Савски амфитеатар - БнВ
БнВ означава прелазак Београда у 21. век, онако како је то у Србији могуће, с много недостатака.
У много чему није било боље ни у другим значајним светским градовима, уз нужне разлике у богатству и техничком и технолошком нивоу, и квалитету архитектуре, али пре неколико десетина година. На пример, лондонски Сити, где је неодољива финансијска моћ успела да у срцу најстаријег дела града подигне пословне солитерчине које су прогутале старо језгро.
У БнВ је Београд добио нове стандарде - цело насеље у којем све зграде имају подземне гараже, чисто је, с одржаваним зеленилом, без непрописног паркирања. Уместо дугачких зграда као на Новом Београду, у БнВ се иде у висину и распоред зграда је такав да је насеље проходно и погледи у даљину очувани колико је то могуће. Углавном, има онолико недостатака колико Србија заостаје у свему другом, а искорак је у односу на претходну фазу у развоју.
Увек и у свим временима су владари и финансијски моћници били бахати и кршили правила. Без тога свет не би имао већину од својих најзначајнијих грађевина свих времена. Кулук, малверзације, изигравање правила и закона, поткрадање. В., на пример, како је грађен Бруклински мост у Њујорку и малверзације са жицом за каблове.