Šta je novo?

Savski amfiteatar (Beograd na vodi)

20220302_112735.jpg
20220302_112724.jpg
20220302_112800.jpg
 
Dobio sam informaciju da se ispod kule Beograd gradi marina za jahte i brodove za hotel. Da li neko zna kako je po projektu? Na renderima se ne vidi nikakva marina u reonu polukruznog mostica. Informaciju mi je juce dao stranac koji vodi gradiliste na licu mesta.
 
To ми делује као компликација за функционисање пристаништа речног јавног превоза низводно.
 
Мени је битно да стан има предсобље/ходник, због изувања и скидања јакне. То је нека основна хигијена.
Jedan dobar veći stan bi trebalo da ima predsoblje, i da se iz tog predsoblja idealno ulazi u toalet kako bi mogle ruke da se operu. Taj toalet takođe služi da gosti ne idu u vaše kupatilo, a odmah znaju gde je ako im treba jer su tu prali ruke kad su ušli. Kuhinja sa špajzom bi trebalo da bude odmah sledeća, zato što je logika da kad dođete iz prodavnice ne morate da prepešačite ceo stan da biste spustili stvari u ostavu. Kuhinja formira vezu sa trpezarijom, a trpezarija sa dnevnom sobom (naravno i dnevna soba i/ili trpezarija imaju vezu sa predsobljem). Spavaći blok je odvojen od svega toga, tu su spavaća soba/sobe i kupatilo/kupatila.
E sad, kada je manji stan, naravno da je nelogično da imate i WC i kupatilo i vešernicu i još jedno kupatilo, ali Beograd na vodi to ne kapira. Oni prodaju ideju luksuza time što imate WC šolju za svaki jastuk u kući. Većina stanova ima totalno nelogičan raspored, pa se dešava da spavaći blok u opšte nije blok, nego da imate po 1 spavaću sobu sa kupatilom totalno odvojenu od ostatka, na drugom kraju stana. Ili da imate 3 kupatila, jedno pored drugog, a da ni jedno od njih nije povezano sa spavaćom sobom. Ili da spavaće sobe dele zidove sa kuhinjom, pa da slušate šuštanje kad neko pusti vodu u sudoperi. Dijagrami kretanja u stanovima su bizarni, kao da ste dali nekom sa amnezijom da crta stanove bez ikakve ideje o tome šta svakodnevni život podrazumeva.

Ono što me posebno fascinira je činjenica da je ovaj projekat u potpunosti rađen od nule. Sami su crtali ulice, sami su crtali zgrade, i opet izgleda kao da su dobili neke zaostale, unapred zadate parcelacije i oblike zgrada, pa da moraju da izmisle kako da uglave stanove u to. Umesto da sve bude kao saliveno, osnova 95% zgrada u Beogradu na vodi izaziva osećaj nelagode i usiljenosti.

A ako već ne voliš predsoblja i dugačke hodnike Vradoviću, i tvrdiš da sa vrata treba da se vidi što više otvorenog dnevnog boravka, ne znam onda šta ti bi da kupiš stan u kuli:
 

Prilozi

  • photo_2022-02-20_21-03-20.jpg
    photo_2022-02-20_21-03-20.jpg
    21 KB · Pregleda: 237
  • photo_2022-02-20_21-05-36.jpg
    photo_2022-02-20_21-05-36.jpg
    28,2 KB · Pregleda: 262
  • photo_2022-02-20_20-56-00.jpg
    photo_2022-02-20_20-56-00.jpg
    46,8 KB · Pregleda: 247
Баш ме интересује да ли су старе парне локомотиве остале закопане у брду или су исечене пре затрпавања.
 
Биле су три локомотиве, али није јасно да ли су их затрпали или су исечене, пошто су биле прво затрпане около.
 
A ako već ne voliš predsoblja i dugačke hodnike Vradoviću, i tvrdiš da sa vrata treba da se vidi što više otvorenog dnevnog boravka, ne znam onda šta ti bi da kupiš stan u kuli:

Kupio sam da podrzim domacu ekonomiju a i ovaj stan sto sam uzeo nema hodnik. Definitivno mi se vise svidja kad udjes i imas wow momenat koliki prostor nego kad imas mracan sprcen hodnik.
 
Da li neko zna detalje o ovom odloženom plaćanju?🤔
Da li ovo znači da daš 100000 eura i useliš se u stan od 200000 eura a posle 3 godine platiš drugu polovinu.
Capturecyxcy.JPG
 
Vrlo zanimljivo. Nisam video to do sada.

Pustena u prodaju nova zgrada
BW Echo
 
Osim kule, nigde ni jedne zgrade nize ili vise od 23 sprata. Nigde ni jedne poslovne visespratnice. Jednolicno i monotono, sve izgleda kao dugacki zid uz reku. Koliko vidim i ovo do Savske ce sve biti replika za replikom.
 
Ima Magnolija, i tamo oko Bristola.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Често сам наилазио на снимке на јутјубу у којима страни туристи, дигитални номади и слично објашњавају како им је на разним локацијама по Београду било забрањено снимање, да прилази обезбеђење да их упозори, Калемегдан, Вуков споменик...ајде и да разумем за подземну станицу Вуков споменик, али шта је проблем овде, стамбено насеље које није ни затвореног типа, могу да забране улазак у зграде, али забарана фотографисања овако напољу чиста глупост.
 
Vrh