Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Reklame za Perlu sirom grada ali nema jos informacija kad krece gradnja.
 
Jedna fotka
FB_IMG_1656973093810.jpg
 
Evo malo poredjenje. Sama periferija Moskve, lik prica u snimku 15 minuta i manje vise sve zgrade su kao ove sa slike. Meni su naselja u Moskvi pojam za Bnv, a pricamo o kraju grada a kod nas bi trebalo da bude elitni deo. Pretpostavljam da su srusili hruscovke i druge stare zgrade, posto sam citao da to masovno rade kao gradski projekat, ali nisam jos bio u Moskvi.
Moskva1.jpg
Moskva 2.jpg
 
Москва је генерално појам за Београд

Све је чисто, уредно, на руском језику и писму, инфраструктура функционална и одржава се, град расте и развија се, зграде из СССР-а без архитектонске вредности се руше или овако модернизију итд.


Нама би прво требало једно пар деценија борбе против малограђанштине и покондирености да престанемо да размишљамо као Индија па тек онда да кренемо да се развијамо.


makeup.png
 
Poslednja izmena:
Moskva se davi u saobracajnim guzvama. Davila se jos krajem 2000ih. To ceka i Beograd.

Mada se slazem da se ima sta nauciti od nje i da ovde jeste Indijski mentalitet. Mada, ne bi ni taj indijski mentalitet bio toliko jak da i deo naroda, a tu podrazumevam i neke forumase, ne podrzavaju svakog investitora i svaku gradnju.
 
Poslednja izmena:
Сваки велики град се дави у гужвама.

Какав вас индијски менталитет спопао. Да није пакистански пре?
 
Moskva se davi u saobracajnim guzvama. Davila se jos krajem 2000ih. To ceka i Beograd.

Mada se slazem da se ima sta nauciti od nje i da ovde jeste Indijski mentalitet. Mada, ne bi ni taj indijski mentalitet bio toliko jak da i deo naroda, a tu podrazumevam i neke forumase, ne podrzavaju svakog investitora i svaku gradnju.
Ne bas kao ranije ali dobro, svaki veci grad ih ima. Sa hordama su dosta smanjili guzve. A za ove vislje licno mislim da nasi jos uvek mogu da izvuku projekat sa jos 2 nebodera naprimer. Ovako jeste malo kao Moskovska periferija sem par zgrada mislim na ( kulu i terase ) one su ruku na srce prelepe..
 
Сваки велики град се дави у гужвама.

Какав вас индијски менталитет спопао. Да није пакистански пре?

Преферирања енглеског и енглеских речи због колонијалног комплекса ниже вредности

И да, знам да је у Индији заступљен и зато што је лакше за споразумевање између различитих етничких група у ситуацијама када има више језика али нас то чини још јаднијим

Мумбај:

khan-market_650x400_61487483763.jpg


Београд:

 
А, то. Све је почело када су одреда кафиће кренули да означавају по италијански, caffe. Проклети Трст. Тако и настају комплекси ниже вредности.
 
Ne mislim da se svaki veci grad davi u guzvama. Takodje, guzve u Moskvi su van svake pameti i van svake kategorije.
Sa hordama su dosta smanjili guzve
Hordama?

Sto se tice Beograda na vodi, neke stvari kod njega zameram, neke mi se svidjaju. Samo mislim da je trebalo onakvog da ga grade na obali prekoputa, a ne tu. Sto se visina i vizura tice, ovako izgleda malo slepacki.
 
Btw kad je @Kailan napisao "indijski mentalitet" ja mislio da govori o favelizaciji i pretrpavanju grada. Al jok😄

Elem,nazivi radnji na engleskom mi ne smetaju koliko mi smetaju nazivi naselja na istom.
Woodstar residence, Kennedy residence, Savada (bog sveti zna škk to znaci 😆 ), Quartet, Wellport...
schmidt-gag.gif


Ajde kada neka strana firma dodje ovde pa donese svoj naziv. Ono, sigurno neću, po uzoru na Ruse, da pišem na srpskom ''Мекдоналдз''. Ali ovo kada naše kompanije ovde grade naselja i proseravaju se sa engleskim nazivima stvarno počne da smeta posle nekog vremena.
 
Москва је генерално појам за Београд

Све је чисто, уредно, на руском језику и писму, инфраструктура функционална и одржава се, град расте и развија се, зграде из СССР-а без архитектонске вредности се руше или овако модернизију итд.


Нама би прво требало једно пар деценија борбе против малограђанштине и покондирености да престанемо да размишљамо као Индија па тек онда да кренемо да се развијамо.


makeup.png
Evo par fotografija i od mene pre nedelju dana sam slikao. Inace Beograd bi stvarno " mogao " da izvuce projekat izgradnjom pored kule jos 2 interesantna visoka objekta ( 150-200m visine ) Gde bi holovi bili ovako u staklu, te bi dole bilo kad se gleda interesantnije... Kula je bas sama nekako...
20220629_230045.jpg
20220629_223647.jpg
20220625_224559.jpg
20220625_224446.jpg
20220625_224148.jpg
20220625_223855.jpg
20220625_215934.jpg
 
Ajde kada neka strana firma dodje ovde pa donese svoj naziv. Ono, sigurno neću, po uzoru na Ruse, da pišem na srpskom ''Мекдоналдз''.
Poisledica nedostaka samopuzdanja i kompleksa. Jer onaj ko je siguran u sebe, nece se plasiti sta ce drugi reci zato sto je napisao Mekdonalds a ne MccDonalds.
 
Nije za poređenje poslovni centar u Moskvi sa stambenim zgradama bez ikakve arhitektonske vrednosti.
To je jasno, mislio sam da se u ulici Nikolaja Kravcova urade 2 visoka objekta, pa bi opet bilo tu i tamo bolje nego trenutno stanje...( Bila bi ta ulica privlacnija ).. Unistili su ceo projekat sa Arkadijama, Aurorama i td.. Steta..
 
Vrh