Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

Koliko bi lepša bila bez ovih nakaradnih terasa, koje su joj potpuno uništile glatke konture, poput onih na donjoj polovini.
 
Данас поподне, улица између зграда Метрополитена, Симфоније и Тере у изградњи:

IMG-20220225-162650.jpg


IMG-20220225-162625.jpg


IMG-20220225-162600.jpg


IMG-20220225-162515.jpg


IMG-20220225-162449.jpg


IMG-20220225-162434.jpg


IMG-20220225-162413.jpg


IMG-20220225-162326.jpg


IMG-20220225-162349.jpg


IMG-20220225-162254.jpg


IMG-20220225-162222.jpg


IMG-20220225-162154.jpg


IMG-20220225-162128.jpg
 
Luksuzni stanovi imaju odvojene kuhinje, al 'ajde hahah
Kad krenu sa W-om možemo da stavimo tačku na celo to parče zemljišta
 
Luksuzni stanovi imaju odvojene kuhinje, al 'ajde hahah
Kad krenu sa W-om možemo da stavimo tačku na celo to parče zemljišta
Sad je trend i da stanovi koji imaju preko 100kvm imaju kuhinju u sklopu dnevnog boravka, sto je u krajnju ruku cudno, ali tako je. Postoji mnogo vise drugih razloga zasto ovi stanovi nisu “lux”.
 
Nikad to neću razumeti. Ne znam kome je gušt da u stanu sa više nego dovoljno prostora ceo dnevni boravak smrdi na prženje, ali dobro, ima nas raznih. Meni su malo patetične kuhinje u BNV da budem iskren, posebno one u kuli Beograd. Stanovi od 100, 150 kvadrata, a imaju iste ili čak maje kuhinje nego ja u stanu od 60. Moja je pritom odvojena
 
Poslednja izmena:
To je trend koji se gura bez obzira na velicinu stana. Mi naravno ne zaostajemo za trendovima. U Cvijicevoj palati se u vecini stanova u dnevnu sobu ulazi iz kuhinje… I zbog besomucne propagande (kao da se deca kontrolisu dok se radi u kuhinji, da se domacini i gosti “druze” dok se u kuhinji sprema, i ostale nebuloze) trend se primio. Mi naravno znamo u cemu je u stvari stvar. Na HGTV je sprdacina sa renoviranjima kuca i stanova. Svi odmah ruse zidove ( bez open concepta se ne moze ziveti), nijedna kuhinja im nije dovoljno velika (Ameri znamo kuvaju svaki dan), obavezno ostrvo, kvarc, granit, dvostruki lavabo u kupatilu i td. Poenta je naravno u zamajcu gradjevinske industrije. Obavezno renoviranje svakih pet godina, da se ne zaostaje za Johnsovima. Pri tome su kuce od drveta i pojedu ih termiti posle 10 godina. Ali to je druga prica.
 
Upravo to je i dopadljivo. Nicim ometan pogled iz dnevne sobe na aspirator, sporet, sudoperu i frizider.
 
Čuli ste za aspirator?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
А шта радити када имаш одличан аспиратоу,у њему уграђену клапну и све то добро повезано,али када неко од комшија са вертикале нешто пржи сав тај мирис улази код тебе?
 
Mislim da ima dosta neopravdanog prezira prema "open concept" kuhinjama ovde na forumu. Prvo, nekome hrana i kuvanje "smrdi" a drugima "miriše". Drugo, samo zato što je nešto moderno ili trend ne znači da je iz starta "amerikanizovana fora" ili nešto bzvz. Meni je stari koncept kuhinje otužan i skoro je uvek mali ružan sobičak u ćošku stana gde vam baba leti prži na +38 stepeni prženice ili pohovane šnicle. Generalno, "kuhinja" je tradicionalno vidjena kao mesto za mukotrpan rad gde će domaćica da se usmrdi i izmasti dok gosti uživaju u odvojenoj sobi. Pritom, nema smisla nositi hranu i pribor iz jedne odvojene sobe do stola koji se nalazi u drugoj sobi (tamo i nazad), tu je mnogo smislenija/svedenija open concept kuhinja i dnevni boravak. Neki se ovde bune da smo open concept kuhinje preuzeli od Amera, a niko se nije dosetio da smo zatvorene/odvojene kuhinje preuzeli od Engleza, koji se oduvek prave "gospodom". Stare Srpske seoske kuće, domaćinske, su imali nad ognjištem kotao i verige, kuvalo se maltene u dnevnoj sobi, i uvek je bio integralan deo prodice da se kuva, jede, i greje sve na jednom mestu.

Uostalom, jedino vam treba kvalitetan aspirator ako vam je to problem oko open concept kuhinje.
 
Lako za prženic, ali moderne babe će kuvat curry. Da vidiš kako to smrdi tek :D

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Ја сам увек јео у кухињи и то сам доживљавао као чистији простор за јело од дневне собе или трпезарије где долазе и гости. И увек је кухиња била жив простор.
 
Mislim da ima dosta neopravdanog prezira prema "open concept" kuhinjama ovde na forumu. Prvo, nekome hrana i kuvanje "smrdi" a drugima "miriše". Drugo, samo zato što je nešto moderno ili trend ne znači da je iz starta "amerikanizovana fora" ili nešto bzvz. Meni je stari koncept kuhinje otužan i skoro je uvek mali ružan sobičak u ćošku stana gde vam baba leti prži na +38 stepeni prženice ili pohovane šnicle. Generalno, "kuhinja" je tradicionalno vidjena kao mesto za mukotrpan rad gde će domaćica da se usmrdi i izmasti dok gosti uživaju u odvojenoj sobi. Pritom, nema smisla nositi hranu i pribor iz jedne odvojene sobe do stola koji se nalazi u drugoj sobi (tamo i nazad), tu je mnogo smislenija/svedenija open concept kuhinja i dnevni boravak. Neki se ovde bune da smo open concept kuhinje preuzeli od Amera, a niko se nije dosetio da smo zatvorene/odvojene kuhinje preuzeli od Engleza, koji se oduvek prave "gospodom". Stare Srpske seoske kuće, domaćinske, su imali nad ognjištem kotao i verige, kuvalo se maltene u dnevnoj sobi, i uvek je bio integralan deo prodice da se kuva, jede, i greje sve na jednom mestu.

Uostalom, jedino vam treba kvalitetan aspirator ako vam je to problem oko open concept kuhinje.
Mirisi kuvanja uopste nisu problem. I nema nacina da se oni po stanu ne sire. Sa aspiratorom ili ne.
Problem je u estetskom i dozivljaju prostora. Valjda smo od ognjista i veriga stigli grad?! Koncept stanovanja se menja, to je tacno .Nasi stanovi nisu loftovi. Ni po konceptu, ni prostorno. Loftu to lezi, klasicnom stanu ne. Za mene licno dnevna soba treba da ostane dnevna soba. Prostor koji se uredi, gde se opusta. Gledati stalno motanje po kuhinji, frizideru, pranje sudova… nema bas nikakvog smisla. Sve moze naravno, to moze i da izgleda dobro. Ali kada taj koncept vidim u nasim stanovima, svi drugi kvaliteti tog prostora padaju u vodi. Ali to sam ja.
 
Pritom, dodao bih da postoji razlika između kuhinje koja je "spojena" sa dnevnim prostorom, na primer tako što postoji šank, i onoga što rade u BNV. Ja ne znam ko ovo može da nazove kuhinjom, ovo je bukvalno samo zid elemenata u dnevnoj sobi, kao da je polica sa knjigama
 

Prilozi

  • photo_2022-02-20_01-40-51.jpg
    photo_2022-02-20_01-40-51.jpg
    19,8 KB · Pregleda: 218
Kod nas jos "prilagodjavaju" neke stanove domacem trzistu tako sto prave nepotrebne hodnike.
Najbitnije je kad udjes u stan da odmah vidis STO veci prostor. Prvi utisak traje najduze!
Prakiticno treba da vidis celu dnevnu sobu i kuhinju cim udjes.
Takodje kuhinje se sad prave moderne sa tipa "kitchen island" sa "granite counter top" i slicno!

Nije to jos zazivelo u punoj meri kod nas ali nadam se da hoce.

Ja sam uzeo jedan stan gde ima neki kao prvo hodnik i totalno mi se to ne svidja kao resenje.
 
Иначе отворени концепти станова са што мање ходника и раздвојених соба убрзавају ширење ватре у случају пожара, зато у Америци сада нпр. имају људи само пар минута да побегну из стана када крене пожар а раније су имали дуже

Маргинално је повезано са темом него ми пало на памет кад сам прочитао
 
Kod nas jos "prilagodjavaju" neke stanove domacem trzistu tako sto prave nepotrebne hodnike.
Najbitnije je kad udjes u stan da odmah vidis STO veci prostor. Prvi utisak traje najduze!
Prakiticno treba da vidis celu dnevnu sobu i kuhinju cim udjes.
Takodje kuhinje se sad prave moderne sa tipa "kitchen island" sa "granite counter top" i slicno!

Nije to jos zazivelo u punoj meri kod nas ali nadam se da hoce.

Ja sam uzeo jedan stan gde ima neki kao prvo hodnik i totalno mi se to ne svidja kao resenje.
🤣
 
Vrh