popločanu površinu, prostor oko SRC "25. maj", Studentski park, Prostor oko fontane u Knez Mihailovoj ulici (ugao sa Čika Ljubinom), Park vojvode Vuka, prostor ispred glavnog ulaza u TC Rajićeva... , su mesta na kojima i te kako mogu da se održavaju manifestacije na otvorenom, što se i čini (predstave, koncerti i sl.).
BNV će graditi do Sajma, po odavno utvrđenom i usvojenom planu. Isto tako nema niđe veze izgradnja u blokovima 18 i 18a sa izgradnjom BNV. To bi bilo kao da ja kažem da će BNV postati centar zato što će na Kosmaju da nikne fensi naselje.
A kako onda po tim tvojim putanjama stoji sadašnji centar? Koliko miliona putanja zaobilazi knez Mihajlovu? U Knez Mihajlovu, na Trg republike ili Terazije možeš da dođeš samo ako si se tamo i zaputio, tamo se praktično ništa ne ukršta. S druge strane glavne saobraćajnice sa NBG prema drugim delovima grada prolaze ili direktno kroz BNV ili u neposrednoj blizini.
Potrebno zelenilo bez parkova?! Pa upravo su parkovi glavna mesta za zelene površine. A što se tiče zelenila po popločanim površinama najefektnije je to rešavati sa različitim saksijama za zelenilo i drveće. Velike saksije kreativno dizajnirane sa rastinjem koje se po potrebi menja može u tom smislu mnogo da doprinese ozelenjavanju užeg jezgra starog dela grada.
Znači, opet politizacija i pričanje kako ova vlast seče zelenilo i javne površine čini anemičnim?! Trivijalna banalizacija, he. Zelenilo je ok ako ne narušava dinamiku prostora i ako ne zahteva posebnu pažnju. Fiksne zelene površine i drveće koje je posađeno u zemlju ne mogu da se pomeraju, a zahtevaju posebnu brigu na mestu na kojem se nalaze. To je negde moguće a negde i ne baš. Recimo na Savskom trgu bi trebalo da bude moguće imati mnogo više fiksnih zelenih površina i drveća, jer je prostor barem duplo veća od Trga republike i čitav prostor bi trebalo da bude mnogo manje namenjen javnim manifestacijama, a i iza muzeja su predviđene druge javne površine na kojima će biti moguće praviti dinamičnije aktivnosti. ...
BNV je glavna spona povezivanja NBG sa starim gradom i drugim delovima grada. U tom smislu ima sve predispozicije da se oblikuje kao moderna centralna gradska zona, tj. novi centar. ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761166#p761166:mdgpqcvw je napisao(la):
Marioneta » 29 Jul 2020 13:59[/url]":mdgpqcvw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761028#p761028:mdgpqcvw je napisao(la):
solecar » Sre Jul 29, 2020 2:03 am[/url]":mdgpqcvw]Možeš do sutra da ponavljaš kako sam ja autor izreke da je šlem u stvari jaje, pošto ništa pametnije ne možeš da smisliš. Tačnije, ne možeš da prihvatiš da ja nisam autor rečenice "obilk na koji se naslanja šlem podseća na jaje", već samo osoba koja je rekla da je druge ljude to asociralo na jaje.
Umesto što ko papagaj ponavljaš naučeno da imam nešto protiv SNS - a i predsednika, bolje upotrebi te tvoje moždane ćelije da daš makar jedan konkretan kontra argument potkrepljen nekim činjenicama na bilo šta što sam ranije pisao, ali da to ne bude u stilu da si mi već odgovorio, ili da nemaš ti šta da mi odgovaraš kada me neće ništa što ti kažeš ubediti da grešim.
Dve stvari su evidentne. Šlem nije jaje i poređenje nije dobronamerno, niti šaljivo, već ismevajuće i omalovažavajuće, suštinski negativno. Druga stvar je da je spomenik Stefanu Nemanji potpuno novi spomenik i porediti ga sa spomenikom Knezu Mihajlu u tom smislu je potpuno pogrešno. "Kod konja" je izraz stvoren jako davno u svakodnevnom životu sa već postavljenim spomenikom, dok priča o jajetu nastaje pre nego je spomenik i postavljen, samo na osnovu fotografija i to od strane političkih protivnika vlasti koja podiže spomenik. Znači, tvoja priča o jajetu je potpuno van ikakvog realnog poređenja ova dva spomenika. Sve je zasnovano na tvojoj fikciji i pokušaju da retoričkom ekvilibristikom i demagoškim manipulacijama svedeš priču na politikantski nivo svakodnevne politike.
"Objektivni" i "nepristrasni" članu SNS biblioteke možeš ti i bolje od toga da stavljaš u usta ljudima ono što nisu rekli.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761166#p761166:mdgpqcvw je napisao(la):
Marioneta » 29 Jul 2020 13:59[/url]":mdgpqcvw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761028#p761028:mdgpqcvw je napisao(la):
solecar » Sre Jul 29, 2020 2:03 am[/url]":mdgpqcvw]Praktično mogu da ti navedemn milion putanja od tačke A do tačke B koji ne da ne kače BNV, nego ni blizu istog ne prolaze. Ovo je Beograd, a ne Rim, tako da ipak ne vode svi putevi ka BNV.
Centru Beograda nisu potrebni novi parkovi, jer ih ima sasvim dovoljno. Potrebnije mu je zelenilo, sa kojim opasno kuburi. Isto važi i za NBG stranu uz Savu. Okanite se sečenja zelenila i unakažavanja uređenih zelenih površina pored reke, ili na nekim drugim lokacijama, zarad ispunjenja nekih vaših "vlažnih snova".
Kalemegdan, Trg republike koji ste pretvorili u ravnu anemičnu popločanu površinu, prostor oko SRC "25. maj", Studentski park, Prostor oko fontane u Knez Mihailovoj ulici (ugao sa Čika Ljubinom), Park vojvode Vuka, prostor ispred glavnog ulaza u TC Rajićeva... , su mesta na kojima i te kako mogu da se održavaju manifestacije na otvorenom, što se i čini (predstave, koncerti i sl.).
BNV će graditi do Sajma, po odavno utvrđenom i usvojenom planu. Isto tako nema niđe veze izgradnja u blokovima 18 i 18a sa izgradnjom BNV. To bi bilo kao da ja kažem da će BNV postati centar zato što će na Kosmaju da nikne fensi naselje.
A kako onda po tim tvojim putanjama stoji sadašnji centar? Koliko miliona putanja zaobilazi knez Mihajlovu? U Knez Mihajlovu, na Trg republike ili Terazije možeš da dođeš samo ako si se tamo i zaputio, tamo se praktično ništa ne ukršta. S druge strane glavne saobraćajnice sa NBG prema drugim delovima grada prolaze ili direktno kroz BNV ili u neposrednoj blizini.
Potrebno zelenilo bez parkova?! Pa upravo su parkovi glavna mesta za zelene površine. A što se tiče zelenila po popločanim površinama najefektnije je to rešavati sa različitim saksijama za zelenilo i drveće. Velike saksije kreativno dizajnirane sa rastinjem koje se po potrebi menja može u tom smislu mnogo da doprinese ozelenjavanju užeg jezgra starog dela grada.
Znači, opet politizacija i pričanje kako ova vlast seče zelenilo i javne površine čini anemičnim?! Trivijalna banalizacija, he. Zelenilo je ok ako ne narušava dinamiku prostora i ako ne zahteva posebnu pažnju. Fiksne zelene površine i drveće koje je posađeno u zemlju ne mogu da se pomeraju, a zahtevaju posebnu brigu na mestu na kojem se nalaze. To je negde moguće a negde i ne baš. Recimo na Savskom trgu bi trebalo da bude moguće imati mnogo više fiksnih zelenih površina i drveća, jer je prostor barem duplo veća od Trga republike i čitav prostor bi trebalo da bude mnogo manje namenjen javnim manifestacijama, a i iza muzeja su predviđene druge javne površine na kojima će biti moguće praviti dinamičnije aktivnosti. ...
BNV je glavna spona povezivanja NBG sa starim gradom i drugim delovima grada. U tom smislu ima sve predispozicije da se oblikuje kao moderna centralna gradska zona, tj. novi centar. ;)
Ne odvija se život jedino i isključivo u centru, iako ga vrlo rado i dan danas posećuje veći broj ljudi. Isto tako, nisu sve putanje na relaciji NBG - BNV - Stari Beograd, pa tako nije moguće ni da to bude centar svih centara, osim u mašti vas "nepristrasnih" i "objektivnih" članova SNS biblioteke.
Nije zasađena trava, koja je dominanta u parkovima, jedino merilo zelenila. Starom gradu fale zelene aleje. Mnoštvo ulica pati od manjka / nedostatka drvoreda i / ili živih ograda (bilo u žardinjerama na ivici trotoara, bilo zasađeno u rupe u zemlji). Taj nedostatak se najbolje oseti kada se iz centra dođe u deo grada koji obiluje zelenilom. Tačno se oseti razlika u mikroklimi.
Izgleda da se dinamika Beograda u ogromnoj meri narušava, pošto sve više niču izbetonirane / popločane površine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761226#p761226:2fnfcupp je napisao(la):
solecar » Sre Jul 29, 2020 4:23 pm[/url]":2fnfcupp]Ne odvija se život jedino i isključivo u centru, iako ga vrlo rado i dan danas posećuje veći broj ljudi. Isto tako, nisu sve putanje na relaciji NBG - BNV - Stari Beograd, pa tako nije moguće ni da to bude centar svih centara, osim u mašti vas "nepristrasnih" i "objektivnih" članova SNS biblioteke.
Nije zasađena trava, koja je dominanta u parkovima, jedino merilo zelenila. Starom gradu fale zelene aleje. Mnoštvo ulica pati od manjka / nedostatka drvoreda i / ili živih ograda (bilo u žardinjerama na ivici trotoara, bilo zasađeno u rupe u zemlji). Taj nedostatak se najbolje oseti kada se iz centra dođe u deo grada koji obiluje zelenilom. Tačno se oseti razlika u mikroklimi.
Izgleda da se dinamika Beograda u ogromnoj meri narušava, pošto sve više niču izbetonirane / popločane površine.
Naravno da se ne odvija, ali se mnogo toga dešava u centru i oko centra. Dominantni pravci kretanja su preko Mostarske petlje i Brankovog mosta. Daleko najviše vozila prolazi preko te dve tačke, bilo da ide na NBG ili sa NBG. Samim tim što se NBG pretvara sve više u poslovnu zonu veliki broj zaposlenih ide u tom pravcu. No, ta prostorna pozicija BNV koja ga sa saobraćajnicama, ušćem reka i blizinom starog centra grada samo je prednost koja se koristi i omogućava različitim sadržajima da od toga prostora zaista učine moderni centar. Inače, "fundamentalno obrati pažnju na ponašanje", jer konstantno kvariš argumentovanu priču jeftinim politikantstvom i zloupotrebom nekad popularnog komedijskog ostvarenja i njegovih bravura.
Što se tiče zelenila u gradu njega treba rešavati sa saksijama i sl. Nekakva sadnja zelenih površina u sred Knez Mihajlove i slično stvarno zvuči nerazumno. Centri gradova su svuda u svetu kombinacija kamena i betona sa mobilnim zelenilom i manjim parkovima ... Gde bi se to u centru BG moglo postaviti više fiksnog zelenila a da to ne naruši dinamiku? Posebno je pitanje održavanje toga svega. ... Treba "fundamentalno da obratiš pažnju" na mnoge detalje, a ne samo da haluciniraš o nekakvim članovima biblioteke. :violina:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761265#p761265:2v6xvnhv je napisao(la):
Marioneta » 29 Jul 2020 18:20[/url]":2v6xvnhv]Inače, "fundamentalno obrati pažnju na ponašanje", jer konstantno kvariš argumentovanu priču jeftinim politikantstvom i zloupotrebom nekad popularnog komedijskog ostvarenja i njegovih bravura. Treba "fundamentalno da obratiš pažnju" na mnoge detalje, a ne samo da haluciniraš o nekakvim članovima biblioteke. :violina:
Kada ti budeš počeo da "fundamentalno obraćaš pažnju na ponašanje" , tada ću i ja početi. A to znači da kada prestaneš da govoriš da poliutizujem celu stvar, da imam nešto protiv SNS - a i predsednika, da mi stavljaš u usta ono što nisam rekao i sl. , i ja ću prestati sa mojim tvrdnjama koje ti nisu po volji. To naravno ne znači da ću se složiti sa tobom da su demonstracije bile isključivo i jedino u režiji opozicije, i da su za cilj imale jedino i isključivo nasilnu smenu predsednika i uklanjanje SNS - a, niti da ću se složiti sa tobom ili bilo kime drugim da će BNV postati centar svih centara (možda se desi ako se neko potrudi pa izvuče adekvatan kontra argument na moje tvrdnje zašto to neće biti), da će Savski trg nakon rekonstrukcije da zaseni centar grada i da će svi odreda da idu i da se "klanjaju" Stefanu Nemanji i da trče da vide okrečenu zgradu bivše GŽS, naspram svih onih stvari sa nus pojavama, zbog kojih su dolazili... Do tada, kom obojci, a kom opanci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761265#p761265:1dyr43mg je napisao(la):
Marioneta » Wed Jul 29, 2020 5:20 pm[/url]":1dyr43mg]
...Što se tiče zelenila u gradu njega treba rešavati sa saksijama i sl. Nekakva sadnja zelenih površina u sred Knez Mihajlove i slično stvarno zvuči nerazumno. Centri gradova su svuda u svetu kombinacija kamena i betona sa mobilnim zelenilom i manjim parkovima ... Gde bi se to u centru BG moglo postaviti više fiksnog zelenila a da to ne naruši dinamiku? Posebno je pitanje održavanje toga svega. ...
Obzirom na sadasnji nacin odrzavanja zelenih povrsina u gradu (posadis i zaboravis) i hronicnu q.rcobolju u stvari najbolje bi bilo da se posece svo drvece i izbetoniraju sve zelene povrsine u centru. Onda se kod Kineza kupi plasticno drvece i plasticna trava, i to se po potrebi postavi gde treba zelenilo. Niti treba da se odrzava, niti pravi djubre. Jednom u par meseci ga karcherom operes i voilà.
Nadam se da oni nadlezni teletabisi nece da urade neku ovakvu idiotariju.
 
Stigla stabla i sa druge strane zgrade stanice ...

savski01-2020-07-29-22-09-08.jpg
 
Marioneta wrote: ,,....ali se mnogo toga dešava u centru i oko centra. Dominantni pravci kretanja su preko Mostarske petlje i Brankovog mosta. Daleko najviše vozila prolazi preko te dve tačke, bilo da ide na NBG ili sa NBG. Samim tim što se NBG pretvara sve više u poslovnu zonu veliki broj zaposlenih ide u tom pravcu. No, ta prostorna pozicija BNV koja ga sa saobraćajnicama, ušćem reka i blizinom starog centra grada samo je prednost koja se koristi i omogućava različitim sadržajima da od toga prostora zaista učine moderni centar.... ,,

Iz koje muzuejske pra arhive ti je ovaj tekst .... :shock:
Kad si vec ovdi ... pored pisanija, ovaj forum moze da sluzi i za citanje malo savremenijih tekstova :sesir:
 
Kada su postavili ovaj kran? Tek sada sam video i na prethodnoj strani da ga ima. To znači da je spomenik na putu iz Rusije ka BG.
 

Prilozi

  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    154 KB · Pregleda: 2.496
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761354#p761354:spowsxws je napisao(la):
boca-ica » Sre Jul 29, 2020 11:26 pm[/url]":spowsxws]Marioneta wrote: ,,....ali se mnogo toga dešava u centru i oko centra. Dominantni pravci kretanja su preko Mostarske petlje i Brankovog mosta. Daleko najviše vozila prolazi preko te dve tačke, bilo da ide na NBG ili sa NBG. Samim tim što se NBG pretvara sve više u poslovnu zonu veliki broj zaposlenih ide u tom pravcu. No, ta prostorna pozicija BNV koja ga sa saobraćajnicama, ušćem reka i blizinom starog centra grada samo je prednost koja se koristi i omogućava različitim sadržajima da od toga prostora zaista učine moderni centar.... ,,

Iz koje muzuejske pra arhive ti je ovaj tekst .... :shock:
Kad si vec ovdi ... pored pisanija, ovaj forum moze da sluzi i za citanje malo savremenijih tekstova :sesir:
Bilo bi lepo da osim pokušaja da budeš duhovit napišeš na šta tačno misliš, da ne ispadneš smešan sa ovim suvišnim prilogom :sesir:


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761275#p761275:spowsxws je napisao(la):
solecar » Sre Jul 29, 2020 7:32 pm[/url]":spowsxws]Kada ti budeš počeo da "fundamentalno obraćaš pažnju na ponašanje" , tada ću i ja početi. A to znači da kada prestaneš da govoriš da poliutizujem celu stvar, da imam nešto protiv SNS - a i predsednika, da mi stavljaš u usta ono što nisam rekao i sl. , i ja ću prestati sa mojim tvrdnjama koje ti nisu po volji. To naravno ne znači da ću se složiti sa tobom da su demonstracije bile isključivo i jedino u režiji opozicije, i da su za cilj imale jedino i isključivo nasilnu smenu predsednika i uklanjanje SNS - a, niti da ću se složiti sa tobom ili bilo kime drugim da će BNV postati centar svih centara (možda se desi ako se neko potrudi pa izvuče adekvatan kontra argument na moje tvrdnje zašto to neće biti), da će Savski trg nakon rekonstrukcije da zaseni centar grada i da će svi odreda da idu i da se "klanjaju" Stefanu Nemanji i da trče da vide okrečenu zgradu bivše GŽS, naspram svih onih stvari sa nus pojavama, zbog kojih su dolazili... Do tada, kom obojci, a kom opanci.
Teško je naći tvoj post u kojem za sve što se radi ili ne radi u BG ne optužuješ sadašnju vlast, a kad neko ističe dobre strane toga što se radi ili ne radi nazivaš apologeto, simpatizerom ili članom vladajuće partije. To znači da konstantno svodiš tematiku na politiku i u svemu tražiš razlog da se obračunaš sa vladajućom ekipom smatrajući njihovim pristalicama sve one koji u projektima poput Savskog trga i spomenika Stefanu Nemanji vide nešto dobro i vredno. Poenta tvojih postova je u degradiranju onih koji vladaju, a ne u vezi onoga o čemu se konkretno radi. Zato je tvoje pisanje dominantno politizacija i politikantsko prepucavanje sa fantomskim "članovima biblioteke". Tebi je argument za svaku polemiku vezan za pljuvanje po onome što radi vlast. To je politizacija svake teme i obesmišljavanje svega što se radi i dešava, jer u svemu vlast ima umešane prste. ... Uglavnom, "fundamentalno obrati pažnju na ponašanje" ;)
 
OK "fundamentalno obrati pažnju na ponašanje", kada i ti budeš počeo da "fundamentalno obraćaš pažnju na ponašanje". Ali obzirom da do toga nije došlo, niti se vidi želja da se tako nešto uradi, onda znači da nastavljamo kao i do sada. Nemam nameru da dajem hvalospeve za sve što radi aktuelna vlast, niti da padam u nesvest na okrečene fasade i popločane površine, a još manje da budem u transu zbog izgradnje BNV, ili da dožiljavam ekstazu na samu pomen Metroa i genijalno trasirane prve linije, te čas vidljive, čas nevidljive treće linije, kao što to radite vi "nepristrasni" i "objektivni" članovi SNS biblioteke. Na taj nivo nipodaptavanja samog sebe nisam spreman da padnem ni po koju cenu, da bih bio vama po volji. Lepo kaže izreka: "Za ideale ginu budale". Ja nisam b u d a l a te vrste kojoj ti pripadaš.
 
Ovakve poruke možete razmenjivati putem PM.
 
Mislio sam da sadasnja gradska vlast nece moci da uradi nesto gore nego sto su rekonstrukcije Slavije i trga republike. Grdno sam se prevario.
Ova rekonstrukcija je jos mnogo gora. Zato neka odmah raspisu konkurs za novu rekonstrukciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761402#p761402:loqzam21 je napisao(la):
Ronche » 30 Jul 2020 05:36 am[/url]":loqzam21]Kada su postavili ovaj kran? Tek sada sam video i na prethodnoj strani da ga ima. To znači da je spomenik na putu iz Rusije ka BG.

Negde sam cuo da bi spomenik trebao da stigne, ili krene ka Srbiji 4. avgusta. Ne znam koliko je tacna informacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761604#p761604:3nf1gh66 je napisao(la):
marone » 30 Jul 2020 07:56 pm[/url]":3nf1gh66]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761402#p761402:3nf1gh66 je napisao(la):
Ronche » 30 Jul 2020 05:36 am[/url]":3nf1gh66]Kada su postavili ovaj kran? Tek sada sam video i na prethodnoj strani da ga ima. To znači da je spomenik na putu iz Rusije ka BG.

Negde sam cuo da bi spomenik trebao da stigne, ili krene ka Srbiji 4. avgusta. Ne znam koliko je tacna informacija.
Evo danas su rekli da bi za 10-ak dana konvoj sa spomenikom trebalo da stigne u BG.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761402#p761402:3ga6vh9c je napisao(la):
Ronche » Čet Jul 30, 2020 6:36 am[/url]":3ga6vh9c]Kada su postavili ovaj kran? Tek sada sam video i na prethodnoj strani da ga ima. To znači da je spomenik na putu iz Rusije ka BG.
file.php
Kran moze biti tu i zbog te rupe za kanalizaciju, ne samo zbog spomenika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761409#p761409:2967jugs je napisao(la):
GavriloL » 30 Jul 2020 07:26 am[/url]":2967jugs]Update...
file.php

Steta sto pesacki prelaz ne prati poplocane trotoare (levi deo fotografije).
 
Deluje kao da je stari prelaz izbledeo.
 
прелаз је исцртан на новом асфалту ваљда ће поправити то
 
Izgleda kao da su ga iscrtali pre 5 godina :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=761660#p761660:le6covab je napisao(la):
kopte3 » Čet Jul 30, 2020 11:04 pm[/url]":le6covab]
Steta sto pesacki prelaz ne prati poplocane trotoare (levi deo fotografije).

Kad su se pre izlizali pesacki prelazi? :evil:
 
Eto prilike da poprave grešku i prebace prelaz tamo gde je popločavanje.
 
Vrh